Korralik binokkel

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
Kasutaja avatar
gustav
Postitusi: 62
Liitunud: R Nov 04, 2005 7:45 pm

Korralik binokkel

Postitus Postitas gustav »

millist binokklit ise kasutate ja millist soovitate osta mis oleks hea valgusvihuga ja millega näeks selgelt..Mul endal praegu Olympus 10x50 DPS I.Minu arust hea binokkel
Viimati muutis gustav, P Nov 13, 2005 9:40 am, muudetud 1 kord kokku.
Jaht on midagi erilist
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Mul endal täpselt sama silmapikendus ja olen igati rahul! Ma arvan, et suurendus ei olegi nende aparaatide juures kõige tähtsam, tähtsaimaks pean mina ikka pildi kvaliteeti! Paarisaja meetri pealt peab ikka sokul sarved peas ära nägema ja selgelt!
tuleb jaht või jaa?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

korralik binokkel

Postitus Postitas jorr »

Saialõikaja jutuga nõus, et väga suur suurendus pole kõige tähtsam.Endal 10*suurendusega Busnell ja igati rahul, eriti meeltib see,et on pisike, hea taskus hoida.On ka paar suuremat, aga need on nagu naelakastid paelaga kaelas ja segavad rohkem.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Olympus 8x42, täiesti piisav. kui ostma lähed, veendu, et oleks japside tehtud. Kui paned koreakate ja japsida omad kõrvuti, siis vaha on suur, usu mind ma tean millest ma räägin. Samade andmetega japside oma maksab kuskil tonn rohkem, see pole koht, kus kokku hoida.
Kasutaja avatar
gustav
Postitusi: 62
Liitunud: R Nov 04, 2005 7:45 pm

Postitus Postitas gustav »

kakuke suur tänu lisainfo eest :)
Jaht on midagi erilist
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Soovitan nende suurte suurendustega mitte alt minna, mida suurem suurendus, seda väikesem on valgusjõud. Päeval on küll kena vaadata aga hämaras, kuuvalgel, on must ring silme ees. Ei kehti muidugi Zeiss-i ja teiste 20 000.- binoklite kohta. Õhtusel ajal on üle 8 X ilmne liialdus, eriti kui binokkel veel tasku mahub, see viitab eriti peenikesele torule. Väga lihtne valem, mida suurem esilääts, väikesem suurendus ja jämedam toru, seda valgem on pilt. Suure läätsega Zeiss teeb sellise effekti, et pimedas on läbi binokli vaadates valgem pilt kui palja silmaga.
Sama lugu ju ka optikatega. Muuseas, Vene sõjaväebinoklid on head, kui õnnestub veel saada korraliku metallkorpusega, laiatarbesse on nemadki hakanud plastmassist käkke tegema.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kaavik
Postitusi: 45
Liitunud: R Dets 24, 2004 11:36 am

Postitus Postitas kaavik »

Yukon 7*50 väga hea ja selge pildiga ja pildi puhtus sama vene militaarbinoklitega seega kes on neid katsunud see teab
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Postitus Postitas -Imre- »

PENTAX 7x50 väga hea pildga nii udus kui hämaras
Oinanahk
Postitusi: 41
Liitunud: E Apr 26, 2004 11:35 pm

Postitus Postitas Oinanahk »

Canon 10X30IS - suurepärane! :D
one life? - live it!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Jah panege veel hästi palju pikksilmade marke ilma igasuguste hindadeta vms. :D :D :D

Keskmisele jahimehele kindlasti ütleb see kindlasti väga palju :wink:
tuleb jaht või jaa?
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Olympus 8x42 2500 eegi kanti oli. Samade numbritega hiinlaste tehtu saad 1500ga.
Kas nii sobib saialõikaja? (':)')
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Väga hästi! :D :D :D

Tudengina oman minimaalset sissetuleku allikat ja seega lähtun väga paljude produktide puhul just hinnast! Kuid loomulikult ka kvaliteedist... :wink:

Tänan mõistva suhtumise eest! :D
tuleb jaht või jaa?
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Vene binokli saad Venemaalt, jaga meie hind kahega, sellised hinnad on seal. Muidugi tuleb ringi vaadata, ka seal võivad 100m kaugusel hinnad kolmandiku võrra erineda. Nende see BY MILITARY aeg on laiatarbes kahjuks otsa saanud, häid asju tehti. Minu veel metallkorpusega 8 x-ne tuli kätte mõned aastad tagasi 250 krooniga. Praegu on selge see, et kallim. Vaata netist nende hindu ja lase rekka- või bussijuhil tuua. Kui ise sinna satud, käi täikal, imeasju saadaval. Kui stuudiosse Oktava mikrit otsisin, siis selgus, et see maailmas väga hinnatud vene vidin on võrreldes euroopa tellimishindadega seal poes 50% odavam. Uuri elu.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Lisan tudengile veel mõned õpetussõnad: Vanasõna sellest, et kõik pole kuld mis hiilgab on ise küll kuldne. Ära usu värvilisi karpe, kirju SUPER, BEST, ALL YOU NEED, jms. Pea kõik tõeliselt head asjad on lihtsas pappkarbis, see, kes asjast jagab, teab ilma kuldse pakenditagi, et asi hea on. Profiriistad on ilma kiidukirjadeta ja tagasihoidliku välimusega. Näide: Fender-i lairiba pillivõimendi tuli pruunist papist pakendis, peal suurelt ``Fender`` ja tillukeses kirjas nurgas oli ``We make History``. Sulatõde kusjuures ja juba 1943-st aastast. Ka kala püütakse konksu ja kireva plekitükiga, või mis? Usu musta leiba, sepa löödud nuga ja üldse häid asju.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Vasta