Pöökpuu tõrv

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Pöökpuu tõrv

Postitus Postitas Anti »

Tekkis huvi selle asja vastu ja tahaks teada(usun et ka mõned teised foorumlased) järgmisi asju:
*Kas see tõrv mõjub ainult kultidele või sügavad ka emised ja põrsad selle tõrvase puuga :?: (sest mart kirjutas teise teema all et tal on potensiaalne sügaja metsas olemas,see pani mind arvama et aind kuldi jaoks see tõrv :!: )
*Teiseks kas kellegil on teada kas asi tõesti mõjub :?:
*Ja kui juba hirvele meeldib,kas siis põdrale ja kitsele ei meeldi :?:
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kodumaised sügamispuud on umbes sellised -> üsna peenike (no, u 20 või nõks enam cm diameeter) kuusk. Võimalik, et mingi eelistus on puu valikul on selle asukoht, kindlasti siis sigade alupaik või nende liikumistee. Ise näinud neid hõredamas metsas (ligiduses siis paras tihnik), üksikutel kuuskedel sügamisjälgesid. Puu ise siis korralikult ära nühitud, koos maas... lohk sees, vaiku immitseb. Äkki valivadki selliseid puid, mis viga saanud ja tõrv juba immitsemas, aga ei tea kah. Selge on see, et kui nad puu välja valivad, siis see korralikult ära nühitakse ja tõrva siis muudkui tuleb. Kui soolaku juures ei ole mõnda sügamispuud veel sigade poolt tekitatud, siis vast see vaik ongi selle jaoks, et nad selle käiku võtaksid ning siis on veelgi põhjust neil paiksemaks jääda (sool olemas, äkki ka sööt, sügamispuu, arvatavasti ka vesi).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ma ei oska veel tõrva kohta midagi konkreetset öelda,just nüüd tulid saagidega peale ja siga pole enam mitu päeva käinud,viimati jääb nälga veel. :lol:
Tõrvas nühkimas peavad aga kõik käima,nii emis kui ka kult.Põdra kohta ei osanud tootja öelda,pole neil ju seal,aga hirv pidi samuti tõrva peale tulema.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Siis tuleb mul endal see ära tellida ja katsetada.Mul just sobiv kari olemas :D
Aga Mart kas selle tõrva ostjaid ikka on :?:

Aga feen sa pole seda tellinud veel w?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mina olen värske omanik.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Anti kirjutas:
Aga Mart kas selle tõrva ostjaid ikka on :?:


Kui "Jahimehes" reklamitud sai,siis polnud tõrva veel käes ja jäi välja,aga varsti panen meeldetuletuse ja palju uusi tooteid lisaks.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

hetkel on kahes söödakohas tõrvapuud tehtud,mõlemis kohas nühitakse üsna usinalt,kihvadega proovivad ka,tegin tõrvapuud suht soolakute lähedale,umbes 5-6m kaugusele,seda kas tõrvapuu sigu rohkem ligi meelitab ei oska öelda,sest sead külastavad söödakohta nigunii igal ööl
243win
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

mõne sõnaga tõrvast,sigadele läheb väga hästi peale,ainult ,et tõrvapuud peab üsna tihti värskelt üle käima,tegelt lausa 2-3 päeva tagant, kõik lihtsalt nühitakse maha,puukoor kaasa arvatud,üritan mõned pildid ka teha
243win
soul
Postitusi: 124
Liitunud: N Jaan 27, 2005 1:22 am

Postitus Postitas soul »

Imelik, juba paar kuud kahes söödakohas tõrv väljas aga käivad mööda ja ei tunne üldse huvi?
oks
Postitusi: 72
Liitunud: E Mär 12, 2007 6:48 pm

Postitus Postitas oks »

Kuda siis on tulemused tõrvaga. Aasta eelmisest postitusest möödas. Ise mätsisin söödakoha juurde mingi kuu aega tagasi sügamispuu peale ja paksult. Metsaalune haises hirmsasti ja olin kindel,et ükski siga enam sööda peale ei tule. Üllatus oli suur, kui vaatama läksin,puu oli täiesti ära nühitud ja puu juured nii ära tallatud, et vaata, et kukub ümber. Panin siis tõrva ühe suvalise kännu peale, varsti oli selle ümbruses must maa. Tõrva määrisin puupilpaga,mille panin kännu najale, rohkem ma seda pilbast näinud ei ole,ilmselt võtsid kaasa :lol: Asja tuum siis selles, et sead ikka väga pöördes sellest tõrvast. Ei kujuta ette, kuidas oleks sellisel seal nahka võtta, kes selle tõrva järgi haiseb,kinnaste küljes püsib vist küll igavesti :lol: Kuidas teistel läinud on tõrvaga?
Samas sööda juures lakupasta, mille vastu mittemingisugust huvi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma seda vaid ühte kohta proovisin, aga minu sead pole sellest siiani miskit arvanud. :M Eks tule katsetada kuskil mujal edasi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Ise möödunud hooajal kahes kohas proovinud ja mõlemas kohas on sigade poolt puutumata jäänud. Võibolla pole piisavalt head puud siis enda sügamiseks.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Sellega on huvitav fenomen, olen ikka uurinud meeste käest, kes kohapeal ostmas käivad, et kuidas neil asi toimib. Mõnel juhul ei taheta kummatki, ei pastat ega tõrva, teises kohas töötab tõrv hästi ja pasta mitte nii väga ja teine mees tuleb räägib vastupidist juttu, et pasta toimib hästi ja tõrvast välja ei tehta. Millest see tingitud, ei ole ise veel pihta saanud. Sellel hooajal teeme vähe ulatuslikuma proovi ja katsuks jälile saada, mis tingib sea poolt selle valiku.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Mart kirjutas:Sellega on huvitav fenomen, olen ikka uurinud meeste käest, kes kohapeal ostmas käivad, et kuidas neil asi toimib. Mõnel juhul ei taheta kummatki, ei pastat ega tõrva, teises kohas töötab tõrv hästi ja pasta mitte nii väga ja teine mees tuleb räägib vastupidist juttu, et pasta toimib hästi ja tõrvast välja ei tehta. Millest see tingitud, ei ole ise veel pihta saanud. Sellel hooajal teeme vähe ulatuslikuma proovi ja katsuks jälile saada, mis tingib sea poolt selle valiku.

Vat mul nii oligi, et tõrvast ei tehtud väljagi, aga pasta lakuti küll ära
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

pöökpuu tõrv

Postitus Postitas Kallekke »

Kas asjal ei või olla selline mõte,kuna siga põhiliselt elab kuusikus ja kuldi kihvapuu on enamuselt 6-20-nd senti jäme kuusk kust alati ka vaiku voolab ja kuhu siga ennast vastu nühib et kuusikus puhates olla võimalikult kuuse lõhnaga, eksitamaks kiskjaid. kui nüüd saaks teada millise elukeskkonnaga sead siis tõrva turjale nühivad-et kas on vahe pilliroosigade,kuusikusigade või soo-vitsikusigade kommetega siis saaks järsku parema pildi selle tõrva kasutuspiirkonnast.

Tuli selline mõte pähe,kuna söödal riknenud kartulite peal alati püherdamise jäljed sigade poolt.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Vasta