Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas honkomees »

puugi kirjutas:.... Ega ta kohe tulegi.Lähen lihtsalt minema ja kordan käsku,ise eemaldudes.Vannun omaette ja kangem jätab ka max 15 minutiga orava rahule. ...

nojah, 15 minutit, minu vanamees oli ikka selline karuslooma fännaja, et põdraajus jäi puu alla keset masti haukuma ja ei tulnudki aju lõpuni välja, lõpuks pidin ikka uuesti minema ja teda puu all taga ajama ... Kodus kassi hoidis põllu peal puu otsas hommikust õhtuni, siis tuli korra sööma ja sai ta kinni panna.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jyri

Re: Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas jyri »

honkomees kirjutas:
puugi kirjutas:.... Ega ta kohe tulegi.Lähen lihtsalt minema ja kordan käsku,ise eemaldudes.Vannun omaette ja kangem jätab ka max 15 minutiga orava rahule. ...

nojah, 15 minutit, minu vanamees oli ikka selline karuslooma fännaja, et põdraajus jäi puu alla keset masti haukuma ja ei tulnudki aju lõpuni välja, lõpuks pidin ikka uuesti minema ja teda puu all taga ajama ... Kodus kassi hoidis põllu peal puu otsas hommikust õhtuni, siis tuli korra sööma ja sai ta kinni panna.

Ega su kutsa (y) kennelist Tago ( Hiiumaalt) polnud? Minu vanamees oli 100% samade kommetega.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas honkomees »

Eip, Põhja-Tartumaalt ... Kalev Tamme koer
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas GC »

Öeldakse, et tark koer saab aru, mida peremees tahab!
Mina pole oma koerte eest ühtegi puu otsas resideeruvat looma lasknud ja probleemi pole.
Korra aga lasin koerte nähes rebast ja pärast oli jama palju!
koos koeraga
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas MLP »

gc sina oled seega veel üks nendest koeraomanikest kes ei tea veel milline on päris jaht koos koeraga(laikaga).... :!: :o
sinu nukker noku!
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas GC »

Milline see "päris koerajahi" formaat võiks küll välja näha?
koos koeraga
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas MLP »

Kui koer nugiseid haukuma hakkab kyll siis näha ja tunda saad!!! (b)
sinu nukker noku!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas hundikütt »

Neid koera kuulekuse teemasid siin ennegi olnud,kus kõige targamad ja teadjamad on ikka taksi-terjeri omanikud ja just laikade õpetamise seisukohalt.Aga mul tekkis hoopis selline küsimus.Kui siin kõvasti targutatud selle üle,et ei saada laikat sea või põdra pealt maha.See ju ongi laika töö ja mida paremate tööomadustega koer,seda raskem on talle õpetada ka aretussuunale vastu käivaid asju.Muidu võib ju koer väga kuulekas olla,aga jahi olukorras hoopis teine asi.Mina kui laikamees küsiks nüüd nende koeraomanike käest,kes on taksi-terjeri kasvatajad,kes on aretatud tegelikult urukoeraks ja keda kasutatakse ka pidevalt urujahis.Kas te oma koera saate urust kätte käskluse peale või möllab koer maa all,kuniks isu täis või loom tabatud.Mina pole sellist koera veel näinud aga ma pole paljusid asju näinud.Ja küllap siis need koerad ,keda ma tean,kes töötavad urus pimedani ja teinekord ööselgi,ongi need lolli peremehe lollid koerad. :VS
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Minu koer näiteks on selline, et kui ronib maa alla ja ma lähen juurde, natuke karjun tema peale, siis saan ta ka kätte sedasi (nats lasen enne seal olla, st särtsuva koeraga jahipäeva algul ei usu, et see õnnestuda võib). Üks asi on see, et on kuulekusega tegeletud, teine asi see, et tegin aegade algusest peale selgeks, et ei kaeva teda kunagi kuivast urust välja. Muideks geps kaelas öösel maa pealt püüame kährikuid, mis tolmab. Ta ongi mul ennekõike suuruluki koer. Märga urgu (kobrast) teeme ka ja ka sealt saan ta kätte.
Mind näiteks ongi kutsutud verejäljele just selle jutuga, et mind minu koeraga saab kutsuda ennekõike selle tõttu, et saan vajadusel oma koera kätte ja igasugune kepp ja koera tagajamistramburai puudub (kuigi valikuid on kutsujatel ka teisi olnud). Samas visadust on tal nii palju, et ilma gepsuta ma ei julge teda lahti lasta (tal pole mitte mingi probleem kilomeetreid seaga minema põrutada).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Paar päeva koeraga harjutanud rihma otsas kõrval käimist ja edusammud märgatavad....SUURED TÄNUD pktaksile õpetussõnade eest!! Ma miski pärast arvan kah juba,et kõik kinni selles kuidas ise viitsid vaeva näha. Elame näeme kuidas laikaga läheb see maha saamine ja värgid ning loodame siis,et igast trummi löömised liialt koera ajutegevust ei pärsi. :D

Saaks veel sellest aeg-ajalt välja löövast autos ja kus iganes karjumisest kah lahti oleks elu nagu lill. Samas see võib olla mingi geneetiline hälve kah mis Puugi juurest kaasa tuleb.Puugi üksi autosse olen jätnud siis hakkab see kah inisema ja telefoniga vahetpidamata helistama.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise järgisin seda, et nii pea, kui endal tekkis kahtlus, et kuulekus võib pärssida tööd, nii kohe tõmbasin tagasi kuulekuses. See on nagu paaristants, et ükski ei tohi ette trügida.
Ps. See inisemine on raudselt puuginaatorist. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas sooviku »

See on siin juba kunagi varemalt läbi vaieldud teema ja mõtlesin,et parem ei tee suud lahti....aga näe ei saa.Asi selles,et mul ajab harja punaseks selline teiste,väiksemate tõugude maha tegemine.Ainult laika on õige jahikoer :shock: .Küll on diivaniterjerid ja kordades väiksemad koerad,kes pole midagi väärt ja nende omanikud ainult targutavad.Ei ole kordagi lugenud,et mõni taksi või terjeri kasvataja oleks laikasid mõttetuteks koerteks vms. sõimanud.Ja,milleks üldse vaidlus,kas koerale tasub kuulekust õpetada või ei.Omal on ju lihtsam,kui koer natuke ka sõna kuulab.Keegi pole kunagi öelnud,et jahikoerale peab õpetama läbi põleva rõnga hüppamist.Aga,kui meeldib päev läbi koera taga ajada või siis tund aega jamada,et peni üldse autosse saada siis edu teile!
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Neid koera kuulekuse teemasid siin ennegi olnud,kus kõige targamad ja teadjamad on ikka taksi-terjeri omanikud ja just laikade õpetamise seisukohalt.

Siinkohal ühinen Soovikuga - tundes paljusid laikaomanikke ning "mittekoerte" omanikke (ka ise terjeri omanikuna), siis aeg-ajalt jääbki selline mulje, et inimesed on lihtsalt harimatud. Nende jaoks on olemas ainult nende tõug ning ülejäänud on mõttetud. Sama lugu ka kasvatamise kohapealt - olgu selleks kuulekus või mis iganes -ainult nende jutt on õige :lol: . Sellistest vennikestest ei ole ma kunagi miskit arvanud - minu silmis näitab selline suhtumine ainult inimese kitsarinnalisust - see juba nende tragöödia :lol: :lol: :lol: .
Minu arvamus on, et koer on oma peremehe nägu - kunagi arvasin ka, et terjerit kui üksinda töötavat ja isemõtlevat koera on elementaarsele kuulekusele väga raske õpetada. Tegelikult aga on see ainult enda kättevõtmise ja järjepidevuse asi. Ja järjepidevus on siin väga määrav - ehk siis pidev kordamine on kõige parem. Kas jahikoer peab trummi lööma või siga ajama - see jäägu iga koeraomaniku enda otsustada.
ikka lõbusalt
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas puugi »

Kes need,siis on kes teisi maha teevad?Olen isegi kahte taksi omanud!Samas kuulutan pidevalt saksa jahiterjerite kutsikate kuulutust,otsisin isegi sobiva peigmehe ühele tüdrukule!Räägin KARUST jne,jne.Mulle on päris mitu korda halvustavaid märkusi tehtud!Ootan selle aja ära kui saan nööbist kinni võtta! :M :D
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: Jahikoera kuulekusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas saa »

Millegipärast jah paadunud laikausulised terjereid ja takse ei taha aktsepteerida.
Viimati muutis saa, T Veebr 18, 2014 7:44 pm, muudetud 1 kord kokku.
Vasta