Kuidas erinevad seltsid koeramehi toetavad?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kuidas erinevad seltsid koeramehi toetavad?

Postitus Postitas aadu kadakas »

juurik kirjutas:Tere tekkis siis selline küsimus et kas ja kuidas erinevad seltsid koera pidajaid toetavad või tunnustavad, mõtlen selle all just neid koera omanikke kelle koerad üldjuhul ajujahis osalejad, ajavad ju mehed igati tänuväärt asja millest tervele seltsile kasu!?

Mul tekkis selle küsimuse peale esmalt silme ette lihajagamine, kus koer saab nagu iga teinegi osaline "oma portsu" või kuidagi ühiselt katsutakse stimuleerida koerajahti nagu Puugi kirjutas. Teisalt hakkasin mõtlema selle toetuste-ajastu peale, milles elame ja pea igas valdkonnas pannakse esikohale konstruktsioon, et kui ma midagi teen, siis palju ma toetust kuskilt peale saan! See on ära rikkunud normaalse suhestumise.
valimae
Postitusi: 25
Liitunud: T Mär 19, 2013 2:05 pm

Re: Kuidas erinevad seltsid koeramehi toetavad?

Postitus Postitas valimae »

Jah see koera ports oleks igati normaalne sest koer minu arust võrdne iga teise jahimehega kes vääriks jahipäeva lõpuks portsu oma tehtud töö eest!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas erinevad seltsid koeramehi toetavad?

Postitus Postitas puugi »

andrus kirjutas:Koera võtab mees ikka puhtalt omal soovil ja mingit erikohtlemist nüüd küll selle pärast vaja pole.
Kui siis jah,et ühisjahis katki läinud koera aitab jahtkond lappida.

Ainus kord kui ma ise pole koera õmblemist pidanud maksma oli Nigula meeste juures jahil olles.
Ma ise olen mõelnud neid asju hoopis nii,et kas mul on koertega üldse igale poole ronida kuhu kutsutakse. :M
Kas keegi on arvestanud kui palju kulusid ühe koeraga on?Kui selliseid asju üldse saab kokku lüüa?
Kõik oleneb seltskonnast kellega jahil käiakse.Enamasti on tegu olnud väga toredate meestega.
On ka erandeid olnud kes nutavad,et sead ära hirmutatakse.(Parem on ju üksi vaikselt tervet siga pimedas vedida.)
Samas on olemas jahiselts kus ähvardatakse isegi oma koeramehe koer maha lasta kui kogemata võõra puki lähedusse tuleb.Nälg on ju nii suur!!!
Helistada pole mulle vaja.Jälgin huviga mis nüüd saab kui enamus sigu oma otsa leiab?
Teema oli küll toetamisest,aga see medaljoni teine pool on palju huvitavam teema! :wink:
Kui mina ei tea mis pisikeses Eestis toimub,siis kes veel teab?
Varsti on metsades 6000 metssiga.Kes,siis üldse enam midagi saab? :wink:
jyri

Re: Kuidas erinevad seltsid koeramehi toetavad?

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:[Ma ise olen mõelnud neid asju hoopis nii,et kas mul on koertega üldse igale poole ronida kuhu kutsutakse. :M
:wink:

Vaat kui tore lähenemine "koertealase viimse arvamuse kandjalt" :D Mul juba mainitud 80-te aastatest see järeldatud, et iga seltsiga/sektsiooniga jahti ei lähe. Olen ka poolest jahist minema sõitnud ohutuse kaalutlustel. Erinevatel põhjustel, millest peamine on see, et kutsujad ei tee vahet ajujahil koertega ja koerajahil. Lisaks väga palju kogemusi seltsidest, kus pole ei korda ega distsipliini ehk kellega on reaalselt ohtlik samas jahis olla. Muidugi on ka palju selliseid, kus hea kord ja distsipliin. Seepärast eelistangi enamuselt väiksemaid seltskondi. On olnud ka seltse, kes koerale ( hea töö eest) eraldavad teiste osalejatega samasuguse portsioni, olen näinud ka seltse, kus koerad isegi lisatud nimekirja võrdväärsete osalejatena. (Ainult allkirja ei küsita :D ). Kindel, et niimõnigi foorumlane saab aru, keda mille all mõtlen.
Ehk kordan öeldut- seisukohad seinast seina.
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Kuidas erinevad seltsid koeramehi toetavad?

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Olen juba mitmeid aastaid meelega öelnud, et minu ja paarimehe söötade pealt võib koeraga, või ilma, alustada aju. Ajalugu on kordi ja kordi näidanud, et kui jaht läbi, on sead paari tunnipärast söödal. See kummaline suhtumine, ka minu teatud jahikaaslaste poolt, et koertega söödalt sigade jäljepeale minemine, võrdub paariks nädalaks tühjusega on kergelt öeldes JAMA. "AHNUS" mis muud selle nimeks ikka öelda. Samas pean õigeks, et kui on ikka töötav koer - peaks vähemalt oma portsu saama. Ahto Kattai käib vahel meil abiks oma koertega, lisa tasu ei taha :) Arvab et koerad püsivad paremini vormis; kui rohkem väljas saavad tuulutamist. Tingimuseks on ainult see,: MÕTLE HOOLIKALT, KAS OLED KINDEL; ET AINULT SIGA TABAD, kes kindel pole jätku parem lask sooritamata. Ja kes peaks koera tabama (ptui, ptui, ptui). Sellega tuleb eraldi varaliste kohustuste täitmise jutt. Endal mul jahikoera, ei ole, nii et ajan täielikult erapooletut juttu koerameeste kasuks. Koeri on olnud küll, ja seepärast tean ka kuidas tegelikult rahakotti mõjutavad. Siiani on minu tutvusringkonnas pidanud mehed ise hakkama saama, kui just otsest rahakotiga süüdlast olemas ei ole. Lõpetuseks kui koerad tööd teevad, no on ikka kuradi äge jaht küll, mis sest, et vahel tuleb mitu tundi jahipäeva lõpust ohverdada, et koer kätte saada.
hunt-kriimsilm
Postitusi: 30
Liitunud: P Okt 14, 2012 7:27 pm

Re: Kuidas erinevad seltsid koeramehi toetavad?

Postitus Postitas hunt-kriimsilm »

Koer on oluline jahikaaslane- eriti veel hästi töötav koer. Pole oluline mis tõug. Supper hea meeleolu saadab kogu päeva koeraga jahimeest, kui teised jahikaaslased juba hommikul kogunedes küsivad-kas koer ikka ka kaasas ja tervitavad teda samamoodi nagu teisi kaaslasi. Ikka väga supper on koeraga jahil olla, kuulda ja GPS-ist jälgida tema tööd ajujahil. uskuge mind , ka tema- koer- naudib seda , sest see on emapiimaga edasi antud. Mingit erikohtlemist lihaportsu näol küll koerale vaja ei ole. Tema teeb kõike seda oma peremehe heaks ja lisaks tõelise jahikirega. Kui loom tabatud ja algab lihajagamine, siis iga normaalne jahimees leiab siseelunditest vms. kohtadest midagi eriti maitsvat, millega koera premeerida. Ainus kirjutamata õigus on koeral kiiremini kõhtu väike palake saada, tema ei tarvitse kannatamatult maksapraadimist oodata- see ootamine on jahimeestele endile. Eks neid tavasid ja kombeid ole jahiseltsides erinevaid-nagu iga inimenegi on erinev. Kui üldsus lubab koerale portsu- siis kas ikka koer ka seda süüa saab? See ju tema tasu. Vaevalt ta konservi või vorst sellest telliks?? Iga jahikoer on ju ikkagi ka lemmikloom, minu oma pereliige, pikka suve jooksul metsa ei saa, oi kuidas tahaks minna, võtta üles lõhn ja leida loom! Seda soovivad hästi töötavad koerad kõige enam ja milline rõõm vallandub, kui sügisel varavalges peremees tuttava GPS kasti kapist välja võtab ja jahiauto garaazist välja ajab! Nüüd läheb lahti! metsa-ruttu metsa-kus on põdrad, kus on sead!? See, et on võimalus jahti pidada koeraga on koerajuhile parim tasu. Õnnetuste eest pole keegi kunagi kaitstud. Selleks on koerakindlustus parim variant, et oma lemmikut alati aidata! Edukat jahiaega kõigile!
tnusepp
Postitusi: 29
Liitunud: N Nov 21, 2013 4:24 pm

Re: Kuidas erinevad seltsid koeramehi toetavad?

Postitus Postitas tnusepp »

Jahti minek koeraga: Nagu jahiriided selga panen hakkab vingumine peale, välisukse juurest enam koer ei lahku (hirm on maha jääda) ainult korraks kui tuleb kontrollima kas ikka püss võetakse kaasa (siis on asi kindel "jahti minek"). Väljudes majas ei ole võimalik koera rõõmu kirjeldada. Ja kui jahipäev või jahiõhtu algab sellise rõõmsa kaaslasega siis mida enam on lisaks vaja???
Väike näide https://www.youtube.com/watch?v=sryxDfLcu4E
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Kuidas erinevad seltsid koeramehi toetavad?

Postitus Postitas Metslane »

jyri kirjutas:Eesti jahimehed jagunevad 3 gruppi oma suhtumises jahikoertesse. Ühed peavad jahti ainult koertega, teised ainult ilma ja kolmandatel on poogen,kas on koeri või ei ole. Need, kes koerte poolt, jagunevad kas siis pustkorvaliste -või urukoerte fannideks.
Sõltuvalt kuhu satud,on ka suhtumine.
Muidugi on ka grupihuvisid, ehk meie koerad ja s...d koerad.
Nii et nagu mistahes muuski valdkonnas seinast seina
Jüri poolne teema arutelu: "kuidas erinevad seltsid koeramehi toetavad"- puhas mõõdalask. "El clasico!"
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Kuidas erinevad seltsid koeramehi toetavad?

Postitus Postitas Metslane »

Meil maksis jahiselts kahe rihmaga gepsust 50% ja 2 koerameest 25% ja 25%. Mul ausalt öeldes sellest portsus ükskõik, kui on mida jagada, siis oli koeral hea töö ja mul tuju hea. Meil ka kokkulepe, et ajujahis lüüa saanud koerad lapib selts- see normaalne. Loomulikult on koer kulu ja koera võttes ma arvestan sellega.
Aim small, miss small!
weltmaster
Postitusi: 47
Liitunud: R Nov 08, 2013 8:13 pm

Re: Kuidas erinevad seltsid koeramehi toetavad?

Postitus Postitas weltmaster »

meil koerad jahiseltsi omad ning kõik makstakse kinni: gepsud, söök, aedik, kindlustus jne ning koera "omanik" jahimaksust prii. Üks koertest teeb head tööd ka.
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Kuidas erinevad seltsid koeramehi toetavad?

Postitus Postitas vollifedja »

Tänud, hunt-kriimsilm! Täpselt, meie seltsi ajujahi hommik.Meil on kirjutamata seadus-koerad saavad kõige magusama ja kasulikuma-põdra mao. Lisaks ports, mis koosneb "osadest", mis muidu minema visataks-ikka on verevalumitega lihatükke ja pudeneb igalt mehelt, kes looma juured ametis rohkem, kui ma tahaks.. Õnneks on taksid väiksesd ja söövad vähe, nii et magudest saame hooajast .hooajani, kui koprad lisada....
Kobrastega meie -naabrite maadel enam probleeme pole, kui siis ainult, pole mida keda jahtida, põrdaajud on üle mitme setme aasta tavalise kummikuga "ajatavad".
Leian, et jaht koertega -siis koerad on minu eralõbu ja tore on , et neist on kasu ja rõõmu-rahulolu kogu meie jahipundile. mehed on alati rohkem mures mu takside pärast, kui minu pärast.Suurim rõõm on tunnustus koertele tubli töö eest. Meil ongi taksid ainsad põdra-aju koerad. Normi ja üle oleme igal aastal ära lasknud. Aidanud naaberidki.
Vasta