kustutada

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

spioonikas kirjutas:Kuid siiski annab seadus võimaluse ka puudulike põlvnemisdokumentidega koerale võimaluse jahikoer olla.

Seadus ei anna mingit võimalust.Võimaluse annavad küündimatud ametnikud kellel pole kiibilugejaid ja ei tea koerte välimikest muhvigi! (b)
Saksa lambakoera ja laikat kokku pannes on kutsikad enamuses ilusad laikad.
Sinise europassi võltsimine olevat samuti kuritegu! :D
Vaadake passi ja näete,et omaniku ütlusel saab panna ainult sünnikuupäeva ja nime.
Kui loomaarst kirjutab ilma aluseta koera tõu,on ka see kuritegu!Kui kiibid vahetatakse salaja ära-kuritegu.
Oi mul läks kiip nässu ja lastakse suva koerale kiip panna-kuritegu.
Need on dokumendid!Kui koer saab surma jätan sünnitunnistuse omale,mitte ei müü segavereliste omanikele maha! :!:
Ma vajadusel võin kõik ametnikud välja õpetada! (b)
Viimati muutis puugi, N Jaan 29, 2015 9:35 am, muudetud 1 kord kokku.
jyri

Re: kustutada

Postitus Postitas jyri »

Männikäbi kirjutas:
spioonikas kirjutas:Kuid siiski annab seadus võimaluse ka puudulike põlvnemisdokumentidega koerale võimaluse jahikoer olla.


Kuidas annab seadus võimaluse puudulike dokumentidega koeral jahikoer olla? Sooviks ka mingit õigust terjerile, päris terjeri nägu, aga vanematel pole pabereid, kuidas saaks loa kaasas kanda?

Kui suudad seletada, miks vanematel pole pabereid, void oma peni näidata ette näitusel hindamiseks . Kui seal ekspert tunnistab, et on konkreetse tõu "nägu", võib saada jahikoera passi ja jahti pidada. Paaritamiseks luba ei anta

Nii mulle seletati, kui korra tulin "kiiresti, vile peale" oma isasega pruudi juurde ja alles peale paaritust ilmnes, et proual pole pabereid. Nii tulidki ilmale 9 kutsikat, laikad mis laikad, aga ilma paberiteta.
Samas on ka minu käest küsitud pabereid - et "küsi rohkem sünnitunnistusi kui kutsikaid sündis". Nii et Eestis on dokumentidega nii nagu on - saab juhiload ( eksami tulemuse) osta, saab ka krantsile paberid tehtud :twisted: . Nõuka ajal tuli kutsikaid 5-l elupäeval ülevaatama ekspert kes fikseeris, palju sündis ja kas ikka "õiget nägu" (y) .
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Vot ikka pole enam nii libe see valetamine küll! :D Enne kui taotlused Kennelliitu lähevad peab loomaarst nad kiibistama!Kasvataja jääb samuti omadega puntra kui DNA analüüsid või pealekaebajad välja roomavad.Kohe kui kutsikad sünnivad on uued omanikud platsis ja näha mitu isast ja mitu emast jne.Kusagil urkas võib asi läbi minna ka.
Täie aruga inimene ei ostagi kusagilt teadmata kutsikat. :D
Mul tekib küsimus.Kuhu need koerte paberid kaovad?Kui neid pole,siis reeglina pole olnud ka.Valetada kutsika ostjale,et pärast saab! :VS
Ja kui küsisin miks ei antud kutsikale pabereid.Vaikus.Pärast saan teada,et kutsikatel olid eri tõugu vanemad(läänekas ja venekas tegid poegi).Hiljutine saarte teema.
Pärast hooplevad kui head koerad on ilma paberiteta! :D Kasvatajad? (b)
Viimati muutis puugi, N Jaan 29, 2015 7:56 am, muudetud 1 kord kokku.
jyri

Re: kustutada

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas: Täie aruga inimene ei ostagi kusagilt teadmata kutsikat. :D


Ostetakse ja kuidas veel. Paberiga või ilma, peaasi et saaks odavamalt kätte. Ja siis hiljem pannakse sellised Paukad ja Pitsud paari millest jällegi tuleb trobikond diivan/ õue terjereid, kelle ainus omadus on läbi autoklaasi teiste korte või koduloomade peale klähvida. Tean kuhjaga pesakondi mis just nii sündinud ja võõrandatud!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

jyri kirjutas:
puugi kirjutas: Täie aruga inimene ei ostagi kusagilt teadmata kutsikat. :D


Ostetakse ja kuidas veel. Paberiga või ilma, peaasi et saaks odavamalt kätte. Ja siis hiljem pannakse sellised Paukad ja Pitsud paari millest jällegi tuleb trobikond diivan/ õue terjereid, kelle ainus omadus on läbi autoklaasi teiste korte või koduloomade peale klähvida. Tean kuhjaga pesakondi mis just nii sündinud ja võõrandatud!


Ma rääkisin terve mõistusega inimestest! :D Mind isiklikult selline teema ei puuduta.Kahju on lihtsalt kutsikaostjatest kellele valetatakse,et pärast saab paberid jne. :M
spioonikas
Postitusi: 42
Liitunud: N Dets 01, 2011 3:48 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas spioonikas »

Ärge sõnumitoojat materdage! Kes tahab see leiab sellise viite üles, mis lubab krantsil jahikoerapassi saada.
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas saa »

spioonikas kirjutas:Kuid siiski annab seadus võimaluse ka puudulike põlvnemisdokumentidega koerale võimaluse jahikoer olla.


Praegu kehtiv määrus:
https://www.riigiteataja.ee/akt/124052013007

Seal ei ole küll silpigi kõssatud " puudulikest põlvnemisdokumentidest"

Küll aga on see kõik kirjas vanas määruses, mis kehtivuse lõpetas: 31.05.2013
https://www.riigiteataja.ee/akt/570239
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

spioonikas kirjutas:Ärge sõnumitoojat materdage! Kes tahab see leiab sellise viite üles, mis lubab krantsil jahikoerapassi saada.

Unista edasi! (b)
spioonikas
Postitusi: 42
Liitunud: N Dets 01, 2011 3:48 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas spioonikas »

Minu viga, vaatasin vana määrust.
Vabandust, et tolmu õhku kergitastin. :oops:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

spioonikas kirjutas:Minu viga, vaatasin vana määrust.
Vabandust, et tolmu õhku kergitastin. :oops:

Väga hea,et tolmu keerutad.Kindel,et kõigile said asjad selgeks.Nüüd ei saa keegi öelda,et ma ei teadnud,et mittetõulise koeraga ei ole lubatud jahti pidada. :P
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Pikakarvalist taksi ?

Postitus Postitas aadu kadakas »

Beretta kirjutas:Ikka satub siit läbi astuma poisse, küll kelguga küll januga kelle teadmised Preester lühidalt kokku võttis: ei Ö'd ega mütsigi.

Samas see, et teemaalgataja soovib alustatut siit kustutada, ei taksita raksekahurväge edasi popsutamast :D
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kustutada

Postitus Postitas baddmann »

Ja mõelda vaid, kogu see dokumentide võltsimiste, valetamiste, vassimiste, eksitamiste, petmiste jama oleks jahikoerte paberite osas olemata, kui ka Eestis võiks pidada jahti tõutute koertega (nagu nt Soomes, eksole?). Ega ma ausalt öeldes aru ei saa, mis kahju sellest riigile oleks, kui üks era-organisatsioon ei oleks monopoolne (Eesti Kennelliit) ja "ainukese tõe" valdaja jahikoerte maailmas. Kui mõni koer oma tõutuse tõttu ajab viletsamalt, peatab viletsamalt, ei tee stoikat nii hästi, siis on see selle koera omaniku risk, riik ei pea teda oma õiguse jõuga sanktsioneerima ja karistama. Väga palju muid riske jahinduses on riik suutnud millegipärast küll jätta maaomaniku, jahipiirkonna kasutaja, jahindusorganisatsiooni vms kanda, aga vot jahikoer, see peab olema paberitega ;)

BM
irvitades
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Vaata nüüd panid tiba mööda!Hr BM.Kas seda ei tea,et tõuraamatud ja põlvnemised on olulised sellepärast,et koertel tervisehädasid vähem oleks?
Mul on päris mitmel koeral hoopiski RKF-i paberid.Igal koeral on sündides juba omanik olemas ja paberid on suisa tasuta-13 eurot.
Mitu jahikoera Sul on,et pidev hala nende paberitega? :D
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kustutada

Postitus Postitas baddmann »

puugi kirjutas:Vaata nüüd panid tiba mööda!Hr BM.Kas seda ei tea,et tõuraamatud ja põlvnemised on olulised sellepärast,et koertel tervisehädasid vähem oleks?
Mul on päris mitmel koeral hoopiski RKF-i paberid.Igal koeral on sündides juba omanik olemas ja paberid on suisa tasuta-13 eurot.
Mitu jahikoera Sul on,et pidev hala nende paberitega? :D


Isegi kui mul oleks null jahikoera, siis mis see siia puutub ? Kas jahikoerte teemas võivad sõna võtta ainult mitme jahikoera omanikud või kennelnime omanikud ? Taksifoorum vol 2.0 ?

Mina ei tea, et tõuraamat (nagu ka ükskõik milline muu teos või köide, nt Piibel, Koraan vms) hoiaks mõnd haigust ära. Hoiab ikka see, kui halvad geenikombinatsioonid ei satu kokku. Nõus, et sellele aitab tõuraamat kaasa omajagu.

Aga mis seos on siin jahindusega ? Kas mittetõulised mittejahikoerad ei peaks siis samuti olema seadusega keelatud ? Sest muidu on seadusandja oi-oi kui silmakirjalik - ainult jahikoerte heaolust ja tervisest hoolitakse läbi tõulisuse nõude seadustamise, muud koerad, kassid, hamstrid jne lemmikloomad võivad olla mis iganes väärarengute jms-ga. Veelgi enam - kõiksugu loomakaitsefännid lausa poputavaid selliseid vigaseid veel surmasuust elule tagasi.

Seega mis seos on tõulisuse nõudel TEGELIKULT jahindusega, Puugi ?

BM
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Otsene seos.Jahipidamiseks on aretatud kindlad tõud.Kui kõik koerad segamini paaritada ja ainult jahiomadust taga ajada tekiks hirmus kaos! :wink:
Kes vastutab selliste asjade eest kui kutsikatel ilmnevad kõiksugused väärarengud?Kui praegugi on registrites koeri kes on õe või vennaga poegi teinud?
Tõulisus ei välista muidugi 100%,et kõik terved koerad tulevad,aga on näha kes sellised asjad on teinud.Samas on hästi näha millistel vanematel on head ja millistel vähe nõrgemad järglased jne.
Ma üritan isegi välja uurida,et kuhu need isehakanud spetsialistid need kutsikad ja koerad sokutavad kes ootusi ei õigusta(lastakse salaja kuuritaga maha???)
Katsuks aru saada,et koer ei ole siga kes 6 kuuselt ära veristatakse!Koera eluiga on tihti üle 10 aasta.(Kui tal õnne on)
Need lambad kes üritavad midagi tõestada võiksid koerte solkimise ära lõpetada ja rottide või hamstritega oma tõuaretust välja elada!
Mul on ainult üks küsimus:Kes vastutab selle eest,et koertega igasuguseid mõistusevastaseid tegusid tehakse?
Mina vastutan ainuisikuliselt kõigi oma kasvandike käekäigu eest.Ka selle eest kui pärast ilmneb mingi terviserike mida pole osanud ette näha.
Vasta