Vibujahti tutvustav ettekanne Keskkonnakomisjonis 4.veebruar

Vibudest, nooltest ja kõigest sinna juurde kuuluvast ...
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Vibujahti tutvustav ettekanne Keskkonnakomisjonis 4.veebruar

Postitus Postitas Pauli »

Sa juudas, kus nüid on läinud alles keeruliste ja tääduslike väljendustega opereerimiseks. Ma pean kah korrektsuse huvides veidi täpsustama. Nimelt ei tekita kuulishokk kohe mitte kahjustusi rakus selle ainevahetuse tasandil. See juhtub sel lihtsal põhjusel, et kuuli põhjustatud lööklaine lõhub koes rakud lihtsalt ära :roll: Aga ümbritseva koe ainevahetus on tõesti häiritud, kuda sa neid ained ikka vahetad, kui koe asemel hakkliha on. Ja kui rääkida tõepoolest riivekatest, kus haav ei ole vähimalgi määral läbiv, vaid pindmine, siis on linnukütil arvatavasti õigus - sirgete servadega nooleotsiku lõige paraneb ilmselt ikkagi halvemini kui kuuli poolt tekitatud marrastuselaadne rebend, vähemalt nii väidetakse :M
Niipalju siis täpsustamisest. Aga muidu olen ma endiselt nii vibujahi kui mägilanna persooni suhtes väga positiivselt meelestatud :)
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Vibujahti tutvustav ettekanne Keskkonnakomisjonis 4.veebruar

Postitus Postitas Mart »

Igati tubli ettekanne Ritalt. Kõik punktid läbi võetud,väited argumenteeritud, vibujahi, kui maailmas üha kasvava jahipidamisviisi, tutvustus nii lühikese ajaga ja nii hästi edasi antud. Tubli!

Mägilanna kirjutas:Me ei kiida heaks hetkel toimuvat illegaalset vibujahti ja soovime võtta vastutuse vibujahialaste regulatsioonide väljatöötamise eest ja tagada jahimeestele vibujahiks vajalikud teadmised.


Oleks juba tõesti aeg kanda vibu jahipidamisvahendite hulka ja vibujaht seadusandlikult ära reguleerida.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Vibujahti tutvustav ettekanne Keskkonnakomisjonis 4.veebruar

Postitus Postitas andrus »

Ja Mart hakkab juba vastavat varustust poodi sisse võtma. :D
jahismurf
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Vibujahti tutvustav ettekanne Keskkonnakomisjonis 4.veebruar

Postitus Postitas Mart »

Vähe sellest, ma käin usinasti vibutrennis ka. :) IBEP kursus ka läbitud.
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Vibujahti tutvustav ettekanne Keskkonnakomisjonis 4.veebruar

Postitus Postitas Marekp »

Edastaks ka oma tänusõnad Ritale, hea lobitöö eest vibujahi legaliseerimisel väikeuluki jahiks. Aga siin on üks aga, nimelt Eestis on metskits suuruluk. Eesti tingimustes oleks just metskits kopra kõrval üks peamisi jahiulukeid, keda oleks vibuga edukas küttida arvestades vibu laskedistantsi. Vahest õnnestuks metskits ka nimekirja kaasata?
Vasta