Garmin-Astro 220

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Garmin-Astro 220

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ei norrakas. Kauguse rekord 1,1 km lagedal põllul. Metsas reeglina 4-500 m. Teise serva "rekord" 250 m ja koer kadunud. Kaua selles masinal see inglismaa ots aega võttis? Oli abi sellest inglismannide juures käigust?
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Re: Garmin-Astro 220

Postitus Postitas kanavaras »

Mul juksib ka, alguses (ca pool aastat) kõik oki, kuid sel sügisel hakkas jamama, koera saatja hakkas järjest lühema maa pealt kaduma lõpuks 100 m maks.
Tellitud Rootsist :( .
Muidu samuti c 2km, rabamaastikul 3.
Teleskoobiga igas metsas ca 3 km.
sellest haigusest lahti ei saa
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Garmin-Astro 220

Postitus Postitas tony »

Nende "norrakate-rootslastega" asi lihtsam.Minge Piritale Jakari poiste (Jaagu) juurde ja usun,et saate sealt abi.
jyri

Re: Garmin-Astro 220

Postitus Postitas jyri »

Kasutan 3 aastat,toodud veel USA st.Nagu keegi mainis,metsa enam ilma ei lähe.Minu 2 laikat teevad u.1 km raadiusega tiire,hea vaadata,kus nad on jka kuhu minna.Kaugus muidugi on väike,vahel kaob signaal 1km kaugusel,vahest võtab 3...4 km.Kannan kaasas vanast tutkast jäänud suunatud antenni,see suurendab kaugust üle 2 korra,ehk siis kuni 5 kilti näen vabalt.Kõige parem on kombineerida kokku trackerga(Aegviidus 1 kutt oskab teha),siis näeb ka 5 päeva järel,kus koer on,juhul kui Garmini batakas tühi.
Mihkelsc
Postitusi: 30
Liitunud: E Apr 03, 2006 4:40 pm

Re: Garmin-Astro 220

Postitus Postitas Mihkelsc »

See radari kauguse vähenemine on tõesti reaalne asi. Kui jätta kõrvale need juhtumid, kus viga on saanud saatja, siis on üks seletamatu vastuvõtja tundlikuse vähenemine.
Eelmine aasta avastasin, et minu vastuvõtja reageerib sama saatja signaalile poole lühema maa pealt, kui 2 muud vastuvõtjat. Kirjeldasin probleemi tootjale ära. Sain meili teel hulga kasutuid nõuandeid(tarkvara uuendamine, kogu süsteemi reset. jne.) Kui olin kõik läbi proovinud ja tulemustest(sittagi ei muutunud) ette kandnud, tuli vastus- saada neile, parandavad ära. Saatsin vastuvõtja Ameerikasse ja vastu sain uue seadme. Mis seadmel viga oli ei osatud mulle vastata. KUI ARVATE, ET SLLEGA ON JAMA LÕPPENUD, SIIS EKSITE RÄNGALT.
Uus seade sai töödata vaevalt paar kuud, kui algas sama jama. Suheldes teiste kasutajatega(neid on nüüd tekkinud palju) avastasin ühe ühise tegija- kõik, kes kurdavad levi vähenemist, on kasutanud vastuvõtjal välist auto-või siis teleskoopantenni. Raadiojaamadega tegelevad asjatundjad väidavad, et tegemist on antennivahetuse käigus seadmetele kogunenud staatilise elektri tekitatud kahjustusega lõpptransistorile(palun mitte peksta, kui terminid ei ole õiged :P ). Võib ka olla tegemist antenni lahti- ja kinnikruvimisega tekitatud mehhanilise ühenduse kahjustamisega.
Siinkohal soovitus- kuni selle teooria ümberlükkamiseni, ärge kasutage Astrol välist antenni
Ma alustasin uuesti suhlemist tootjaga.
Mihkel Schasmin
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Garmin-Astro 220

Postitus Postitas pajero »

kas keegi tark oskab õelda kas amide gps ile saab eesti sageduse sisse kodeerida
TOZike
Postitusi: 33
Liitunud: N Mär 26, 2009 8:24 pm

Re: Garmin-Astro 220

Postitus Postitas TOZike »

kas see levi nõrgenemine ei või seotud olla näiteks kaelarihma sees oleva aku vananemisega. kasutusjuhendis vist oli mingi soovitus, -et saada parim tulemus kasutada alati täislaetud akut.- võibolla aku võimsus langeb ja mis see 2W(oli vist) saatevõimsus on ju võsavahel kerge vaibuma. Ei väida, et see mis välja pakkusin peab tõde olema, aga kas keegi on vahelduseks proovinud mis juhtub kui niiöelda "värske" dc vanale kõrvale panna.
endal mul asi veel ainult mõned kuud vana ja uuest peast pole vist üle 1,5 km. näidanud, aga ise arvan, et selles on süüdi meie mägine maastik+metsad.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Garmin-Astro 220

Postitus Postitas Eik »

TOZike kirjutas:endal mul asi veel ainult mõned kuud vana ja uuest peast pole vist üle 1,5 km. näidanud, aga ise arvan, et selles on süüdi meie mägine maastik+metsad.


Meil seltsil ka ca'2 kuud vana ja pika antenniga võtab peaaegu 4 km, olenevalt maastikust.
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Re: Garmin-Astro 220

Postitus Postitas kanavaras »

Koera saatjas ei saa asi olla, kuna olen teise vastuvõtjaga proovinud ja siis on väga oki olnud.
Tean ka ühte kes on ainult lühikest (originaal) antenni kasutanud ja ikka sama jama.
sellest haigusest lahti ei saa
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Garmin-Astro 220

Postitus Postitas duma »

Omalgi ca 2 kuud ainult vana ja lühikese antenniga 1,5-2km saab ikka kätte. Mõni üksik kord ainult mõelnud et võiks pikem antenn olla a kui sellised jamad antenniga seoses võivad esineda siis vast jääb nii nagu on
duo on parem
Hunter30-06
Postitusi: 102
Liitunud: L Dets 11, 2004 5:45 pm

Re: Garmin-Astro 220

Postitus Postitas Hunter30-06 »

Huvitav, kas DC-30 eraldi korpust ka saada on?
Seajaht alles poole peal ja juba hambajälgi täis teine :M , laadija läks vaevu veel oma kohale.
AH MINGE METSA!!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Garmin-Astro 220

Postitus Postitas Eik »

duma kirjutas:Omalgi ca 2 kuud ainult vana ja lühikese antenniga 1,5-2km saab ikka kätte. Mõni üksik kord ainult mõelnud et võiks pikem antenn olla a kui sellised jamad antenniga seoses võivad esineda siis vast jääb nii nagu on


Pika antenniga saime 4 km suht tihedas metsas, soojalt soovitan.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Garmin-Astro 220

Postitus Postitas duma »

zakslane kirjutas:
duma kirjutas:Omalgi ca 2 kuud ainult vana ja lühikese antenniga 1,5-2km saab ikka kätte. Mõni üksik kord ainult mõelnud et võiks pikem antenn olla a kui sellised jamad antenniga seoses võivad esineda siis vast jääb nii nagu on


Pika antenniga saime 4 km suht tihedas metsas, soojalt soovitan.

Enne kui pole täpseid andmeid kas on tingitud seadme kauguse vähenemine antenni vahetusest või mitte jätan pigem nii nagu on.
PS: See nv sain kätte 3,2km aga eks see oleneb metsadest ja ilmast
duo on parem
jyri

Re: Garmin-Astro 220

Postitus Postitas jyri »

Mul kolmas hooaeg ameerikast toodud riistad,veel seljas kantavad.Ennem oli soome tutka kaelarihmaga ja pidevad jamad,sest kährad,rebased,tuhkrud jms olid seadet pidevalt augustanud,vesi sisse ja siis tuksis.Selja omaga vähemasti seda probleemi pole.Oli paar korda,kui saatja võimsus langes 200m otsenähtavusel,aga see oli tingitud DC20 sees antenni kaabli katkemisest.Peale uue kaabli paigaldamist ja saatja antenni fikseerimist liimiga(et keermest enam lahti ei läheks) probleem kadus.Olen teinud eksperimenti-asetanud DC maha ja sõitnud autoga eemale kuni signaal kaoks.Siis ühendan vanast tutkast jäänud antenni ja sõidan edasi kuni signaali kadumiseni.Vahe on olnud pea 2-kordne.Kui tavalise antenniga metsas kuni u.3 km,siis nn.suunatud antenniga üle 5km.Ei kujuta ette,kuidas ilma elada,sest mu vanem koer on väga visa,haavatud ulukit on ka mitu päeva jutti jälitanud,kui tracker puudus.Nüüd saab "vahelt" lõigata.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Garmin-Astro 220

Postitus Postitas tony »

Hunter30-06 kirjutas:Huvitav, kas DC-30 eraldi korpust ka saada on?
Seajaht alles poole peal ja juba hambajälgi täis teine :M , laadija läks vaevu veel oma kohale.


Ma lasin enda omadele roostevabast kaitsed ümber teha. (0,5mm).Alumiiniumist sai ka proovitud aga lössi läksid teised.
Vasta