Jahikoerte aretusest (poolitatud teema)

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Jahikoerte aretusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas puugi »

jyri kirjutas:
baddmann kirjutas:
jyri kirjutas:... Aga talvel lumega, nagu korduvalt maininud, oskan ka ise välidiplomi normi täita, pole koera ei vabalt-egas nööri otsas vajagi.


OT: See on võimatu! EKL süsteemi kohtunikud ei tohi tõutut Jyri katsetele lubada :)

BM

Välimus on vahest petlik. Minul on 7 põlve esivanemaid teada, nii et 2x ja+ rohkem, kui EKL nõuab.
Aga diplomit ma ei taha nagunii, mainisin vaid, et suudan normi täita! (y) Reaaljahis metsas pole diplomitega teha mõhkugi :VS . Jahil on abiks konkreetne koer, mitte selle diplomid :D

Ah,et mõni mees arvab,et koeral polegi töökatseid vaja?Sellel teemal paned täiega padrikusse!
Mina näiteks panen tänasest kõigile kutsikate ostjatele lepingusse kirja,et kohustus korra näitusel ja töökatsel ära käia.
Ja need kes arvavad,et midagi pole vaja ei ole reaalse eluga kursis.Katsed on vajalikud sellepärast,et vähendada maksimaalselt riske,et järglased korralikult tööle hakkaksid!
Ma isegi ei taha pakkuda seda protsenti kui palju on koeri kes jahiks üldse ei kõlba. :VS
Need numbrid on sadades!Ja kes need kõik valmis tegi ja miks???
Katsed on selleks,et jahimehed saaksid omale koera kes teeb ka korralikult tööd!
See,et keegi seletab,et tal on selline lõvi kodus,aga keegi pole kunagi näinud on pehmelt öeldes jura ajamine.Las otsustajaks olla ikka päris ekspert!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas honkomees »

puugi kirjutas:....Katsed on vajalikud sellepärast,et vähendada maksimaalselt riske,et järglased korralikult tööle hakkaksid!
... Katsed on selleks,et jahimehed saaksid omale koera kes teeb ka korralikult tööd!..

Tore ju, las siis kasvatajad käivad katsetel jms. 99,99% jahimeestest koeraomanikest ei lähe kunagi oma koera paaritama ja järglasi tootma, seega on sinu pakutud lepingu klausel küll mõttetu!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas aivar00 »

Nii ta paraku reaalses elus on. Lihtsalt hakatakse vähem koeri Puugi käest ostma. Aga mees teab mida teeb ja las olla päälegi :lol: :lol: :lol:
See vanemate "katse" ei anna ühelegi kutsikale 100% garantiid, et koer tööle hakkab. 1 loll peremees oskab ka "superkoera" pekki keerata ja vastupidi. Nii et laiemat silmavaadet seltsimehed :lol: :lol: :lol: !
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas kakuke »

Kogu oma tagasihoidlikuses julgen küll arvata, et mõni kord näituse ja töökatse külastamist koera küll ära ei riku. Pigem on koeral sealt miskit saada, eriti kutsikana (kogu sotsialiseerumine ja uue maailmaga tutvumine). Aga liiale ei tasu ka minna.
Vollifedjale, ei ole see rihmas taga ajamine ka 100% garantiiga. Kujuta nüüd ette, et kui see siga oleks maganud haavatuna Eesti poolel, lähed sinnani, lased koerad lahti (siga ju vaja kinni pidada) ja siis kogu kammajja paneb üle piiri. Saage ükskord aru, et jahikoera pidamine ongi pidevalt üks riskibisnes ja kes ei riski, see sampust ei joo.
Selle koera pendeldamise kohta on mul jälle oma arvamus, mis ei ühti sellega, mida arvab Vollifedja, aga las ta olla. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas puugi »

honkomees kirjutas:
puugi kirjutas:....Katsed on vajalikud sellepärast,et vähendada maksimaalselt riske,et järglased korralikult tööle hakkaksid!
... Katsed on selleks,et jahimehed saaksid omale koera kes teeb ka korralikult tööd!..

Tore ju, las siis kasvatajad käivad katsetel jms. 99,99% jahimeestest koeraomanikest ei lähe kunagi oma koera paaritama ja järglasi tootma, seega on sinu pakutud lepingu klausel küll mõttetu!

Kuidas klausel mõttetu on?Kustkohast tulevad sobilikud koerad jahindusse?Kasvataja peaks,siis juba omama vähemalt 50 koera?
Mehed kas on raske aru saada,et need koerad kes teil on,on olulised,et üldse midagi ära teha!
Paaritavad ja kuidas veel! :D Pannakse kokku isegi paberitega koer ja segavereline.Kui kutsikat üritatakse müüa,siis pasundatakse,et minu käest saadud koer.Kuigi minult on ostetud ainult paberitega emane kutsikas. :D Määää.... Kas seda ei teagi te,et enamus kasvatajaid on jahimehed?Kasvataja on see kes omab emast koera ja teeb koerale ka kutsikaid!
Kui paljud on oma koera kasvatajaga suhelnud ja andnud tagasisidet? :M
Ma võin selles teemas kobiseda küll,sest omalgi kodus kunstliku verejälje 2.järgu diplomiga koer olemas.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas honkomees »

puugi kirjutas:
honkomees kirjutas:Tore ju, las siis kasvatajad käivad katsetel jms. 99,99% jahimeestest koeraomanikest ei lähe kunagi oma koera paaritama ja järglasi tootma, seega on sinu pakutud lepingu klausel küll mõttetu!

Kuidas klausel mõttetu on?Kustkohast tulevad sobilikud koerad jahindusse?Kasvataja peaks,siis juba omama vähemalt 50 koera?
Mehed kas on raske aru saada,et need koerad kes teil on,on olulised,et üldse midagi ära teha!
Paaritavad ja kuidas veel! :D .... Kas seda ei teagi te,et enamus kasvatajaid on jahimehed?Kasvataja on see kes omab emast koera ja teeb koerale ka kutsikaid!
Kui paljud on oma koera kasvatajaga suhelnud ja andnud tagasisidet?...

Koertekasvatusest ei tea ma midagi, aga olen oma lolli peaga aru saanud, et paaritavad ikka kasvatajad omavahel, kel hea isane, kel hea emane ja eri liinidest ... omal pole ühtegi isast paaritanud ja ei tea tuttavate jahimeeste hulgas ka selliseid (arvesse ei lähe külakrantside jooksuajal aedikust väljamurdmised ja siis tehtu).
Ja kutsikakasvatajatega pole kah suhelnud :M ei hagija, ei laika ega ka linnukoera puhul (ikka isased). Ei näe sel mõtet, kuna niikuinii ei hakka vedama koera näitustele-katsetele ega jamama nende paaritamistega.
Kindlasti ei tee näitused ja katsed midagi paha, aga kel see aeg.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Paaritavad ja kuidas veel! Pannakse kokku isegi paberitega koer ja segavereline.Kui kutsikat üritatakse müüa,siis pasundatakse,et minu käest saadud koer.Kuigi minult on ostetud ainult paberitega emane kutsikas. Määää.... Kas seda ei teagi te,et enamus kasvatajaid on jahimehed?Kasvataja on see kes omab emast koera ja teeb koerale ka kutsikaid!

Eks neid "krantsipaaritusi" oli enne ja tuleb ka tulevikus. Lihtsalt mees kes sellise Pitsu ostab on ise loll. . Seda enam ilma "EKL kuldse tõutunnistuseta" Lolliks olemine aga ei ole seadusega vastuolus :lol: .
Selge see, et mida rohkem koer nn. trenni saab seda paremini ta üldjuhul metsas töötab - selletõttu minul isiklikult ei ole nende "katsete" vastu midagi. Et aga neid vägisi peale pressida - no ei lähe kohe mitte. Need jahimehed, kellel on aega ja võimalust oma Pitsudega näitustel ja katsetel käia - väga tublid (y) . Väga paljud jahimehed aga ei suuda neid asju juba puhtfüüsiliselt tänapäeval teha - et koeraga kuhugi minna peab temaga ikka usinasti tegelema. Tänapäevase elutempo juures on see aga paljudel lihtsalt võimatu. Minu arusaamise järgi ainult laupäeval või pühapäeval koeraga tegelemine ei ole selleks sobiv. Lisaks veel majanduslik pool samuti.
Ei ole millegipärast juhtunud kuulma, et kõik "pärisjahikoera" :lol: soovijad oleks pöördunud ainult Haljase või kasvõi Puugi poole( ei halvusta kedagi) kuna nende koerad läbinud katsed. Sellepärast arvan, et meil on ka selliseid jahikoerte kasvatajaid, kes lasevad oma hästi töötaval kutsal ainult 1 või 2 korda poegida :lol: . Ja seda ka tihti selleks, et saada endale nn. korralikult töötav järglane.
ikka lõbusalt
jyri

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas jyri »

Riske maandab koerte boniteering, kus arvestatkse ka järglaste tööomadusi. Seesamune boniteering paneb ka hinnad paika- kui paaritamiseks valitakse naabri Pauka, siis ka kutsikate hinnnaks ei saa "normaalset" numbrit küsida. Kui mõlemad vanemad omavad boniteerimis astet, siis ka kutsika hinnaks midagist muud.
Aga eks :L peremees oskab tõesti ka ülihea koera tuksi keerata. Ja kõige lihtsam moodus selleks ongi koera pidevalt lõaotsas hoidmine. Kõik kaasasündinud otsingu-jälitamise-pidamise-visaduse omadused kaovad ühe hooajaga ja ongi superpaberitega kallihinnaline diivanterjer olemas :mrgreen:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas andrus »

Läheb OT:ks ära aga jube raske on ikka leida kuskilt need 1-2 päeva aastas,et kuskil käia,
Vaevalt,et keegi asjalik kasvataja lasekski oma koera paaritada sellisega kellel pole ühtegi paberit ette näidata.Küla Volts ilmselt küll kuna omal on kah kodus kõva murdja "kuusiku" geeniga või mis iganes,no ja siis teisel mehel on kah Antsu jutu järgi "vinge" koer. Tulemuseks on p.rse täis kutsikaid keda müüakse 250-300 euriga,natukese aja pärast 150ga ja 11-12 kuuselt juba tasuta,rumal ostja ootab aastaid,et tööle hakkaks(mehed ju räägivad,et hakkavad alles 3-4selt tööle).Sedasi krt teab kellega ja krat teab kuidas paaritades ja ausalt öeldes emmi mängides keerate te ainult seda tõugu tuksi.

Sellel ajal kui nüüd Volts ja Juku oma kahtlast kraami segasid nägi korralik kasvataja vaeva ja tegi tööd ning paraku on tal järjekord ukse taga mida lihtsalt ei suuda teenindada ja sõltumata sellest,et tema kutsikad maksavad 2-3 korda rohkem kui Voltsi nuustikud ja ta valib kellele müüb.
Voltsi käest koera ostes puuduvad teil igat sorti garantiid küll aga saab need normaalsest kohast koera tuues.

Kurb on vaadata ja kuulata meeste jutte kui head koerad neil ikka on.Kahjuks jahil selgub midagi muud. Kindlasti on ka jumala tõutuid ja Voltsi ning Juku kasvandikke kes on uskumatult head koerad aga 90% on täielik rämps mis oma elu lõpetavad kas ketis või mullas nagu ikka kuulda on.

Peamise töö peab ikka ostja ise ära tegema.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Otsingust, verejäljest..

Postitus Postitas kakuke »

honkomees kirjutas:Koertekasvatusest ei tea ma midagi, aga olen oma lolli peaga aru saanud, et paaritavad ikka kasvatajad omavahel, kel hea isane, kel hea emane ja eri liinidest ... omal pole ühtegi isast paaritanud ja ei tea tuttavate jahimeeste hulgas ka selliseid (arvesse ei lähe külakrantside jooksuajal aedikust väljamurdmised ja siis tehtu).

Mina jälle oma rumala peaga olen tähele pannud, et kui on ikka hea tööga koer, siis uuritakse, et kas järglasi on ja kas on ka tulemas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahikoerte aretusest

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:Sellel ajal kui nüüd Volts ja Juku oma kahtlast kraami segasid nägi korralik kasvataja vaeva ja tegi tööd ning paraku on tal järjekord ukse taga mida lihtsalt ei suuda teenindada ja sõltumata sellest,et tema kutsikad maksavad 2-3 korda rohkem kui Voltsi nuustikud ja ta valib kellele müüb.

No siis on ju kõik OK - korralik kasvataja elab kui või sees . Annaks Taevaisa kõigile teistele ka sellised võimalused kätte ja oleksimegi mõne aastaga maailma 5 rikkama riigi hulgas...
Millegipärast kõige rohkem õiendavad ja õigustavad enda tegevusi, suruvad peale enda arvamusi, arusaamu jne. ikka need inimesed kes ei suuda kõigile arusaadavalt ning mõistlikult ära põhjendada enda väljaütlemiste paikapidavust.
Ehk siis parim kaitse on rünnak. Kõiksugu "krõbedaid väljendeid" lisades paraku asja selgemaks ei tee.
Minu seisukoht on, et iga mees ostab- muretseb endale täpselt sellise koera keda soovib ja ka väärib. Kas ja kuidas (kui käib) ta katseid tegemas on ka tema enda asi. Mitte keegi kõrvalt seda mulle ette ei "kirjuta".
ikka lõbusalt
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahikoerte aretusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Ei kirjutagi ette aga see oleks üks tingimus,et koer üldse saada.Loomulikult kui sulle sellised tingimused ei sobi ostad mujalt.
Ma olen aru saanud,et sellised lisatingimused pannakse selleks,et saada ikka ausamat tagasisidet ja ehk ka paneb rohkem mehi mõtlema kas tasub iga emotsiooni peale koera ostma tormata.

Kui müüja tunneb,et ta ongi lati piisavalt kõrgele ubinud kas siis saab talle keelata omi tingimusi seada?? Las mängib oma reeglitega,elu näitab kas kukub valusalt või lendab veel kõrgemalt.
Kui ostjale tingimused ei meeldi siis ostku mujalt.Klient ei pea olema alati kuningas.
jahismurf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerte aretusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas sooviku »

A,kui ei lähe näitusele ja katsele nagu kasvataja käseb,kas ta tuleb võtab siis näiteks kahe- või kolmeaastase koera mu käest ära või? :M ...Ei ta võta ühti!Käsuga ei saavuta midagi aga soovitama peaks.Kui mõnel kasvatajal on mure,et liiga palju ja liiga kiiresti lähevad kutsikad ära,siis võib ju kunstikult luua igasugu takistusi,et ostjaid vähem oleks :wink: .Minu arust oli see eelmine jahipassi saamiseks näitusel käimise nõue õigem.Vähemalt korra käisid kõik koerad ennast näitamas ja ei võtnud see kellegil tükki küljest ära.
Naine võib olla,koer peab olema!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Jahikoerte aretusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas TRG »

Koera omaniku ja kasvataja vaheline tagasiside on minu arvates väga oluline. Katsetel saab kasvataja oma kasvandiku tööd vaadata ja näitusel välimust (ning siis omad järeldused teha). :)
Õnne peab olema
jyri

Re: Jahikoerte aretusest (poolitatud teema)

Postitus Postitas jyri »

Enne mistahes kutsa soetamist peaks ikka uurima, kas just see tõug-ja sugu on konkreetsele omanikule parim variant. Muidu juhtub nii, nagu mõne koeraomanikuga- ostab koera, kasvatab veits aega ja siis avastab, et just tema poolt soovitut ei saagi/suuda konkreetne koer teha. Näiteks tunnen ühte kutti, kes soetas popi eesti hagija ja siis alles oli üllatunud :VS , et sea-ja põdrajahti sellega pidada ei tohigi. Oli nii "aktiivne", et võttis isegi ette mõned katsed Eesti JS muutmiseks konkreetselt tema kutsa osas.
Nii et nagu relvaga- enne tehke endale selgeks, mida koerast tahate, siis leidke võimalike lahendite variandid, siis õppige ette ära, kuidas kutsat kasvatada / toita/ hooldada ja alles siis võtke järjekorda.
Vasta