PCP ja Vedrukad

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

PCP ja Vedrukad

Postitus Postitas lellopoiss »

Tere!
Kas ongi nii, et vedrukatel ei ole lasud ühtlased nagu on PCP-del, ma mõtlen, et kui PCP laseb 1 grupi um 5 e sendise suurusega, siis vedrukas seda ei tee? Või on viga laskjas, kui vedrukal kuulid laiali on?Enda vedrukaga enam hakkama ei saa, kui lasen siis 2 kuuli, kui joppab lähevad ühte kohta enamvähem ja teised laiali kõik... :x
Ja minu vedrukal päästikut reguleerida ei saa, ja see päästmine on suht pikk ja väga tugevalt peab vajutama, ningi siis peaks see ka kuidagi mõjutama, päästikule vajutades tõmbab ära ? :M

PCP peaks vist igat pidi vedrukast üle olema?

Kõik see teema selleks, et täna lastes viskas lõpuks üle, et mis toimub, kas viga minus või püssis... :D
Kui selgub, et viga minus ei ole, siis olen vaatanud seal field poe lehel PCP-sid ja silma hakkas see Fx Typhoon, see just selle pärast, et kõige odavam, aga kas ka hea?

___________________
Nuga terita enne jahti.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: PCP ja Vedrukad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

[quote="lellopoiss"]Tere!
Kas ongi nii, et vedrukatel ei ole lasud ühtlased nagu on PCP-del, ma mõtlen, et kui PCP laseb 1 grupi um 5 e sendise suurusega, siis vedrukas seda ei tee?


See on siis kehvapoolne PCP v on kuulid kehvad,tiheduse peaks ikka parema saama.Muidugi on ka täpseid vedrukaid,aga need võimsad V/0 300 m/s seda ei kipu olema.Endale ostsin mainitud firmast FX Royale ja olen rahul.Muideks ka vedrukaga ei maksa neist "toidupoes" müüdavatest odavatest plönnidest erilisi saavutusi loota!
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: PCP ja Vedrukad

Postitus Postitas lellopoiss »

Ega ma neid odavaid plõnne ei kasuta jah, need on rohkem nagu jh ... :D Kasutan hetkel H&N Baracudasid
http://shop.field-target.ee/pellets/cal ... cuda-match
Nagu ma ka diabooli teemas vastusest välja loen siis tasuks ikka korra 1 pakk kergemaid osta ja proovida kas siis ka laiali lendavad...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: PCP ja Vedrukad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui on kange vedrukas ,siis need taovad optikad ka kaunis ruttu segamini,viga võib ka seal olla! Kui muidugi optikat kasutad.Kuulidest võid proovida sealt Field targetist "Exact" diapoole.Ma olen saanud eriti head tulemused just "Exact" HEAVY-ga,rasked siis.Neid on mitmes kaalus ja mõõdus,eks tuleb konkreetse püssi jaoks sobiv leida.
keevitaja
Postitusi: 6
Liitunud: K Okt 31, 2012 7:20 pm

Re: PCP ja Vedrukad

Postitus Postitas keevitaja »

Tere,
minu kogemus ütleb, et H&N Barracuda on suurema hajuvusega, kui JSB Exact Heavy.Kasutan diaboolide lennutamiseks FX Typhoon'i.Kõige parema täpsusega ja väikseima hajuvusega on JSB Exact 4,52mm nii 240m/s, kui 300 m/s kiirustel s.o. 16 jouli ja 27 jouli.
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: PCP ja Vedrukad

Postitus Postitas lellopoiss »

Tere jälle!

Tänud et vastasite!Olite suureks abiks :wink:
Ennem kui pcp vaatama hakkan siis ostan paki http://shop.field-target.ee/pellets/cal ... /jsb-exact diaboole, nüüd endalgi meenub kuda youtubest olen vaatand, kus ka sellised paremad lasketulemused tulevad jsb -dega ja just kumera otsaga nagu.
Püssiks siis see norica dragon 305m/s ja tal pole see tagasilöök vms mitte nõrk, kohe päris kena laksuga on. Peal on sõbra laenatud optika marki ei tea aga paistab venelaste oma vast, ja ennem oli vindi või sileka peal.Mingi võimalus on, et ta mul optikaid lammutab, kuna algul sain mingi kasutatud täitsa tavalise väga mõttetu asja ja alati oli peale timmimist mingi aja peale optika paigasat ära, ostsin oma lollusega küti ärsit sealt selle kõige odavama õhuka optika sellega sama lugu, liimisin isegi 2 punktiga peale täpseks panemist timmimiskruvid optikal kinni , raisk löi need ka lahti :D kuigi kasutasin mingit super attacki :M :D
Zark
Postitusi: 18
Liitunud: N Juul 12, 2007 8:51 pm

Re: PCP ja Vedrukad

Postitus Postitas Zark »

Peotäis natuke hilinenud mõtteid ka omalt poolt.

PCP on tehniliselt lihtsam lasta kui vedrukas. Vedrukat peab kogu aeg ühtemoodi õlga võtma (isegi õhem-paksem riietus võib segada!) ja alati ühest ja samast kohast toetama. Muidu võib täheldada et isegi teadaolevalt täpsel püssil "sõidab" juba 25m peale tabamispunkt mõnusalt mingi 2-4cm paigast.

Optika peab olema õhupüssi kannatav. Tulirelva optika lammutab vedrukas suure tõenäosusega suht kiiresti laiali, eriti kui tegemist on võimsama otsa püssiga. Field-targeti poe optikad peaks vedruka üle elama, seal on ka mõned mis ongi mõeldud eriti tugeva prelliga püssidele (mälu järgi - vist oli Airking üks selline).

Kruvide kinnitamine - mina kasutan selleks Locktite keermeliimi. Pole senini ükski kruvi sellega veel ära tulnud. Mõnda aega vaevasin pead et mis teha kui optika ise kinnitusrõngastes paigal ei püsi (liigub kaba suunas kuni laiem koht vastu tuleb). Lahenduseks osutus taas Locktite, sedakorda aga laagriliim mida panin väikse tilga rõnga põhja. Enam ei sõida kusagile, optika jalad on loomulikult stopriga.

Diaboolide valikust on juba eelpool kirjutatud, lisaks niipalju et diaboolid (või enamik neist) ei taha üle 300m/s algkiiruse puhul enam täpselt lennata. Oluline on ka õige kaaluga moon leida sest nii liiga kerge kui liiga raske ei käitu hästi. Asja taga on päris karm tükk füüsikat mis ühte lausesse surutuna on midagi sellist - kolb ei peaks kuuli välja surudes väga N korda õhupadjal põrkama vaid õhupadjal pidurduma. Liiga kerge (või ebatihedalt rauas istuv) moon ei tekita korralikku õhupatja alla ning kolb lendab mürtsuga silindri otsa kinni. Liiga raske (või liiga tihedalt rauas) moon jälle ei liigu rauast piisavalt kiiresti minema, tulemuseks jälle et kolb tambib mitu korda edasi-tagasi. Üks ega teine variant pole mansetile, vedrule, samuti täpsusele ja kuulile energia ülekandel hea asi. Ilma kuulita lasta pole seetõttu üldse soovitav.

Püssi võimsusest - püssi algkiiruse number üksinda on täiesti mõtetu. Tõsiseltvõetavad püssitootjad näitavad alati ära suudmeenergia ehk numbri millest saab diabooli massi teades algkiiruse või vastupidi. Võistlustel vaadatakse alati mis kaaluga diabooli keegi kasutab siis mõõdetakse algkiirus ja arvutatakse energia.
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: PCP ja Vedrukad

Postitus Postitas lellopoiss »

Nii vedrukas on oma aja mul ära elanud ja kuuli ta küll välja laseb aga pörkab ka 5mm vineerilt tagasi tehes ainult mõlgi :(
Võtan nüüd eesmärgiks endale 1 pcp soetada siin tahaks ka natuke teie arvamusi kuulda, et mitte peale ostu pettuda.

http://shop.field-target.ee/air-rifles/ ... ometa-lynx

http://shop.field-target.ee/air-rifles/ ... ng/typhoon

Kumma valiksite teie? ja mis on selle eelised teise ees?

Neid olen vaatand, kuna odavamad ja komplektis on optika.

Tänud.


___________________
Nuga terita enne jahti.
keevitaja
Postitusi: 6
Liitunud: K Okt 31, 2012 7:20 pm

Re: PCP ja Vedrukad

Postitus Postitas keevitaja »

Tere,
enne ostu küsi kindlasti järgi optika olemasolu. Minu teada optikat püssiga kaasa ei tule ja kodulehel ei ole ka optika kohta midagi öeldud nii, et jutt käib ainult püssi müügist. Optika on piltidel illustratsiooniks.
Juurde tuleb osta ka pump püssi õhusilindri täitmiseks mõlemal püssil.
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: PCP ja Vedrukad

Postitus Postitas lellopoiss »

Tere.
Seda ma tean, et tuleb osta pump aga seda, et lisana on optika sain aru nii, kui hoiad hiirt pildil siis mingi hetke pärast ilmub väike kirjake, kus relva nimi ja lisana : optika ja jalad.

Eks ma helistan sinna ja uurin järgi seda :)
Zark
Postitusi: 18
Liitunud: N Juul 12, 2007 8:51 pm

Re: PCP ja Vedrukad

Postitus Postitas Zark »

Väga vähestel püssidel on optika komplektis kaasas, reeglina on see ka mingi pisem ja suht mõttetu (nt. 4x toruke). Korraliku optika jaoks tuleks veel nii ~200-300EUR otsa laduda. Neil kahel püssil väga suure tõenäosusega pole optikat sest tehnilise info alt komplekti kuuluvate osade juurest vastavat märget ei leia.

Püsside valikul kahjuks väga aidata ei oska - Cometa't ei tunne, FX-i pean natuke õrnakeseks. Soovitan netis foorumeid kaevandada ja seda pikema aja vältel. Esimese hooga ei pruugi kohe soonele sattuda. Järgnevalt aga tooks mõned oma mõtted, võimalik et mõni neist osutub kasulikuks:

Minu väga personaalne eelistus on kas jooksu pealt või väikese lahtikruvimise teel muudetava võimsusega püss millel on kas nn thumbhole või püstolkäepide. Seetõttu langes valik kunagi Steyr LG110 kasuks, võimsust on tal valida 7.5/16/24J vahemikus (düüside/vedru+haamer vahetus) ja lisakruviga täppis-järelhäälestus. Teist niivõrd universaalset ja lihtsat püssi praktiliselt pole. Maksab jah palju kuid see on ka tasuv investeering - heaperemeheliku kasutamise juures teenib kaua ja korralikult.

Võimsuse seatavus on oluline, muidu laseb siseruumid liiga kergesti auklikuks ja võib-olla tekib tahtmine näiteks field-targetit proovida (enamasti <16,3J limiit!). 27J läbistab õige mitu sentimeetrit puitu ja peksab ka FT siluetid pikapeale pilbasteks. Õhukulu (mida võimsam seda "janusem") pole siinjuures mitte väiksema tähtsusega faktor, on suur vahe kas ühe balloonitäiega kütab 200-300 või vaid 20-30 lasku. Eriti teravalt tuntav vahe kui pärast peab ise ka ballooni täis pumpama, toiming mis üksjagu musklit tahab.

Siit kohe järgmine asi - pump. Mõistlikum on pumba raha investeerda juba suurema, 12L 300bar balloni peale (+täitmisadapter). Oluliselt lollikindlam variant sest tiheda kasutamise puhul, olgem ausad, need pumbad lähevad tõenäoliselt ennem loojakarja kui selle ballooni kasutusaeg otsa lõpeb. Siinkohal tuleb märkida et ka püssi enda balloonil on oma eluiga ja tasub vaadata kaua seda antud on (nt. 10 aastat vms).

Püssil võiks manomeeter kusagil ballooni küljes olla, hea vaadata millal ja kuipalju täita vaja. Paraku on see ka koht kus õhulekkeid võib esineda.

Thumbhole või püstolkäepideme eelistus on personaalne, tunduvad mugavamad kuna ei vääna rannet nii pingesse. Mõni reguleerimisvõimalus võiks kabal ka olla, näiteks põsetugi + kabapadja seadmine. Halvasti kätte istuva püssiga on ebamugav lasta ja see omakorda mõjutab täpsust.
Vasta