Eesti lubatud ambude tõmbetugevus

Vibudest, nooltest ja kõigest sinna juurde kuuluvast ...
Vasta
Vedtrom
Postitusi: 1
Liitunud: E Veebr 11, 2019 1:13 pm

Eesti lubatud ambude tõmbetugevus

Postitus Postitas Vedtrom »

Tere,

Küsimus pole küll jahindusega otsesel seotud aga kahjuks ei leidnud mujalt vastust.
Kas tsiviilkäibes olevatel ambudel eksisteerib mingi maksimum tõmbetugevuse piirang?
Nimelt vaatasin riigiteatajast relvaseadust ja teadsin, et varem oli seal märgitud, et ilma loata võib amb olla maksimaalse tõmbetugevusega kuni 75kg.

Hetkel kehtivas relvaseaduses, mis riigiteatajas üleval on, pole märgitud maksimaalset tõmbetugevust, vaid on lihtsalt amb märgitud relvana, mida võib tsiviilkäibes vabalt kasutada..

Seega, kas ma võin endale soetada nüüd ammu, mis on tõmbetugevusega 75kg ja rohkem? Või ma olen kuskilt midagi mööda lugenud? :M

A ja tõesti ärge hakkake karjuma, et ammuga ei tohi jahti pidada. See polnud plaaniski.
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Eesti lubatud ambude tõmbetugevus

Postitus Postitas H:Owl »

Paistab jah, et alates 10.07.2018 ei ole piiramata tsiviilkasutuses ammul ja vibul enam tõmbejõud piiratud. Samas on jahiks kasutatava vibu maksimaalne tõmbejõud Jahiseadusega ikka piiratud 45 kg-ga. Kui varem tulenes see ülempiir ilmselt relvaseadusest, siis nüüd küll aru ei saa, milleks seda vaja on? Ja veel - mille poolest erineb Relvaseaduse "sportvibu", mis Jahiseaduse järgi muutub peale jahitunnistuse numbri pealekirjutamist "jahivibuks", mõnest muust vibust?
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Eesti lubatud ambude tõmbetugevus

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Kus juures see 45kg ongi suht siuke mõistlik inimvõimete piir hetkel. Ja jahinduslikus mõttes puudub ka suurema võimsuse järgi igasugune praktiline vajadus.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Vasta