Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas jahe »

jyri kirjutas:
sooviku kirjutas:.Ainult trimmitakse,kammitakse ja vaadatakse,et peni ennast ära ei määriks.Kui kutsikate müügiks läheb on kirjas,et vanemad kõvad jahikoerad.


Mul sõber korra palus mind appi terjeri kutsikat pesast valima. Ema omanik kiitis mõlema vanema tööomadusi nii mis jube. Ma selle jutu peale naiivselt küsisin, et kui nii kõva tegelane,kui räägitakse, siis miks tal koonu peal ühtegi "märget" ei ole? Minult küsiti vastu, et mis märgid need olema peavad? :VS ja jäädi lolli näoga vaatama . Jahipidamiseks mõeldud kutsikas jäigi soetamata!

Mul esimesel terjeril oligi koon arme täis :),oli tõsine tööloom ka,saaks kunagi veel niisuguse :)
243win
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas vollifedja »

Ei noh, mis te kujutate, et ostate jahivanematega kutsika ja see läheb ISE tööle? Kõik on uue peremehe teha. Saab tööle. Vähemalt taksidega on nii. Näiteid elust enesest kuhjaga. head vanemad on EELSOODUMUS ja siis ise pead vähem pingutama.Veel parem, kui on vanem töötav koer-selle kõrvalt saab ka totu tööle, pole see mingi kosmoseteadus.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas MLP »

vollifedja kirjutas:Ei noh, mis te kujutate, et ostate jahivanematega kutsika ja see läheb ISE tööle? Kõik on uue peremehe teha. Saab tööle. Vähemalt taksidega on nii. Näiteid elust enesest kuhjaga. head vanemad on EELSOODUMUS ja siis ise pead vähem pingutama.Veel parem, kui on vanem töötav koer-selle kõrvalt saab ka totu tööle, pole see mingi kosmoseteadus.

See vanem töötav koer nyyd kyindlasti alati abiks ei ole!
sinu nukker noku!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas vollifedja »

Et mis mõttes ei ole? Mul on kõik noored saanud vanemate koolitusega tööle. Pole see karmik taks midagi erinev terjerist. Terjeri vered sees, käitumine, hasart terjeriomane...
olen ka oma "terjeriga" metsseaaias noori ja mitte töötavaid- ka laikasid "aidanud". saab teise vanema toel tööle paremini ise oma maamehe mõistusega .
jyri

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas jyri »

MLP kirjutas:See vanem töötav koer nyyd kyindlasti alati abiks ei ole!

Minu koertest pea kõigiga on olnud nii, et vanem käib appi niikaua, kuniks noor "hakkab käppa tõstma" või muudmoodi näitab oma "küpsust". Peale seda enam ei lähe. Ja "võõrastele" koertele samuti appi ei tõtta! See on tõesti probleemiks, kui üks haugub paremal 100m ja teine vasakul 200m, et kelle poole siis endal joosta?
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas MLP »

vollifedja kirjutas:Et mis mõttes ei ole? Mul on kõik noored saanud vanemate koolitusega tööle. Pole see karmik taks midagi erinev terjerist. Terjeri vered sees, käitumine, hasart terjeriomane...
olen ka oma "terjeriga" metsseaaias noori ja mitte töötavaid- ka laikasid "aidanud". saab teise vanema toel tööle paremini ise oma maamehe mõistusega .

krt kahju ,et sa ennem seda siin välja toonud pole.Oleksin sulle umbes aasta tagasi 1 laika toonud ja kui tööle oleksid pannud oleksid võinud tasuta omale ka saada! (b)
sinu nukker noku!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas vollifedja »

Kus on kirjas, et ma laikat tahan? Mul pole laikaga kedagi jahitida..Muidu oleks see koer mul ka olemas. Kindlasti ei võtaks ma Eestist.. Pealegi on see valik väga peen värk-teadjamad kasvatajad väidavadki, et kui 10 kutsikast ÜHE saad hästi tööle on kõva värk. Ega ma alla selle ÜHE ei taha.Taval. seda ühte ei müüda välja võikui-siis on see end tõsetanud koeraga tegeleja, kellel usaldatakse.Hea raha eest ja olen nõus.
Nii et aitähh, et taha ma teie laikasid, kui vaja otsin ise .Ja see on pikk protsess, mitte emotsiooni ost.
Vasta