Ringvaade 8.veebr 2013

Vibudest, nooltest ja kõigest sinna juurde kuuluvast ...
Suletud
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas Välek »

andrus kirjutas:
kaalikas kirjutas:välek-jobu 308-ga lasnud 29 põtra lugematul hulgal sigu ja kitsi kõige visam oli sokk kes peale tabamust kihutas u.100 meetrit,ülejäänud on jäänud maha kas kohe või 50 meetri raadiuses,õpi laskma ja siis mölise!Edu.!



:A :A :lol: :lol: :lol:

Välek....lõpuks tuli ära.Lõpuks ometi keegi märkas.......

Jah, väga kaua võttis, enne kui keegi julges suu lahti teha :lol:
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas peepk »

Loen neid postitusi ja sujuvalt on noole ja 22 lr moona pealt asi arenend 308 winiga laskmiseks. Ae, kus 30-06-e mehed on :M :M .
Isiklikult mina näiteks 22lr-iga karu "torkima" ei julge minna, isegi siis, kui karu kõht täis :lol: Vibuga spets noolega aga küll.
Tegelt see vibu teema tuli väääga õigel ajal. Kel just kallis viimase põlvkonna optika, või kolme kümbine magnum püss järelmaksuga ostetud, nemad vast vibu ei osta esialgu. Minul oli mõte soetada teine eestis ametlik otsastlaetav püss jahil käimiseks, aga nüüd olen täitsa kahevahel, et kumb enne soetada, kas vibu, või otsastlaetav. Seniks loen ja teen kodust eeltööd, et sääduse vastu võtmisel pilt selge oleks, et milline vibu ja nooled...Püssi osas on valik ammu tehtud.
Viimati muutis peepk, T Veebr 12, 2013 8:11 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas honkomees »

Nojah, selle jahirelvade lubamise-keelamisega on nagu 2 vaatenurka.
1. Võimalikult efektiivne, kiirelt surmav jahieetiline, mugav kasutada jne. St max kaliibriga tulirelv
2. Ajalooliste juurte juurde naasmine elik eestlaetav püss või siis tavaline, noh äärmisel juhul Robin Hoodi tüüpi pikkvibu.

Aga see plokkvibu pole ei liha ega kala, pole ta ajaloolise traditsiooni kandja ega ka max efektiivne taparelv, mis vähendaks jahipraaki inimliku eksituse korral. Samamoodi võiks lubada ka ammu ja granaadiheitja kasutamise ning kõik mis sinna veel vahepeale mahub ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas ninja »

Praak praagiks. Kõik paneb paika atesteerimine. Võid ju omada head tööriista, aga kui ei suuda seda käsitleda , siis pole metsa asja.
Ajah see närune 308 Win .....kasuta korralikku moona :wink: mitte 9,7 g jura sea puhul ja ülesse poole!
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas kaliiber »

Andrus Michelis kirjutas:
kaliiber kirjutas: NB. Ma ei ole vibujahi vastane. Lihtsalt häirib jabur olukord, mis tekib kui vibujaht legaliseerida, aga summuti on keelatud.
Olen maininud tihti 22lr, aga seda ainult põhjusel, et ka siin on olukord vildakas, aga keegi teine seda eriti mainida ei julge.


Sellest lõigust ma järeldaks, et kaliiber haugub küll kõva ja selge häälega aga paraku vale puu all. Selle asemel, et koondada jõud ja asuda tegutsema sumbuti ja ääretulepadruni jahis kasutusse lubamise eest raiskab tema oma energiat vibuentusiastide püüdluste torpedodeerimisele. Et palun võta Mägilannast eeskuju ja tegutse sumbuti legaliseerimise suunas. Ps Ise toetan nii vibu, kui ka sumbuti ja ääretulepadruni legaliseerimist.



Ok, üritan asja teise nurga alt seletada.

Hiljuti kustutati olümpiaalade hulgast maadlus. Soliidne ja aus spordiala.

Kujuta nüüd ette, kui ilmuks välja poliitiku taustaga ja seejuures tüüpilisele poliitikule omast sisutühja demagoogilist sõnamulinat ajav tegelane, kes hakkaks ilmselgelt omakasupüüdlikul eesmärgil suruma olümpiaalaks sellist naeruväärset "spordiala" nagu keksumängimine.

Ja vähe sellest, tema arsenalis olevad argumendid keksumängu olümpiaalaks saamiseks on samad, mis maadluselgi oleks.

Kas keskmisel maadlejal või üldse tõsisest spordist lugupidaval inimesel oleks muidu midagi keksumängu vastu? Ei oleks, igal lollil oma lõbu. Aga kirjeldatud situatsiooni puhul oleks küll.

Enne peaks ikka tõsiseltvõetavad ja laiemale huvigrupile huvi pakkuvad asjad seadustama, siis võib igasugu veidruste juurde siirduda.

Usun et summuti lubamine, kevadine hane ja nepijaht ning ehk ka ääretulepadruni kasutusala laiendamine (mõistlikkuse piires loomulikult) on palju vajalikumad / pakilisemad / laiemat toetuspinda omavad muudatused jahieeskirjas kui seda on vibujahi legaliseerimine.
Iga asi omal ajal, aga tähtsamad asjad enne.

Mainisid, et ma võiks hoopis tegutseda summuti ja muude pakilisemate asjade lubamise suunas.
Aga mida ma sinu arvates siis praegu teen? :idea:
See kui võtaksin plakati kätte ja läheksin jahiseeskirja asjus toompeale piketeerima, on sama või isegi vähem effektiivne kui siin keskonnas piketeerimine. Vastava valdkonna otsustajad loevad seda siin suurema tõenäosusega kui toompea piketeerija plakatit.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kaliiber ... ole hää ja suuna oma energia Toompeale, mitte siia keskkonda selliselt nagu Sa seda hetkel teed - see on natuke rohkem, kui liiale länud lugu ja selliste arutelude koht on privas.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas Andrus Michelis »

kaliiber kirjutas: Mainisid, et ma võiks hoopis tegutseda summuti ja muude pakilisemate asjade lubamise suunas.
Aga mida ma sinu arvates siis praegu teen? :idea:


Minule, kes ma seda teemat siiani ainult lugenud olen, tõsi kohati küll ainult diagonaalis, on jäänud mulje, et sinu sõnavõtud on vibujahi vastased, mitte summuti ja ääretulepadruni legaalset kasutuselevõttu toetavad. Sellest muljest ajendatuna tekkis ka minu eelmine postitus. Ja tuleb siiski tunnistada, et Mägilanna on "oma asja" edendamisel tublit tööd teinud. Paraku summuti ja ääretulepadruni pooldajate kohta seda öelda ei saa. See kisa ja poriloopimine siin ei tule kindlasti ühegile kolmest eesmärgist kasuks.
Viimati muutis Andrus Michelis, T Veebr 12, 2013 10:07 pm, muudetud 1 kord kokku.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas kakuke »

Andrus Michelis kirjutas:... Ja tuleb siiski tunnistada, et Mägilanna on "oma asja" edendamisel tublit tööd teinud. Paraku summuti ja ääretulepadruni pooldajate kohta seda öelda ei saa.

Väga hästi öeldud.
Rita eelis ongi see, et töötab oma asja kallal selliselt, et teisi maha ei tee.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ma mõnikord imestan kui nappide teadmistega saab "suurt tormi" põhjustada! Seekord Kaliiber, omamata ilmselt ettekujutust plokkvibu toimimisest demagoogitseb laial rindel ja oma hapra anonüümsuse kilbi kaitsel provotseerib tervet salka tublisid jahimehi! Äge!
Me ei ela enam suletud maailmas. Olles osa Euroopast võiksime ka mõistlikud hobid omaks võtta ja ma ei takistaks vapraid vibukütte, kes nagunii teevad uluki tabamise endale väga raskeks aga treenides ennast väga meisterlikuks ligihiilijaks saavad sellega hakkama! Ja kuna nii meisterlikke kütte ei saa väga palju olema, sest enamus seda lihtsalt ei suuda teha, annaks mina neile selle au ja võimaluse! Las kütivad plokkvibuga! Tore! :)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas Mart »

kaliiber kirjutas:Ja lõpetuseks, kas sulle omale ei tundu kuritegelikult totter olukord, kus vibu on jahis lubatud, aga summuti mitte? Minu seisukoht oleks siin küll, et kas kõik või mitte midagi.


Aga palun, leia oma seisukohtade eest seisjad ning suru summuti jahiseadusesse lubatud jahipidmisvahenditesse sisse.
Mägilanna seisab vibujahimeeste eest ja teeb seda igati tublilt. Ütle üks põhjus, miks peaks ta sinu põhimõtete eest seisma, kuigi ta on seda oma väljaütlemistes ka teinud. Peale tema pole summuti kaitseks vist avalikus meedias keegi suud lahti teinud.
Mis puutub 22lr, siis endal selle relvaga jahipidamise kogemus puudub ja parem ei kommenteeri nagu ei soovitaks inimestel, kes pole plokkvibuga ja lõikurotstega nooltega kokku puutunud kommenteerida vibuga küttimise efektiivsust.
Mis puutub igasugustesse haavamistesse, siis kulla mehed, te ei tea pooli oma haavamisi, sest tunnistate juba esimese 100m järel, et lasite mööda, kuigi poole tunni pärast kaarnad metsa kohal tiirutavad. Paljud meist üldse tabamiskohta inspekteerivad ja mõne piisa verd või karva leiavad ja karva järgi enamvähem tabamispiirkonna kindlaks teevad. Mäletan, et Koit Lattiku verejälje koolitusel vaatasime vast enamus uudistavalt tema ulukikarvade spikrivihikut.
Mis puutub laskedistantsi, siis selle valib ju iga kütt oma võimeid ja jahipidmisvahendit silmas pidades. Ei saa aru siinkohal tõstatatud probleemist.
Siis veel see laskeoskus. Toon siin näite enda pealt. Palju ma käin püssiga tiirus - talvel mitte kordagi, keskmise jahimehena suvel korra-paar kuus, kindlasti mõned mehed rohkem, mõned vähem. Palju ma käin vibuga tiirus - kolm korda nädalas, nii ka enamus vibukütte. Julgen väita, et minu lasketäpsus vibuga on kindlasti parem, kui sileraudsega.
Kui vibujaht oleks eestis lubatud, siis leian, et võiks olla lubatud ka suurulukitele, väljaarvatud põder ja hirv, samuti suurkiskjad. Põhjendan miks, sest metskitse ja metssea tabamiseks on vibu piisavalt efektiivne ja metssea küttimine võib olla vajalik kahjustuste alal mis ei asu tulirelvaga küttimiseks ohutus piirkonnas. Põder ja hirv jäägu tulirelvadega kütitavaks, ühisjahid ja jahid koertega.
Võimaluse korral millist relva eelistaksin. See oleneks täiesti jahi iseloomust, kütiksin võrdselt nii vintraudse relvaga, kui sileraudse relvaga, kui vibuga. Viimasel ajal hakkasingi sileraudset rohkem kaasa võtma, samas pukijahis käin vintraudsega, kuigi võimalusel soojemal ajal valiksin vibu.
Nii lihtne see ongi,vibu oleks lihtsalt jahipidamisvahend, mida asjast huvitatud saaksid soovi korral teatud tingimustel kasutada, see ei oleks ju kellelegi kohustus.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Täiesti nõus Mardi jutuga.
Ääretulepadruni, sumbuti ja püstoli kasutuse kohta järgmine videojupp. http://www.youtube.com/watch?v=cCq9oOPUpZ0 Peaks ju vajadus täiesti põhjendatud olema.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas kaliiber »

Minu töökoht paraku ei asu Kuristiku tänavas. Katsun siin lihtsalt tähelepanu juhtida kitsaskohtadele.

Üks kitsaskoht, ilmselt kõige suurem, mis vibujahi legaliseerumisel päevakorda tõuseb, on aga siiamaani teenimatult välja jäänud. See on jahimeeste maine ühiskonnas.

Loomulikult püüab vibujahi eestkostja (kelle puhul on muide reaalsuses tegemist kogenud poliitikuga) asja sellisena näidata, et kui vibujaht Eestis legaliseeritakse, siis hakkavad sellega tegelema ainult soliidsed inimesed, ehk siis praegused relvalubadega jahimehed.
Mõned, nt Kaupo Kindsigo, on seda juttu veidral kombel uskuma jäänud. Palun tulge maa peale!

Relvaluba on üks paganama hea filter.
Huvitav miks on kalameeste foorum täielik läbu, aga jahimeeste foorum suhteliselt soliidne paik?

Muidugi pole relvaloa olemasolu päris 100% garantiiks, et selle omaja on enam vähemgi soliidne tegelane.
Vaadates antud teemaski paari tegelase (nimesid nimetamata, ei tohiks raske olla ära arvata) sõnavõtte, mille sisu ja väljendusviisi põhjal saab üsnagi suure tõenäosusega väita, et relvaloa said need kodanikud enne pudeli otsa komistamist või enne peatraumat.
Samas võib suhteliselt kindel olla, et selliste puhul paneb aeg asjad paika - mõnel juhul teeb kohalik konstaabel mingil hetkel (nt naabritelt saadud vihjete alusel) ettepaneku relvaluba tühistada, mõnel puhul paneb kodanik varem või hiljem toime reaalse süüteo, mille eest on ette nähtud relvaloa kadumine.
Õnneks on selliseid relvaloa omanikke siiski ülivähe, vähemalt 99% on adekvaatsed inimesed.

Et tulevikus täiesti seaduslikult vibuga jahti pidada, on vajalik läbida jahimehe koolitus + eksam ja vibujahi koolitus + eksam.
Ja ongi kõik, kütt valmis, ei mingit politseikontrolli, et kas see isik on vaimselt/eluviisidelt valmis relvaga majandama.

Küttimisinstinkt on geenides väga suurel osal meesisenditest. Pmst ilmselt väga ei eksi, kui ütlen et kui homod jms välja arvata, siis ülejäänutel on mingil tasemel jahikirg siiski geenides.

Ühesõnaga paljud mehed tahaksid tegelikkuses olla jahimehed. Mõned siiski vaid teoreetiliselt, tegudeni nad kunagi ei jõua.

Aga on ka palju selliseid, kes oleks kohe tegijad, kui vaid politseist relvaloa saamisega probleeme poleks. Sellistel puhkudel on probleemiks kas karistusregister, ennast ja teisi ohustav eluviis, vaimne ebastabiilsus, vägivaldsus jne.

On enam kui kindel, et kui jahimeheks saamine (selliseks kellel on reaalne võimalus metsas käia ja loomi lasta, mitte vaid lõkse panna või ajaujahil relvata ajaja olla) oleks sisuliselt sama lihtne kui kalameheks saamine (ei ole mõtet tulla väitma, et jahi -ja vibueksam on niivõrd keerukad, et keskmine Puiatu erikooli kasvandik neid ära ei teeks), siis paljud relvaloaks mittekvalifitseeruvad kodanikud jõuaks jahimeeste ridadesse.

Ja on vaid aja küsimus, millal nende kordasaadetud "vägiteod" viivad jahimeeste maine vabalangusesse.

See, et antud foorum uute relvaloaks kõlbmatute jahimeeste lisandumisel läbuks kätte ära läheb on veel väike mure. Aga siiski...
Naiivne oleks arvata, et uued kütid jäävad ainult vibu sektsiooni ja läbustavad omavahel, ning nt foorumi peatükk "relvad" jääks neist puutumata.
Seal hakkaksid ilmselt silma rõõmustama postitused stiilis - ................. oma 308 sittaga kui kõvv mees olet siis ostta ............ ligiduse tulep ulukkile saada mite gilomeetri kauguseld prõmmida ..............


PS. Antud tähelepanu juhtiv postitus ei olnud mõeldud vibujahi vastu vaid jahinduse kaitseks.
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas Mägilanna »

Kaliiber, erinevalt sinust ei ole minu isik salastatud ja soovijatele on siin foorumis lisatud ka link minu isiklikule blogile - http://vibukytiorg.blogspot.com/ (vt noored ja rohelised teemat).
Sinu viide mulle kui "sisutühjale demagoogile " on isiklik, inetu ja solvav (kas see pole demagoogide põhirelv, et kui argumentidest enam ei piisa, siis rünnatakse vastaspoole isikut.
Vandenõuteooria, millega sa lehvitad, on (andke palun andeks) täiesti jabur!
Esiteks vaata seadust ja mida näed sa vibu kohta - vibu vajab relvaluba alates 45kg tõmbejõust, seega kõik nõrgemad vibud on tsiviilkäibes olevad relvad ehk kättesaadavad niigi kõigile. Vibu seadustamine jahipidamisvahendina mitte ei propageeri salaküttimist, vaid vastupidi, aitab selle üle mingi kontrolli saavutada, andes mingigi baashariduse antud vahendi õigeks kasutamiseks. Sinu hirm, kuidas "süüdimatud joodikutest" jahimehed tormavad peale jahi legaliseerimist poodi vibusid soetama, on täiesti ulme ju. (Ka mina ei ole jahi juurde juhuslikult või läbi vibu omakasu eesmärgil sattunud, ma teadsin juba lasteaias, et minust saab jahimees). Või et kuskilt ilmuvad müstilised vibulaskjad, kes hakkavad seepärast jahimeesteks. Tavapraktika näitab ikka, et vibuga lähevad jahti 12 ja rohkem aastat tulirelvaga jahti pidanud jahimehed.
Kui sul on probleem jahimeeste eetika ja kultuuriga, siis selleks tõesti ongi Kuristiku tänav ja teie endi jahiseltsid, kus probleemiga tegeleda. Kõige lihtsam ja tõhusam jahimeeste ohjamisvahend on seltsides minu teada jahikeeld, parandage mind kui eksin. Minu isikut ja vibujahti rünnata on väiklane, nõme ja arusaamatu (luban endale ka nüüd emotsionaalseid hinnanguid). Sama hästi tulen mina ja väidan, et relvaloata pättjahimehed võivad ka õhupüssiga nugist, parti ja tuvi kõmmutada.
Eetikast ja kultuurist rääkides- Soomes valiti Edela-Savo aasta jahimeheks Juha Kylmä kui vibujahimees, aasta jahimeheks olemine on väga suur tunnustus.
Mina teen läbi EBFi koostööd Euroopa parimate vibujahimeestega ning EBF on CICi ametlik liige. CIC kui ülemaailmne jahimeeste katusorganisatsioon on vibujahi tunnistanud eetiliseks, resurssisäästvaks ning kaasaaegseks jahipidamisviisiks. Samuti teeme me koostööd FACEiga.
Rita-Anette Kohava
Euroopa Vibujahi Föderatsiooni vice president
52 32 177
rita@mustnool.ee
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas Mägilanna »

Kuna minu taluvuspiir sai ületatud, siis vabandan eelmise postituse vigade pärast aga põhimõtteliselt ei paranda ka, muidu arvatakse, et äkki tõmbasin midagi maha või häbenen.
Ja lisaks minu isiklikule ründamisele tahan juhtida tähelepanu, et inimesi, kes esinevad oma nime all (näit. Ain Aavik, Kaupo Kindsigo), süüdistad sa kas otse või kaudselt lihtsameelsuses, selle asemel, et analüüsida ja mõelda, et äkki sa ise pole asjades päris õigest aru saanud.
Mart - kas sinu loeme siis nende joodikjahimeeste hulka, kelle relvaluba on küsitava väärtusega?
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Ringvaade 8.veebr 2013

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Loe ja imesta.

Selline andmine käib, et kuku pikali.
Härrasmehelikkusest ei ole juttugi, milleks materdada üht nääpsu naisterahvast ja teisi, kes sellest lugu peavad, et üks inimene on jõudnud väga tubli töö ära teha.
Mnjah, kui tõesti suunata see energija jahinduse paremaks muutmiseks ?????

Lugupeetud Kaliiber saa palun täiskasvanuks.
Suletud