Ootaks soovitusi ostmisel (Ostetud Norica Goliath88)

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
sasszz
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 07, 2011 11:13 am

Ootaks soovitusi ostmisel (Ostetud Norica Goliath88)

Postitus Postitas sasszz »

Tere,
Leidsin juhuslikult selle foorumi üles.
Olen omanud juba pikemat aega (ca5a) IZH-61 mis sai ostetud venemaalt 100USD eest ja siis lisaks tasco optika (oli vist 4x20 - võin eksida hetkel)
Algul ostsin selle puhta huvipärast ning nö. käe harjutamiseks. Kuid viimasel aastal huvi aina kasvas.
Muidugi algul ei omanud tähtust see algkiirus ja kuhu see kuul lõpuks välja jõuab, kuid sihtmärgig liikusid aina kaugemale ja muutusid väiksemaks.

kuna pole eriline spetsialist (veel) siis ei otsi ma kallist isendit, ja tahaksin komplekti just optikaga kohe.
Jäi silma siis selline:
http://www.jahipaun.ee/?leht=3&mod=epoo ... toode=1747
poes pole veel uurimas käinud, kuid enne ostku kindlasti tahan oma käega katsuda.

Kui kellegil on veel ehk mingit ideed kust Tallinnas saaks vaadata relv+optika kuni 4000.-/255eur siis oleks tore.

mõni küsimus:
*väljas külmaga metall ju läheb nö. väiksemaks ja soojas paisub - kuidas mõjutab see õhupüssi? (IZH`i olen kasutanud mõni tund vahest nii umbes -10 temp juures)
*kas keegi omab antud toodet "ruger elite hawk" ja kuidas on vastupidavus ?
*kuna ühe nädalavahetusega ma võin lasta kuni 1500 lasku siis kas äkki on parem õlitada toru mingi teatud intervalli pärast, et tagada maksimaalse täpsuse ja jõudu ?

tänud ette neile kes vastavad :)
Viimati muutis sasszz, N Veebr 17, 2011 8:50 am, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas Delta »

sasszz kirjutas:Tere,
...tahaksin komplekti just optikaga kohe.
Jäi silma siis selline:
http://www.jahipaun.ee/?leht=3&mod=epoo ... toode=1747
poes pole veel uurimas käinud, kuid enne ostku kindlasti tahan oma käega katsuda.

Kui kellegil on veel ehk mingit ideed kust Tallinnas saaks vaadata relv+optika kuni 4000.-/255eur siis oleks tore.

Field Targeti veebipoes on saada Weihrauch 50 koos Hawke optikaga sama raha eest (vt menüüst pakkumised). FT komplekti eeliseks on see, päästik on kohe hea ja igasugu tuuningujuppe peaks saada olema laialt, kui hiljem huvi tekib. Rugerit ma lambist kommenteerida ei oska, samas brändina on Weihrauch kindlasti tugevam.

sasszz kirjutas:mõni küsimus:
*väljas külmaga metall ju läheb nö. väiksemaks ja soojas paisub - kuidas mõjutab see õhupüssi? (IZH`i olen kasutanud mõni tund vahest nii umbes -10 temp juures)
*kas keegi omab antud toodet "ruger elite hawk" ja kuidas on vastupidavus ?
*kuna ühe nädalavahetusega ma võin lasta kuni 1500 lasku siis kas äkki on parem õlitada toru mingi teatud intervalli pärast, et tagada maksimaalse täpsuse ja jõudu ?

Külm ei tee vedrupüssile midagi, küll võivad olla kiirused pisut väiksemad (määrded tihkemad) ja optika vajab tõenäoliselt korrigeerimist. Loomulikult pead arvestama sellega, et kui külma käest tuppa tuled, tekib metallpindadele kondensaat ehk kui jätta hooldamata, siis võib roostepoiss külla tulla.

Õlitamisega on selline lugu, et vedrukate puhul võib see tekitada diisliefekti. Samuti võib võimsamatel püssidel õli kiirusi hoopis alla tõmmata. Kuigi mõned PCP omanikud oma kuule "õlitavad", siis vedrukate puhul seda ei soovitata. Küll võiks rauda aeg-ajalt puhastada.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sasszz
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 07, 2011 11:13 am

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas sasszz »

Delta: tänud info eest.
*päästik on kohe hea - mis sa selle all mõtled?
*ja ma vaatan et sellel on toru lühem, kas siis kuuli lend on siis ka ju lühem..8cm siiski vahe :roll: ?
*samuti lugesin seal välja et komplektis optika + jalad. - ongi nii? siis peaks küll hea kaup olema :)
uurin selle toote kohta. kahju ainult et pole kuskil hatjutamas käia.... kui siis maal hiirte ja rottide peal :(

edit: mida sa täpselt mõtled "tuuningu"juppide all? (kas mingi kangem verdu?)
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas Delta »

sasszz kirjutas:Delta: tänud info eest.
*päästik on kohe hea - mis sa selle all mõtled?
*ja ma vaatan et sellel on toru lühem, kas siis kuuli lend on siis ka ju lühem..8cm siiski vahe :roll: ?
*samuti lugesin seal välja et komplektis optika + jalad. - ongi nii? siis peaks küll hea kaup olema :)
uurin selle toote kohta. kahju ainult et pole kuskil hatjutamas käia.... kui siis maal hiirte ja rottide peal :(

edit: mida sa täpselt mõtled "tuuningu"juppide all? (kas mingi kangem verdu?)

HW50-l on Rekord päästik, mis on tuntud kui üks parimaid saadaolevaid mehhaanilisi päästikuid õhukatele üldse (ma ei räägi siin 10m võistluspüssidest). Tundlikkust saad reguleerida lihtsalt ja vastavalt vajadusele, samuti on vallandumispunkt selge ja konkreetne.

Raua pikkus ei oma vedruka puhul erilist tähtsust, seda ei pea kartma. Tuuningu all mõtlesin mitte niivõrd võimsamaks tegemist, kuivõrd püssi enda käitumise sujuvamaks ja ühtlasemaks muutmist (nt uued mansetid, vedrujuhikud jms). Samas on see rohkem mõeldud õhukahulludele, kes soovivad oma püssist viimast välja pigistada.

HW eeliseks on niivõrd-kuivõrd ka see, et lahtised sihikud on komplektis, st saad ka optikata lasta. Rugeril pildi järgi lahtised puuduvad (tavaversioonil on, aga seal optka kehvem).
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sasszz
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 07, 2011 11:13 am

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas sasszz »

jällegi tänud.
Rugeri mõte on nüüdseks maha maetud. Töökaaslane käis ka valmias endale ja satus selle otsa. Pidi olema raskevõitu siiski ja optika mitte kõige parem.
Kui nüüd läheb hästi siis ehk järgmine nädal tahaks miskit ka ära osta, aga ei tea kust veel vaadata neid optikaga komplekte :roll:
HW paistab küll hää olevat aga jääb natuke häirima "tavaline" välimus, vb sellepärast see Ruger jäigi kohe silma.

edit:
http://www.field-target.ee/?section=et/ ... ems&id=199

päris huvitav isend ja täpselt näriliste hävitamiseks.
ehk sellega kellegil kokkupuudet (kas kaubamärk tuntud ja kas sinna üles kus on esialgu lamp, kas sinna siis saab optikat asemele panna?
siis tundub, et päris huvitav olevat, laskekiirus ka veidi parem kui eelmainitud/pakutud isenditel. (kuigi foorumit lugedes see ei olegi niiväga tähtis)
EDIT 2: bronnisin eelmainitud ajsa ära. Laos pidi olema viimane, reedel lähen vaatama :) ehk lubavad teha ka paar proovilasku :roll: aga tunne, et "tahaks" aina läheb suuremaks.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas Delta »

Öelnud kohe, et välimust otsid. :roll:

Jahipaun ja FT ongi suurima valikuga kohad. Kui väheks jääb, siis Schotteris on Gamod, Citysecis Crosmanid ja ülejäänute valik on juhuslik (Norica, Hatsanid jms).

Niipalju veel ütlen, et üldjuhul ei tasu osta valmiskomplekti optikaga, kuna regelina ei ole kaasapandud optika suurt midagi väärt. Normaalne optika pakub parallaksi reguleerimist alates 10m, vähemalt 3-9x suurendust ja 40m objektiivi. Kindlasti peab olema ka tehasekinnitus, et asi sobib vedrupüssidele. Kinnitusjalg olgu stopperiga.

Viidatud koljatile saab panna küll optika, ainult et kinnitusjalg peab olema picatinny/weaver siinile ning arvestama pead ka sellega, et kasutatav optila peaks võimaldama nö "kõrgust" korrigeerida päris suures ulatuses, kuna optika jääb toru tsentrist küllaltki kaugele. Ise võtaks pigem Rugeri kui selle koljati... Aga pildid on üks asi, helista poodidesse ette, uuri kas huvi pakkuvad mudelid on kohapeal olemas ning mine ja vaata oma silmaga üle. Püss võib ju pildil ilus olla, aga kui õlga ei istu või koostkvaliteet ei kannata kriitikat, siis ei ole asjal mõtet.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sasszz
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 07, 2011 11:13 am

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas sasszz »

noh jah.
eks mida rohkem asjasse süveneda seda raskem teha valikut.
mul eriti keeruline kuna tahan "ebatavalist" välimust + mugavus + kvaliteet + hind. :M
homme ülehomme lippan jahipaunast läbi ja katsetan Rugerit.
Reedel aga lähen FT`sse.
Selle optika suhtes mul tuli ausalt öeldes üllatusena, et kõik ei pruugi võimaldama selle allakerimist piisavalt.
Aga noh, suhteliselt roheline olen veel

üks koht samuti kus mul tekkis kahtlus komplektide suhtes, et foorumist lugesin välja et optikad lähvad paigast ära osadel ja päris kähku... ja kui need nö. komplektioptikad pole väärt midagi siis ei tea kaua need vastu peavad... või õnnevärk?
Igaljuhul sulle Delta suurimad tänud, sain ni mõnegi uue asja teada :) aga nagu jällegi tsiteerides kuskilt foorumist loetud: et mõni kiidab, teine teeb maha ja nii käib ringratast siis jääb siiski minul see raskem otsus teha. Ehk juba nädalavahetusel on mul siin midagi näidata ette kah :)
sasszz
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 07, 2011 11:13 am

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas sasszz »

Käisin siis vaatamas
*Ruger elite - noh maitea, raske. ja tekkis kohe tahe panna maha, kuna ei olnud seda õiget tasakaalu.
Müüa oli ka muidugi sõnavaene... ei tahtnud eriti midagi rääkida, ehk siis müügioskus tal puudus ning mind miskit ei hoidnud ka seal poes kauem.

*G88 - käisin samuti uurimas.
- suur miinus oli , et kodulehel kergelt eksitav info, kuna ei ole midagi selgelt öeldud lisade kohta, et on kaasas. Ka müüja oli öelnud, et ühel jäi see ostmata, sest oli plankvarustuses.

aga positiivset siis.
- müüa oli naine, aga igati abivalmis ja oli meeldiv, kui ikka hoolitakse kliendist jne.
- relv - mugav hoida, ei väsita kätt
- minu jaoks väga tasakaalustatud (raskus ei ole ees vaid rohkem taga, mis teeb hoidmist lihtsamaks)
- kohe kohapeal oli pakkuda ka red dot sellele.
koos red dot`ga hind: 224eur

Veel mis sai otsustavaks, et kaba ei ole puidust, mistõttu ka hind tavaliselt on odavam.
ootan siis veel lambi kohta infot, kas on kiirelt saadaval ja hetkel 80% et lähen ostan ära.
Kasutaja avatar
blas
Postitusi: 40
Liitunud: N Aug 07, 2008 9:14 pm

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas blas »

Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas Delta »

sasszz kirjutas:Veel mis sai otsustavaks, et kaba ei ole puidust, mistõttu ka hind tavaliselt on odavam.
ootan siis veel lambi kohta infot, kas on kiirelt saadaval ja hetkel 80% et lähen ostan ära.

Selle lambi pärast küll ära midagi ostmata jäta. See pigem edevus kui vajadus. Ja kui ongi vajadus, siis mõistlik oleks osta mõni moekas tactical led-lamp sinna juurde, mis OTF 150-200 luumenit välja annab. Odavad nad pole, aga kui mõne sellise oled saanud, siis tavalamp tundub kõrval naljanumbrina. Pealgi, lambi saad alati hiljem juurde osta... Või kui kellasid-vilesid tahad, hangi mõnest airsofti ärist laserijublakas juurde, on hämaras oluliselt rohkem abiks.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sasszz
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 07, 2011 11:13 am

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas sasszz »


tänud, täitsa hariv.
ma olen leidnus sellise video eile väikse ülevaatega:
http://www.youtube.com/watch?v=CIOOB-iWnkY

Deltale:
Jah, ma olen sinuga täitsa nõus, et lisavidinat saab alati hiljem osta.
FTśt pakuti kohe lamp+laser, aga eks seda peab mõtlema. Hämaras neid närilisi maal kindlasti rohkem, ja laser vb tõesti oleks mugav.

kas sa pidasid silmas midagi sellist?
http://jahipaun.ee/?leht=3&mod=epood&ka ... &toode=495


EDIT: käisin lõunapaiku ostsin ära, lisaks võtsin hawke red dot ka kaasa, (ei ole eriti ukhke, vanas rahas ca 500.-) mudel siis HK3190.
Nüüd siis peab koha leidma kus sihiku paika tulistada ja ka muljeid jagada. :)
sasszz
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 07, 2011 11:13 am

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas sasszz »

niisiis.
väike õhtune klõps.
Töö läbi, kiirelt koju sihikut paika panema ja ca 5m kauguselt lasin sihiku paika (horisontaali) edaspidi siis jääb väljas ainult kõrgust juurde keerata.
väike pilt, aga vabandan halva kvaliteedi pärast:
Pilt
ja siis niis üldpildike milline G88 välja näeb. (koos vana izh 61`ga)
Pilt
ostsin alguses endale algul laskmiseks jsb exact 0,547
kingituseks anti lisaks jsb straton`d.

esmamulje peale paari lasku: no naeratus juba teine tund näol :) nüüd on siis vaja leida see õige asend sihikule siini peal, et oleks minu jaoks mugav ja vast ongi kõik :)

tänud siis kes aitasid abi ja nõuga, eks järgmise lisavidinapukul läheb jälle abi vaja, siis juba kirjutan vastavas teemas.

PS: sama firma lisakomplektatsioonis tuleb selline püss silenceriga, ei tea kui palju see üldse mõjub? :roll: ja vist pigem rohkem selline "show off" lisa..?

edit: ja pikka pidu ei olnudki, ca 10 lasku (sihiku paika panemiseks) ja püssi keerates külili või ette taha, päästikumehanismi juures on mingi loks... nagu sees oleks midagi lahti või miski halvasti kinni kruvitud.... ootan FT vastust, kas vaatavad ise või tohin ise lahti teha... mine tea millised need garantiitingimused on. :( vahest selline tunne, et just mina pean sattuma mingi praagi või normaalselt mittetoimiva eseme peale. (naeratus juba ammugi kadunud)
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas Delta »

Jama küll siis... Muidu kõik toimib, lihtsalt keerates miskine kõlks/loks? Ise arvan, et kui endal nutti on, siis võta korpus lahti ja vaata, mis seal on... Kui lihtsalt mõni tootmisjääk või kruvi lahti, siis peaks ju lihtne olema korda saada... Siin mingi algeline joonis ka http://www.norica.es/upload/documentos/ ... _SCOPE.pdf

Kui on mingi tehasepraak või "omapära" ja leiad, et sulle ei sobi, siis lase ringi vahetada või küsi raha tagasi.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sasszz
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 07, 2011 11:13 am

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas sasszz »

muidu kõik toimib, laseb täpselt ja korralikult.
FT`st soovitati ka lahti kruvida .
Pilt
tõmbasin ringi ümber kust see kolin tuleb.
Eripära on see, et kui vajutan päästiku ja hoian all ning raputan siis loginat ei ole, kui lasen lahti siis on tagasi. (asjad peaksid seal päästikumehhanismis küll vabamad olema aga mitte just nii... :roll: )
igatahes pikemat juttu koos pildiga saatsin ära, vaatab mis saab (ilmelt viin sinna ülevaatamiseks/remonti või tahan samasugust uut) jama ainult et see oli viimane milel ostsin ja ei tea millal ntx uus tuleks, aga see juba teine teema ja üldse kiskus OT`s see müügisoovituse teema, loodan et mode`d ei pahanda.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas Delta »

Njah... pildilt raske aru saada, aga ehk ringiga viidatud osa käib vastu korpust lihtsalt? Mingi svamm või kumm tihendiks küljele paigaldada ehk aitab? Teine variant, et midagi on silindris, aga siis päästiku vajutamine vist ei tohiks mõjutatda... See kolin tuleb nii vinnastatult kui vinnastamata olekus?
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Vasta