Mure FX Typhoon"iga

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Mure FX Typhoon"iga

Postitus Postitas Kristjannn »

Tere.
Sai endale ka muretsetud see FX Typhoon 27J aga millegipärast nagu jõudu ei ole (ise arvan, loodan, et laen valesti. st pumpan). Ühesõnaga ostsin selle relva ära, tõin koju ja õnnestus tuttavalt ka pump laenata (pump on Türgi toode Hatsan). Ühendasin voolikud ja pumpasin pumba manomeetri järgi 220bar"ini,(sellise rõhu sain kätte mingi 20x pumpamisega) proovisin lasta aga ei lenda see diabool kohe mitte, ja tollisesse lauda jääb ka hea õnne korral kinni, mõnikord põrkab ka tagasi ja seda ca 10 meetri pealt. Ma ise loodan, et asi on minu teadmistes, kuna eelaetavate õhupüssidega pole enne kokku puutunud ja ei ole ka tuttavaid kelle käest küsida. Oma lapsepõlvest mäletan, et kui sain oma esimese püssi, 25 aastat tagasi milleks oli iz-38 plastmass kabaga (see püss on mul veel alles) oli sellel püssil sama palju võimu kui FX Typhoon"il mille ma just soetasin :D ,ei tahaks nagu uskuda :M . Niiet teadjamad mehed nagu hr delta,hr sada ja teised kes asja jagavad võiksid seletada , et mis ma valesti teen?
Tervitustega Kristjan
.
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Mure FX Typhoon"iga

Postitus Postitas Tooming »

Tere

Ma arvan, et siit saaks kõige kiiremini vastuse.
http://www.field-target.ee/et/kontakt

Edu
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Mure FX Typhoon"iga

Postitus Postitas Kristjannn »

Sai siis täna hommikul uuesti proovitud, viisteist matsu pumbaga ja pumba seier on 220bar"i peal.Proovisin plastpudelit lasta ja kuul põrkab tagasi :lol: .Minu loogika järgi, ei jõua õhk üldse püssi õhupaaki, kas võib nii olla?
keevitaja
Postitusi: 6
Liitunud: K Okt 31, 2012 7:20 pm

Re: Mure FX Typhoon"iga

Postitus Postitas keevitaja »

Tere.
Tundub, et hatsani pumba manomeeter valetab.typhoon 27 J on küllaltki võimas ja tollisest lauast laseb peaaegu läbi.omal see relv täitsa kasutuses ja olen rahul.vaja sul ära mõõta diabooli kiirus ja ka selle pumba töörõhk.kui sul vastavaid seadmeid pole olen nõus aitama.elan viljandis.mul endal läheb 100 barist kuni 200 barini hilli punbaga ~100 lööki.see kas õhk püssi ballooni siseneb on ilusasti kuulda.algul pumpad algrõhu ülesse ja siis lisandub pumpamisele läbi ballooni klapi minemise sisin (kui pumba rõhk ületab ballooni rõhu).
Jõudu katsetamas.
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Mure FX Typhoon"iga

Postitus Postitas Kristjannn »

Tere.
Ostsin ka nüüd hilli pumba ja sama teema, midagi pole muutunud. Pumpan umbes 20x ja manomeetri seier on 200 peal. Pumpamise ajal pole kuulda küll, et õhk püssi ballooni läheks. :?
keevitaja
Postitusi: 6
Liitunud: K Okt 31, 2012 7:20 pm

Re: Mure FX Typhoon"iga

Postitus Postitas keevitaja »

Tundub, et püssi silindri täiteklapp on kinni jäänud, vaja lahti võtta ja kontrollida.
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Mure FX Typhoon"iga

Postitus Postitas Kristjannn »

Tere.
Kuidas see täiteklapi kontrollimine käib?
keevitaja
Postitusi: 6
Liitunud: K Okt 31, 2012 7:20 pm

Re: Mure FX Typhoon"iga

Postitus Postitas keevitaja »

Tere,
Kõigepelt lased silindrist õhu välja siis keerad silindri otsast tätmiskoha lahti ja seal küljes seespool ongi klapp. Võid kontrollida ka nii, et paned täitmisotsa pumba külge ilma silindrita ja vaatad, kas pumbates tuleb õhk sealt läbi.Silindrist õhu saad välja, kui paned haamri vedru asemele samade mõõtudega toru ja siis reguleerkruvi peale keerates lükkab see toru haamriga peaklapi lahti ja õhk tuleb välja.
Vasta