jahiriietus

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas honkomees »

ja need gored on ka vist erinevad, sest mu Ilves-extra hirmkallis jope omas kasutusjuhendit, kus oli kirjas, et mitte pesta geeliga, pulbritest ja spetsgeelidest ei sõnagi.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas Pauli »

Mina olen oma jahiriideid tavalise vedela seebi või nõudepesuvahendiga (mitte Fairy, see haiseb jubedalt) pesnud. Nii riiete puhtus, veepidavus kui ka hingavus on peale 4 aastat kandmist veel rahuldaval tasemel - vett peavad ja hingavad ka, kõik plekid ei peagi metsariietel välja tulema (vaigu vastu nagunii kõik pesuvahendid võimetud). Pealisriie hakkab tõsi küll karvaseks minema, aga eks ta ole vatti saanud kah.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: jahiriietus

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ma oln masinas loputand puhta sooja veega, või kui ikka vaja siis lisanud tavalist seepi mis vähe haiseb. Tundub, et toimib.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas Anti »

Soojendame teemat!

On kellegil kogemusi Swedteam Forest või Granåsen mudelitega? Eelnevaid postitusi lugedes vist väga ei saa kiita seda covertex'i?
http://beta.album.ee/antilaht
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: jahiriietus

Postitus Postitas mihkelson »

Mul endal täitsa uus Swedteam covertex riietus soetatud, olen kolmes ajus käinud ja kahel korral pea munadeni vees ja vesi pole sisse hakanud tungima.Sooja pidamise kohast täitsa hea, sest seal vahel on veel mingi "micro mes" või mis isganes ta ka oligi.Minu meelest täitsa 5 minujaoks isa käin koos koertega ja pole midagi häda. (y)
Või on kellegil sellise materjaliga probleeme :M :M
Gute Jagd
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas Anti »

mihkelson kirjutas:Mul endal täitsa uus Swedteam covertex riietus soetatud, olen kolmes ajus käinud ja kahel korral pea munadeni vees ja vesi pole sisse hakanud tungima.Sooja pidamise kohast täitsa hea, sest seal vahel on veel mingi "micro mes" või mis isganes ta ka oligi.Minu meelest täitsa 5 minujaoks isa käin koos koertega ja pole midagi häda. (y)
Või on kellegil sellise materjaliga probleeme :M :M


Mis mudeliga tegu??
http://beta.album.ee/antilaht
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: jahiriietus

Postitus Postitas mihkelson »

Granåsen (y) See ta on.
Unustasin mainida et tuult peab hästi ka siis kui on tugev tuul koos vihmaga pole mingit ohtu märjaks ega tuuliseks saada.
Gute Jagd
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: jahiriietus

Postitus Postitas Joosep Käba »

Eks see gore membraan ka tuule kinni peab. Ja kui tuul väga ringi ei ulu jalge vahel, tekib ka soojem tunne. :lol:
Olen gorepüksid pest enne jalast võtmist voolikuga puhtaks suuremast sodist kui juhtumisi jahis väga proiseks/mudaseks saand. Ei tule vett sisse.
Samas mina neid jalga ei pane kui ilm soojem kui +10 kraadi.
Mu instrumentaarium tahab sel temperatuuril kõvemat tuulutamist kui gore lubab. :shock:
Samas väga super talveks on gorega voodrita püks + õhuke suusapüks alla. Ei lähe pussakaks, hingab piisavalt, peab tuult ja on soe.
Mul päris goretex. On ju ka igast jumalteabmistexe, tea kas nad ka kõik töötavad? Kahtlen.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas Pauli »

Joosep Käba kirjutas:Olen gorepüksid pest enne jalast võtmist voolikuga puhtaks suuremast sodist kui juhtumisi jahis väga proiseks/mudaseks saand. Ei tule vett sisse.

Isegi sama nippi kasutanud. Teinekord, kui ainult pealaest jalatallani heinapeprede ja muu taimse sodiga koos (näiteks peale niitmata luhal "möllamist"), pole isegi olnud vaja riideid pärast masinasse panna - voolikuga puhtaks ja kuivama.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Lauzy
Postitusi: 72
Liitunud: N Dets 04, 2008 5:58 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas Lauzy »

Ostsin endale Forest püksid ega ole pidanud pettuma, -10 ga polnud jahe isegi ilma soojapesuta (y) Vee ja tuulepidavus ka parem kui Jahtijaktil, ise olen väga rahul :)
Metsast oled sa võetud ja metsa pead sa saama...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas aivar00 »

Tütar ostis kuskilt poest spetsiaalse pesuvahendi nn. gore-tex, sympa tex ja prematex vettpidavatele riietele- Nikwax Tech wash.
Mina pole sellist pesuvahendit ennem müügil näinud.
Veevoolikuga pesu muidu + kraadide juures täiesti tavaline. Põhiline, et ise metsas mustust riidele sisse ei hõõru nn. puhastada üritades.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas smtasku »

Paar nädalat tagasi sai põlvini sisse vajutud, püksid vett läbi ei lasknud. Sisse tuli see vesi mis saapas püksisääre vahelt sisse imbus.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: jahiriietus

Postitus Postitas mihkelson »

smtasku kirjutas:Paar nädalat tagasi sai põlvini sisse vajutud, püksid vett läbi ei lasknud. Sisse tuli see vesi mis saapas püksisääre vahelt sisse imbus.


Mis materjalist püksid on cover- või coretex äkki midagi muud ültse :M
Gute Jagd
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas smtasku »

Swedteami covertex oli. Muidugi käis asi suht kähku, kuid piisavalt et saapad täis saada. :lol:
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: jahiriietus

Postitus Postitas mihkelson »

Mul endal kah sama firma ja sama materjal covertex. Isegi olen nendega põlvedeni kukkunud aga siis olid püksi sääred kummiku peal ja olin täitsa kuiv. (y)
Gute Jagd
Vasta