Lätti metsseakatsele!

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

Mina hindan ainult koera üksiktööd,olgu ta suur või väike! :wink: Hagija 1. järku tahaks isegi näha. :M Äkki keegi filmis?
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas vollifedja »

Hea, et see on su praegune arvamus... kas polnud mitte siin üleval kuidas Venemaal Eesti hagijad paaris seaaias kifti tööd tegid? Ära ole nii kitsarinnaline, on omad võlud-raskused ka paaristööl.
Ei filmind keegi, olime ammetis nautimise-hindamisega.Ei saand piltigi.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

Isegi vaatasin seda hagijate paaristöö videot.Oli tore küll.Aga kui lähenen hoopis teise nurga alt.Kaks koera teevad töökatse ja saavad diplomi.Kumb neist on parem?Diplom läheb registrisse ja pole sõnagi,et paaristöö diplom.Aga kumma koeraga paaritada,kui ei tea kes kui palju tegi?Kitsarinnalisusest on minul asi väga kaugel!
Ei ole lugu mis tõugu on koer vaid kui hästi ta eesmärki täidab.Aga individuaalne katse on alati väärtuslikum kui paari oma!Samuti on aia katse kordades tugevam kui metsas tehtu!
Tean koeri kel pihuga metsa 1.järke,aga lapsed ei saa kuidagi mäele.Tulen isegi laup. kohale,et saada sotti mis koer teeb.Mul omalgi selliseid kes üksi norm kliuh-kläuh,aga paaris saadavad vägitegusid korda.Aga väärtustan neid ikkagi üksiktöö alusel. :wink:
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas tony »

Selle paaristöö koertega see jama, kui üks rivist välja kukub, siis teine ei pruugi rohkem tööd teha. Nähtud neid paare küll kes kahekesi kõvad mehed aga üksikult suur null.Ise pean lugu koertest kes üksiktööga katsed läbivad.
jyri

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas jyri »

Kui paaristööd hinnata ainult selle järgi, kuidas kahekesti koos siga materdavad, siis see on ainult teine pool katsest. Esimene pool seisneb otsingus. Ehk koerad peavad otsima sõltumata teieneteisest ja siis kiiresti juurde jooksma sellele, kes esimesena leidis. Kui seda pole, pole ka paaristööd. Jääb ainult kahekesti konkreetse sea kallal toimetamine, mis ei saagi olla diplomi väljastamise aluseks.
Puugi- ei saa kuidagi nõustuda, et töö aedikus on määrav, metsas mitte! Väga palju metsas töötavaid koeri ei taha aedikus töötada üldse! Ja ka vastupidi.Ja ainult üks mistahes järgu diplom kah ei ütle midagi. Nii et koera tegelik väärtus on määratav mõlema( aedik+mets) diplomi olemasoluga samaaegselt (y)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

Pole näinud kunagi koera,kes aedikus töötab,aga metsas 0!Vastupidiseid on,kes korduvalt aias käinud ja tuvastanud,et pettus. :D
Metsakatse on,siis tasemel kui seda tehakse suure seaga ja ilma kütiliinita!Põrsa saab enamus koeri pidama!Kui koer leiab sea ja teeb paar korda auh-auh,siga põgeneb tulistvalu kütiliini ja pauk-valmis.Ja kütt koperdab kasvõi ise seapesasse-koer otsis?
Selleks need aiad tehtud on,et ei oleks põrsaste ahistamist ja vastaseks oleks"proff" mitte amatöör kes kõike krõbisevat kardab! :D
Olen ise kunagi metsakatsel käinud.Öeldi,et suurt ei lase.Koer lõugas suure seaga ja mul kästi siga maha lasta,aga kuna oli jutt,et suurt ei lase jäi sõrm sirgeks.Siga põgenes minema ja õnneks tuli koer tagasi ning võttis uue sea ette.Pärast ütles kohtunik,et kui oleksin sea maha lasknud,siis oleks saanud kohe 1.järgu kätte!Lisas veel,et suurt ei tohtinud lasta,sest kes selle välja oleks vedanud. :D
Ma ainult sellepärast neid asju põhjalikult uurin,sest kui vaja kutsikad koeraga teha,peavad ka nemad reaalselt jahis toimima!
Vanemate väärtus on nende järglased!Kui emane ja isane on tublid koerad,aga lapsed ei toimi,siis pole vanemad ise ka midagi väärt!Tarbekoerad ei midagi rohkemat!
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas linnukütt »

Juttu koertest ja kohtunikest palju, aga mul konkreetne küsimine. Kas keegi üleüldse käis 1. märtsil Lätis toimunud metsseakatsetel? Praeguseks peaksid mehed , kes käisid, juba tagasi olema.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas tony »

[quote="puugi"]Pole näinud kunagi koera,kes aedikus töötab,aga metsas 0!

Mina olen. Lätis sai 1 järgu ja tuli Eesti tsempioniks aga metsas oli üks suur 0 ja nii palju aastaid.
jyri

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas jyri »

Mina pole paljudele mingi autoriteet :VS , aga küsige Aivo käest (y) ! Tema oskab nimetada palju koeri, kes töötavad ainult ühes keskkonnas- kas siis aias -või metsas. :P
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

linnukütt kirjutas:Juttu koertest ja kohtunikest palju, aga mul konkreetne küsimine. Kas keegi üleüldse käis 1. märtsil Lätis toimunud metsseakatsetel? Praeguseks peaksid mehed , kes käisid, juba tagasi olema.

Keri natuke tagasi ja Vollifedja jutt on 1.märtsist olemas.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

jyri kirjutas:Mina pole paljudele mingi autoriteet :VS , aga küsige Aivo käest (y) ! Tema oskab nimetada palju koeri, kes töötavad ainult ühes keskkonnas- kas siis aias -või metsas. :P

Kui koer aias ei tööta,pole hullu!Aga kui metsas ei toimi on kuri karjas. :evil:
See on lõputu arutelu! :D
Aga kuidagi peab ju asjades selgust saama?Muidu on nii,et kõik seletavad,et mega,aga keegi pole näinud!
Lähen ise ka laup. kohale ja vahin kõik üle!Oma silm on kuningas! :wink:
jyri

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas jyri »

Toon näiteks minu lahkunud vanamehe. Kuskil 10+ aastat tagasi Eestikatel, Lätis, sai tema III järgu. Aga punkte oli 76 ( või 77, ei mäleta täpselt, paberites tuhnida ka ei viitsi). Sest koer sai väga hästi aru, et aedikus on "koduloomad" ja seeläbi ajas ta põssa juurtesse, haukus teda andmata kihva ja vahetevahel käis aia servas seisvale publikule saba viibutamas, et näte kui väike, mis ma tast ikka hammusan. Publik naeris selle peale.( Kindlasti oli ka mingi praegune foorumlane tollel võistlusel). Tigeduse punkte sai ainult 2. Nüüd arvuta ise, kui ta oleks tõsiselt, nagu metsas, seda põssat "töödelnud" ja saanud kasvõi pooled tigeduse punktid , siis summa oleks kõvasti üle 80 punkti ehk puhas I järk. Nagu ta metsas oligi saanud (y)
Tema poeg nii kõva pole, metsas teeks III järgu ära küll, aga aedikus esimesel korral jäi 1,5 min järgust puudu, peale seda ei lähe isegi otsingusse- koduloomad ju. :M
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

Aga aias on määratud sea vanus ja suurus.Metsas on sobiva leidmine keeruline.Omalgi on olnud,et minuteid jääb puudu või tõstetakse jalga 10 minutit.Lähen uuesti kohale! :D
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas linnukütt »

Tänud puugile. Leidsin üles.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

Nii!Homme kella 8-st Aluksnes! (b)
Vasta