Ringvaade 8.veebr 2013

Vibudest, nooltest ja kõigest sinna juurde kuuluvast ...
Suletud
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas Pauli »

Kuivõrd topic on juba ammuilma off, siis jagan seltskonnaga oma emotsioone: nimelt mul hakkas hirm. Kohe tõsiselt 8) . Nimelt kui juba paar päeva peale kuuloomist sihuke andmine käib, mis siis veel kahe nädala pärast saab, kui täiskuu on :?: Peaks vist keldriukse igaks juhuks tinalehega üle lööma.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas aivar00 »

Päris hästi on inimesed ennast käima tõmmanud :oops: . Lapsepõlves olen kuulnud ütlust, et targem annab järele - kõrvaltvaatajana tundub, et siin sellist lootustki ei ole. Lisaksin mõned mõtted teemale.
Kõiksugu hirmudest ja mainetest rääkides mina heidaksin pilgu ajalukku. Eesti taasiseseisvunud riigis on kõik asjad arenenud üliforseeritult väga lühikese ajaga - on meil maksnud 10 aasta vanune Opel Rekord täismugavustega 4 toalise korteri hinna ning ka nn. seksrevolutsioon üle elatud (kui isegi igas suuremas külas oli raha eest pakkujaid, päälinnast parem ei räägigi). Maine alla kiskumise kohapealt olen sellises ametis, et seda p...a tuleb uksest ja aknast. Oled süüdi või mitte - vahet ei ole. Haisema pead ikkagi. Nii on ka juhtunud erinevate ametkondadega, seltsingutega jne. Peaasi, et uudis müüks. Ka sportlased on sealt saanud oma osa - olgu siis narkoärikas või dopingukasutaja.
Hirm, et hakatakse salakütti tegema (summutaja või siis vibuga) ei ole minu arusaamise järgi mitte mingit vahet. Lihtsalt riigi arvates on kõige lihtsam keelata. See on aga põhjustatud sellest, et reaalset järelevalvet enam praktiliselt ei tehta, sest kõik on ära koondatud. Tuletage või meelde Lepiksoni liikluspolitsei likvideerimist ning hilisemat nn. tulemust.
"Lääne" ühiskonnas on lihtsalt inimeste arusaamad ning käitumised sellised, et käitutakse enamjaolt seaduskuulekalt. Meie ühiskond sinnani kahjuks ei ole veel jõudnud. Ja alati on kõik keelatud viljad ju magusad.
Käisin ise ka Rita korraldatud vibujahi tutvustamisel Tartus.
Sain enda jaoks ülevaate ja arvan, et mulle piisab -ei äratanud minus suurt huvi. Lihtsalt füüsiliselt ei jätku aega. Kui aga vaadata kaubanduses müüdava vibujahi varustuse hinda, siis olen enam kui kindel, et iga "ebastabiilne jobu" seda endale peale jahitunnistuse hankimist ikka ostma ei lähe küll. Kes aga tahab asja ebaseaduslikult korraldada, siis selleks ei ole jahitunnistust küll vaja - isegi narkootikume tuuakse Eestisse ilma võimude teadmata :lol: .
Viimati muutis aivar00, K Veebr 13, 2013 1:47 pm, muudetud 1 kord kokku.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas aadu kadakas »

See postitus oli algselt plaanitud Pauli järele.
Ning samas käivitaks arutelu näiteks hõbekuuli valamise ja kasutamise kohta ka :D . Kindlasti on proffe olemas.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas sammal.habe »

Jahimeeste maine asjus ei saa nüüd küll vibujahile tulevikukahtlusi panna.
Sest see maine on niigi madal ja madalamaks veel läheb.
Vaadake, kuidas Kaitseliit suutis oma-aegsele meedias materdamisele piiri panna.
Oleks aeg ka EJS-il vastav plaan välja töötada.

Miks kalale.jeejee läbu on - modereerimise küsimus. Seni, kuni kalale-foorumi pidajate
müügiargument on kasutajate arv, ei saa ega tahagi nad läbustamist piirata.
Kuigi ma siinsete moderaatorite valikutega mõnikord nõus olla ei saa, on nad siiski
foorumi sisukana hoidmisel tubli tööd teinud.
Ent Hr. Kaliiber on paraku langenud delfi peldikuseina tasemele. Kahju.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas kaliiber »

Austatud Mägilanna. Süüdistad mind isiklikes rünnetes, aga loe palun enda ja oma siinsete aktiivsemate jüngrite postitusi. Hoopis mind kipute isiklikult ründama pea igas postituses. Viimased pärlid oli süüdistus, et peaksin täiskasvanuks saama ja et olen peldikuseina tasemel.

Oma eelviimases postituses väidad, et ma olen sind kutsunud sisutühjaks demagoogiks. Kuigi ma pole seda otseselt öelnud, siis näiteks su viimases postituses olev lause... "Mart - kas sinu loeme siis nende joodikjahimeeste hulka, kelle relvaluba on küsitava väärtusega?"
Kuidas seda ise nimetaksid, kui mitte demagoogiaks? Arvestades asjaolu et antud teemas ongi ainult paar inimest ennast väljendanud nagu Puiatu erikooli kasvandikud (ning selle põhjal nad tugevalt eristuvad ülejäänud postitajatest) ja Mardi välejendusviis on kardinaalselt erinev, ehk siis soliidse inimese oma. Või sulle paistis teisiti?

Aga üldiselt rääkides, siis reageeringut nähes tuleb tõdeda, et olen vibujahiliste politseikontrolli puudumise näol jällegi ühe eriti valusa mädase konnasilma üles leidnud ja sellele astunud. Sellest aga jahindus ainult võidab.

Muide, kui keegi on kindel, et oma eelmises postituses eksisin, ning politseikontrollita (ka alla 45kg tõmbejõuga vibuga saab edukalt jahti pidada) jahimeeste teke ei tekita juba esimese paari aasta jooksul peale vibujahi legaliseerumist pahandusi, ega sellega kaasas käivat jahimeeste maine langust, siis olen nõus kihla vedama. Kihlveo vastuvõtja võib ka ise nimetada summa või muu väärtuse, mille peale kihla veame.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas aadu kadakas »

Teen tagasihoidliku ettepaneku see teema lukku panna või maakeeli "kus **** saata".
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas Mägilanna »

Kaliiber - alla 45kg vibudega just jahti peetaksegi! sest nii kangeid vibusid ei toodetagi!!!! v.a eritellimusel.
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas Välek »

kaliiber kirjutas:Naiivne oleks arvata, et uued kütid jäävad ainult vibu sektsiooni ja läbustavad omavahel, ning nt foorumi peatükk "relvad" jääks neist puutumata.
Seal hakkaksid ilmselt silma rõõmustama postitused stiilis - tyra fakk sa ültse nussid oma 308 sittaga kui kõvv mees olet siis ostta vibu nahh tra ligiduse tulep ulukkile saada mite gilomeetri kauguseld prõmmida nahhh tramaivõi.

Ilusa algusega said isiklikult hakkama. Usutavasti läbi foorumi aegade alamtaseme skaala absoluutne 0.
kaliiber kirjutas:Minu töökoht paraku ei asu Kuristiku tänavas. Katsun siin lihtsalt tähelepanu juhtida kitsaskohtadele.

See oleks puiatu poistele ka selge, et Kuristiku tänava härrade kõnemaneer on erinev. Samuti ei ole sinu eesmärk juhtida tähelepanu ükskõik millistele kitsaskohtadele- selle oleksid saanud teha 2 lausega. Sinu eesmärk on enese vaimne rahuldamine, kutsudes teadlikult ja tahtlikult esile inimestes negatiivseid emotsioone enese suhtes. See võimalus on sul olemas, kuna inimesed siin foorumis HOOLIVAD sellest, mida kirjutad, kuna inimesed on harjunud dialoogiga. Ja sina TEAD seda. Tekitades monoloogi ja kiskudes lõigukesi vastustest , mida kommenteerida kuidagigi õnnestub, lisades sinna kui halvad kõik sinu vastu on, saab kõige stabiilsemadki inimesed endast välja viia, kui nad just algusest peale ei hakka sind kahtlustama vaimuhaiguses. Ja nüüd on sul võimalus ütelda, et lahkud siit keskkonnast, kuna keegi ei taha arutleda asjadest nii nagu asjad on või muud midagi säärast. Ja jätta maha seisukoht, et näe, millised jahimehed ja poliitikud siin on. See, mida teed, on sinu oma asi, aga tõsiseltvõetav sa pole.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas kaliiber »

Mägilanna kirjutas:Kaliiber - alla 45kg vibudega just jahti peetaksegi! sest nii kangeid vibusid ei toodetagi!!!! v.a eritellimusel.


Eee, aga seda ma ju ütlesingi, et alla 45kg vibudega saab edukalt jahti pidada... Viimaks ometi oleme millegis ühel meelel :D
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas kaliiber »

Välek kirjutas:
kaliiber kirjutas:Naiivne oleks arvata, et uued kütid jäävad ainult vibu sektsiooni ja läbustavad omavahel, ning nt foorumi peatükk "relvad" jääks neist puutumata.
Seal hakkaksid ilmselt silma rõõmustama postitused stiilis - tyra fakk sa ültse nussid oma 308 sittaga kui kõvv mees olet siis ostta vibu nahh tra ligiduse tulep ulukkile saada mite gilomeetri kauguseld prõmmida nahhh tramaivõi.

Ilusa algusega said isiklikult hakkama. Usutavasti läbi foorumi aegade alamtaseme skaala absoluutne 0.
kaliiber kirjutas:Minu töökoht paraku ei asu Kuristiku tänavas. Katsun siin lihtsalt tähelepanu juhtida kitsaskohtadele.

See oleks puiatu poistele ka selge, et Kuristiku tänava härrade kõnemaneer on erinev. Samuti ei ole sinu eesmärk juhtida tähelepanu ükskõik millistele kitsaskohtadele- selle oleksid saanud teha 2 lausega. Sinu eesmärk on enese vaimne rahuldamine, kutsudes teadlikult ja tahtlikult esile inimestes negatiivseid emotsioone enese suhtes. See võimalus on sul olemas, kuna inimesed siin foorumis HOOLIVAD sellest, mida kirjutad, kuna inimesed on harjunud dialoogiga. Ja sina TEAD seda. Tekitades monoloogi ja kiskudes lõigukesi vastustest , mida kommenteerida kuidagigi õnnestub, lisades sinna kui halvad kõik sinu vastu on, saab kõige stabiilsemadki inimesed endast välja viia, kui nad just algusest peale ei hakka sind kahtlustama vaimuhaiguses. Ja nüüd on sul võimalus ütelda, et lahkud siit keskkonnast, kuna keegi ei taha arutleda asjadest nii nagu asjad on või muud midagi säärast. Ja jätta maha seisukoht, et näe, millised jahimehed ja poliitikud siin on. See, mida teed, on sinu oma asi, aga tõsiseltvõetav sa pole.


Kui argumentide puuduses kodanik diagnoose laduma hakkab, siis ei oskagi talle nagu muud kosta, kui et oli tore vestelda.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas kaliiber »

Lugesin Aivari postitust ja tuleb tunnistada, et olen praktiliselt 100% nõus kõige seal öelduga.

Ainult ühe pisikese kosmeetilise muudatuse oleksin seda teksti ise kirjutades teinud - nimelt lauses:

"Kui aga vaadata kaubanduses müüdava vibujahi varustuse hinda, siis olen enam kui kindel, et iga "ebastabiilne jobu" seda endale peale jahitunnistuse hankimist ikka ostma ei lähe küll."

Oleksin mina selle kirjutanud, oleksin sõna "iga" tumedaks ehk boldiks teinud. Sest see sõna oleks muidu paljudel kahesilmavahele jäänud, mida aga ei saa lubada, kuna see on antud lauses väga oluline sõna.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas baddmann »

Ma võtsin selle vaeva ette ja lugesin Kaliibri, Mägilanna jt postitused mõne lehekülje ulatuses tagasiulatuvalt läbi. Minu meelest ei ole pilt nii mustvalge, kui tegelikkuses valdavalt n.ö Kaliibri-meelsuse vastu argumenteerivad postitajad ehk tahaksid näha.

Ka mina ei tööta Kuristiku tänaval. Kuristiku tänaval töötavad isikud on viimasel ajal hakanud meie foorumit rohkem lugema ja seetõttu ei näe mina selles midagi halba, kui jahimehel-kasutajal hingel olevat siin foorumis väljendada kasvõi ainult selleks, et kaasfoorumlased, Kuristiku-tänava inimesed ja ka laiem üldsus saaks lugeda. Küll lugejad teevad samuti vahet, kas üks või teine postitaja on rünnanud kedagi personaalselt või esinenud omaenda argumenteeritud kahtluste või seisukohtadega üldisema teema suhtes. Kuna tulirelvade kohta käiv on käesolevasse teemasse juba suht varakult sisse pugenud, siis on seda ka raske välja modereerida ilma teema terviklikkust oluliselt lõhkumata.

Seetõttu:

1. summuti EI, vibu JAH ???

Summutist loobumine JSE-s oli ühe argumendina põhjustatud Keskkonnaministeeriumi naeruväärselt iganenud, kuid ministeeriumis valdavast seisukohast, et summuti võtab tulirelva lasu heli alati täielikult ära, seeläbi ei ole tagatud ohutus metsas kõrvalseisvatele isikutele, suureneda võib salaküttimine jne jne. Foorumi ja kõigi Eesti jahimeeste suure viha sihtmärk E. Niittee JSE ühe algse autorina oli samas hoopiski summuti poolt. Kuid jõustruktuurid seisid lisaks Keskkonnaministeeriumile endale jõuliselt summuti vastu hoopis teistsugusel põhjusel (see on nüüd külajutt, eksole ;) ).

Kui lubada KÄSItulirelva (püstol, revolver) jahipidamises kasutada JA kui sellele lisaks lubada KÄSItulirelvale kui JAHItulirelvale ka soetada summutit, siis mille me saaksime jõustruktuuride arvates ?

ÕIGE VASTUS oleks: suure, hoomamatu koguse palgamõrvadeks kasutatavaid KÄSItulirelvi. Sellise loogikani jõudmiseks muidugi on vaja suurt annust miilitsamentaliteeti, aga ilmselt see ka leiti. Nii et trapperid, kes ilmtingimata soovivad püütud väikeulukit käsitulirelvaga surmata, see summuti ärakeelamine oli ilmselgelt just teie huvides (te ise veel ei saanud sellest arugi, eksole, aga ühiskond saab niimoodi oluliselt turvalisem).

Sama mina mõistan Kaliibri mõtteid selliselt, et kui Riigikogu nüüd näiteks vibu jahirelvana legaliseerib, siis oleks Riigikogu poolt õiglane kaaluda ka summutit just selles valguses, et lasu heli ärakadumine ei ole ka tulirelva puhul seadusandja jaoks probleemiks. Loomulikult võiks keegi Riigikogus tulla ka selle peale, et äkki tulirelva lasu heli summutiga ikka tegelikult ära ei kao - kui kasutada tavalist laskemoona ja kui tegu on kõige levinumate kaliibritega jahikasutuses.

2. ääretulepadrunile EI isegi võõrliigi kähriku arvukuse reguleerimisel ?

Traditsioone jätkavalt on JSE menetlemisel mindud lihtsama vastupanu teed. Kuigi ääretulepadrun ei ole ainult meil ülilevinud .22 LR, siis ei soovi seadusandja reguleerida jahitulirelvade kasutust tegelikest füüsikalistest näitajatest lähtuvalt, vaid lihtsalt ei hakka senist olukorda muutma.

See ongi alati kõige lihtsam ja kiirem lahendus meie seadusandja jaoks - olukorda mitte muuta. Kui ääretulepadrun, siis oletame, et see ongi alati .22LR ja mitte ühelgi juhul mitte kunagi mitte midagi muud. Sest KUI me nüüd tooksime sisse džaulid, siis jumal hoidku, täiskaliibritest hakkavad .243 mehed ju äkki kah 6,5 mm meeste peale viha kandma, et miks nood võivad seapõrsast lasta ja .243 mehed mitte. Seda meil küll vaja ei ole ! ;)

3. Vibu jahipidamisvahendina, mis ei vaja politseist saadavat relvaluba, on võrdväärne püünisrauaga (selle erisusega, et lubatud alates 18. eluaastast).

Minu jaoks oli Kaliibri argumentatsioon selles küsimuses (jahinduse maine languse oht) õige ja reaalne. See ei pruugi nii hulluks minna, kui Kaliiber kirjeldas, aga Eestis kehtiv relvaloa saamise politseikontroll on päris range ning tundub igati loogiline, et seeläbi on kõige markantsemad persooninäited jahindusest ehk eemal hoitud. Praegune regulatsioon seega nõuab, et selleks, et kasutada aktiivset jahipidamisvahendit elusolendi (uluki) vastu, peab sul olema läbitud päris mitu arsti ja eksamit. Vibu legaliseerimisel ilma samaväärse või vähemalt sarnase relvaloa nõudeta saaks see reegel paraku murtud. Kui praegu ei soovi vist küll eriti paljud hakata jahimeheks ainult selle jaoks, et püünistega väikeulukeid jahtida ja tulirelva üldse mitte omada, siis Kaliibri kirjeldatud stsenaarium vibu kui piiramata tsiviilkäibes oleva heitrelva kasutamise populaarsuse kasvu negatiivsetest kaasnähtudest ei tundu väga ebatõenäoline. Ma ei ütle, et ilmtingimata peaks just selle ohu tõttu jahivibu kasutuselevõtust loobuma, aga seda aspekti tuleks kindlasti käsitleda.

Jõudu diskussiooniks,

BM
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas Mägilanna »

Baddman - just selleks, et omada mingitki kontrolli vibude kasutuse üle jahis, soovime Eestis (erinevalt teistest riikidest, mis oma jahimehi rohkem usaldavad) vibujahimeestele:
1) kohustusliku kursuse läbimist koos testiga
2) laskekatset

Taas kord küsin, et kas vibujahi mittelegaliseerimine on takistanud praegusel hetkel vibuga jahi pidamist?
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas baddmann »

Idee kahtlemata õige, aga jahivibu jaoks relvaluba te siiski ei soovi, on mul õigus ? Kuna kohustuslik kursus + test + laskekatse, kui seda viivad läbi nt MTÜ-d üle kogu Eesti, ei ole sama, mis Politsei-ja Piirivalveameti poolt seaduse alusel kehtestatud korras antav ja võetav relvaluba.

BM


Mägilanna kirjutas:Baddman - just selleks, et omada mingitki kontrolli vibude kasutuse üle jahis, soovime Eestis (erinevalt teistest riikidest, mis oma jahimehi rohkem usaldavad) vibujahimeestele:
1) kohustusliku kursuse läbimist koos testiga
2) laskekatset

Taas kord küsin, et kas vibujahi mittelegaliseerimine on takistanud praegusel hetkel vibuga jahi pidamist?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas baddmann »

Mägilanna kirjutas:Taas kord küsin, et kas vibujahi mittelegaliseerimine on takistanud praegusel hetkel vibuga jahi pidamist?


Palun ära astu demagoogia teele, kui Sa parema meelega ei sooviks lasta end selles süüdistada :) Samamoodi ei ole ilmselt ka summuti jahikasutuse mittelubatavus takistanud mõnda segast entusiasti seda siiski katsetamast.

BM
Suletud