Jahisaapad

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Jahisaapad

Postitus Postitas Eik »

Sai ka nüüd siis korralikud saapad ostetud ja nädalavahetusel ära proovitud, seisin ja matkasin vaheldumisi mööda metsa ,seajahis, polnud palav ja polnud külm, alla olid ainult paksemad niidisokid. Õhtul kodus jalatseid ära võttes olid jalad sama kuivad ja soojad kui hommikul jalga pannes. Nii, et olen väga rahul selle nn."ameerika rämpsuga". :D
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Mis imesaapad sul siis muretsetud on? Kas nendega ka läbi 20 sm sügavuse vee ka läbi minna saab? Meil igatahes nädalavahetusel põdrajahis oli saabastega meestel kuni tümasse sattumiseni kõik korras. Edasi ainult märjad varbad. Metsaalune madalamates kohtades puhta märg ja ainult lume kiht peal. Isegi sihid ujuvad vee all. Minu kehakaaluga astudes vajusin kohati sisse. Sama oli ka kergema kaaluga meestel. Ise käisin vaatamas Raplas endises agrovarustuse kaupluses olevaid tsehhi kummikutüüpi saapaid. Reklaami järgi pidid kannatama kuni -50 kraadi, soojust tagasi peegeldavad tallad, vooder jne. Hind oli 700 eegu ligi. Tundus kuidagi odav ja kahtlane olema. Meeldis ainult see, et kannatasid vette minna kah. Eks vist tuleb prooviks ära osta. Võibolla on kellelgi kogemusi.
Endal olid ennem mingid militaarid, milledel oli keel kinni õmmeldus täies saapa kõrguses. Immutasin nad merilõviga ära ja olid väga head. Kahjuks said ainult otsa, kuna kasutasin neid ka metsatöödel. Rohkem pole selliseid müügil nägema juhtunud.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Tootja andmetel minu omad 100% veekindlad, paar korda sai ka läbi jää vajutud, jalg märjaks ei saanud. Kui maa veel külmunud polnud kasutasin Kamikuid, väga tundlikud oksa suhtes, paar lappi juba peale pandud. Nende miinuseks on see, et jalg läheb niiskeks ja siis haudub seal päev otsa.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

mina kasutan selliseid saapaid

Töösaabas Warmers 800.
Laia liistuga. Kvaliteetne vetthülgiv pealse nahk. Korralik soe vooder. Saapa alumine serv on kummiga kaetud, sobilik nt madalas poris töötamisel. Üleval servas kokkunööritav mansett. Hea ja vastupidav saabas nt metsas töötamisel.

Olen käinud 2 aastat ja väga soojad, jalas on olnud paksem niidisokk ja külmetama pole pidanud, isegi mitte siis kui kukkusin läbi jää ja saabas oli vett täis ja pluss on see, et saapa nina on kummist metsas ei peksa okstega nina ära.
Saapast saab näha pilti http://www.parem.com/ ->tooted Internetipoes->tööjalatsid ->
JALAS töö-ja turvajalatsid ja seal viimane toode
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Ise kasutan vene sõjaväesaabast, nööritav poolsaabas kinniõmmeldud keelega ja ilma voodrita, seda pean plussiks, sest vooder ei saa tükati ära kuluda nagu tavaliselt juhtub ja siis pole saabastega miskit teha. Lihtsalt nende saabastega paned kaks paari sooje sokke jalga ja nii olen nendega 2 tundi seisnud -38 kraadi külmaga (auto juures peale avariid). Samas olen ka mööda märga sood nendega mööda jälgi koeraga seaajus käind, kui ka korraks jalg sügavamalt sisse sulpsab, ei jõua vesi nööritud ülemise manseti vahelt eriti sisse tungida. Nahk ei kulu kusagile, kui merilõviga korralikult määrida ja kestab mul kolmandat aastat küll, kui mitte rohkem, ja paistab et kestab veel mitu aastat.
See "ameerika rämps" on kahtlemata hea, aga kui kauaks ja mis hinnaga. Välimust vaadates tekkis ka küsimus, kui hästi kannatab pealispinna materjal igasugu oksi ja muud rebestavat kraami, mida meie metsad täis on?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Mina avastasin eriti odava mooduse kuidas saada soojad ja vettpidavad saapad (laupäevase ilmaga ideaalsed, pidasid vett ja külma). Nimelt, militaarkummik, all tavalised sokid, siis froteerätist jalarätid ümber ning kõige peale pikem sokk. Ei mingit külma. Just nagu oleks peedist pesumasinale trummli teinud :lol: Aga neid setlereid olen ise ka vaadanud. Talviseks jahiks oleks nagu ideaalsed. Niipalju kui sarnaseid saapaid näinud olen, siis peaks oksadele ka vastu pidama (kaubanduslik välimus võib küll tiba väheneda, aga üldiselt on piisavalt hea kujuga, et ei kipu igale poole kinni takerduma. Kui rikkaks saan, siis vaatan neid saapaid uuesti :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Feen kirjutas:...Nimelt, militaarkummik, all tavalised sokid, siis froteerätist jalarätid ümber ning kõige peale pikem sokk. Ei mingit külma. ...
See ju vana tuntud võte, aga mul häda selles et higistan nii palju ... Tunniga on jalad sama märjad kui oleks vette kukkunud. Sama häda on märja ilmaga ajus nende kilepükstega. Ükskama kas kannad või mitte. Kui ei kanna oled läbimärg pealtpoolt tuleva veega, kui kannad siis läbimärg seestpoolt tulevast veest.
Seepärast eelistan naturaalnahast või kirsasaabast, jalga hingab. Kui sokid-jalarätid niiskeks lähevad saab poole päeva peal kotist teised otsitud ja edasi. Voodrit ikka vist ei vaheta või kuidas :?:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Kust seda merilõvi saada olex?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

..ning mis asi see täpsemalt on kah ? ;)
Pathfinder007
Postitusi: 78
Liitunud: T Veebr 24, 2004 3:26 pm

Postitus Postitas Pathfinder007 »

Meie oma Eestimaine.Küsi hästivarustatud kingakauplustest.Peaaegu lõhnatu.Ise määrin saapad paksult kokku ja jätan peale saunaskäiku lavale ,sula määre imbub kuumuses sügavale saapa nahka.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Kas keegi oskab soovitada jalanõusid hiilimisjahiks.
Mineva laupäeval kitsejahil võtsin enne viimast sadat meetrit kummikud jalast ja panin villastes sokkides mööda lund, ikka kuulsid ära. Noh, oma taktikaviga oli kah- oleks pidanud rohkem ootama- aga katsu sokkis seista, liikuda oli päris OK.
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

komödiant :D.osta baleriinipapud, hea kikivarvul käia:D
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Nö. indiaanimokassiinid, kõrge säärega, tunned iga oksaraagu talla all ja hiilid palju tahad, muudkui aga õpi...Mööda vett aga eriti ei lippa :)
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Beretta kirjutas:Kas keegi oskab soovitada jalanõusid hiilimisjahiks.


Korra mõtlesin teha omale hiilimisjahiks sellised karusnahast sukad, karv välja poole ja saabaste peale tõmmatavad, peaks saama väga vaikselt liikuda.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Foxter kirjutas:komödiant :D.osta baleriinipapud, hea kikivarvul käia:D
On kohe südamel soe selliseid kommentaare lugeda :evil: Aga muidugi, mida keegi jahiks peab ja mida selle nimel tegema on nõus. Meie jahiseltsis on mõnedki kogenenumad mehed sama asja teinud/soovitanud.
Aga see indiaanivärk mida Kütt ja Zakslane soovitavad, peaks küll tepsima. Sest nende saabastega (endal ei ole küll täpselt sama mudelit) on soe ja mugav ja kuiv aga lärmakas käimisel. Suvel sokujahil olen võtnud vanad kantud tossud, stiili ei mingit aga vaiksed. Praegu lumega....
Vasta