Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Postitus Postitas maris »

www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Postitus Postitas maris »

Homme, 14.03.2014 on viimane päev soodsaima hinnaga registreerimiseks!

Pilt
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Postitus Postitas maris »

:!: Täna ja homme saab koera kirja panna tavahinnaga, laupäevast kehtib juba erihind :!:
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
tiondrip

Re: Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Postitus Postitas tiondrip »

Kuna lõigatud sabaga koertel sinna näitusele asja ei ole, siis küsiksin .. et kui kutsikas sündinud peale 31.07.2013 ja Leedus ning Leedus ei saa ntx kasvataja sõnul teda muidu LKD-s (FCI) arvele võtta kui viimane lüli pole ära näpistatud, sest muidu ei vasta tõustandardile.
Mul ongi nüüd siis küsimus, et kas see viimase lüli ära näpistamine läheb saba lõikamise alla selle sõna otseses mõttes või kuidas :?: Jutt käib siledast foxterjerist ja Leedus ei anta koerale pabereid kui see lülinäpistamine tehtud ei ole. :?:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Postitus Postitas sooviku »

Vahet ei ole,mitu lüli ja kuidas nimetada(näpistamine,lõikamine jne.).Näitusele selliste koertega asja ei ole.EJS oleks võinud ikka ajada seda asja nii,et vähemalt jahikoerte näitusele oleks sissetoodud,kupeeritud sabadega koerad lubatud.Jahimees ei vali ju väljast poolt Eestit koera mitte saba vaid muude heade omaduste järgi.Üldiselt võiks järelpärimise EJS-i teha,et mida on selts selles osas ette võtnud :M .
Naine võib olla,koer peab olema!
tiondrip

Re: Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Postitus Postitas tiondrip »

kusjuures selle tabeli http://showleader.ru/?page_id=5681 valguses tundubki imelik, et nii LKD kui EKL on FCI alamliidud ja ka saksamaal ei või lõigata sabasid aga tõustandardile ei saa ka seal lõikamata sabaga koertele FCI vastavusele pabereid. Absurdne tundub see, et näiteks Leedus ei või ka ju lõigata, aga samas pabereid sa koerale ei saa kui saba ots korrigeerimata on, sest see käib standardi juurde :!: Tekkib olukord kus sa koera tood, kes saab pesakonna ja alles nende kutsikatega saad minna näitusele, et saada kutsale mingi sert - see ju tähendab, et üks põlvkond jääb nö vahele või olen ma asjast valesti aru saanud :?: :M ja kuidas üldse nendele kutsikatele paberid saada kui näitustel käinud pole, sest aretus käib ju kaudselt ka läbi näituste või kuidas :?: :M
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Postitus Postitas puugi »

Kutsikate jaoks näitust vaja pole!Töökatse kõlbab pareminigi veel.
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Postitus Postitas maris »

tiondrip kirjutas:Kuna lõigatud sabaga koertel sinna näitusele asja ei ole, siis küsiksin .. et kui kutsikas sündinud peale 31.07.2013 ja Leedus ning Leedus ei saa ntx kasvataja sõnul teda muidu LKD-s (FCI) arvele võtta kui viimane lüli pole ära näpistatud, sest muidu ei vasta tõustandardile.
Mul ongi nüüd siis küsimus, et kas see viimase lüli ära näpistamine läheb saba lõikamise alla selle sõna otseses mõttes või kuidas :?: Jutt käib siledast foxterjerist ja Leedus ei anta koerale pabereid kui see lülinäpistamine tehtud ei ole. :?:

Kas selle kohta oleks võimalik saada LKD kirjalik seisukoht? Võib täitsa vabalt meiliga maris@dobermann.ee saata. Aitäh :).
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
tiondrip

Re: Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Postitus Postitas tiondrip »

Uurime LKD-st ja kui on tõesti nii nagu kirjeldasin, siis annan teada :wink:
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Postitus Postitas maris »

Viimane meeldetuletus - täna on täiesti tagumine aeg oma koera näitusele kirja panemiseks!
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Postitus Postitas saa »

Nagu ikka on võimalik ka sel aastal näitusel kohapeal vormistada koerale jahikoerapass.
Selleks võtta kaasa:
tõutunnistuse koopia
kaks fotot jahikoerast külgvaates suurusega 40×50 mm;(esmase puhul pole vajalik)
esmane jahikoerapass (selle olemasolu korral).
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Postitus Postitas sooviku »

:M Kuidas sellega nüüd on?Kuna ma oma lühikese sabaga peniga näitusele ei saa,siis kas ma saan passi lihtsalt nimetatud dokumentide esitamisel ja koera kaasa vedama ei pea?Riigi Teatajas on passi saamise korra taga "kehtetu".Tegelikult jahikoera passi ju enam ei nõutagi aga oleks hea pisike paber kaasavedamiseks :wink: .Kuidas on üldse Eesti Jahikoerte Tõuühingus otsustatud sisse toodud,tõupuhaste,kupeeritud sabadega koerte passistamine?
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Postitus Postitas pktaks »

Passi sai vanasti ju ka jahikatse tulemusega, ei pidanud näitusel osalema. :)
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Postitus Postitas Andrus Michelis »

.
Viimati muutis Andrus Michelis, N Apr 24, 2014 6:25 am, muudetud 1 kord kokku.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 10.05.2014

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Praegu vist pole mingeid katseida ja näitusi vaja? Piisab koera tõugu tõendavast dokumendist? Huvitav kuidas näeb välja "tõugu tõendav dokument " ja misugune paber ei kõlba selleks mitte? Neid "jahikoera passe" võib kah iga vend välja anda, kellele see parasjagu pähe tuleb, kuna kehtivat korda pole.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Vasta