Lätti metsseakatsele!

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas pktaks »

Selline tore üritus tulemas Lätis, Dalderi seaaias 1. märtsil.
http://www.latviangundogs.org/index.php?wp=190&lg=3

Osalemine meie koertele 30 eurot.

Kasutage võimalust oma koertele metssea katse järku saada! :)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

Märtsiks on Aivolgi siga kindlalt aias olemas.Praegu on vist ainult Mõnistes koht kus aia katset teha.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas pktaks »

Jah, sellesmõttes oleks hea kui saaks Eestis ka katset teha. Kas aga Eestis on mõnda uuemat kohtunikku peale "vanade tegijate" või on võimalus kutsuda väliskohtunikud?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas baddmann »

Kas pärast kutsad käppasidpidi desovannist läbi käivad ikka ?

BM
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

pktaks kirjutas:Jah, sellesmõttes oleks hea kui saaks Eestis ka katset teha. Kas aga Eestis on mõnda uuemat kohtunikku peale "vanade tegijate" või on võimalus kutsuda väliskohtunikud?

Väliskohtunike võimalus on kindlasti olemas.Mõniste on suht Läti ligiduses ka.
Seamehe tlf. 56945781-Keivo.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas vollifedja »

Samas-kuna Eesti Meistrikad toimuvad samas, Dalderis sama seaga oleks hea võimalus käia ennem "luurel", siga testimas.
Taksid igal juhul lähevad läti siga jooksutama..
Eestisse uusi kohtunikke on tulemas, stazeerimised käivad võimalustel, vaja veel ka põhikoolitus vähemalt 4-6 inimesel läbida.
Samuti jah, kasutame väliskohtunikke.Läti-Leedu pole kaugel.Millegi pärast eelistatakse individuaalkatseid,mis jätab mulle isiklikult kehva maigu kogu "katsele".
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas TRG »

Individuaalkatse all mõtled mida ja miks see katsele kehva maigu jätab?
Õnne peab olema
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas pktaks »

Ilmselt seda, kui keegi võtab ise kohtuniku kaasa ja "teeb ära".
Olen käinud ühel sellisel eksamil pealtvaatajana kaasas ja minu hinnangul ei teinud kohtunik ega osaleja (foorumi liige ka) mitte midagi taunimisväärset. Kõik käis täpselt reeglite järgi ja mingeid järeleandmisi ei tehtud. Eks see sõltub ka, kui palju kohtunik oma reputatsioonist ise peab.
Juhtus see tegelikult täpselt sellisel ajal, kui Eestis ei olnud päris pikka aega teada ühegi katse toimumise võimalust.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

Ma olen,siis kõik peale ühe diplomi saanud"kahtlastel asjaoludel"! :D Mingisugused pealtnägijad on ikka olnud ka. :M Kohtunik ja juhuslikud tegelased,kes kogemata on kohale tulnud jne...
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas vollifedja »

Just. Katsete läbiviimiseks on kehtestatud reeglitega oma kord.
Lugedes katse eeskirju, tuleks enne katset teha paugukatse ja kuuleksus...tegid? Ei usu.Samuti peab eelnevalt kohtunik teatama katse toimumisest EJTÜd, ühestki katse toimumisest ei ole teatatud.Hakkame sealt pihta.
Kuna eeskirjad on EJTÜ lehel olemas,hilisemate pretensioonide vältimiseks paluks eelnevalt tutvuda, läbi lugeda.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

Protokollid tulebki enne ühingust osta.Aivol on need olnud reeglina olemas ja Elmar tellis meile ise protokolli lehed.Mardil olid ka protokollid olemas kui kunagi sai temaga metsas käidud.Koopiad sain omale ka.4euri tk on neid pidevalt saada.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas vollifedja »

Ehee-protokolid on protokollid-neid on kohtunikel jäänud-varutud vist juba 2008 aastast-vähemalt on umbes seda kanti esitatud, väljastamise kuupäevi parandamata, nii et protokolli omamine ei ole veel katsest teatamine.Näiteks kord näeb ette, et kui ühing korraldab katse, peab sellest teatma-registreerima ka EKLis. Mis on jumalast normaalne.Asi see siis mõni päev enne INDIVIDUAAL katse toimumist helistada EJTÜ juhatusse?See on üks asi, teine-indiv.katseid ei viida läbi vastavlt kehtestatud korrale-reeglitele.Jah, tundub mõtetu jahis käivale koerale teha paugukatset, aga kui reegel nõuab-tuleb teha.Kuulekus-miks seda ei teha?Kaks osa katsest tegemata, aga tulemus kirjas?
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas vollifedja »

Käidid. Tehtud. Dalderi siga testitud. Oli 6 koera, üks paar-minu taksid. Ära tegid 3(2 leedu koera, kuna leedu aiad kinni), Läti hagijas tegi väga ilusa HAGIJA töö-I järk ja pinu paar-II järk.Kohtunik FCI Ivars VIlkins ja natalja Borodajenko.
Siga on hää, 2 aastane, jooksukas,samas mitte tuulispask, koeri ei ründa asjata. Mulle meeldis ja sobis.Aedik 4 ha,tipp-topp nähtavus(praegu veel).Peab möönma, et laikad ei teinud AU oma tõule.Minu noorel pikakarvulisel kulus leidmiseks 1 min.paaril 0.30 sek.Aa mul ongi väga hea otsinguga mõni koer.Ja paar läks aeda peale pausi.
Järgmine nädal siis Mõniste-Aluksne püstkõrvade eelvoorul näeme.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

Miks paariskatse üldse vajalik on?Ei maksa juhuslike koerte pärast tervet tõugu sarjata!
Laupäeval vaatame ilusti kuldi üle! :wink:Oo-oot!Minu teada on seal ainult laikad!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas vollifedja »

Paariskatse on selleks vajalik, miks üldse katsed on vajalikud-et ikka hinnata koerte tööd paaris.Jahis tuleb päris tihti ette, et töötavad mitu koera. Vot siis on oluline oskus KOOS töötada, mitte segada teist, e kütte ja kakelda metsas. Paaristööl on lisakriteeriume, mita hinnatakse lisaks.Kuna mul on väikesed mehed, siis lasen ikka paari-kolme-viiekaupa, et jaht oleks efekiivsem ja noori saaks ka koolitada.
Ei sarjanud kedagi, konstanteerisin, et SEEKORD AU ei teinud.Polnud juhuslikke koeri, ikka jahis käivad kõik, tõu esindajad.
Vasta