Pöökpuu tõrv

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

proovisin lakukivile (tavaline sool) aniisi(apteegist ostetud) peale tilgutada.Kasu asjast küll ei paistnud olevat.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Kas see pasta lõhn on siis selline tugev lõhn,et on kaugemale kah tunda või ei ole nii :?: Sest kui see lõhn ainult seal läheduses tunda, siis ma usun, et soolakivi on odavam ja parem, või mis te arvate??
http://beta.album.ee/antilaht
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Tõrva pole ise proovinud aga arvan,et metsseal,kes seda sügamispuud kasutab,on ehk mingid parasiidid kallal(puugid,lestad,kirbud jne.),ning need ei pruugi mitte igal pool olla.Metsseal ju pikk karv ja vill seljas.Sellepärast ka tõrva kasutamine sea poolt on kohati erinev,et igal pool seda parasiiti ehk pole ja tõrva lõhn või midagi muud selles tõrvas aitab nende parasiitide vastu.Ega metsloom loll ole.
Lakupasta aga uus asi ja mõnel pool pole siga temaga kokku puutunud aga kui maitse suhu saab siis anna aga.Ise määrisin pastat maisitõlvikule algul ja ära need tühjad tõlvikud ka söödi.Hiljem aint näita pastat ning minek oli kindel.
noorus on ilus aeg
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Postitus Postitas kalamees :) »

minu arust eriti kaugele seda pasta lõhna tunda ei ole (vähemalt inimese ninale mitte). Pealegi tükib vihm selle puu pealt maha "pesema" (minul küll see ära ei kivistunud :roll:). Aga kui siga peale sattus, siis tegi 1:0 ikka ära ja seda siis kagu´s (500m venemaa piirist).
julged teha, julge ka vastutada...
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas wsm »

Sel suvel juulikuul sai tehtud test. Tegime uue soolaku vanast soolakust 150 meetrit eemale. Juuli aga kuiv kuu ja sademeid vähe. Soolaku kiiremaks töölehakkamiseks panime postile Mardi käest toodud pastat aniisiga. Uskuge või mitte, aga uus soolak hakkas tööle kolmandal päeval.Esimestena olid soolakus kitsed, viiendal päeval olid kohal sead ja kümnendal päeval põdrad.
Hetkel on asjad nii, et vana soolakut külastatakse harva (seal kasutusel hall soolakivi). Põhiline elu keeb uues soolakus kus kasutame iga nädal aniisiga pastat ja soolakivi, mis ei ole halli värvi (seda ei avalda).
Testi tulemusest selgus, et aniisiga lakupastal on hea võime metsloomi ligi
meelitada. Nüüd tuleb hakata mõtlema rajakaamera peale, et see kontingent kindalaks teha, kes soolakus käivad.
Omalt poolt igati soovitan seda aniisiga pastat.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

wsm kirjutas:Põhiline elu keeb uues soolakus kus kasutame iga nädal aniisiga pastat ja soolakivi, mis ei ole halli värvi (seda ei avalda).



Punane kivi siis? :wink:
http://beta.album.ee/antilaht
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas wsm »

Soolaku testide tulemusena julgen kindlalt väita et: Mida pikem on kivis sisalduvate mineraalide ja mikroelementide nimekiri , seda paremini see soolakivi töötab .
See ei ole koht kust tuleks kokkuhoida. Anna ikka metsaelanikele parimat ja Diana ei unusta ka sind. :D
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

No ole siis hea mees ja anna teada, mis kivi sul kasutusel on.Mul tavalised hallid ja võtavad ka isuga, kivi umbes poole aastaga.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ei saa aru,miks selle soolakiviga salatseda :shock: ?Ka mul on soolakul punane ja ümmargune ulukitele mõeldud käi.Ostsin Pärnust Alvest,nats alla 100 krooni.Ostke ka.ei mina keela :D !
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Tundub, et see "salakivi" on "mulgi" enda "Karksi Ordumeister"(või mõni äkkilisem humalavesi) neerudest läbitöötatuna ja mineraalidega rikastatuna vedelas ja lõhnastatud olekus soolakule pääle lastud. Kuna värvus varieerub vastavalt tarbitud kogusele, siis toda ei saagi avaldada :lol: :lol: :lol:
Tsiteerin: Soolaku testide tulemusena julgen kindlalt väita et: Mida pikem on kivis sisalduvate mineraalide ja mikroelementide nimekiri , seda paremini see soolakivi töötab .

Järelikult saab humalavett harva tarbida, et võimalikult palju mineraale ja mikroelemente neerudesse ladestuks... (kohe meenub anekdoot Mökist ja Tölpast ning peretütrest, kes rasedust kartis) :lol: Igastahes seon endal kah sõlme otsa ja enne poolt aastat k...le ei lähe ja siis kohe soolaku alla :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

sooviku kirjutas:Ei saa aru,miks selle soolakiviga salatseda :shock: ?Ka mul on soolakul punane ja ümmargune ulukitele mõeldud käi.Ostsin Pärnust Alvest,nats alla 100 krooni.Ostke ka.ei mina keela :D !

mul mingi roheline, kah spets metsalise oma, Põlvast osteted, oli vist 79 krooksu kuubik
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Millisel kivil see lisandite nimekiri siis kõige pikem on? Meil siin kasutusel hallid kivid ja ma ei ütleks,et neid vähe külastatakse. Samas kui on mõni kivi veel parem, siis wsm võiks ju seda öelda :idea:
PS! Moded võiksid siit soola kohta postitused viia teema alla "soolak"!!
http://beta.album.ee/antilaht
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Pöökpuu tõrv

Postitus Postitas kakuke »

Tõrvaga huvitav lugu. Tartumaa sead ligi 3km eemal ei arvanud sellest midagi, aga Põlvamaal saadi kohe aru, et väärt kraam. Nüüd aga anna peale. Esmalt arvasin Tartumaal, et loomal looduslik puu kohe kõrval olemas ja selle ei arva välismaa tõrvast suurt miskit, aga võta näpust. Põlvamaa sigadel on minu rajatud tõrvapuu 500m raadiuses nii vähemalt 5-6 loodusliku kuuske, mida varem kasutasid nühkimispuudena.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta