Lätti metsseakatsele!

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas pktaks »

Mina homme ei saa kohale tulla, sest JS koosolek on. Aga ülehomme Mõnistesse katsun jõuda ;)
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas vollifedja »

Mõnistes -Aluksnes on laikadele Eesti Meistrikatele pääsemise kvalifikatsiooni võistlused.
vanemad tegijad, kes suht tihti aias käivad laksavad jah ära, et aed on mäng.
Paaris tööl on omad ilud-võlud. Kuna meil on indiv katseid tehtud , otsustasin paari proovida, tahtsin enda õppimise ja koerte koostööd näha(kas tugevam ja vanem karmik arvestab nooremaga , laseb tal ka tööd teha, kas noorem üldse hakkab haukuma koos dominantsega..jne...).Ja oli teistmoodi ja kõik täpselt nii kui peab, ilus.Kellel mis meeldib, kelle arvates mis "kõvem", on enda otsustada. puugi-proovi paar ära, siis arutame edasi.leian, et koerad peavad oskama metsas ka koostööd teha , mitte kakelda.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

Ma enamasti ainult paariga jahil olengi.Ka olen korraga võtnud kolm koera. (y) Aga kehv on lasta kui kolm koera ümber sea keerutavad.Kaklemisest pole juttugi! :D
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas pktaks »

vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas vollifedja »

puugi-selleks on käsk MAHA-hüppavad eemale, eriti kui ma röögatan oma elaja häälega. Samas on taksid niivõrd madalad ja kuna nad kõrri -kaela ei hüppa, SENINI pole probleemi tulnud.Loomulikult on igal variandil omad head-vead..
No laup. katse mulje on see, et mehed lähevadki aeda lustima ehk põhiaur-jõud-AEG kulub koerte püüdmisele. Meestele see nagu kohe meeldiks-kelle oma kauem peab taga ajama..rõõmu kui palju! Samas oli minu jaoks igati positiivne , et on omanikke , kes pole pidanud paljuks esimesed2-3- 5 kuud ka koeraga suhelda-st laikad kuulavad käsku ja tulevad maha ja ei pärssinud kuulekus mitteüks raas koerte iseseisvat tööd. Nii et midagi pole võimatu nagu ikka kõik on meestes kinni. Aga no kui neile meeldib koeri taga ajada, sea rünnakute alla sattuda, siis võik austust olla teiset osalejate -kohtuniku vastu, ja kutsikaga tegeleda. Ma pole sellist suhtumist kohanud võistlustel-katsetel, et selline koera-omaniku käitumine ongi loomulik. Nikakova uvazenija.KOhtunik Aivo oli igati tasemel, tänud-jõudu-jaksu!Pole rahul korralagedusega-katsetel kehtivad kinnitatud reeglid. ST hommikune rivistus, katse käiguga tutvustamine, reeglitest oluline selgitada, JÄRJEKORRA LOOSIMINE, paugukatse. Pole midagi teha, kui on reeglites sees, tuleb teha. Ei loe, et on jahiskäivad koerad.Praegu piisab, kui keegi annab protesti(no pole rahul näit. et koer põrus), ja kogu katse tühistatakse. Nii on lood.Aga mulle päev meeldis v.a. see aja raiskamine, mis oli hämmastav.Tegeld peaks uue alajaotuse poolitama .MEIE KATSEPÄEVAD.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

Kõik oli parimas korras!See,et koerad järele ei jätnud on tühiasi! :D Paugukatse-nonses.
Alati on koeri püütud,sest enamasti lastakse nende eest sead maha.Püüdjad on ka varem aias koeri püüdnud ja kõik on elus.Otsing,visadus,hääl,kurjus looma vastu on omadused mis koera headuse määravad!Tänud korraldajatele!!Au ja kiitus kõigile osavõtjatele! (b)
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas duma »

Mõtlen, kas normaalselt töötava koera omanikud, kel pole plaani kutsikaid teha/müüa üldse tulevad kohale sellistele võitlustele. Lisa veel need paugukatsed ja vingumine koera püüdmise peale ja ei tule kedagi. Endal koer 5.5a ja käisin teist korda seal, see ka tänu Puugi pealekäimisel. 1 kord oli vajalik koerapassi saamiseks.
Ise jäin ka päevaga rahule.
duo on parem
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas vollifedja »

No seda hirmu, et ei tulda pole, vaadates iga aastaga suuurenevast osalejate arvu.Tullakse, ka järgmisel aastal.Kuulekus pole oluline kutsikate tegemiseks vaid teie enda,koera, teiste pärast.Metsas on veelgi olulisem.Esimene aju, koerad läind-ja ülejäänud jahipäev?Kas kah jooksete järele-ei usu, käite GPSu järgi autoga korjamas, kuniks teised jahti peavad, saaki tükeldavad-ühesõnaga tööd rabavad.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

Duma koer tegi 74.punkti ja sai 2.järgu.Üldse kogu aktsiooni 2.tulemus.Ise olen rahul,et Sulle peale käisin.Kusagil suurvõistlustel ei tehta mingisugust paugukatset!Mis see annab?Enne paugutamist tuleb ikka loom leida!Ja ei usu mina,et seal ükski koer mingit plärtsu kartis! :D Saaksin aru,et pauk tehakse,kui koer juba piisavalt siga haukunud on.
Enamus koertest kutsuti personaalselt kohale kahe-kolme mehe poolt!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas pktaks »

Käisime ka kohal vaatamas. Seltskond oli tore, ilm oli päris hea ning koerad olid vinged.
Enda koer küll sooritust kirja ei saanud :lol: aga see-eest näitas ära, millest puudus on ja mida veel õppima peab. Seega jäin igati rahule sõiduga ja kavatsen kindla peale veel minna - pole ju teab kui kaugel ka kodust :wink:
Tore oli mõningad foorumi tegelased ka lõpuks ära näha :D
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

vollifedja kirjutas:No seda hirmu, et ei tulda pole, vaadates iga aastaga suuurenevast osalejate arvu.Tullakse, ka järgmisel aastal.Kuulekus pole oluline kutsikate tegemiseks vaid teie enda,koera, teiste pärast.Metsas on veelgi olulisem.Esimene aju, koerad läind-ja ülejäänud jahipäev?Kas kah jooksete järele-ei usu, käite GPSu järgi autoga korjamas, kuniks teised jahti peavad, saaki tükeldavad-ühesõnaga tööd rabavad.

Nii ei saa kohe kuidagi vastamata olla!
Mis töö see saagi tükeldamine on?Kui koerad liinist läbi lähevad siis alles jaht algab!
Ega koer ilma loomata kusagil niisama hulgu!Ikka koos sea või põdraga.Ilma korralike koerteta polegi jahti ja näituseks kui ise metsast välja jõuan on suurem osa saagist ikka kooritud.
Ma võtan sügisel Vollifedja endaga metsa kaasa! :M
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas andrus »

Njaa...eks see kütiliin teebki ju koerameeste kõrval kõva tööd.Aja aga metsast välja,vea välja,nüli puhtaks jne... Ja siis süüdistatakse selles,et koer sõnakuulmatu ja keerab jahi p.rse.
jahismurf
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas plaaster »

Kas tulemused on ka kuskil üleval?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas puugi »

Mingit edetabelit ei tehtud.Olid lihtsalt katsetamise päevad.Kes kohal olid nägid kõik ära.Materjali kellega toimetada koorus päris palju välja.Need päevad olid tehtud selleks,et üldse koeri ja koeraomanike näha.Kes diplomile toimetasid saavad varsti oma paberid kätte ka.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Lätti metsseakatsele!

Postitus Postitas vollifedja »

Nomaeitea, mis moodi puugi, teil ühist ajujahti peetakse....need ajujahid, kus olen eripaigus käind on ikka nii, et kütiliin paikka, aju paikka, raadiost signaal-koerad lahti, minek. Jõuad kütiliini, ootad aju lõppu, kutsud koerad kokku, korjad kütid-aju kokku, vead loomad välja, majja, uus aju peale ..jne.. ja siis peale 3-5 aju läheb maja juures tegemiseks. Tunnista ausalt-kas sul pole mõtet olnd, et pagan võtaks, oli selle läga ilmaga vaja 3 põtra lasta-läheb pimedani, kuniks kõik klaar...siis alles tõõ hakkab.
Mingit üksi-kaksi-kommi-nommi ajujahiks ei peaks.Ikka ilusad ühisajahid. need teised on lihtsalt jahid ja siis on iga mehe oma asi, kaua koeri püüab-ootab.
Metsa kaasa tulen vägahea meelega-aga ainult koos oma koertega. Niisama ma ei viitsi, ausalt , sinuga jalutama tulla.
Vasta