Trofee valgendamise pulber

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
vp123
Postitusi: 34
Liitunud: E Mai 10, 2004 10:52 am

Trofee valgendamise pulber

Postitus Postitas vp123 »

Sooviks teada kas keegi on kasutanud ja kuidas toimis
http://jahimees.ee/product_info.php?products_id=623
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: Trofee valgendamise pulber

Postitus Postitas SUURKOER »

Isegi vaatasin eile seda ja teaks, kui toimib ostaks ära.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Trofee valgendamise pulber

Postitus Postitas Feen »

Olen kuunud sellest, et kasutatakse ja pidavat hea olema. Mõnes apteegis (imede ime, aga ma käisin Tartu apteegid läbi ja nagu poleks olemaski sellist asja, aga jällegi, olla saadud) müügil, suht sama hinnaga. Nõos pidi seda olema. Arvatavasti tellin ise selle asja ära.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Trofee valgendamise pulber

Postitus Postitas TiitR »

Mina kasutan konreetselt sama lahustit ja pean ütlema, et teeb vägagi valgeks kogu luu osa, kui rikkuda natuke etiketil olevat juttu. Nimelt proovisin ka mina seda küma vee varianti - mitte s*ttagi ei juhtunud, pane või pool purki korraga. Aga pange pulber (jube kõva tükina on see asi tegelikult purgis) plaekk anumasse ja laske KUNI keemiseni ja siis asetage anumasse valgendatav luu. Liha jms. sodi eemaldub sealt minutitega ja kihisedes, natuke pintsliga kaasa aidates ja luu on valge kui **** :D Mina soetasin selle purgi (tegelikult mitmes juba) Tartu Deerhunter`ist ja minu mäletamist mööda palju soodsamalt.
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Trofee valgendamise pulber

Postitus Postitas AndresR »

vp123 kirjutas:Sooviks teada kas keegi on kasutanud ja kuidas toimis
http://jahimees.ee/product_info.php?products_id=623

Kasutan ka sama asja ja töötab hästi!
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Trofee valgendamise pulber

Postitus Postitas annaliisa »

vesinik siiani asja ära ajanud ja ka kena valge jääb, a äkki peaks ka seda proovima :P
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Trofee valgendamise pulber

Postitus Postitas TiitR »

annaliisa kirjutas:vesinik siiani asja ära ajanud ja ka kena valge jääb, a äkki peaks ka seda proovima :P

See pulber on samuti vesinik ülihapend...sama mida mimmud kasutavad oma juuste blondeerimisel, kuid see seal purgis on ca. 100x tugevam lahus :D
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Trofee valgendamise pulber

Postitus Postitas annaliisa »

ei tea, ei blondeeri :) olen loomulikuga rahul :D aga selle pulbri peaks töesti ära katsetama, tundub lihtsam kui vesinikuga jamamine:M
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Trofee valgendamise pulber

Postitus Postitas Feen »

Ma hakkan ka selle lahusega peatselt janima, seega, pigem kuulaks seni veel kogemustest ning unustaks vesiniku ära (selle, mida vedelal kujul kusagilt 30-50%-sena saab).

Arvestades, et esimest korda kasutajal puudub igasugune kogemus, siis...

1) kas keegi on kiskjate koljusid sellega teinud?
2) kas koju läheb tõesti silmaga nähtavalt ja kiiresti valgeks?

(see küsimus siis selle põhjal, et keevas vees ja kihinas läks kolju kiiresti valgeks... kui kiiresti? ega koljut liialt ära ei söö? kas külmas veel polnud ka 24 tunni möödudes tulemust märgata?

3) kuidas tapeti protsess? (veega pestes oli piisav?)
4) kuidas välditi lahuse sarvedele sattumist? (kas kolju tuli nt vatti mässida ja siis lahusega immutada või oli see keev lahus nii kiire toimega, et pistsid sarved näpu otsas sisse, kolju lahuses, kiiresti välja enne kui luu otsa sai ja oligi kena?)

5) mida peaks veel esimest korda pulbrit kasutaja teadma?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Re: Trofee valgendamise pulber

Postitus Postitas shikaree »

Feen kirjutas:Ma hakkan ka selle lahusega peatselt janima, seega, pigem kuulaks seni veel kogemustest ning unustaks vesiniku ära (selle, mida vedelal kujul kusagilt 30-50%-sena saab).



Tere!

Olen seda vaherdit kasutanud korra või kaks sokukolba valgendamiseks. MIna tegin purgil oleva õpetuse järgi: panin supilusika jagu pulbrit klaasitäiesse peaaegu keeva vette (boiling hot water) ja valasin selle kihiseva lahuse vatiga kaetud kolbale. Hoidsin vist u 15 tundi ja pärast pesin puhta veega ära. Tulemus oli väga hea. Ei mäleta et oleks sarvi kuidagi eraldi kinni katnud ja kannatada nad ka ei saanud. Muidugi võib sarved kilesse mässida, siis ei saa need lahuse peale loksutamisel kannatada. Päris värsket trofeed ei ole sellega veel teinud, valgendasin kollaseks tõmbunud kolpasid.
Kasutama peaks kaitsekindaid ja ei tohi kasutada lahtise leegi läheduses, ei tohi alla neelata :D ega silma ajada! Kasutatud vedeliku võib kanalisatsiooni valada.
Mina ostsin purgi vist Jahipaunast mitu aastat tagasi ja siiamaani on see säilinud pulbrilisel kujul, s.t ei ole kõva tükk.
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Trofee valgendamise pulber

Postitus Postitas TiitR »

Feen kirjutas:Ma hakkan ka selle lahusega peatselt janima, seega, pigem kuulaks seni veel kogemustest ning unustaks vesiniku ära (selle, mida vedelal kujul kusagilt 30-50%-sena saab).

Arvestades, et esimest korda kasutajal puudub igasugune kogemus, siis...

1) kas keegi on kiskjate koljusid sellega teinud?
2) kas koju läheb tõesti silmaga nähtavalt ja kiiresti valgeks?

(see küsimus siis selle põhjal, et keevas vees ja kihinas läks kolju kiiresti valgeks... kui kiiresti? ega koljut liialt ära ei söö? kas külmas veel polnud ka 24 tunni möödudes tulemust märgata?

3) kuidas tapeti protsess? (veega pestes oli piisav?)
4) kuidas välditi lahuse sarvedele sattumist? (kas kolju tuli nt vatti mässida ja siis lahusega immutada või oli see keev lahus nii kiire toimega, et pistsid sarved näpu otsas sisse, kolju lahuses, kiiresti välja enne kui luu otsa sai ja oligi kena?)

5) mida peaks veel esimest korda pulbrit kasutaja teadma?


Vastan omadest kogemustest:
1) Minul on see olnud kasutuses valdavalt soku kolpade ja kuldi kihvade juures.
2) Kui tegutseda nii, nagu ma enne kirjutasin (kuni keemiseni lahust kuumutada), siis läheb (pintsliga idates silmnähtavalt valgemaks + jätad ööks samasse lahusesse likku ja tulemuseks täiesti lumivalge kolp/kihv. Kolpa ega kihva (see vee õrnem ju) p*rsse ei keeranud. Külmas vees ei lahustunud need terad äragi ja 24 h. möödude võis ainult ette kujutada, et midagi on muutunud. :VS
3) Hiljem veega loputades oli piisav.
4) Sarvede kinnikatmisel kasutab igaüks oma fantaasiat. Minul oli piisavalt väike anum, nii, et lahus kibunateni ei ulatanud. (Kasutage kindaid pintseldades).
5) Deerhunterist olen mina seda 2-hel korral ostnud (ja sõber vist ühel korral) ja kõigil korral on see pulber seal ühe suure kõva tükina, nii et sealt midagi kätte saada, peab natuke jõudu rakendama.
Jõudu! Tulemus saab kindlasti hea.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Trofee valgendamise pulber

Postitus Postitas Feen »

Arvestades, et kuldi kihvadel annab punktilisa ka värv, siis on nende valgendamine suht samaväärne kui sokusarved (mitte kolba) ära valgenda. Kihva valgendamise mõte jääb endale natuke müstiliseks.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Trofee valgendamise pulber

Postitus Postitas tony »

See pulbriga mässamine tundub suht tülikas olevat.Lihtsam on võtta 50% vesinik,kastad kolba (kuni sarvedeni) hetkeks sinna sisse,jätad peale seda seisma 12h (soovitavalt päikese kätte),siis veel päevake külmas vees ja tulemus 5+.Kihvade valgendamisest kuulen esimest korda :?:
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Trofee valgendamise pulber

Postitus Postitas TiitR »

Feen kirjutas:Arvestades, et kuldi kihvadel annab punktilisa ka värv, siis on nende valgendamine suht samaväärne kui sokusarved (mitte kolba) ära valgenda. Kihva valgendamise mõte jääb endale natuke müstiliseks.
Tean küll, et kihva see must osa näitab mingit kuldi vanust vms. ja on ainult plussiks hindamiseks. Kuid mina olen kõik kihvad teinud nagu ma rääkisin. Samas see must osa JÄÄB kõik nagu on, ainult see kihva kollakas varjund muutub valgeks.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Trofee valgendamise pulber

Postitus Postitas honkomees »

tony kirjutas:....Lihtsam on võtta 50% vesinik,...
mul pole õnnestunud leida apteeki kes seda müüks, mingist hulgilaost (keemiakaubandus oü) kus töö juurde kemikaale tellin, võiks kanistrikaupa tellida, aga hinnast ei tea ja kogused tekitavad küsimusi
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta