Korralik binokkel

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Mul Baigiš (tegelikult Baigõš, kui kirillitsas lugeda) 10x45. Pildil ja valgusjõul pole tõesti suuremat vigagi, aga üks suur puudus on tal ometi ja süüdlaseks seesama pommikindel metallkorpus: uduseks läheb. Kui temperatuur nulli ümber kõigub, on temaga vaadata pea võimatu, sest okulaarid tõmbuvad momentaanselt higiseks, ei aita hinge kinni hoidmine ega midagi.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Mis üldse korraliku jahibinokli all mõtled?Kas tähtis on aint võimsus ja selge pilt aga suurus,ma mõtlen binokli mõõtmeid?Olen näinud kui mõni mees tuleb jahile ja selline paras "naelakast" paelaga kaelas,umbes nagu merelaeva kapteni silmapikendus.Ega sa binokliga lase ja kui on korralik optiline sihik siis arvan,et muud pole jahil vajagi(vindiga).
Mossel muidugi teine lugu,tema ornitoloog ja vaja neid linnukesi uurida,kuid jahil on seda kolu niigi palju kaasas ja "naelakast"(olgu nii võimas ja selge kui tahes) on pikem tüliks kui et temast eriti abi oleks.Meil ka eriti suuri lagedaid välju pole ja ise pean lugu just neist väiksemate mõõtudega riistadest mis taskugi mahuvad.On omalgi binokleid mitmes mõõdus ja paremaks pean just sellist väikest selge pildiga Busnelli 10*25 mis lahedasti tasku mahub.Näitab sokusarve ka 300-400m pealt ära ja ise täitsa rahul temaga.Vaateväli pole küll väga lai kuid kuhu siis jahil nii kiire on,et kätt liidutada ei jõua.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Optikat binokli asemel kasutada on väga vale ja isegi ohtlik.Optika on sihtimiseks! Kui sa vaatad läbi optika,et kes see mees seal liigub,siis sa ju sihid inimest.Sama ka loomaga.Aga juhtub midagi valesti minema...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Õige Sooviku,ega koos püssiga tohi optikat küll igale poole suunata aga ise pidasin silmas seda kiirpaigaldusega lugu.Et kui vaja, aint pöörad vastava suurepelise poldi lahdi(käega) ja ja see silmapikendus käes.Pole mingit noklit vaja kaasa tassida.
noorus on ilus aeg
Metsline
Postitusi: 55
Liitunud: K Mär 14, 2007 5:54 pm

Postitus Postitas Metsline »

Sama asi mis Zakslasel on Mardil hinnaga 3850.-. Kui sama siis päris hea kate.

See-selleks.

Kui lugeda seda eespool mainitud võrdlust, laidetakse looduses kasutamiseks zoom´ga binoklid maha. nüüd siis zoomi omanike kiidusõnad.

Ostmine ees, valimine käib, otsus tegemata.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Metsline kirjutas:Sama asi mis Zakslasel on Mardil hinnaga 3850.-. Kui sama siis päris hea kate.


See nüüd sama asi päris kindlasti ei ole, minul on
Endurance2 10x42 ja poes müügil Endurance CF 10x42 ehk siis
Close Focus ja inglastel maksab 160 £ pluss vat ja saatekulu.
Endurance2 hakkab Hawke'l valikust välja minema ja sellepärast ka
hind odavamaks lastud.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Jagaks Metslisele natuke kogemusi ja teeks zoom binokleid veelgi maha. Keerutasin hiljuti käes Nikoni ja Olympuse zoome (plaaniga, et ostaks äkki ära), märksõnad: väike valgusjõud, kitsas vaateväli ja probleemid teravustamisel. Viimane on mulle juba fotoobjektiividelt tuttav, nimelt tuleb suurendamisel uuesti teravustada, vähendamisel mitte (loogiline tegelikult). Fotoaparaadi puhul see ei häiri (eriti kui AF tegutseb), binoklil küll.
Metsline
Postitusi: 55
Liitunud: K Mär 14, 2007 5:54 pm

Postitus Postitas Metsline »

Tänud Mossele jääme siis fixi juurde.

Kuid mida siis Teie jahimehed soovitaksite jahiks. kuna alles noor jahimees oleks abi teretulnnud.
iga kaupmees kiidab oma nagu ikka, Kuid Saaremaalt on suht raske midagi valida kui proovida ei saa, lihtsalt pole kohapeal. Kui Tallinna minek ei jõua kah kõiki kohti läbi käia ja proovida. Selleks ka käesolev teema väga viis.
Olen siit ja ka teistest teemadest aru saanud, et üks normaalseimaid variante on 8x40. Nüüd tekib küsimus milline. olen järgmised eelistused teinud
OLYMPUS 8x42 EXPS I
BUSHNELL 8x42 Trophy BAK 4
PENTAX Bino PCF WP 8x40
HAWKE Endurance CF 8X42


Nendel hind jääb kuskile 3 kilo piiresse

Või siis juba Paljukiidetus
OLYMPUS 8x42 EXWP I, samasse klassi jääb vist ka PENTAX Bino DCF WP II 8x42

Hind kuni 6 kiloni

Info pärineb Baltic Hunter´st ja Fotolux´st

Ette tänades
Viimati muutis Metsline, N Juul 12, 2007 8:01 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Mulle iskiklikult meeldib katus-prismadega binokkel rohkem, kompaktsem ja jahil mugavama kasutada. Millegi pärast on nad ka kallimad kui porro-prismadega binoklid. Kindlasti peaks olema läätsed "Fully multi-coated". Oma Hawke'ga olen väga tahul, enne seda mitu porro-prismadega binoklit läbi pidanud.
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

Või siis juba Paljukiidetus
OLYMPUS 8x42 EXWP I, samasse klassi jääb vist ka PENTAX Bino DCF HR II 8x42

Minu valik oli Pentax. Väga hea!
gaz69a
Postitusi: 27
Liitunud: L Mär 12, 2005 9:06 pm

Postitus Postitas gaz69a »

Julgen soovitada Bino DCF HR II 8x42 binoklit. Olen seda paar aastat kasutanud ja siiani rahul olnud. Võrreldes eelmises postituses toodud OLYMPUS 8x42 EXWP I binokliga on tal üks eelis - dioptri seade rõngas liigub "naksudega", millest tulenevalt ei saa seda tahtmatult paigast ära ajada. Miinusena võiks tuua veidi suurema kogu.
Muidu on tegu valgusjõult ja pildi selguselt analoogsete toodetega. Käisin ka enne ostmist mõlemat pimedas proovimas ja vahet tõesti ei märganud.
Kindlasti soovitan osta 8x42 mitte 10x42 - valgusjõus on märgatav vahe!
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Korralik binokkel

Postitus Postitas Eerik »

Minul on ääretult hea kogemus sellise tootega nagu DDoptics Ferngläser NACHTFALKE Ergo 8x56 .
http://www.ddoptics.de/de-fernglas_nach ... _8x56.html Väga hea selge pilt kuni pimedani välja . 2,5-10x56 sihik enam ei näita siis sellega veel näeb hämaras . Võrreldud teda ka kangemate markidega nagu Zeiss ja Swarovski . Ei suutnud mina oma silmaga näha kallimate markide paremust . Hind ja kvaliteet on väga hästi paigas siin .
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Korralik binokkel

Postitus Postitas jagwelt »

Kuhukanti selle hinnaklass jääb? :roll:
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Re: Korralik binokkel

Postitus Postitas Kolevoll »

Nagu Eeriku viidatud lingilt http://www.ddoptics.de/de-fernglas_nach ... _8x56.html nähtub on hinnaks 454,- €, mis võrdub 7103.56 krooniga.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Korralik binokkel

Postitus Postitas Ats »

Oskab keegi anda hinnangut binokklile Admiral 7x50
http://www.anttila.ee/webapp/wcs/stores ... ryId=20694
Pole looma, pole probleemi!
Vasta