Ootaks soovitusi ostmisel (Ostetud Norica Goliath88)

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
sasszz
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 07, 2011 11:13 am

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas sasszz »

vb ma väljendasin algul veidi valesti:
login tuleb nii vinnastatud ja vinnastamata olekus.
login on sees kui ma hoian selle sisu (nagu pildil) pooliku korpuses stabiilselt kinni ja raputan.
login kaob, kui ma teen samamoodi aga hoian päästiku all.
korpuse vastu ei käi midagi. See on selline peen heli mille võib võrrelda, kui NÄITEKS: vedru on stifti/pulga otsas ja seal liigub seintega vastu. Kas ta just tõesti nii seal on, ei oska ma arvata, sest see mehhanism on kinni seal neetidega. (igatahes kruvid need ei olnud)

FTśt vastati, et järsku relv pole töösoe ja peab sisse laskma 50-70 lasu ringis. no, proovime. Igatahes hetkel töötab ja garantiid anti 1a. sellele.
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas baikal »

sasszz kirjutas:vb ma väljendasin algul veidi valesti:
login tuleb nii vinnastatud ja vinnastamata olekus.
login on sees kui ma hoian selle sisu (nagu pildil) pooliku korpuses stabiilselt kinni ja raputan.
login kaob, kui ma teen samamoodi aga hoian päästiku all.
korpuse vastu ei käi midagi. See on selline peen heli mille võib võrrelda, kui NÄITEKS: vedru on stifti/pulga otsas ja seal liigub seintega vastu. Kas ta just tõesti nii seal on, ei oska ma arvata, sest see mehhanism on kinni seal neetidega. (igatahes kruvid need ei olnud)

FTśt vastati, et järsku relv pole töösoe ja peab sisse laskma 50-70 lasu ringis. no, proovime. Igatahes hetkel töötab ja garantiid anti 1a. sellele.


P.S. - võhilikule silmale paistab (Sinu pildil), et need pole teps-mitte needid vaid siiski stopper- (ehk lukustus-) seibid. Võta peene otsaga kruvikeeraja ja lükka ettevaatlikult seibid lõhestuskandade juurest nügides pin-idelt maha....pääsed piiluma, mis seal katte all siis ikkagi kõlksub :)

baikal
sasszz
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 07, 2011 11:13 am

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas sasszz »

tänud , ma ennem siiski proovin selle sisselaskmist teha ära ja siis vaatab seda loksu.
Eriti ei taha seda lahti seal tükkideks võtta (mehhanismi), sest siiski asja ostes iga inimene arvestab et asi toimib, ja kui ei siis viiakse kontrolliks :) lihtsalt liigne ajaraiskamine. Pärast muidu keeran lahti, miski lendab paigast ära ja ma ei pane õigesti paika mis lõhub midagi ära ja lõpuks öeldakse, et ise võtsin lahti, panin valesti kokku, ise süüdi, garantii ei kehti... tahan seda olukorda vältida :)
Kui keegi pealinnakodanik näiteks nädalavahetusel aega leiab ja üldse viitsimist on siis kasvõi kokku võiks saada ja vaadata üle.
Andr
Postitusi: 22
Liitunud: L Mär 13, 2010 12:53 am

Re: Ootaks soovitusi ostmisel + mõned küsimused

Postitus Postitas Andr »

Edu uue relvaga tutvumisel. Jaga kogemusi, milline on relva täpsus ja kuidas päästik tundub. Norica on Ruger'ist igal juhul parem valik, vähemalt tehtud Hispaanias, Ruger Hawk on hiinlane, Ruger müüb? neile ainult oma nime.
Täpsusest saab ettekujutuse ka toas lastes, 5-8m juba sobib. 8m toelt optikaga lastes peaks 10 kuuli saama 10mm diameetrisesse ringi, siis on OK. Kui pole krono, saab võimsust mõõta lauajupiga, kui kuul läheb enda pikkuse võrra puusse, on võimsus 7-8J kandis, kui umbes 10mm sügavusele, siis 15-17J kandis, kui lendab läbi 25mm lauajupi, on võimsust ~30J. Jutt käib männilauast.
Pole kumbagi relva omanud, aga IZ-61 veidike tean. Kui uus püss on päästiku ja täpsuse poolest sellega võrreldav, on ikka väga vedanud. Odavatest püssidest oli IZ-60/61 täpseim ja parima päästikuga, kuigi nõrgavõitu, arvestatud 10m distantsile.
Tagantjärele tarkusena oleks ka soovitanud Weihrauch'i, kui ei meeldi raske püss, siis HW57. Rotile sobib rahulikult kuni 30m distantsile. Eestis pole vähegi võimsamate püsside klassis lihtsalt HW-dele täpsuse osas vastast. Peab arvestama, et mida rasekm püss, seda vähem optikat lõhub, mida kergem ja võimsam püss, seda ebatäpsem ja rohkem lõhub optikat.
Kui midagi kergelt loksub ja ei taha/julge lahti võtta, ei tasu ennast sellest häirida lasta. Kui püss töötab, ei ole väike loks probleem, tõenäoliselt mõni liikuv detail võlli peal.
sasszz
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 07, 2011 11:13 am

Re: Ootaks soovitusi ostmisel (Ostetud Norica Goliath88)

Postitus Postitas sasszz »

leidsin huvitava lehe, kus üks tegelane võttis täits alahti selle.http://talks.guns.ru/forummessage/96/690001.html

täpsuse suhtes pole ausalt öeldes jõudnud pikemal distansil lasknud sellega (ühest toaotsast teise 5m, lendab küll ühte ja samasse auku)
sasszz
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 07, 2011 11:13 am

Re: Ootaks soovitusi ostmisel (Ostetud Norica Goliath88)

Postitus Postitas sasszz »

sai siis lõpuks mõlemat püssi korralikumalt võrreldut (ehk siis IZH61 vs koljat)
*koljati disain ise selline, et käes (seistes/istudes/kükitades) istub väga mugavalt käes. Lamavas asendis tuleb kaba pikendust tõmmata välja, et oleks mugavam ning endal tundub, et izh lamades käes hoides on mugavam.
*päästik on koljatil päris raske (keerasin ka pehmema peale, kuid IZH`ga väga erinevad. peale koljatit lastes vaevu puudutad IZH`i päästikut ja too juba tulistab (seal mudugi keeratud ka vastavalt).
*sihiku siin võiks olla madalam - lähemal distantsil diabool lendab siiani veidi allapoole plaanitust,pole harjunud veel. (kaugus siis kuni 5m - augu ja sihitud koha vahe ca 7cm)
*täpsus - red-dot`ga seadistasin umbes 25m peale ning diaboolideks olid:
- jsb exact 0,547g - täitsa head.
-samal kaugusel olid mingid "straton" `id kaal oli vist sama ning lendasid kõik veidi alla ja vasakule.
-kavatsen katsetada veel hollow point tüüpi diaboole - väljendasin vist õigesti.(kuskilt leidsin nende kohta veidi kirjandust juhuslikult ja tunduvad huvitavad)
-terava otsaga - veel ei tea kas tahangi- tundub, et nad on kõige ebatäpsemad :roll: (izh`ga vähemalt tundus nii)
-red-dot`i puhul häirib see, et seal ainult 3 valgustaset (see mis minul peal) ja kõige tugevama peal on raske leida täppi kui väljas lumi ja paistab päike. Lausa silma vahest väsitab ära.

Üldiselt vahekokkuvõtteks koljati kohta:
*kui leida "see õige" asend kuidas käes hoida , harjuda veidi raske päästikuga ja diabool (mida mina pole veel enda lemmikuks valinud) - siis tegu on vägagi hea ja mugava relvaga.
Andr
Postitusi: 22
Liitunud: L Mär 13, 2010 12:53 am

Re: Ootaks soovitusi ostmisel (Ostetud Norica Goliath88)

Postitus Postitas Andr »

Tere. Kas märklehte oled lasknud 25m distantsil? Milline on samal distantsil kuulide tabamisala diameeter? Field-target seltskonnas loetakse heaks sellist vedrupüssi, mis 25m distantsil riistvaraliselt tagab 10 lasu tabamisalaks kuulijälje välisserva järgi alla 20mm diameetriga ringi. Kuulidest on kaugemale laskmiseks parimad ümmarguse otsaga kuulid, nagu JSB Exact. Halvim variant on teravaotsaline kuul.
sasszz
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 07, 2011 11:13 am

Re: Ootaks soovitusi ostmisel (Ostetud Norica Goliath88)

Postitus Postitas sasszz »

Andr kirjutas:Tere. Kas märklehte oled lasknud 25m distantsil? Milline on samal distantsil kuulide tabamisala diameeter? Field-target seltskonnas loetakse heaks sellist vedrupüssi, mis 25m distantsil riistvaraliselt tagab 10 lasu tabamisalaks kuulijälje välisserva järgi alla 20mm diameetriga ringi. Kuulidest on kaugemale laskmiseks parimad ümmarguse otsaga kuulid, nagu JSB Exact. Halvim variant on teravaotsaline kuul.

pole korraliku märkelehte(siiani läksin lihtsamat teed pidi ja printisin netist, kuid kvaliteet annab soovida ning see red dot kaugelt katab asjaära, et suht raske aru saada kus see "10`kas" on.
Aga kindlasti proovin ära (kas kaugemale lastes raskem diabool on muidu arvestatavalt täpsem?). 25m kaugusel oli sihtmärgiks tavaline tikutops (kui see midagi paremat ütleb :roll: ). kuid jah, siiani leian veel, et pole seda harjumust selle päästiku osas.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Ootaks soovitusi ostmisel (Ostetud Norica Goliath88)

Postitus Postitas Delta »

Kui prindid märklehti, siis kinnita need papile (pakendikasti papp jms), siis ei rebi laskmisel kuulid nii suuri latakaid välja. Samas ka spetsmärgid pole kallid. Raskem vs kergem kuul - mina valiks selle kumb täpsem. Kergem kuul lendab kiiremini ja lamedama trajektooriga, aga on tundlikum tuulele. Raskema puhul siis asjad teistpidi.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Vasta