Holosihik Sightmark SM 14000 tootja defektiga

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
Vasta
AarneViikholm
Postitusi: 29
Liitunud: T Nov 26, 2013 6:45 pm

Holosihik Sightmark SM 14000 tootja defektiga

Postitus Postitas AarneViikholm »

Soetasin nimetatud sihiku internetipoest Jahivarustus (http://www.jahivarustus.ee ) 26.aug 2014. Põdrajahil kestsid patareid ca 2-3 nädalavahetust. Novembris 2014 jäi püss kapis seisma, kusjuures enne kappi panekut panin sihikusse uued patareid ja kontrollisin sihiku tööd. Jaanuaris soovisin jahile minna, kuid sihik elumärke ei näidanud kuna patareide pinge oli tühjad. Müüja soovitas kasutada kvaliteetseid patareisid. Ostsin uued VARTA (enne kasutasin SONY) patareid, kontrollisin testriga pinged, kõik ok, ca 1,6V. 3 nädalat hiljem lülitus sihik küll sisse kuid ca 1 min jooksul ka kohe välja. Patareide pinge oli alla 1,2 V kõigil. Pöördudes uuesti müüja poole, soovitati mul uuesti kasutada kvaliteetseid patareisid. Ma ei nõustunud sellise jooksutamisega ja tarbija peal eksperimentide läbi viimisega ning jätsin sihiku kauplusse. Minu kirjaliku pretensiooni peale soovitati jällegi kasutada kvaliteetseid patareisid. See tundus mulle liig ja pöördusin Tarbijakaitsesse. Tarbijakitsele väitsi müüja, et sihik on korras ja põhjuseks on halva kvaliteediga patareid. Ja Tarbijakitse nõustus selle väitega ning soovitas mul eksperdi poole pöörduda defekti tuvastamiseks. Samas kohustab seadus defekti tuvastama müüjat kui seadme soetamisest ei ole möödunud rohkem kui 6 kuud.
24.märts 2015 käisin Jahivarustuses Ehitajate teel sihikul järgi. Müüja olevat kuskil messil tootjaga kohtunud ja tootja väite kohaselt pidi mõningatel juhtudel patareide isetühjenemist põhjustama patareide pesa nihkumine korpuses. Nüüd olevad see korpus paigas ja isetühjenemist enam ei ole. Ma ei ole seda kontrollinud ega hakka ka kontrollima, sest kui see patareide korpus nii lihtsalt paika ja paigast ära käib, siis 12 kal relva peal see korpus seal oma pesas väga kaua ei püsi.
Minu arvates ei ole selline sihik väärt seda hinda (99€-i). Teadsin, et ostan odava toote, kuid antud sihik nõuab iga kord enne jahile minekut patareide sisestamist ja peale jahti nende eemaldamist. Minu jaoks ei ole see aktsepteeritav. See on ka põhjus, miks panin selle sihiku 5€-e allginnaga siin foorumis müüki.
Mul on olemas varasem kogemus Walteri holosihikuga, mis on samuti odav toode aga teeninud mind vist juba 6 aastat. Sellest tegin vale järelduse ka Sightmarki soetamisel.
Kellel antud sihik kasutusel ja patareid pidevalt tühjad, kontrollige patarei plastikust korpuse asetust!
Natuke imestama paneb ka tootja/edasimüüja suhtumine. Tegelikult oldi defektist teadlik, kuid seda ei tunnistata ja jätkatakse sama sihiku müügiga.
haka
Postitusi: 2
Liitunud: T Aug 27, 2013 7:52 pm

Re: Holosihik Sightmark SM 14000 tootja defektiga

Postitus Postitas haka »

tegelikult soovitaks sellest jahivarustuse müüjast eemale hoida. Mul oli probleem sellest jahivarustusest ostetud rajakaameraga ja vana lihtsalt saatis tarbijakaitset pikale lainele piltlikult väljendades.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Holosihik Sightmark SM 14000 tootja defektiga

Postitus Postitas tireb »

olen nõus, et kodanik seal laua taga asjatundmatu ja vähe ülbe klientide suhtes
AarneViikholm
Postitusi: 29
Liitunud: T Nov 26, 2013 6:45 pm

Re: Holosihik Sightmark SM 14000 tootja defektiga

Postitus Postitas AarneViikholm »

Kuna antud sihik siin foorumis ka oksjoni korras müügis on, siis annan teada, et kasutaja "pealik" on eile teinud pakkumise 16€-i. Hetkel kõrgeim pakkumine, aega on veel 1 päev!
AarneViikholm
Postitusi: 29
Liitunud: T Nov 26, 2013 6:45 pm

Re: Holosihik Sightmark SM 14000 tootja defektiga

Postitus Postitas AarneViikholm »

Kasutaja "grudge" pakkus 20€-i
Vasta