Automaatsöötja

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
Vasta
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Automaatsöötja

Postitus Postitas Tooming »

Plussid ,miinused ? Vastupidavus? Mis firma oma ? Erinevused ? Kust saab soetada ?

Tänud
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Automaatsöötja

Postitus Postitas Anti »

Kirjutaks siis mõne sõna Minislingeri kohta. Müüb seda BalticHunter ja kunagi oli ka Trapperi kodulehel midagi kirjas.
Masin ise plastiktopsi külge ehitatud ja algselt tundus väga kahtlane,kokku pannes enam nii nigel ta välja ei näe 8) . Hea asi on see,et anuma külge kinnituse osa on metallist. Teiseks, pole mingit seadistamist, kruvid slingeri tünni külge,patareid/akud külge ja viid metsa.
Siinsetes oludes tuleb asi ilmselt kohe ümber ehitada aku toitele, kuna patareidega töötab suht uimaselt ja jahedaga hakkaksid nad ilmselt streikima. Ise sain nõu Janekilt(Kakuke :wink: ) ja ostsin 6V(7Ah) aku. Selle akuga töötab masin päris vihaselt.
Kuna masin töötab valguse anduri pealt, siis võib päeval kui pilve läheb, ka tööle hakata.
Minislinger sobib rohkem maisi/herne viskamiseks(milleks ta ilmselt ka ette nähtud on). Vilja viskab isegi kõige suurema vahega väga vähe (kahe viskekorraga,maksimaalse vahega-umbes pool ämbrit), seega viljaga sööta soovijatele antud mudelit ei soovita. Siin on kasutu ka see hommikune söötmine, kuna selle söövad linnud ja hiired tavaliselt ära.
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Automaatsöötja

Postitus Postitas valdo »

Millised arvamused on kasutajatel automaatsöötja Sunslinger Digi kohta?
Vaatasin, et tünni külge paigaldada saab lihtsalt kõrvadega mutritega, mis kaasas on - tore küll, aga sama lihtsalt võib see söötja ju ka minema jalutada. Need tuleks tõenäoliselt asendada. Või on keegi mingi kavalama vargavastase süsteemi välja nuputanud?
Kas meie ilmastikuoludes see fikseeritud päiksepatarei ka õigustab end?
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Automaatsöötja

Postitus Postitas Anti »

Endal on kogemused AH PRO analoog kellaga ja AH PRO digitaalse kellaga mudelitega(Mardi poes praegu ka müüa). Sunslingeri miinuseks pakun just seda,et päikesepatarei kohe küljes, kuna vilja visates on seal omajagu tolmu ja siis on sul see patarei kohe tolmuga koos. Lisaks see,et patarei jääb tünni alla varju.

Kinnituse värgi võid ju tagurpidi teha, paned need kõrvakestega mutrid just tünni sissepoole :wink: Mul endal on pandud alt poolt polt sisse ja tünni seest 2 mutrit otsa keeratud, püsib hästi. Mõni seeneline kohe ära virutada nii ei saa, aga kui spetsiaalselt järgi tullakse, siis ei aita seal nagunii miski. :wink:
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Automaatsöötja

Postitus Postitas valdo »

Anti kirjutas:Sunslingeri miinuseks pakun just seda,et päikesepatarei kohe küljes, kuna vilja visates on seal omajagu tolmu ja siis on sul see patarei kohe tolmuga koos. Lisaks see,et patarei jääb tünni alla varju.
Kinnituse värgi võid ju tagurpidi teha, paned need kõrvakestega mutrid just tünni sissepoole :wink: Mul endal on pandud alt poolt polt sisse ja tünni seest 2 mutrit otsa keeratud, püsib hästi.


Kas söötja lõpetab sel juhul töö kui too päiksepatarei vajalikku valgushulka laadimiseks kätte ei saa? Minu arust sel juhul ta ei lae akut korralikult täis, aga töötama peaks söötja vast ikka nii kaua kui akul rammu on. Eks siis tuleb aku eraldi laadimisega arvestada.
Poes näppisin seda Sunslingerit korra, no see päikesepateri paneel nüüd jah, eriti kustumatut muljet just ei jätnud.
Kinnituse süsteemi tuleks siis natuke ringi tõsta kui ostmiseks hakkab minema.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Automaatsöötja

Postitus Postitas kakuke »

Muidugi saab laadida iga kell, aga asja point miski muu tegelikult. Igal juhul lollikindlam tundub, kui päiksepatarei kaugemal, kust tolmu peale ei saa. Kui iga päev käia sealt pealt tolmu pühkimas, siis võid juba niisama iga päev ka peoga sööta maha visata. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Automaatsöötja

Postitus Postitas valdo »

Mul on see Sunslinger Digi olnud nüüd detsembrist saadik üleval. Ostsin juurde eraldi 7Ah aku, mille paigutasin juhtmetega tünni sisse. Viskab mul hetkel 2x30sek päevas. See päiksepatarei toimib isegi edukalt, akut pole pidanud siiani laadima. Ainsa miinusena märgiks seda, et tünnist tulev viljatolm kipub selle paneeli natuke täis tolmama.
Korra sattus vilja või maisi sees olema kivi, mis tünni ja söötja vahele kinni jäi, aga mootorit läbi ei kärsatanud õnneks.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Automaatsöötja

Postitus Postitas Anti »

valdo kirjutas:Mul on see Sunslinger Digi olnud nüüd detsembrist saadik üleval. Ostsin juurde eraldi 7Ah aku, mille paigutasin juhtmetega tünni sisse. Viskab mul hetkel 2x30sek päevas. See päiksepatarei toimib isegi edukalt, akut pole pidanud siiani laadima. Ainsa miinusena märgiks seda, et tünnist tulev viljatolm kipub selle paneeli natuke täis tolmama.
Korra sattus vilja või maisi sees olema kivi, mis tünni ja söötja vahele kinni jäi, aga mootorit läbi ei kärsatanud õnneks.


Kas sunslingeril aku siis masina enda sisse ei käigi??
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Automaatsöötja

Postitus Postitas valdo »

Anti kirjutas:
valdo kirjutas:Mul on see Sunslinger Digi olnud nüüd detsembrist saadik üleval. Ostsin juurde eraldi 7Ah aku, mille paigutasin juhtmetega tünni sisse. Viskab mul hetkel 2x30sek päevas. See päiksepatarei toimib isegi edukalt, akut pole pidanud siiani laadima. Ainsa miinusena märgiks seda, et tünnist tulev viljatolm kipub selle paneeli natuke täis tolmama.
Korra sattus vilja või maisi sees olema kivi, mis tünni ja söötja vahele kinni jäi, aga mootorit läbi ei kärsatanud õnneks.


Kas sunslingeril aku siis masina enda sisse ei käigi??


Käib ikka. Aga kuna aku oleks pidanud niikuinii eraldi ostma, siis ma võtsin väikse varuga tiba suurema aku.
Vasta