Pilte kordaläinud jahipäevast

Fotod kordaläinud jahipäevast
Vasta
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas alokauber »

Õnnestus tabada selline kult. Oli juba õhtul valges rohupõldu roninud. Eksperdi mõõtmisel pronksid. Elu esimene kuldi trofee! Järgmiseks siis hõbedad :wink:
Manused
2015-05-25 23.44.36.jpg
2015-05-26 01.33.40.jpg
Trophy Hunter
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas aivar00 »

Vinge värk! Istusin ka eile õhtul pukis - 5 emist ja 25 põrsast ainult. Lootsin, et mõni nendest kesik on. Minust jäid nad kõik elama. Edasine juba tõenäoliselt katku toit (n) .
ikka lõbusalt
ohota
Postitusi: 23
Liitunud: L Apr 19, 2014 9:06 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas ohota »

karvane kirjutas:Kas kuskil kaugel sibeeria maal käidud_ _ _

baikali järve ääres. hülgejaht jäi kahjuks ajapuudusel tegematta.
järgmiseks kevadeks karud bronnitud :wink: kel huvi andku teada. jaht mai esimesed 10 päeva.
Kasutaja avatar
Kasukas
Postitusi: 35
Liitunud: E Nov 21, 2011 6:56 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas Kasukas »

Õnnestus eelmise nädala sees tabada elu esimene sarviline. Seda sokku käisin vaatamas kolmel päeval, millest esimesel olin just jahilt kodupoole suundumas, kui nägin teda koos kitsega päris tee ääres. Autot nähes ehmatasid mõlemad ja hakkasid eemale jooksma.
Selleks ajaks kui mina autost välja jõudsin oli vahemaa nendeni umbes 70 meetrit. Üritasin jäljendada soku haukumist, mille peale kits ja sokk seisma jäid, aga kahjuks lasta ei õnnestunud, sest mõned sekundid enne lasku hakkasid nad jälle jooksma.
Järgmisel päeval läksin sama põllu äärde silorullide vahele passima, kus eelmisel päeval seda sokku nägin. Peale kolmveerandtunnist ootamist oligi sokk platsis, aga teisel pool põldu umbes 500 meetri kaugusel. Sokk liikus piki põldu minust just eemale, nii et otsustasin talle lähemale liikuda. Liikudes tuulega risti hakkasin talle juba üsna lähedale jõudma, aga selleks ajaks, kui vahemaa oli laskmiseks juba enamvähem piisav, jõudis ta niidetud põllult kõrge heina sisse minna.
Liikusin vaikselt sinnapoole, kus sokk heina sisse läks ja kui olin sellele kohale juba üsna lähedal, siis märkasin heina sees liikumist. Sokk hakkas just niidetud põllule tagasi astuma. Ta oli kõrge heina seest välja astumise hetkel minust vähem kui kümne meetri kaugusel. Õnneks olin ma püssi juba enne palge pannud, sest nii kui sokk niidetud põllule astus hakkas ta mind kohe vaatama. Vajutasin siis päästikule, kõlas pauk, mille peale sokk kõvasti ehmatas paar hüpet kõrvale tegi ja siis metsa poole kalpsas, ise samal ajal haukudes.
Ei teagi, kas süüdi oli liiga väike vahemaa, või suutsin ma püssi viimasel hetkel päästikuga ära tõmmata, aga igatahes kindel oli see, et soku pihta kuul ei jõudnud (tollel hetkel ei jõudnud ennast isegi piisavalt kiruda).
Järgmisel päeval läksin kohe sama koha poole, kus ma seda sokku lasknud olin. Tundus, nagu ta juba ootas mind seal. Tuul oli täpselt tema poole ja üsna kohe sai ta lõhna kätte, aga sellest hoolimata sain lasu teha ja sokk oli peale mõnekümnemeetrist jooksu maas.

Antud isendil oli ninaõõs paksult kiinivastseid täis.

Hetkel kaalub kolju koos sarvedega 480 grammi.

Pilt

Pilt

Pilt
Ärge pikka viha pidage!
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas Männikäbi »

Vägevad sarved. Mis kella ajal sul see sokk põllul käis?
Jaht koerata on nagu tummfilm.
Kasutaja avatar
Kasukas
Postitusi: 35
Liitunud: E Nov 21, 2011 6:56 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas Kasukas »

Esimesel päeval nägin teda umbes 23.00 ajal, teisel päeval tuli 22.45 põldu, aga kolmandal päeval oli 22.00 platsis juba
Ärge pikka viha pidage!
jyri

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas jyri »

Tuli ka minu uulitsale pidu. Kolmekordne. Esmalt sain valgeks (minujaoks) uue kaliibriga vindi (y) . Teiseks sain valgeks oma uue optikaga (y) laskmise ja kolmandaks sai veendutud, et noor kutsa pole talvel õpitu unustanud. Nüüd võin 100% väita, et see koer leitud (tabatud) uluki juurest lahkub ainul siis, kui teda kahe käega tirida (y) .
Manused
DSC_0124.JPG
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas Tormis »

See mulle meeldib, kui koera on õpetatud ulukile pea poolt lähenema ja tegutsema. (y) (y) (y) Ilus pilt (b)
jyri

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas jyri »

Mu koer on universaalne, oskab elulähetanud notsule läheneda mistahes küljest! Nii eest, seljalt- kui tagant (y) .
Manused
DSC_0112.JPG
DSC_0110.JPG
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas MLP »

Kui selline lähenemine nii äge on,siis mul on ylisupper koera laadne asi see ratsutab seal seljas ka vahet pole kas elus või mitte....
sinu nukker noku!
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas alokauber »

Tänaöine karujaht kaerapõllust. Elu esimene. Mõõtusi veel täpselt ei tea. Eks lisan kui teada saan.
Manused
2015-08-02 12.46.09.jpg
20150802_033740.jpg
Trophy Hunter
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas Metslane »

Teil Võhmas päris head kaerapõllud! Kus kohas lastud?
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas sooviku »

Alo,surun karulaskja kätt (y)
Naine võib olla,koer peab olema!
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas alokauber »

Metslane kirjutas:Teil Võhmas päris head kaerapõllud! Kus kohas lastud?


Võhmas? Ma ikka Mustjala liige :wink: .Mandrilt põlvamaalt lastud.
Trophy Hunter
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas Metslane »

Minu viga, palju kaal oli?
Aim small, miss small!
Vasta