Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas puugi »

Mina vaatan jälle seda asja sellise nurga pealt,et igal mehel ei ole koera vajagi!Raha pole üldse oluline.On omalgi sellised koeraostjad olemas kellel on koerast täitsa suva ja lasevad koeral kolada regulaarselt mööda külasid.Süstimised on tegemata jne.Olgugi,et osteti kalli raha eest.
Kasvataja peab ikka leidma ise koerale sobiva peremehe!Ja väga palju paberitega töötavaid koeri leiavad uue omaniku päris tasuta! (b)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas andrus »

Eks ma tuletan seda "tasuta" asja sulle varsti aia taga meelde. Ära siis jonnima hakka eks. :wink:
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Olgugi,et osteti kalli raha eest.

Olen sinuga 100% nõus. On inimesi, kellel on väga vähe raha ja on inimesi kellel on palju raha. "Südametunnistuseta" (loe pohhuiste) inimesi esineb mõlemas leeris ehk siis rahakoti paksus ei tee inimest paremaks ega ka halvemaks. Otsisin minagi kunagi enda 2-l e emasele krantsi kutiskale korralikud kodud. Ühe viisin oma kulu ja kirjadega Tartu külje alla - tingimuseks oli, et koeri ketti ei pandaks, vanamuttidele "uksekellaks" ei kasutataks ja külapeale hulkuma kah ei lastaks. Teisele tuldi Virumaalt järgi.
ikka lõbusalt
vanamäger
Postitusi: 9
Liitunud: E Apr 14, 2014 4:38 pm

Re: Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas vanamäger »

Esmane jahikoera pass väljastatakse teatavasti üheks aastaks. Seadusest mina seda välja ei loe,et see kaotaks kehtivuse,kuna esmases passis on kõik andmed tõestamaks koera tõulisust.
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas nokasmaius »

Austet vanamäger! Ise kirjutad,et väljastatakse aastaks. Järelikult kaotab kehtivuse.
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas nokasmaius »

Mul on kogemus inspektoriga. Esmane pass oli 10 päeva üle. Passis ju lõppemise kuupäev olemas, missest et koera andmed peal. Minu arust on probleemiks hoopis see, et inspektoril pole kiibilugejat. Kuidas sa (või ta Tõestab) tõestad et just see koer oli metsas?
Ja miks ma pean koera kiibistama (tätoveerima), muretsema jahikoera passi, kandma koera lemmiklooma registrisse jne. Mõttetu mitmekordne koeraomaniku peedistamine (raha väljapumpamine).
Edu! Jüri.
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas pktaks »

Ja miks ma pean koera kiibistama (tätoveerima), muretsema jahikoera passi, kandma koera lemmiklooma registrisse jne.

Koera peaks tegelikult kiibistama juba kasvataja ning lemmikloomaregistrisse kandmine on puhtalt selleks, et kui su koer kaduma minnes kellegi juurde satub, oleks võimalik sind kui omanikku selle järgi tuvastada. Kui koeraomanik pole selle vajalikkusest veel aru saanud siis jääb üle loota, et seda vajalikkust ka kunagi tarvis ei lähe.
Jahikoera passi muretsemine on aga puhtalt enda mugavuse asi, kas kannad kaasas tõutunnistuse koopiat või jahipassi, see on sinu oma valik. Jahikoera passi väljastamine on sealjuures tasuta, v.a. kaks pilti koerast, mida võid teha ka nii et pildistad ise ja trükid välja õiges mõõdus paksemale / fotopaberile.

Kiibilugejad võiksid tõesti inspektoritel olemas olla, sellega olen täiesti nõus.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas puugi »

nokasmaius kirjutas:Mul on kogemus inspektoriga. Esmane pass oli 10 päeva üle. Passis ju lõppemise kuupäev olemas, missest et koera andmed peal. Minu arust on probleemiks hoopis see, et inspektoril pole kiibilugejat. Kuidas sa (või ta Tõestab) tõestad et just see koer oli metsas?
Ja miks ma pean koera kiibistama (tätoveerima), muretsema jahikoera passi, kandma koera lemmiklooma registrisse jne. Mõttetu mitmekordne koeraomaniku peedistamine (raha väljapumpamine).
Edu! Jüri.

Ma teen need asjad ikka enda jaoks.Selleks,et oma koerad ikka kätte saan kui kusagile peaksid kaduma.Need kulutused on suisa tühised kui arvestada,et koeraga saab 10-12 aastat jahil käia!
tädimaali
Postitusi: 104
Liitunud: N Mär 31, 2005 3:28 pm

Re: Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas tädimaali »

Jahitunnistuse taotleja kursustel hetkel hr Mait Tint kommenteerinud jahiseadust nii, et kõlbab küll EU lemmikloomapass (ekstra veel üle küsitud). Et ei tohi diskrimineerida kedagi (väliskodanikke vist eelkõige) jne, ja niimoodi pidid nad praegu suhtuma ja toimima, et kõlbab ka see. (Samasugune veider koht seadus vs reaalsus on jahitunnistuse olemasolu nõue, osades riikides pole sellist asja üldse, aga tahavad kah siia jahile tulla. Saavadki siis jahitunnistuse nt jahirelva tunnistuse vms olemasolu pealt. Et ei tohi jällegi kedagi diskrimineerida.)
Viimati muutis tädimaali, L Mai 24, 2014 1:04 am, muudetud 1 kord kokku.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas rajaleidja »

See klausel "ja muu jahikoera tõugu tõendav dokument" saigi uude jahiseadusesse sisse pandud selle pärast, et välisriigi jahimeeste koerte puhul piisas sellest samast sinisest EU passist. Ja kuna EU liikmeid tuleb kohelda võrdselt, siis peab sobima ka eesti jahimehe koertele see samune EU pass. Kes tahtis enne uue seaduse jõustumist inspektoritega vaielda, said ka õiguse ja pääsesid trahvist, kui oli ette näidata ainult sinine pass.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas sooviku »

Kõlbab või mitte aga seda sinist passi on ju ebamugavam kaasa vedada,kui jahikoerapassi või kokku murtud tõutunnistuse koopiat.See esmane jahipass kaotas küll oma mõtte.
Naine võib olla,koer peab olema!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas vollifedja »

"muu tõugu tõendav dokument" sai sisse just väljamaal kehtivate koera tõugu tõendavte dokumentide pärast.Kindlasti pole see EU vet pass.Seal ei tõenda koera tõugu mitte miski.Enda määratletud tõug.EU vet pass on väljamaale reisimiste pärast vajalik, kuna EUs kehtivad ühtsed vaktsineerimise reeglid. Eu passi ei pane vet arst isegi koera päris nime, vaid kutsumise nimi.Muki. Muri.
See mida vastab keegi koolitaja-tehku endale asi selgeks. ilmselgelt pole tal koerandusest aimu. Kõige parem, kellel asi segane-saatke järelpärimine vastavale organile.
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas nokasmaius »

Tere!
Minu koer on kiibistatud ja kantud lemmiklooma registrisse ning on olemas tõutunnistus. Oli ka esmane jahikoera pass. Kuid mu postituse mõte oli - milleks dubleerivad registrid, miks pole inspektoritel kiibilugejat. Vbla ma olin jahil Mukiga aga kaasas oli Muri pass????(Olen siiski seadusekuulekas)
Edu! Jüri.
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
tädimaali
Postitusi: 104
Liitunud: N Mär 31, 2005 3:28 pm

Re: Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas tädimaali »

Vollifedja, hr Mait Tint on KKI-s juhtivinspektor ;) , ma mõtlen ikkagi, et kui ta ütleb, et "niimoodi me suhtume ja toimime", siis kas seda ei peaks siiski uskuma? Aga jah, ametlik vastus oleks muidugi kõige parem, aga siis kah on ilmselt kiirem ja mugavam (no kui tõesti ei viitsi jahipassi teha ja on lemmikloomapass ainult) seda vastust paberil kaasas kanda.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahiseadus § 29 e. "muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas aivar00 »

Ärge hakake jälle demagoogitsema - Viljar selgitas ju selle sinise lemmiklooma passi kehtestamise põhjuse. Sama jutt oli ka kehtiva Jahiseaduse tegemisel - ei tohi diskrimineerida EU liidu liikmeid, kes siia koos oma Paukaga jahile tahavad tulla. Ülejäänu on ainult EKL "lobitöö" ja kurtmine, et nendele on liiga tehtud :lol: .
Minu seisukoht on endiselt sama - kui ei taha seda siniste kaantega "suurt raamatut" kaasa vedada teed enda jahisemule Jahikoera passi. Asjaolu, et mõni külamehest jahimees kasutab sama lemmiklooma passi "krantsi tõugu" laika välimusega koeraga jahil käimiseks jääb tema enda ja jahtkonna meeste südametunnistusele. Nagu ka eelnevalt kirjutasin - siin puudub seadusandjal ehk riigil avalik huvi, et karmid seadused kehtestada ning nende järgimist kontrlollida - see läheb riigile kulukamaks kui saadav tulu (EKL näol on tegemist eraõigusliku ühinguga). Ja ega eriti ei saaks ka kuna siiani oleme veel EU täieõiguslik liige...
Kui aga rääkida KKI juhtivinspektor Mait Tindist :lol: - arvan, et siin ei ole õige koht hakata vaidlema tema teadmiste üle - selleks peab ikka mees ise ka sõna saama sekka öelda :lol: . Ehk siis igal ühel jäägu oma arvamus :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Vasta