vaakumpakendaja

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

vaakumpakendaja

Postitus Postitas tireb »

kas keegi oskab juhatada kus saada KORRALIKKU vaakumpakendajat
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: vaakumpakendaja

Postitus Postitas Beretta »

Vaata http://www.cabelas.com
Loobusin vaakumiga jahmerdamisest paar aastat tagasi ja kasutan nüüd toidukilet.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: vaakumpakendaja

Postitus Postitas valdo »

Maamessil oli igasugu lihatöötlemise masinatega väljanäitusel selline Soome ettevõte nagu Myllyposti OY (http://www.myllyposti.fi). Neil pidi Eestis müügiesindaja samuti olemas olema.
ürgmees
Postitusi: 69
Liitunud: R Juul 24, 2009 7:26 am

Re: vaakumpakendaja

Postitus Postitas ürgmees »

Kodus kasutamiseks leiad päris hea pakendaja AS-ist Pakendikeskus, kus müügil ka erinevas suuruses kotid. Ise kasutaja küll alles esimest kuud, kuid julgen soovitada.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: vaakumpakendaja

Postitus Postitas aivar00 »

Ma olen ka kaalunud vaakumpakendaja ostu, kuid seniks mõtteks jäänud. Asi nimelt selles, et igapäevaselt mul teda kasutada ei ole vajadust, mis ajab tema hinna kõrgeks. Pealegi oled koheselt kinni spetsiaalsetes pakkekottides. Praegu marjaajal saaks muidugi pakendada maasikast-mustikast toormoose samuti. Ülejäänud lihakogused aga ei ole nii suured, et asi ennast õigustaks. Eks ta mingil määral külmikus ruumi hoiab kokku, kuid kaasaegse külmiku energia kulu on pea olematu. Kuna järjekordselt tekkis seoses marjahooajaga külmikus väike "ruumipuudus", siis minu otsus oli vaakumpakendaja asemel osta teine Elecktroluxi 400 liitrine kirst lisaks. Tolle aastane energiatarve oli midagi 350 kW ringis ehk siis teisisõnu ca 500 krooni aastas. Siis võin isegi ilma korrektselt ladustamata asju sinna toppida. Kui aga vaakumpakendajat kasutada, siis konte ta kahjuks "kokku" ei tõmba ja seetõttu koerte maiuspalad oleksid ikkagi kõige ruumimahukamad nagu siiani. Ja vaakumpakendatud liha ka ilma külmikuta ei säili :lol:
Ausalt öeldes penide ninaesine hõlmabki märkimisväärse osa sügavkülmikust (naisele valitud supikondid on piisk meres). Aga eks iga mees teeb otsuse ise.
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: vaakumpakendaja

Postitus Postitas Joosep Käba »

Sügan kõrvatagust ja mõtlen, loll nigu ma olen, mis selle vaakumiga pakendamise idee on? Kas liha maitseomadused säilivad siis külmas kauem? :M
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: vaakumpakendaja

Postitus Postitas pajero »

tõepoolest toidukile ehk strets kile on kõige parem
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: vaakumpakendaja

Postitus Postitas Olgerd »

Idee on selles, et see, mida saa vaakumpakendiga pakendad säilib üle üldse kauem. Vaakumpakendaja imeb õhu välja ja õhutühjas ruumis säilivad kõik toiduained 3-5 korda kauem ning ei kaota oma esialgseid omadusi.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: vaakumpakendaja

Postitus Postitas Joosep Käba »

No jah. Siin mõtlengi, et sügavkülmas liha ikka oma maitse kaotab. Kui täiendavalt veel ilma õhuta kilekotti toppi, kas siis maitseomadused paremini säilivad kui ainult külmas?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: vaakumpakendaja

Postitus Postitas sooviku »

Värk siuke,et sa paned ju maitse ka kilekotti :wink: .Kotisuu kõvast kinni ja ei lähe maitse mette kuskile.
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: vaakumpakendaja

Postitus Postitas aivar00 »

Just nii- põhiline maitse ehks siis teisisõnu lihatüki või mis iganes muu toiduaine maksimaalsete omaduste tagamiseks tuleb sügavkülmutatud toitu sulatada tavalises külmikus. Äärmisel juhul, kui väga kiire, siis külmavee ämbrit. Niisama toasoojas või veel hullem mikrouuni sulatusreziimis või praeahju soojas toidus olevad külmunud veekristallid hakkavad sooja mõjul ülikiiresti paisuma ning piltlikult öeldes rebestavad kuded katki. Selle tulemusel eralduvad toidust aga lisaks veele ka tema mahlad. Kindlasti on vaakumiga asi parem, sestn pakendis puudub riknemist põhjustav hapnik- kas aga inimese maitsemeelele tuntav erinevus-viimases ma kahtlen sügavalt.
Ise ei ole küll korraldanud, kuid ühe tuttava sõnade kohaselt ei suutnud üks " eriti andunud" Saku originaali sõber pimetestis kaine peaga isegi eristada Ale Cogi Originaalist. Mis siis veel lihast rääkida...
ikka lõbusalt
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: vaakumpakendaja

Postitus Postitas vallo »

Vaakumpakendaja - kui tahad osta poest miski severini junni a la 500 eek , joo see raha parem maha. Ostsin ja see riist ei kõlba kuhugile, keevised kehvad ja vaakum nõrk. Korraliku tööstusliku uue saad 35-40 kilo eek , kasutatud riista võid leid ca 12-15 tuhandega , kui vaja siis saan hankes aidata.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: vaakumpakendaja

Postitus Postitas aivar00 »

No kui 500 sotti soovitad maha juua, siis ma arvan, et need 14-15 000.- kasutatud vaakumpakendaja "ostu raha" peale ma juba ostan endale 1-e tutika 400 liitrise Elektroluxi kirstu, mõned rullid nn. pakkekilet ja ülejäänud raha eest (vähemalt 5000.-) jooks minimaalselt sõpradega nädal aega, "kui enne ära ei sure" :lol: :lol: :lol: . Enda või eide surmani ma liha kapis ei säilita ning igal aastal enne "marjahooaega" on külmikus ees tutvumistuur "Tundmatute jäätunud objektide tuvastamise ja tarvitamise kiire kasutamine reaalses elus". Selle käigus saab kiiresti selgeks nii marjade kui ka liha kiiresti tarvitamiskõlbulikuks muutmine ja selles protsessis on 99,9% osalised minu sõbrad ning (b)
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: vaakumpakendaja

Postitus Postitas Feen »

Ma ise avastasin ka toidukile mõni aeg tagasi. Müüakse rullidena,päris mitmes kohas näinud müügil. Selle koguse kohta väga hea hind ka. Vaakumpakendajaid pakuti mingi aeg Eesti Jahimehes, mis kvaliteet vms, ei tea, pole kuulnud kellelki mingit arvamust samuti. Kui keegi kasutanud, hõigaku (see polnud ju Severin vms?).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: vaakumpakendaja

Postitus Postitas aivar00 »

Seda pakke- või toidukilet isegi suvalistes ehituspoodides suurtes rullides müügil (toidupoodides enamjaolt väikesed ja kallid rullid). Minu kogemuse järgi on määravaks asjaolu, mida vähem hapnikku "pakendisse" jääb, seda kvaliteetsem toodang. Kes aga riista tänapäeval konkreetselt valmis teeb- olgu see Severin või Elektrolux ei oma nii palju tähtsust. Igal "brändil" on olemas odav ja madalakvaliteetsem toodang ning kallim ja kvaliteetsem toodang. Ikka vastavalt võimalustele ja vajadustele. Samas huvitav tähelepanek- kõik kallis ei pruugi olla kvaliteetne ja vastupidi.
Kokkuvõttes mina enam tolle riista vastu huvi ei tunne.
Viimati muutis aivar00, N Sept 24, 2009 7:34 am, muudetud 1 kord kokku.
ikka lõbusalt
Vasta