Hämmerli 900 Combo Hunter Force ja Weihrauch 97 K

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
kolekoll
Postitusi: 33
Liitunud: L Dets 22, 2007 2:18 am

Hämmerli 900 Combo Hunter Force ja Weihrauch 97 K

Postitus Postitas kolekoll »

Tere

Ilmselt siin ka palju läbijooksnud ja käiatud teema nende võrdlusest, kuid mul lugu järgmine, et päkapikus see aasta olid eriti hoolad ja tassisid mulle siis uued Hämmerli ( 250 m/s ) ja ka HW97K. ( 290 m/s )
Ehk annate ise nõu või soovitust, kumba jätta. Yks nendest peab müüki minema. Ise endal raske otsustada, sellepärast et tegin mõlemaga 30 lasku, 40 meetri pealt ja märklauaks metallrott avause valikuga 5cm vist, see kõige suurem auk. Ja hämmerlil olid paremad tabavused kui HW97K. Kas siis sellepärast et HW on toru lühem ? Kuulideks olid Exact Heavy.
Nyyd siis dilemma, kumba jätta, HW ju teadupärast parema kvaliteediga aga Hämmerlil toru jällegi pikem, et siis peaks olema täpsem . Optikad said täpselt yhtemoodi stendil paika pandud. Samuti olen miskis vene foorumis lugenud, et kui on hämmerli metalli peale pressitud Hämmerli international, siis on Hiinakas, kui ei ole, siis sakslane .. Minu aparaadil ei ole Hämmerli International pressitud .. et siis pisike lootus, et puhas sakslane ?
No vot, selline mure siis.
Tänud, et viitsisite läbi lugeda ja veel toredam, kui saaksite miskit erapooletut abi anda soovitustega.

Toredat seda aastat.
müün pimedate linnas peegleid.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hämmerli 900 Combo Hunter Force ja Weihrauch 97 K

Postitus Postitas Välek »

No ma POLE spets, aga võibolla proovid lähemalt lasta. Pane märkleht poole lähemale ja tee kummastki 10 lasku, kuidas siis on. Siin ju HW 97 kohta pikad jutud lugeda, samuti pildid tabamustest. Vaata, kas on võrreldavad Sinu tabamustega. Ma ei julge rohkem miskit pakkuda ega soovitada :roll: Sealkandis päris lahedad päkapikud liikvel. Pidi ikka suur suss olema. Panen järgmiseks aastaks magamiskoti aknalauale. Ehk toovad kahuri. Ja muide, kui Sul järgmisel aastal ka sama aktiivselt õhukaid toovad, siis juhata nad minu juurde :wink:
kolekoll
Postitusi: 33
Liitunud: L Dets 22, 2007 2:18 am

Re: Hämmerli 900 Combo Hunter Force ja Weihrauch 97 K

Postitus Postitas kolekoll »

noh, lähedalt , usun, et pole probleeme, ma just hindan pikemat distantsilt laskmise tulemusi .. Eks ma lähemalt ka lasin, miskit 18 meetri pealt, kuid siis olid tabamused sarnased .., sellepärast liikusin kaugema distantsi peale.
Mul oli päkakatele akna peale pandud kaks kalamehe kummikut, pika säärega .. ega ma ise ka osanud arvata, et sellise dilemma ja valiku ette satun. :)

Aga tänud vastamast.
müün pimedate linnas peegleid.
Andr
Postitusi: 22
Liitunud: L Mär 13, 2010 12:53 am

Re: Hämmerli 900 Combo Hunter Force ja Weihrauch 97 K

Postitus Postitas Andr »

Õnne omanikule!

Hämmerli 900 Combo Hunter Force on puhas hiinlane, nimega QB-36-2. Hämmerli 900 Combo on saksa firma Umarex poolt antud müüginimi Euroopa ja USA jaoks - QB-36-2 koos optilise sihikuga (ka hiinlasega loomulikult). Umarex'i versioon on veidi parema viimistlusega, aga tehtud kindlasti Hiinas, ükskõik mis sinna kirjutatud on.
Viide:
http://talks.guns.ru/forummessage/96/522895-0.html

Samas pole tegu paha püssiga, võimsus 14J kandis, suhteliselt raske, üks paremaid hiinlasi, kuid
HW97k-ga võrreldes on nad erinevatest klassidest.

40m distants on väga hea, lasta tuleks ainult paberi pihta 10-ste seeriatega, nii et saaks hinnata tihedust. Kasutama peaks häid kuule, JSB, RWS, H&N, soovitavalt field-target tüüpi (ümaraotsalised, mitte lapikud või jumala pärast terava otsaga), sihikurist mustale täpile, püss toetatud soovitavalt liivakotile.

Plekkmärgi standardne suurim ava on 40mm, selle pihta tasub lasta paberi peal sisselastud püssiga.
kolekoll
Postitusi: 33
Liitunud: L Dets 22, 2007 2:18 am

Re: Hämmerli 900 Combo Hunter Force ja Weihrauch 97 K

Postitus Postitas kolekoll »

Tänud Andr (y) , nyyd siis vähemalt Hämmerli asukoha maaga asi selge ... kahjuks :) , iseenesest Hämmerli meeldis rohkem, kuid tundub , et HW97K on nagu rohkem tasakaalus ja istub paremini õlga, vahest seetõttu, et ta ka lühem. Ma siis nüüd passin vaiksemat ilma ja proovin 40 m-lt paberit augustada. Eelnevalt kasutasin laskmiseks JSB Exact heavy, vist oli 0.67 grammi raskuseks, ymaraotsalised. Samuti proovisin mitmetele erinevatele firmadele kuuluvaid diaboole, erinevate raskustega ja ka profiliga, 40 m distantsile vaieldamatult sobis ymarama otsaga diabool ja raske. ~ 20 m oli suht suva, kas lapik või ymar. Aga ymaramal oli parem läbilöök ( ei saanud kiusatusele vastu panna ja riputasin 4mm vineeri, et vahva vaadata , kuidas pilpad lendavad peale vineeri läbimist :D ) Aga kui suur see must täpp läbimõõdult peaks olema ..? Ei ole siin Tartus hetkel märklehte saada, teeks ise selle.
müün pimedate linnas peegleid.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hämmerli 900 Combo Hunter Force ja Weihrauch 97 K

Postitus Postitas Ain Aavik »

http://www.asesivut.net/

Ülal servas ribal on ''Tee-Se-Itse'' siis alajaotus Ampumatauluja.
Klõpsad avaneval lehel olevale märklehel ja prindid välja.

Kindlat kätt ja selget silma.
Viimati muutis Ain Aavik, N Jaan 05, 2012 12:39 pm, muudetud 1 kord kokku.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
kolekoll
Postitusi: 33
Liitunud: L Dets 22, 2007 2:18 am

Re: Hämmerli 900 Combo Hunter Force ja Weihrauch 97 K

Postitus Postitas kolekoll »

Tänud märklehe lingi eest (y) (y) :D
müün pimedate linnas peegleid.
Andr
Postitusi: 22
Liitunud: L Mär 13, 2010 12:53 am

Re: Hämmerli 900 Combo Hunter Force ja Weihrauch 97 K

Postitus Postitas Andr »

Testmärklehe 40-50m distantsile saab lihtsalt ise teha: tavaline A4 paber, selle keskele joonistada 3cm pikkuse ja 1 cm paksuse musta joonega rist. Joont võib peenelt pikendada igale poole 10cm ja märkida ära sentimeetrid 1-2cm vahega, nii ei pea hiljem joonlauda kasutama. Sihtimisel paigutada sihikuristi keskpunkt paberiristi keskele, nii on sihtimisviga praktiliselt olematu.
Kui sihik enamvähem paigas, võib ühele lehele joonistada 4-6 risti, kulub vähem paberit.

Eelpool antud link on ka väga asjalik, näiteks lehed nimega "Taulu nro:71" või kogu alajaotus "MOA-taulut *uusi*".

JSB Exact Heavy on hea valik, võibolla tiba raske selle püssi jaoks. Reeglina kasutatakse 16J püssi korral JSB Exact (0,54g) või JSB Exact Express (0,51g) aga see on pigem maitseküsimus.

Tartust olen märklehti ostnud Lõunakeskuse Handyman'ist, umbes 50EEK 100 tk. On heast paksust paberist, kuulijälg on hästi näha ja praktiliselt standardse õhupüstolilehe suurusega (sellest veidi väiksem).
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Hämmerli 900 Combo Hunter Force ja Weihrauch 97 K

Postitus Postitas Delta »

Raua pikkus antud juhul küll mingit rolli ei mängi. Lasid ju optilise sihikuga? Puhasta korralikult mõlema püssi rauad ja proovi siis. Samuti testi erinevaid kuule. HW97K puhul kasutatakse 4,5 mm kaliibri puhul enamasti JSB Exact tavakaalus või JSB Express kuule. Samuti võib HW97 tulemused olla alguses ebaühtlased, kuna tehas reeglina virutab kolvi mansetile nii palju määret, et "diisliefekt" on kerge tulema.

Koostekvaliteedilt ja mainelt on HW97K kindlasti parem, samas kui saad paremaid tulemusi Hämmerliga, siis pead ise otsustama, mis Sinu jaoks olulisem on: täpsus, viimistlus, mugavus või midagi muud... (b)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
kolekoll
Postitusi: 33
Liitunud: L Dets 22, 2007 2:18 am

Re: Hämmerli 900 Combo Hunter Force ja Weihrauch 97 K

Postitus Postitas kolekoll »

Tänud, eks ma proovin neid JBS expresse, muidu kasutasin Heavy kuule. Kuna sai oldud jupp aega foorumist eemal ja juba siis ka lumi maas ja jahedust ka natsa, kysiksin, et kas sellise -7C kraadi juures tohiks ikka õhupaugutajast lasta, kuskilt jäi silma, et -5C on max. mille juures lubatakse kasutada õhupaugutajat. Mis teadjam rahvas arvab ? Aga seniks lähen teen paar pauku garaazhis, kus soojem, et ikkagi relvavalikule otsus teha, kumb läheb müügiks.
müün pimedate linnas peegleid.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Hämmerli 900 Combo Hunter Force ja Weihrauch 97 K

Postitus Postitas Delta »

Miinuskraad ei tee vedrukale midagi. Kui siis võib suudmekiirus pisut langeda, kuna määrded "paksemad".
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
kolekoll
Postitusi: 33
Liitunud: L Dets 22, 2007 2:18 am

Re: Hämmerli 900 Combo Hunter Force ja Weihrauch 97 K

Postitus Postitas kolekoll »

Mul ultramoodne ja ylipeen pyssiõli, ei pidurda siin miskit :D . Proovisin siis selle välistemperatuuriga lasta, kasutuses siis JBS Exact heavy ja RWS Super- H -Point , ja minu yllatuseks mõlemast relvast 20 m pealt lastud RWS kuulid jooksid umbes 1 cm kõrvale, paremale. Kui Lasin JBS, seda probleemi polnud ... väga veider. Aga igatahes läheb Hämmerli myygiks :D
Ei tea, selline möödajooks paneb mõtlema, et kas minu päästmisviga, samas JBS jooksis ilusti ..
müün pimedate linnas peegleid.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Hämmerli 900 Combo Hunter Force ja Weihrauch 97 K

Postitus Postitas Delta »

Külgtuult ei olnud väljas? Muidu kui viitismist on, tee Hämmeli vs Weihrauch ülevaade (b) Mõned pildid, natuke juttu, mõned märklehed ja ongi valmis. Eestikeelset materjali on alati tarvis. (y)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
kolekoll
Postitusi: 33
Liitunud: L Dets 22, 2007 2:18 am

Re: Hämmerli 900 Combo Hunter Force ja Weihrauch 97 K

Postitus Postitas kolekoll »

Mul pikk aed, puud ja muud põõsad ümberringi, seda enam, et tuul oli SE, ehk siis kagust ja 1.2m/s, sealtkandi tuule eest on mu laskekoht ilusti varjatud, ei miskit keerist ega midagist :D .
Nu vahest kui vaim peale tuleb, ehk siis vahest teengi kunagist miski ylevaate :) , suht laisk ja lohe olen :oops:
Hetkel tuli selline mõte, et vahest RWS Super H Point on liiga kerged ( 0.45g ) või mis iganes, või tehase defektne partii, ega ju pole palju vaja, et pikema maa peale viltu hakkaks jooksma ..
müün pimedate linnas peegleid.
Vasta