Miks just vibuga kobrast küttida?

Vibudest, nooltest ja kõigest sinna juurde kuuluvast ...
Vasta
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Miks just vibuga kobrast küttida?

Postitus Postitas kaliiber »

Puhtalt huvipärast uuriks, et mis motiveerib üht jahimeest koprajahil tulirelva asemel vibu kasutama.
Ehk on mul miskit tähelepanuta jäänud.

Lasuheli tulirelvast ei ole siinkohal teatavasti argument.
Mõnikord võib peale pesa vahetus läheduses tehtud üheksat mag. tulirelva kaliibris lasku veel kümneski loom ennast ilmutada...
Samas on olukordi (see näide on seotud aastaajaga, nagu eelminegi) kus valel ajal oksale astumine on otseses seoses kobraste urust väljatulekuga mitme ööpäeva jooksul.

PS. Ma ei ole vibujahi vastane, minu eelnevaid postitusi lugenud ja veidi mõelda viitsinud kodanik saab aru.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Vibuvarustus koprajahiks

Postitus Postitas puugi »

Teate asi on selline,et paljudele meestele ei meeldi vintpüssiga jahil käia-liiga lihtne,paljudele ei meeldi pukist siga tulistada-liiga kerge saak.Asi on lihtsalt selles,et kõik on liialt lihtsaks läinud ja suurele osale küttidest ei paku tulirelv enam soovitud tulemust.Vaks vahet kas sooritad lasu 5 või 100-lt meetrilt.
Ja kuna koprajahil on noolel nöör küljes ei tohiks midagi rasket olla saagi leidmisel.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Vibuvarustus koprajahiks

Postitus Postitas Välek »

Kuule Kaliiber, miks kasutada võrgu asemel õnge kalapüügis, või miks lasevad paljud kalamehed kala tagasi pärast kättesaamist. Mis motiveerib püssiga metsa minema, kui sealt tulev liha on kallim, kui poest. Või mis motiveerib atraktiivsemat autot soetama, kui Ladaga saab täpselt samuti sõidetud. Proovi veidi laiemalt mõelda ja ära sega teemasid, mis Sind reaalselt ei huvita.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Miks just vibuga kobrast küttida?

Postitus Postitas kakuke »

Poolitasin selle teema ära. Kui kellegitel veel sedalaadi küsimusi, mis teema algatusega tegelikult ei haaku, aga seoses sellega tekivad, siis võiks julgelt uue teema oma teemapüstitusega teha.
Minu meelest on eelnevad väga hästi ära öelnud, et miks. Ma ise esialgu ka ei mõtle selles suunas, et vibuga metsa lähen kobrast laskma, aga samas, kui tunde kätte saan, miks mitte. Minu meelest sobiks ta paremini metskitse küttimiseks, kui koprajahiks (aga võimalik, et ma arvan seda seni, kuni oma käega asja järgi katsuda saan).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Miks just vibuga kobrast küttida?

Postitus Postitas Ats »

Õige nimetus oleks sellel adrenaliinilaksu kättesaamine :lol:
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Miks just vibuga kobrast küttida?

Postitus Postitas Mägilanna »

Kellegi adrenaliinilaksu suurendamine ei tohiks nüüd küll olla peamine argument teatud jahipidamisviisi legaliseerimisel :!: Ja võin kinnitada, et ei olnud ka :) Esimene argument on lastud looma kindla peale ka kätte saamine - kes soovib selles osas vaielda, palun lugege foorumist kasvõi sellekevadise koprajahi kogemusi või rääkige teemast Nikolai Laanetuga. KÕIK tunnistavad, et laskma peab kindlapeale, aga näe, ikka upuvad..
Teiseks jätab puhta lõikehaavaga liha jahimehele rohkem kvaliteetset, verevalumi- ja stressivaba liha.
Aga Kaliibrile ja teistele uudishimulikele - vibujahiklubi Mägilased on aastaid pakkunud võimalust külastada jahiseltse ja tutvustada vibujahi plusse ja põhimõtteid, ka sellel aastal on kõik jahimehed oodatud läbi astuma vibujahi töötoast Toosikannul jahimeeste kokkutulekul 8)
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Miks just vibuga kobrast küttida?

Postitus Postitas baddmann »

Aga ometi on adrenaliinilaksu kättesaamine just see, mis "mitteverelise" argumendina paraku siiski peale jääb. See laks tuleb muidugi ka nii kätte, kui ennast ise sundida koprale tulirelvaga 5 m kaugusele sattuma ja mitte kaugemalt laskma :) Vibu lihtsalt aitab enesedistsipliini hoida selles küsimuses.

BM
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Miks just vibuga kobrast küttida?

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Teiseks jätab puhta lõikehaavaga liha jahimehele rohkem kvaliteetset, verevalumi- ja stressivaba liha.

Selle verevalumi osas olen nõus. Stressi kohapealt aga küll mitte. Täpne lask ning tulemuseks momentne surm. Noole puhul aga sureb uluk enamjaolt vere kaotuse tõttu kui ma olen asjast õigesti aru saanud. Seega ulukil aega stressata küll enne surma kuni süda töötab :M .

Aga adrenaliinilaks on raudselt ka minu arusaamise järgi see esmane huvi - kes kelle üle suudab kavaldada. Sama teema ka sileraudsega hiilimisjahis. Kui oled ulukile külje alla saanud(s.o. ideaalsesse laskekugusesse), siis hakkavad eriti noorel jahimehel ikka käed värisema küll. Kui keegi väidab, et temal sellist asja ei ole olnud, siis mina seda inimest ei usu. Olen jahis näinud kus mõnel vanal jahimehelgi käed värisevad kui näiteks põder sileda lasakekaugusel ees on.
ikka lõbusalt
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Miks just vibuga kobrast küttida?

Postitus Postitas Pauli »

Las see adrenaliin nüüd olla rahus. Kui väga tahta, siis annab pea igasugust vähegi aktiivsemat hobitegevust selle va laksu otsimisena tõlgendada. Kui peale poolepäevast kauguse, tuule, maa pöörlemise suuna ja veel N+1 asja mõõtmist õnnestub suslik seitsme versta pealt ära kutsuda, siis see tõstab ju ka vererõhku. Mine võta nüüd kinni.

Väleki mõttelõnga jätkates (või õigemini harutades) - Ladaga sõidetakse tänapäeval siis, kui Volkswagen masendavalt igavaks muutub.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Miks just vibuga kobrast küttida?

Postitus Postitas kaliiber »

Ehh, ainuke (vähemalt)pealtnäha vettpidav argument tuli Mägilannalt - suht kindla peale kättesaamine.
Kui Eestis reaalseks vibuga koprajahiks läheb (ja siia foorumisse laekuvad esimesed field report´id) , eks siis selgub kui hea argument see oli.

Teised olid... hmm kuidas nüüd öeldagi...
Kahtlaselt meenutasid seda, kui keegi üritaks õigustada, miks talle meeldib poolpehme "instrumendiga" sugu jätkata :wink:
hopsti
Postitusi: 4
Liitunud: E Veebr 17, 2014 12:43 pm

Re: Miks just vibuga kobrast küttida?

Postitus Postitas hopsti »

Vibu on stiilne. Ja põnevam e. siis adrekas. Lisaks nõuab palju rohkem harjutamis ja oskusi kui püssist paugutamine. Väljakutse missugune...
Sepised on hingega asjad http://pood.ross.ee/et/
Vasta