Vibundus - Millest alustada?

Vibudest, nooltest ja kõigest sinna juurde kuuluvast ...
Vasta
Berger
Postitusi: 2
Liitunud: P Juun 05, 2016 12:09 pm

Vibundus - Millest alustada?

Postitus Postitas Berger »

Küsimus targematele.
Väikestviisi mõlgutan mõtteid vibunduse suunas.
Kuna ma enda elus olen reaalselt vaid lapsena vibuga lasknud siis oskused mul praktiliselt puuduvad.
Millest ma peaksin alustama?
Kas koduse harjutamise mõttes oleks mõistlik alustada lihtsamast pikkvibust ja siis tulevikus liikuma edasi plokkvibuni või oleks mõistlik alustada kohe plokkvibust?

Tänud vastajatele:)
jahipyss
Postitusi: 97
Liitunud: T Mai 13, 2008 1:37 pm

Re: Vibundus - Millest alustada?

Postitus Postitas jahipyss »

:lol:
Viimati muutis jahipyss, K Okt 19, 2016 10:08 pm, muudetud 1 kord kokku.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Vibundus - Millest alustada?

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Pikk ja plokk on väga erinevad asjad. Sileraudne ja vint on palju sarnasemad. Selle plokiga on omajagu mässamist ja tuunimist, et hea saaks. Muidugi võiba ka mingi valmis komplekti osta ja seda siis vajadusel või õigem oleks öelda tahtmisel täiendada. Targem oleks omale enne ostmist tõmbepikkused ja tugevused selgeks teha. Samuti käelisus ja juhtsilm jne. Vanasti oli vibufoorum olemas. Seal võid arutleda enne ostu. Kusagilt mitte vibupoest võid ikka väga vale asja saada, kui astud sisse ja ütled, et tere palun mulle üks vibu.
Plokk tahab tegelemist, seal need nöörid ja sõlmed, sihikud ja muud vajavad pidevalt hoolt. Pika sellist poputamist ei nõua tingimatta. Kui plokk on "joone peal", siis lasta on temaga lahe, see täpsus ja jõud on hämmastavad. Pika laskmine on sarnasem sileraudsele püssile, harjumise ja tunnetamise värk rohkem.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Vibundus - Millest alustada?

Postitus Postitas Välek »

Võibolla teeb otsustamise lihtsaks, kui mõlemad ära proovida. Harjutamist vajavad mõlemad, aga pllokiga on lihtsam tabada, kui algaja oled.... eeldusel muidugi et vibu on sätitud. Lisaks eelpool mainitud võimsus. Ja vinnastatud plokki on kerge hoida- see eelis tuleb välja jahiolukordades.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Vibundus - Millest alustada?

Postitus Postitas Delta »

Ma lastele vibu otsides uurisin plokk vs pikk teemat algajate puhul ja üldiselt jäi kõlama soovitus alustada pikaga. Plokiga tulevad head tulemused alguses küll kiiremini, aga kokkuvõttes tasuvat see pikaga mässamine end ära, kuna pikk on nõudlikum ja nii saad baastehnika paremini paika.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Berger
Postitusi: 2
Liitunud: P Juun 05, 2016 12:09 pm

Re: Vibundus - Millest alustada?

Postitus Postitas Berger »

Tänud vastajatele.
Võtsin vastu otsuse, et hakkan kätt harjutama pikkvibuga.
Falco valikust sümpatiseerivad Legend ja Storm- Oskab keegi kiita? Laita?
Kahjuks pole ma veel suutnud välja googeldada millise tõmbejõuga vibu võiks alustuseks parim olla.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Vibundus - Millest alustada?

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Berger kirjutas:Tänud vastajatele.
Võtsin vastu otsuse, et hakkan kätt harjutama pikkvibuga.
Falco valikust sümpatiseerivad Legend ja Storm- Oskab keegi kiita? Laita?
Kahjuks pole ma veel suutnud välja googeldada millise tõmbejõuga vibu võiks alustuseks parim olla.

Lepi kokku ja sõida Pärnusse.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Vasta