Magnum

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Magnum

Postitus Postitas Kristjannn »

Olen seda foorumit siin pikemat aega jälginud ja täheldanud ,et vedrukad tehakse oma täpsuse poolest ikke päris maha.Ise oman sellist isendit nagu Diana 350 Magnum Classic Professional ja ei ütleks,et tegu ebatäpse relvaga.Tehase paberite järgi kuuli algkiirus380m-s.Mul aeda tehtud spets märklaua alus 40meetri peale,selle maa pealt saan veel õllepudeli korgile suht keskele pihta,millest muidugi kuul ka läbi jookseb,kuigi kork õhus ripub st. naelapea küljes ripub.Sinna 50kuni60meetri peale veel tikutopsile suht kergelt pihta saab ja jõudu veel on.Olen ka 1 kroonist münti lasknud umbes meetri pealt ja läheb ka veel läbi,kuigi tõsi,münt peab siis kuskil kõvema aluse peal lebama või siis kruustangide vahel.Kõige kaugemale olen proovind lasta 120 meetri peale,seda täielikult tuulevaikse ilmaga ja sihtmärgiks oli sampuse pudel.Kuigi läbi optika vaadates tõstsin risti iga lasuga aina kõrgemale pudeli peale õnnestuski mingi neljanda või viienda lasuga pudelile pihta saada.Et mis juhtus...midagi ei juhtunud,pudel jäi terveks ainult kõlks käis ja pabersildil polnud tabamiskohas enam paberit :D Kuulidena kasutan ainult exacti 0,68g vist olid.Ja veel seda ,et optikat lõhub teine küll,mul õnnestus esimene optika ca 100 lasuga puruks lasta.Nüüd on peal diana originaal optika,mis mõeldud väga võimsatele vedrukatele VÄHEMALT KARBI PEAL OLI NII KIRJAS ja on ca 500 lasku vastu pidanud :P
Kasutaja avatar
blas
Postitusi: 40
Liitunud: N Aug 07, 2008 9:14 pm

Re: Magnum

Postitus Postitas blas »

Pole täheldanud, et maha tehakse. Lihtsalt vedrukas on oma ehituselt tulenevalt mõjutatud erinevatest jõududest, mis omakorda ka täpsusele mõju avaldavad. PCP-l on neid mõjusid vähem.
A pihtasaamine on 1 asi, astu samm edasi ja vaata kui head grupid sa lasta suudad 10m, 20m jne.
Kasutaja avatar
xpl
Postitusi: 3
Liitunud: R Apr 22, 2011 10:05 am

Re: Magnum

Postitus Postitas xpl »

Kristjannn kirjutas:Olen seda foorumit siin pikemat aega jälginud ja täheldanud ,et vedrukad tehakse oma täpsuse poolest ikke päris maha.Ise oman sellist isendit nagu Diana 350 Magnum Classic Professional ja ei ütleks,et tegu ebatäpse relvaga.Tehase paberite järgi kuuli algkiirus380m-s.Mul aeda tehtud spets märklaua alus 40meetri peale,selle maa pealt saan veel õllepudeli korgile suht keskele pihta,millest muidugi kuul ka läbi jookseb,kuigi kork õhus ripub st. naelapea küljes ripub.Sinna 50kuni60meetri peale veel tikutopsile suht kergelt pihta saab ja jõudu veel on.Olen ka 1 kroonist münti lasknud umbes meetri pealt ja läheb ka veel läbi,kuigi tõsi,münt peab siis kuskil kõvema aluse peal lebama või siis kruustangide vahel.Kõige kaugemale olen proovind lasta 120 meetri peale,seda täielikult tuulevaikse ilmaga ja sihtmärgiks oli sampuse pudel.Kuigi läbi optika vaadates tõstsin risti iga lasuga aina kõrgemale pudeli peale õnnestuski mingi neljanda või viienda lasuga pudelile pihta saada.Et mis juhtus...midagi ei juhtunud,pudel jäi terveks ainult kõlks käis ja pabersildil polnud tabamiskohas enam paberit :D Kuulidena kasutan ainult exacti 0,68g vist olid.Ja veel seda ,et optikat lõhub teine küll,mul õnnestus esimene optika ca 100 lasuga puruks lasta.Nüüd on peal diana originaal optika,mis mõeldud väga võimsatele vedrukatele VÄHEMALT KARBI PEAL OLI NII KIRJAS ja on ca 500 lasku vastu pidanud :P


Nuniih.. Mul ka nüü selline isend soetatud ja optika laguneb. Walther siis. Selline tagasihoidlik küsimus, et kust selle Diana optika ostsid ja palju maksis?
Suured tänud juba ette ära :)
Andr
Postitusi: 22
Liitunud: L Mär 13, 2010 12:53 am

Re: Magnum

Postitus Postitas Andr »

Tervist.
380m/s tootja andmetes on reklaam. Heal juhul saavutatakse selline tulemus kõige kergema saadaoleva kuuliga ~0,44g, halvemal juhul on see lihtsalt vale. 380 m/s 0,44g kuuliga tähendab võimsust 31,8J, mis on vedrupüssi jaoks meeletu suurus. Realistlik võimsus magnum vedrupüssile on max. 25J. Muidugi kroon läbi lasta on näitaja, ei usu et minu 30J PCP seda tinakuuliga suudaks. Ühesõnaga, ei tasu tootjat uskuda, ainus suurus, mida uskuda tasub on krono näit.
Täpsus on väga suhteline mõiste, ühest vene foorumist lugesin omaniku arvamust oma vastse Hatsan vedrumagnumi kohta: "Võimas ja täpne püss, 50m distantsil on võimalik tabada A4 formaadis lehte". Field targeti mõistes tabab täpne püss 50m distantsil toelt lastuna sisetingimustes 10-nest kümme 40mm diameetriga ringi, nii et ringi servad on terved.
Proovi oma püssi pabermärgi peal, korralikult toelt, optikaga, sees või tuulevaikuses väljas, ainult nii saab aimu relva tegelikust täpsusest. Kontrollkriteerium on 40mm 50m distantsil, 20mm 25m distantsil ja 8mm 10mm distantsil. See on ringi diameeter, mille sees peab olema 10 tabamust, nii et ringi servad on terved. Vabanda, aga tikutoos 50m distantsil on jama. Jama selles mõttes, et sellele saab pihta päris peale mitut pauku, aga meelde jääb "sain tikutoosile pihta". Ülejäänud paugud aga võisid kur*t teab kuhu lennata.
Vähe on vedrupüsse, mis seda kriteeriumi suudavad täita ja needki on suhteliselt nõrgad, 16J kandis. Meil tuntud firmadest Weihrauh ja Air Arms. Dianad sinna hulka ei kuulu, pole isegi kuulnud, et keegi mõne Dianaga FT-d laseb, isegi Diana 54, mis ometi võiks täpne püss olla. Vedrupüssil suur võimsus ja täpsus lihtsalt ei käi kokku, füüsikaseaduste vastu ei saa.
Optika vedrupüssile kipub maksma rohkem kui püss ise. Alla 100 eurot maksev Walter võib olla suvaline hiina rämps, kas siis väiksem või suurem rämps. Nimele ei tasu suurt tähelepanu pöörata, eriti Walter'ile või Hämmerli'le, need on kõik odava ja kehva otsa hiinakad. Diana ise optikat ei tooda, rebrändib hiinlasi. Kui on vastu pidanud, siis vedas, on rebrändinud hiinlaste poolt tõesti vedrupüssile toodetud optikat.
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Magnum

Postitus Postitas Kristjannn »

Too xpl mina ostsin selle optika jahipaunast,seal mitut sorti oli võimsatele vedrupüssidele diana optikaid.Kui ostad siis alla 2000eek ära vaatagi neid diana optikaid,kuigi paki peal kirjas ,et mõeldud võimsatele vedrupüssidele.Minu oma maksis 2500 eeki ja ära ta ei lagunenud.

Too Andr nüüdseks siis püss maha müüdud ja selle asemele ostsin spordika.Aga jah jutt sul loomulikult õige selle tikutopsisuhtes,sellel sai niikuinii pihta, rohkem proovisin pudelikorki lasta ja siis loopis küll,kui esimest korda said korgile pihta siis ei olnud tavaline kui järgmine lask toelt ja samas asendis oli tabamus juba 3,4või isegi 5 cm mööda aga oli ka juhuseid kui ikka paar,kolm korda pihta sain.Ühesõnaga loobib jah parim moon ikke EXACTID 0,68grammi.Nüüd mis kirjutatakse 380ms on see loomulikult vale.Seda on ju lihtne kontrollida,juhul kui see kuuli kiirus tõesti 380ms oleks käiks ju lastes pauk.Sai ka pauku tehtud aga see tuli ainult diisliga ja ega see ka veel tähendanud ,et kuuli kiirus 380 oli võis olla ka 340ms aga jah üleheli tuli ainult diisliga!!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Magnum

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No katsetasin minagi võimast vedrukat (Diana 460,oli vist),neid mõne -tuhandesi optikaid sai igasuguseid proovitud ja prügikasti läksid na üsna ruttu kõik ! Paarikümne tuhhist ei riskinud külge kruvida. :) .No ei ole temaga võimalik täpselt lasta,vähemalt minu oskuste juures ja maha ta müüdud sai.Soetasin PCP FX Rojale ja ei ole enam muret ei optika ega täpsusega.Kui vedrukaga võid kuni paarikümnelt meetrit tiikutoosi lasta siis PCP näiteks kümne sendist.
Vasta