Jack Russell

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Juulius
Postitusi: 13
Liitunud: E Okt 29, 2007 10:14 am

Jack Russell

Postitus Postitas Juulius »

Kas keegi ka sellist tõugu omab ja ka jahil käib. Samuti kuidas allub koolitusele eriti verejäljele.

Kui on kogemusi oleks tore kuulda.

Ette tänades,

J.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Jack Russell

Postitus Postitas Eraser »

Juulius kirjutas:Kas keegi ka sellist tõugu omab ja ka jahil käib. Samuti kuidas allub koolitusele eriti verejäljele.

Kui on kogemusi oleks tore kuulda.

Ette tänades,

J.



Pole just eriti kasutusel siinmail kui jahikoer. Pigem võetakse seda terjeriliiki siia kui toakoera. Tean, et safaril on laialt kasutusel verejälje kui ka looma peal. Nii palju kui kokkupuudet olnud on tundub suhteliselt sõnekuulelik ja aktiivne koer olevat.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

JRT on safarimeestel kasutusel ka madude peal ja seetõttu pidada nende "käive" seal küllaltki suur olema (just hiljuti lugesin kuskilt, ei meenu täpselt, kuskohast). Eestis jahiks kasutatavate koeratõugude nimekirjas on JRT igatahes sees. Julgen arvata, et siinsest foorumist kaugelt rohkem infot saaks siit:

http://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Russel_Terrier

BM
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Parajad elektrijänesed on
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

JRT tõuühingu liikmed käisid kambaga tehisurgudes küll ja enamus koeri ajas rebast usinasti. Jahikoerana võib takistuseks saada selle koera hind, on ta ju praegu moekoer, mis võib küündida kuni 20000.- kroonini. Tahtmisest ja südikusest sellel tõul puudus pole ja urukoerana võiks olla super.
zuzlik
Postitusi: 1
Liitunud: K Dets 12, 2007 3:14 pm

Postitus Postitas zuzlik »

Minu teada on vist eestis 1(või 2 ) koera keda jahil kasutatakse, kuna JRT registreeriti kui jahikoer ning aastast 2009 on neile urukatse (eksami) tegemine kohustuslik (kui soovivad CH tiitlid saada).
Muidu on enamus JRT´d linnakoerad.
Urukatse läbisid enamus vägagi edukalt :)
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

No prantslased kasutavad neid edukalt ka seajahis. Chasse&Peche kanalilt oli kunagi saade, kus 5-6 JRT eest võeti noaga ära kesikupunn.
http://beta.album.ee/antilaht
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jack Russell

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kõigi segaste asjaolude mittekokkusattumisel on nüüd üks siuke elukas kodus. Vaidlus naispoolega on koera üle käinud aastaid. Mina diivanikoera ei olnd nõus võtma ja tema ei tahtnud et tema koer siajahil lõhki läheb. Nii oligi aastaid patiseis. :?
Paar nädalt tagasi kodu tulles oli suurik kodus ja kogu lugu. keegi nõusolekut enam ei küsinud.
Kohe alguseks ütlen, et ei ole võetud jahipidamiseks vaid proua "mänguasi".
Niipalju on aga kokkuleppele saime, et kopra ja muid urge talle näitame ja verejälge proovin ka õpetada. Hakkab tööle siis lahe kui ei, pole hulu. Naisel ongi uni rahulikum võibolla. :D
Siit teadjamatele küsimused, millal ja kuidas ja kust otsast asju tutvustama hakata?
Üht olen juba näinud, kaevab nagu miniekskavaator!
Kui Talina kandis oleks teadjaid kes nõus rumalat asjasse pühenadama, kuulaks loengut hea meelega ja leiaks kompensatsiooni ka selle eest. :wink:
Manused
a IMG_0855.jpg
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Jack Russell

Postitus Postitas jahe »

Ma ei tea kui teadja mina olen,aga meie omad naasklid oleme verjäljele tõõle saanud nii,et esialgu surnuid loomi näidanud,paras neil haukuda ja kraagelda seal ümber,siis tasapisi hakkad verejälge näitama,esialgu niisugised lihtsamad otsimised,palju verd ja loom lähedal,ühesõnaga sealt verejälje lõpust peaks koer kellegi leidma.Millal paras aeg on?Täna ilmselt on juba hilja,aga homme küll. :lol: ja igal võimalikul juhul.Urgudest ja kährikutest oleme püünud omad koerad eemal hoida,aga ole rahulik selle õpivad nad ise selgeks :) ja öösel kui su koer on verise sea üles otsinud käib ta nii möödaminnes ka mõnest kähriku urust läbi,kust ta enam mitme tunni jooksul välja ei tule,aga see pidavatki õige jahimõnu olema :)
243win
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jack Russell

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tänud! Iga mõttekild on hea. Ehk trehvab põdrajahis ka, saab teemal vestelda. Meie kandi poisid teie kandi taksidest kiidulaulu juba lasevad. Tundub põhjusega. :wink:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jack Russell

Postitus Postitas sooviku »

Mida rohkem metsa vead,seda tõenäolisemalt tööle hakkab.Kui tahad,et siga ei ajaks siis sellele jahile kaasa ei võta.Õpetama peaks vähemalt sellist elementaarset kuulekust(istu,siia,rihmas käimist),omal on lihtsam.JR peaks päris hästi õpetust võtma.Võid ju naise koos koeraga kuulekuskoolitusele või kutsikakooli saata(kasulik mõlemale) :wink: .Verejäljekoolitused toimuvad ka.Käid korra ära ja siis tead mida ja kuidas.Jack Russel on tore ja lõbus koer,temast saab sul palju rõõmu olema (y) .
Viimati muutis sooviku, K Sept 24, 2014 5:41 pm, muudetud 1 kord kokku.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jack Russell

Postitus Postitas kakuke »

Minu meelest reegel nr 1 on, et koerast jahikoer kasvab metsas. Kui ise oled aktiivne ja koer kõigis Sinu tegemistes koos Sinuga, siis juba sellega on suur samm edu poole astutud. Paljude mittetoimivate koerte taga on teema, et harva satuvad metsa. Aga jah, algul surnud elukad, siis haavatud ja nii see läheb. Väga tore on, kui igasse jahti minnes on hea kaaslane kaasa võtta. Nagu kahe mehega minek on. Ja pole olemas jahis paremat tunnet, kui oma koer töötab ja siis tema eest ise loom lasta. :) Kõige raskem on tegelikult endal õppida koera usaldama. Mul see nii oli ja raske on esimese hooga pihta saada, et tema instinktid on Sinust pea jagu üle. Minu koer läks siis tõsiselt käima, kui sai ära näidatud, et loom on saak, kelle elu lõpetatakse. Edu. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Jack Russell

Postitus Postitas vollifedja »

Russelite Tõuühingu palvel olen igal kevadel korraldanud neile verejälje tutvustusõppepäevi.Esimesel aastal olin vääegade skeptik. Durasellid, mis neist tahata. Absoluutselt "ebameeldiv" üllatus-pauku ei kartnud keegi ja esimesele jäljele(põdraverega) suutsid 10 koerast 9 keskenduda. Ei mingit tormamist, rabelemist, huvi täitsa olemas..edasi treenides saaks raudpolt asja.Sel kevadel olid 3ndad õppepäevad. Tulem sama-jahihing, mis jahihing, laske rohkem metsa ja häid koeri olemas...Tean ka , et on metsas rohkem jahis kui 1-2. Kui durasell saab nädalalõpus pärisjahis ära käia, pole ta nii durasel enam ühti. rahuldatud ja rahul...
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Jack Russell

Postitus Postitas plaaster »

http://tammenkolon.fi/page/home.html

Julgen soovitada kui kellegil vaja head koera urujahiks.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jack Russell

Postitus Postitas Joosep Käba »

sooviku kirjutas:JR peaks päris hästi õpetust võtma.Võid ju naise koos koeraga kuulekuskoolitusele või kutsikakooli saata(kasulik mõlemale) :wink: .(y) .


Soovitus on hea. :lol:
Kutsikakooli ongi koht kirja pandud samal päeval kui ta oma uude koju jõudis. Tõsi ka see, et perenaine vajab ise õpetust kuidas kutsikat õpetada.
Raamatuid ka tellitud üle ilma kohale. raamatule tuginedes sai istuma õppimine selgeks kahe päevaga. 8)
Vasta