koera gps

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas GC »

saaremaaendel kirjutas:Ei tea kui kaugele see jahipidamise lihtsus veel areneb.Varsti pole äkki püssiga inimest metsa enam vajagi.


Küllap tulevikus saab osta näiteks kuule, mis tulistamise järgselt saadavad infot asukoha kohta...saab lihtsa vaevaga haavatud ulukit jälitada ja mida kõike veel.
koos koeraga
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas sooviku »

Kindlasti arenevad koerte(ja mitte ainult) jälgimise võimalused veel lihtsamaks ja võimalik,et mõne aasta pärast imestame,miks pidid koertel sellised kohmakad junnid kunagi kaelas olema.Droonide kasutamine jahis on kindlasti nö. minutite küsimus.Võib-olla isegi,et keegi on juba katsetanud.Aga eks need uuendused on seda jahimõnu vähendanud küll.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Huntloc
Postitusi: 12
Liitunud: R Okt 03, 2014 10:34 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas Huntloc »

Siin võrdluses on mõned ebatäpsused:
1. Kui alustan tühjalt kohalt ning kui nutitelefon on juba olemas, siis kui suur on kummagi lahenduse puhul alginvesteering? Kui tahan näha raadioga koera 3+ kilomeetrit, siis tuleb ju taas teha mingi kulu.
2. Huntloci aasta litsentsi eest saab rohkem kui lihtsalt koera jälgimine (nt kas raadiolahendus võimaldab jahti järelvaadata, analüüsida koera tööd metsas, koostöös koeraomanikuga jne?). Aastalitsentsi sees on Huntloci platvormi pidev arendus. Astro seda sellisel kujul ju ei paku. Mainime ära vaid mõned lahendused, mida plaanime koeraseadme osas teha: koera seismise alert (linnukoerte tööks), kasutaja saab telefonist hääljuhendamisega infot, kui kaugel on koer temast ja ei pea siis pidevalt vaatama mingit ekraani (nagu auto GPS).
3. Huntloci tööaeg on toodud välja vaid 10 sekundiga 40 tundi, aga trackimise aeg algab meil 1 sekundist ja võib määrata nii pika kui soovid (kasvõi kord tunnis jne). Sellest johtuvalt kestab aku ikka päevi. Näiteks ooterežiimis on tööaeg kuni 60 päeva!!!
4. Huntloci seadet ei pea ju kodus ära võtma. Peni paneb plehku, siis helistad (ajad seadme tööle) ja näed kus on. Enamgi veel saad kuulata koera (metsas haukumist) ning kui sõna kuulab, ütled "Kasi koju". Lihtne!

Oleme märganud ka seda, kui metsas on +10 koera raadioga, siis on mingi jama lahti.

sooviku kirjutas:Selle kolaka jutu peale mõtlesin,et proovin neid asju siis võrrelda.Ei midagi isiklikku,igaüks eelistab neid vidinaid,mis tal hetkel on :wink: .Võrdlusena siis need ,mis kaelas on:Huntloc maksab 249€+20€ aasta+veel :M ;Astro maksab 250€ ,seega odavam;HL kaalub 250gr,Astro DC50 228gr,seega kergem;HL-i tööaeg 10 sekundiga 40 tundi,Astrol olenevalt ajast 26-54 tundi,seega pea võrdsed;jälgimis kaugus HL-il piiramatu,Astrol kuni 14km(seda muidugi ei saa),seega Huntloci eelis.Nii,et pole Huntloc koerale kergem,pole ka hinna poolest odavam ja ka tööaeg pole suurem :) .Kodus võtad tavaliselt mõlemad kaelast ära ja,kui siis peni vehkat teeb,pole kumbagist kasu.Kui nüüd võrrelda käsiseadmeid siis saab ka Garmini osta kasutatud ja odavama või siis soetada telefoni,mis on kullaga kaetud.Mis kõige tähtsam :!: ,kolaka jutt pole õige.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas sooviku »

Huntloc kirjutas:Siin võrdluses on mõned ebatäpsused:


:lol: Oleneb kelle poolt vaadata.
1.Aga ,kui ei ole sellist vett ja vilet kannatavat telefoni?Z3 maksab 629€ :wink: Enamus normaalseid,uusi tolmu ja veekindlaid nutikaid on üle 300€!Ma ei tea,et peale 3km peab Astrole juurde maksma :M
2.Saab ka Garminiga rajad mällu salvestada ja pärast vaadata.Selle aastalitsentsi sisse annab rääkida ju igasuguseid asju :) .Hääljuhendamine :shock: No see ei ole nüüd küll jahimehe jutt.Metsas üritad ju ikka võimalikult vaikselt olla.Mida rohkem kellasid,seda vähem neid kasutatakse.Nendega saab ainult hinda kergitada.
3.Miks ma peaks koera vaatama kord tunnis või iga sekund.Viie või kümnesekundilisest intervallist on küll.Kui käsiseade välja lülitada või aku hoopis välja võtta kestab ta ju kuid :wink: .
4.Ei pea aga enamasti ikka võetakse koeral kodus kaelarihm ära.Ketikoeral ehk mitte.

Kas tõesti peetakse kuskil meil korraga üle kümne koeraga jahti?Tundub nagu rohkem inglise rebasejahi moodi aga seegi vist keelati ära.
Ega ma ei vaidle,ma mudu räägin :wink:
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas duma »

sooviku kirjutas:
Huntloc kirjutas:Siin võrdluses on mõned ebatäpsused:


:lol: Oleneb kelle poolt vaadata.
1.Aga ,kui ei ole sellist vett ja vilet kannatavat telefoni?Z3 maksab 629€ :wink: Enamus normaalseid,uusi tolmu ja veekindlaid nutikaid on üle 300€!Ma ei tea,et peale 3km peab Astrole juurde maksma :M
2.Saab ka Garminiga rajad mällu salvestada ja pärast vaadata.Selle aastalitsentsi sisse annab rääkida ju igasuguseid asju :) .Hääljuhendamine :shock: No see ei ole nüüd küll jahimehe jutt.Metsas üritad ju ikka võimalikult vaikselt olla.Mida rohkem kellasid,seda vähem neid kasutatakse.Nendega saab ainult hinda kergitada.

Kust saab astro 250 euroga?
320 on 600+eurot mis võrdub huntlocki 250+ ca 300-ne nutikas
duo on parem
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas vollifedja »

Hääljuhtimine on see, kui aju läbi, kui koer läheb loomaga edsi, saan gpsu helistada ja tagasi kutsuda. ja tuleb, olen kasutanud.Samuti saan kuulata,kui on kaugel, kas haugub ja keda.Kuulan kui on urgu läinud, maa alt ka.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas MLP »

vollifedja kirjutas:Hääljuhtimine on see, kui aju läbi, kui koer läheb loomaga edsi, saan gpsu helistada ja tagasi kutsuda. ja tuleb, olen kasutanud.Samuti saan kuulata,kui on kaugel, kas haugub ja keda.Kuulan kui on urgu läinud, maa alt ka.

ära plära :P
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas sooviku »

Kust saab astro 250 euroga?
320 on 600+eurot

No,kui ikka tahta siis saab Astro 320 komplekti oluliselt odavamalt,kui 600 euroga.Ja ikka uue,mitte kasutatud.250 on dc 50-ne hind.
Naine võib olla,koer peab olema!
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas tireb »

ära plära :P[/quote]

Ära plära on selle jaoks kelle koer ise kasvab. :lol:
kui aga koeraga tegeleda on ta kohati targem kui peremees
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas andrus »

Ma ütleks,et minu koer on minust alati targem olnud.Pigem olen mina see kes tema võimeid üritab piirata ja omast rumalusest koera kirub.Ja nagu olen märganud pole see ka ainult minu viga.Selliseid on palju.
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas puugi »

Mis te siin vaidlete jälle?Tahtsin osta lisa Astro dc-50 kaeluseid ja pakkumisi oli 250-150 euroni.
Tuleb ainult küsida.Paljud mehed kasutavad üldse Trackeri gepse ja pole mingisuguseid piiranguid,et koer levist ära kaoks!Neid 20km kauguselt koerte mahakutsumisi saab alles,siis katsetada kui koer nii kaugele ikka läheb.500m kaugusel olevat koera on võimalik lihtsalt karjudes ära kutsuda!
Ilusat naistepäeva! (b)
weltmaster
Postitusi: 47
Liitunud: R Nov 08, 2013 8:13 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas weltmaster »

Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas duma »

weltmaster kirjutas:Oskab keegi kommenteerida http://www.kuldnebors.ee/search/harrast ... e_size=100
või on sama mõtetus nagu see
http://www.ebay.com/itm/Genuine-Magneti ... 3393ff3eff

Ma ei tea kas olen valesti aru saanud, aga minu meelest on need kõik samast junnist ehitanud. Siin on aga kuidagi saavutatud veekindlus ja rihma kylge kinnitatud.
duo on parem
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas honkomees »

duma kirjutas:... minu meelest on need kõik samast junnist ehitanud. Siin on aga kuidagi saavutatud veekindlus ja rihma kylge kinnitatud.
ühe sarnase kirjelduses vee- ja põrutuskindla :lol: seadme maaletoojaga sai pikalt suheldud, nõudsin IP-vastavusserti (vähemalt IP67-le). No lõpuks tunnistas müüja, et tootjalt sai info vastavuse kohta kas ip55-le või midagi sarnast, st et "veekindlus" on umbes hommikurõskes õueõhus liikumisel, mitte igasse lompi sukelduvale linnukoerale sobiv... tehing jäi katki.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jyri

Re: koera gps

Postitus Postitas jyri »

Ärge nüüd omavahel kaklema mnige. Koeratutkad jagunevad signaali lähetamises kahte gruppi. Üks kasutab olemasolevat GSM võrku, teine "lihtsat" raadiossatjat. "Lihtne" tähendab, et saatja võimsus on 2W maksimaalselt. Kui üritada tõsta, siis peab iga kaelarihma sagedusele eraldi loa taotlema, kuni 2W piisab diapasoonist. Ehk saate kaugus sõltub lisaks looduslikule reljeefile, ilmastiku tingimustele ja saatja antenni kõrgusele maapinnast ja samuti vastuvõtja antenni parameetritest ja tundlikkusest. Nende "kallal" Garmin "mängib" . Aku kestvus sõltub impulssi pikkusest ia intervallist.
Huntlock( nagu ka Glonass) töötab mobiilside võrgus, kusjuures tarbib vähem energiat ja seega selle aku kestab kauem. GPS vastuvõtjad on mõlemal praktiliselt identsed.
Mis puutub IP-sse ( tolmu-ja veekindlus), siis need samuti "jagunevad" kaheks- üks on kutsa seade, teine vastuvõtja. ASTRO-l on mõlemad IP67 ja omavahel sageduslkult "seotud", ehk variante kasutada teist tüüpi pole. Huntlocki koera rihm saadab tavalise SMSi. Sõltuvalt, millega see vastu võtta, saab koordinaadid kas numbritega või "pildiga" seadmes, mis on aga "lisateenus" . Tähendab vaidlus, mida peaks juurde ostama Huntlockile ja kui kallilt, on sama , mis vaidlus autode losade osas. Ühele piisab nii nagu on, teine aina "putitab"
Ideaalne variant on kaks ühes - pidevaks jälgimises ASTRO ja samas korpuses, aga eraldi toitega, ka mobilli moodul, mis "vastab" päringule koordinaatidega. Ehk kui koer kaob Astrost, saadetakase "tavalise" NOKIA 1610-lt "päring, saadakse vastu SMS koordinaatidega. Siis vaadatakse ASTRO kaardilt, kus selised koordinaadid on ja koera asukoht ongi käes.
Toppida kõik funktsioonid nutikasse tähendab üheselt seda, et 3...4 tunni pärast on aku tühi. ASTRO-l kestab 3...4 jahti ja vähemasti minul on taskus 2 tagavara AA patakat alati.
Nii et parim on see, mis lihtsam ja ei vaja lisakulusid. Ehk siis kui kutsa kaugemale, kui 2 km jahimehest ei käi, ASTROle konkurentsi hetkel pole.
Minu ASTRO 220 on vastu pidanud juba 7 hooaega (y) ja uut soetada ei plaani!
Vasta