Hakklihamasin

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
Vasta
Kasutaja avatar
arikas
Postitusi: 63
Liitunud: N Juun 07, 2012 7:49 pm

Re: Hakklihamasin

Postitus Postitas arikas »

see masinaga täitmine jura, parem korja natuke raha ja osta vorstiprits, tunduvalt asi lihtsam.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Hakklihamasin

Postitus Postitas aivar00 »

Ega elektriline hakkliha masin teisiti täida kui käsimasin. Lükkab pigem isegi rohkem õhku sisse sest hakkliha ei valgu ühtlaselt masinasse. Peale vorstipritsi soetamist ei taha enam sellele hakklihamasinaga täitmisele mõeldagi. Ise soetasin endale poolakast hakklihamasina(tööstuslik 220V, tootlikkusega 200 kg/h). Veikandist aga vorstipritsi. Alguses ostsin 5 liitrise aga kuna sinna 5 kg vorstimassi sisse ei mahu( mul elektriline segaja max kuni 5 kg), siis vahetasin 7 liitrise vastu ringi. Ja vorste tuleb nigu muda. Mineval laupäeval sai 50 kg vorstiks vormistatud. Oleks vaid liha mida soolde ajada :lol: . Igatahes poest grillvorste enam ei osta. Nüüd juba kiibitsen väikest automaatset elektrilist suitsuahju ( kah poolakate kätetöö) - siis ei pea ka suitsuvorsti ja vett täis sinki poest koju tassima :lol: .
ikka lõbusalt
taavik
Postitusi: 16
Liitunud: L Sept 26, 2009 9:40 pm

Re: Hakklihamasin

Postitus Postitas taavik »

Panustaksin ka vorstipritsile. Minu kogemus elektrilise hakklihamasinaga pritsimisel:

1. Õhk jääb sisse - peab pidevalt mudima ja pressima segu kestas
2. Segu väljub ebaühtlaselt
3. Üle 5 kilo tehes läheb masin päris kuumaks ning soojendab üles ka pritsitava segu
4. jube lärmakas
5. Masinaga kaasas 1 otsik vorsti jaoks, mis jääb peenikeseks normaalse poolsuitsuvorsti pritsimiseks (40 mm fibrooskestaga).

Masinaks Stollar. Vorstisegu jaoks liha hakkimiseks ja pärast jahti lastud loomast hakkliha tootmiseks kodustes tingimustes täiesti OK masin.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Hakklihamasin

Postitus Postitas Räven »

Pole just otse teemasse aga kuidas suuremat hulka vorstisegu segate? Siiani olen toimetanud suures plastvannis aga selline viis suht ebapraktiline
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: Hakklihamasin

Postitus Postitas nokasmaius »

aivar00 kirjutas:Ega elektriline hakkliha masin teisiti täida kui käsimasin. Lükkab pigem isegi rohkem õhku sisse sest hakkliha ei valgu ühtlaselt masinasse. Peale vorstipritsi soetamist ei taha enam sellele hakklihamasinaga täitmisele mõeldagi. Ise soetasin endale poolakast hakklihamasina(tööstuslik 220V, tootlikkusega 200 kg/h). Veikandist aga vorstipritsi. Alguses ostsin 5 liitrise aga kuna sinna 5 kg vorstimassi sisse ei mahu( mul elektriline segaja max kuni 5 kg), siis vahetasin 7 liitrise vastu ringi. Ja vorste tuleb nigu muda. Mineval laupäeval sai 50 kg vorstiks vormistatud. Oleks vaid liha mida soolde ajada :lol: . Igatahes poest grillvorste enam ei osta. Nüüd juba kiibitsen väikest automaatset elektrilist suitsuahju ( kah poolakate kätetöö) - siis ei pea ka suitsuvorsti ja vett täis sinki poest koju tassima :lol: .


Ole,palun, hea mees ja juhata millist poola suitsuahju plaanid. Mul sama vajadus.
Tänan!
Jüri
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Hakklihamasin

Postitus Postitas aivar00 »

http://www.grilliguru.ee/borniak-suitsuahjud

Endale plaanin suuremat varianti. Käisin ka paar päeva tagasi asja poes katsumas - tundus poolaka kohta päris asjalik.
ikka lõbusalt
krupp
Postitusi: 89
Liitunud: R Veebr 13, 2004 10:09 pm

Re: Hakklihamasin

Postitus Postitas krupp »

Ei hakka uut teemat tegema vaid küsiks siin, et oskab keski juhatada Kenwood MG 510 hakklihamasinale varuosade (plasitkust hammasratas) hankimise kohta suunata. Aastaid tagasi kuskil Jüri kandist vist sain, kuid nüüd ei leia enam internetimaailmast,
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Hakklihamasin

Postitus Postitas aivar00 »

Minu kunagine kogemus ütleb, et odavam tuleb osta uus masin ja soovitatavalt mitte plastist hammasratastega. Hooldusest tellides oleks hind tulnud 75% masina hinnast.
Nn. kodused elektrilised hakklihamasinad ( ka Stollar minu suureks üllatuseks) on muideks minu andmetel kõik plastmassist hammasratastega ning valmistatud enamjaolt Hiinas.
ikka lõbusalt
krupp
Postitusi: 89
Liitunud: R Veebr 13, 2004 10:09 pm

Re: Hakklihamasin

Postitus Postitas krupp »

Ise küsin, ise vastan.Leidsin koha, Sevi Kodukaubad OÜ, hind ca 13.-+km ja plast või mitte, kuid mingi osa kuskilt annab ikka järgi kui miskit tummisemat sisse läheb.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hakklihamasin

Postitus Postitas Välek »

krupp kirjutas: plast või mitte, kuid mingi osa kuskilt annab ikka järgi kui miskit tummisemat sisse läheb.
Miks välistad variandi, et see tummisem osa ise pilbasteks lendab? Korralikud hakklihamasinad annavad alla raudpoldi korral.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hakklihamasin

Postitus Postitas kakuke »

aivar00 kirjutas:Minu kunagine kogemus ütleb, et odavam tuleb osta uus masin ja soovitatavalt mitte plastist hammasratastega. Hooldusest tellides oleks hind tulnud 75% masina hinnast.
Nn. kodused elektrilised hakklihamasinad ( ka Stollar minu suureks üllatuseks) on muideks minu andmetel kõik plastmassist hammasratastega ning valmistatud enamjaolt Hiinas.

Nii see on, et ka Sollar on plastmassist hammasratastega.
Aga milline masin on hea ja pole plastist hammasratastega, kus müüakse ja palju maksab?
Manused
20171010_212736.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
ylaril
Postitusi: 116
Liitunud: K Juun 29, 2016 3:38 pm

Re: Hakklihamasin

Postitus Postitas ylaril »

Oleneb mis hinnaklassis masinat otsid.
Endal nö. odavama seeria mark, mis sai kiiruga ajutiseks ostetud aga nagu nende ajutiste asjadega ikka juhtub minema, pole siiani põhjust uut otsida olnud. 3000w Prego ja sellel peaks kirjade järgi küll kogu nn. “käigukast” metallist osadega olema.
Kõiksugu kraami sealt läbi käinud ja pole veel põhjust olnud lammutama hakata ja osasid vahetada ja hinnaklass suht odav (olenevalt edasimüüjast ~100 €), kui vaadata palju mõne firma logo maksab.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hakklihamasin

Postitus Postitas kakuke »

Nii palju nagu ise vaadanud, siis asisemat asja alla 300 ei saa eriti?
Selline vist võiks juba olla asi? https://www.trespade.it/en/ricerca_dett ... TO=F11800Y
Väidetavalt pidid hammasrattas olema karastatud terasest ja pronksist.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
POLT
Postitusi: 49
Liitunud: T Mär 29, 2016 7:51 pm

Re: Hakklihamasin

Postitus Postitas POLT »

Vahel liigub norm hindadega kasutatud vene tööstuslikke masinaid. Ise oman ühte ja jääb üle vaid kiita, põdra jagu liha saab poole tunniga hakklihaks.
Onupoeg kah ostis sarnase 1,5 a. tagasi, lasi detailid liivapritsist läbi, uus värv peale ja uus õli sisse. Masinat temale eluks ajaks nüüd. Masin maksis ise 150 euri kuskilt netiavarustest.
MartinSS
Postitusi: 13
Liitunud: R Nov 21, 2014 5:33 pm

Re: Hakklihamasin

Postitus Postitas MartinSS »

Jagan siis ka kogemust, nimelt sai laupäeval soetatud selline: https://www.euronics.ee/t/75855/koogite ... ind/bmg720 . Tootlikuseks kujunes ligi 50 kg veisehakkliha enne kui sees midagi pooleks läks ja hakkimine pooleli jäi. Enne seda olen laenanud mingit suvalist käkki mis on kahel korral oma töö ära teinud. Euronics võttis selle endale vea tuvastamiseks, eks annan teada kas oli juhuslik praak või ongi sodi.
Vasta