Jahisaapad

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas Pauli »

Mina sain ebameeldiva kogemuse osaliseks aasta aega kantud Garmonti matkasaabastega (mudel oli vist Syncro GTX). Nimelt päev läbi märjas metsas müttamise järel olid jalad täiesti märjad (vasak sabas lausa lirtsus kõndides). Mõningase arupidamise järel selgus ka põhjus - nimelt pole nendel saabastel talla all goretexi. Kui pealsed mingist piirist rohkem läbi vettisid, leidis vesi ilmselt tee talla sisse ja sealt hakkas saapasse immitsema. Seega olen nüüd targem, et edaspidi tuleb alati poes jalavarjudel sisetallad välja kiskuda ja uurida, mis nende all peidus - kallid matkajalatsid ei pruugi siiski olla mõeldud vees solberdamiseks.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas raindrenkhan »

Eks ole selge ju et saapaka ikka vees ei saa olla nagu kummikuga. Saabas ikka hingab aga kummik mitte. Päev otsa kummikuga siis jalad pärast märjad.
Või arvab keegi teisiti?
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas jorr »

Vaidleks vastu,ka kummikuga saab nii päev läbi käia,et jalad kuivad püsivad.Oleneb sellest,mis kummikul seespool on?Topeltvoodriga kummik püsib jalas kuiv seestpoolt küll aga kummik pole jala ümber nii mugav ja painduv kui saabas.Ka on praegu neid tex-materjalist matka-jahisaabaid mis püsivad vees sulistadeski kuivad.Muidugi,praaki võib olla igas firmas,mõnes küll vähe aga ükski praak võib terve firma nime täis teha ja hind on neil ikka selline,et ega mitut paari ostma hakka.Vene ajal käidi kummikuga nii,et mõnigi mees pööras omal kummikusse mitu kihti "Rahva Häält",oli soojem ja kuivem,sest ajalehepaber tõmbas higi sisse.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas Feen »

Mul Nokia kummik, vooder sees, suvel ka jalg kuiv, muudel aegades samuti. Ainult siis saab niiskeks kui vesi üle sääre tuleb või imbub vihm-kaste vms mööda püksisäärt liialt alla.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas honkomees »

Kummik = poole tunniga vooder/sokid higist läbimärjad, hullemini kui üle ääre veest. Korralik nahksaabas lubab päev otsa solberdada, kui üle ääre ei tule ja jalg/sokid vaid kergelt niisked.
Kummikus saan vaid kalal olles vees SEISTA, ka siis hakkab mõne aja pärast higist niiskuma.
Jahil on kummikud autos, kui tuleb väga vesine aju, siis selleks ajuks panen jalga ja pärast aju kohe vahetan saapad tagasi jalga koos kuivade sokkidega, kummikute vooder ja sokid on kindlalt väljaväänamist väärt
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas sooviku »

Honkomees,kas tead,tänapäeval on igatsugu higistamisvastaseid vahendeid(aerosoole,pulbreid,salve).Need teevad jalad nii kuivaks,et hakkad higistamist taga igatsema :D .Mina kasutan mingit Scholl`i antiperspiranti ja higi netu.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas honkomees »

sooviku kirjutas: tänapäeval on igatsugu higistamisvastaseid vahendeid(aerosoole,pulbreid,salve).Need teevad jalad nii kuivaks,et hakkad higistamist taga igatsema :D .Mina kasutan mingit Scholl`i antiperspiranti ja higi netu.

Olen antiperspiranti kasutanud küll mitte jalgadel aga ikka kaenlaalustes ja hargivahes, aga sellele vaatamata on ka ilma suurema füüsilise liikumise-tööta õhtuks ikka eelmainitud kohad higiga punaseks (valulikuks) hõõrdunud ja õhtul peale pesemist läheb kreemitamiseks...
Ei usu et jalgadel neist niipalju tolku oleks et higistamine lõpeks :VS
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas aivar00 »

Honkomees-üldiselt on neist asjadest tolku küll-endalgi sama higistamise mure. Muideks imikutel kasutatav talk on ka päris hea. Seetõttu kummiku panen jalga viimases hädas. Aga sellest kordades juttu olnud-hea saapaga korraliku hoolduse puhul on ka päev otsa märjas rabas(peaaegu pool jahimaast) müterdades jalg kuiv.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas sammal.habe »

nokia voodriga kummikute asjus kinnitan feeni sõnu. kui ülipikka istumist (kalal jääaugu ääres vms) ette näha, siis olen kumbagi kummikusse ühe naisterahvaste hügieenisideme pistnud. korjavad hästi niiskuse kokku :)
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas hendrik »

Korralikud saapad kõlbavad mingiks ajapikkuseks ka vees sumamiseks. Endal on saapa peale veel gore-pükste sääred tõmmatud ja lisaks neile veel säärised - väga hea ja kuiv minek! Üle kere ujumas külmal ajal ei käi, soojal ajal võtan saapad jalast ära...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas honkomees »

hendrik kirjutas:.. Üle kere ujumas külmal ajal ei käi, soojal ajal võtan saapad jalast ära...

Kopra järel korduvalt vööni läbi jää vees käidud, ja nii paarsada meetrit sammutud, korduvalt, soojal aal, ikka saabastes, egas sussides väljas käi, alles mõni päev tagasi tossutallast läbi torkas mingi ork või nael jalga...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas sooviku »

Mis asja :shock: ,vööni läbi jää,soojal aal...Vahendeid higistamise vastu on mitmesuguseid ja erinevatele nahatüüpidele.Osad kuivatavad,osad ravivad,osad võtavad lihtsalt haisu ära.Tuleb katsetada,et endale see õige leida.Küllap on ka ***** vahele laskmiseks mingi vahend olemas aga seda mina katsetada ei julge :D Vene kroonus sai mandavoskasid tankikütusega tapetud,oi oli valus.
Naine võib olla,koer peab olema!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas rajaleidja »

Sooviku, loe nüüd korra uuesti Honko juttu. Ma ka esimese hooga lugesin ja imestasin :lol: . Siis lugesin uuesti ja vaatasin, et ta mõtles vist ikka nii: Kopra järel korduvalt vööni läbi jää vees käidud. Ja korduvalt nii paarsada meetrit sammutud soojal aal, ikka saabastes. Ma nüüd oletan, et ta seda nii mõtles, oleks loogilisem :)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahisaapad

Postitus Postitas honkomees »

OK! Parandan oma teksti
hendrik kirjutas:
.. Üle kere ujumas külmal ajal ei käi, soojal ajal võtan saapad jalast ära...

Kopra järel korduvalt vööni läbi jää vees käidud, ja nii paarsada meetrit sammutud, korduvalt, soojal aal, ikka saabastes, egas sussides väljas käi, alles mõni päev tagasi tossutallast läbi torkas mingi ork või nael jalga...

Kopra järel korduvalt vööni läbi jää vees käidud ja nii paarsada meetrit jäises vees sammutud, korduvalt. Soojal aal, ikka käin saabastes, egas sussides väljas käi, alles mõni päev tagasi tossutallast läbi torkas mingi ork või nael jalga...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta