Eesti esimene ametlik vibujahi laskekatse Tartumaal 6.aug!

Vibudest, nooltest ja kõigest sinna juurde kuuluvast ...
Vasta
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Eesti esimene ametlik vibujahi laskekatse Tartumaal 6.aug!

Postitus Postitas Mägilanna »

Vibujahiklubil Mägilased on hea meel teatada, et Eesti esimene ametlik vibujahi laskekatse toimub 6.august, teisipäeval, kell 19.00, Ilmatsalus, Tähtvere Jahiseltsis. Laskekatse sooritatamiseks lastakse kuut 3D looma, mis asuvad laskjast 10, 12, 14, 16, 18, 20 meetri kaugusel. Kasutatakse kõrgistet. Katse sooritamiseks tuleb tabada 6 lasuga 6 südant. Laskekatse maksumus 20 eurot. Lisainfo tel 52 32 177.
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Eesti esimene ametlik vibujahi laskekatse Tartumaal 6.aug!

Postitus Postitas Mägilanna »

Pildid ja nimed ja täpsem info tulemas - aga täna osales vibujahi laskekatsel 13 jahimeest, kellest 11 sooritas laskekatse! :D õnnitlused!
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Eesti esimene ametlik vibujahi laskekatse Tartumaal 6.aug!

Postitus Postitas Mart »

Tehtud!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Eesti esimene ametlik vibujahi laskekatse Tartumaal 6.aug!

Postitus Postitas kakuke »

Kui suur see südame tabamisala lehel on?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Eesti esimene ametlik vibujahi laskekatse Tartumaal 6.aug!

Postitus Postitas Mart »

Väikest Pauli fotoreportaaži sellest ajaloolisest sündmusest saab näha siit :
http://www.marandi.fie.ee/gallery2/main ... temId=7452
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Eesti esimene ametlik vibujahi laskekatse Tartumaal 6.aug!

Postitus Postitas Mägilanna »

Kakukese küsimusele vastuseks - kasutatakse IFAA loomaringi 3 ja 4 grupi loomi, kus südame suurus on 4.grupil (10,12,14 meetrit laskekatse) suurim punktiala 2 1/2 tolli lai ja 3 5/8 tolli pikk ja 3 grupi südame suurus 4 1/2 tolli lai ja 7" pikk. Mina pole neid viitsinud ausalt öeldes sentimeetritesse teisendada aga kellel huvi, võib arvutada :D Lisasin siia ka ühe pildi laskekatselt kõige väiksema südamealaga loomadest :)
Manused
IMG_3346.JPG
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Eesti esimene ametlik vibujahi laskekatse Tartumaal 6.aug!

Postitus Postitas aivar00 »

Tsiteerin:
Mina pole neid viitsinud ausalt öeldes sentimeetritesse teisendada aga kellel huvi, võib arvutada

Just just - kõik mis tollides ja jardides on hää, kõik mis meetrites ja sentimeetrites on paha...
Ei taha küll ilkuda aga mulle tuletab too mõtteviis meelde "inglismannide" liigset kummardamist :lol: Eestimaal siiani meetermõõdustik kehtib. Las nood tollid jääda ikka oma "kodumaale".
Kes koolis viitsis kuulata too peaks mäletama, et 1" on ligikaudu 25 mm :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Eesti esimene ametlik vibujahi laskekatse Tartumaal 6.aug!

Postitus Postitas Mägilanna »

Aivar, milleks iroonia- ma olen 8 aastat võistelnud IFAA formaatides vibulaskmises ja seal käib kõik arvestus tollides, naeltes, jardides :) - vibude tugevused, noolte pikkused, laskekaugused, tabamisala suurused.. Nii et muu mõõdustik pole paha aga mul pole sellega midagi peale hakata ja minu sihikuid ja täpsust see ei mõjuta, mis mõõdus nad on :D 5 aastat olen vaeva näinud ja meeletult tööd teinud, et vibujaht Eestis legaliseeritud saaks ja nüüd võin ju endale ju seda luksust lubada küll, et jätan mõne arvutuse huviliste endi teha :wink:
FITA vibulaskjad arvutavad vastupidi just meetrites :)
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Eesti esimene ametlik vibujahi laskekatse Tartumaal 6.aug!

Postitus Postitas Mägilanna »

Natuke rohkem pilte sellest tähtsast päevast leiab siit: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 769&type=1 :D
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Eesti esimene ametlik vibujahi laskekatse Tartumaal 6.aug!

Postitus Postitas aivar00 »

Ma ütlesin, et ei ironiseerinud kedagi vaid möönsin, et Eestis kehtib meetermõõdustik. Ka väimees ütleb mulle tihti, et tema ei oska miski asja nimetust eesti keeles mulle öelda :oops: ja näitab kas pilti või joonist. Mina olen mõne aasta õnneks kooliharidust saanud ja teisaldamine ei tekita probleeme.
ikka lõbusalt
priitorm
Postitusi: 72
Liitunud: N Aug 21, 2008 11:06 am

Re: Eesti esimene ametlik vibujahi laskekatse Tartumaal 6.aug!

Postitus Postitas priitorm »

Asi pole kellegi kummardamises ega ka koolihariduse puudumises, vibuga seotud asjad lihtsalt on ülemaailmselt vaid jardides/tollides ja lihtsam on nii selgeks õppida kui pidevalt teisendada.
Samas huvilistele infoks ja seadustes on mm ja cm palju selgemalt arusaadavad, sellepärast lisan siia ka meetermõõdustikus selgituse:
Jahieeskiri:
(4) Vibujahi laskekatse sooritatakse kuue 3D sihtmärgi pihta. Sihtmärgid asuvad:
1) IFAA (International Field Archery Association) 4. grupi sihtmärgid 10, 12 ja 14 meetri kaugusel;
2) IFAA 3. grupi sihtmärgid 16, 18 ja 20 meetri kaugusel.
(5) Vibujahi laskekatse loetakse sooritatuks, kui kuuest lasust kuus on tabanud sihtmärgi elutähtsat tabamisala. Tabamiseks loetakse ka noole puudet joonega.

Seega Mägilanna toodud mõõdud ära teisendades ja eeskiri lühidalt:
* 10, 12 ja 14 m pealt tuleb tabada ala 6,35 cm kuni 9,21 cm;
* 16, 18 ja 20 m pealt tuleb tabada ala 11,43 cm kuni 17,78 cm.
See ala on olenavalt 3D loomast ja selle asendist üldjuhul selline (ebakorrapärane) ovaal kas püsti või pikali asendis (istuv jänes vs lamav kobras, vms).
Lisan siia ühe näite jänesest küljelt, antud juhul tuleks tabada siis seda kõige suuremat joonega märgitud ala.
Selle üle kas ala on täpselt õiges kohas ja õige suurusega ehk kas vastab elus uluki elutähtsate elundite asukohale, pole väga mõtet vaadata-vaielda, tuleb enne 3D loomalt leida vajalik ala ja seda lihtsalt tabada. Jahil olles tuvastad ise elutähtsa ala asukoha ja kui sama täpselt tabad on ok.
Rohkem viiteid 3D loomadele saab siit
http://www.ifaa-archery.org/index.php?o ... Itemid=179
Manused
jänes_eleven.jpg
Vasta