Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
silverR
Postitusi: 13
Liitunud: N Jaan 02, 2014 7:30 pm

Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas silverR »

Tere.
Kas keegi teab või on kusagil kirjas, tulemas olevaid, sksa jahiterjeritele sobivaid koolitusi/katseid Eestis või Lätis, pean silmas uru katset või siis jahikatseid seaaedikus.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas pktaks »

Seaaedade kohta isegi ei oska öelda, kas nad praeguses katkuhirmus töötavad. Seda peaks uurima konkreetselt aiaomanike käest.
Lätis Dalderis (Riia taga) on tehisurg (metssea aed on ka lätis olemas), kus saab harjutada nii kährikut, kui mäkra. Eksamid toimuvad seal ka aga neil ei ole ette määratud graafiku alusel vaid vastavalt sellele, kuidas võimalus, aeg ja osalejad tekivad. Seda saab kõige paremini jälgida facebookis grupis Latvian Dachshunds and Hunting Terries Club. https://www.facebook.com/groups/ltmtk/
Nende puhul on nii, et kui sa saad kokku 5 osalejat (miinimumnõue), siis annad neile märku ja umbes kuu aja möödudes korraldavad nad eksami ka, vastavalt soovile. Harjutamisega on sama teema, et min 5 osalejat ja annad neile teada ning vastavalt sellele, kuna neil aeg on, saab korraldada õppepäeva. Treening on 10 eur/koer, eksam 30 eur.

Eestis on urgudega nii, et käesolevaks aastaks on urueksamid läbi, viimatine oli 1. novembril. Küll saab aga harjutamas käia, kui oled Põhja-Eestist, siis soovitan Kuusalus asuvat rebase tehisurgu, kus toimetavad tublid ja asjalikud uruomanikud (meespool on ka ise jahimees). Nende koolituste kohta näed infot siit: http://www.jahikool.ee/Treeningud
Järgmine treening toimub 22. novembril. Olen seal ise oma koertega käinud ja soovitan väga.

Teine urg on Jõgeval Roosiaia talus, kus saab harjutada vastavalt kokkuleppel uruomanikuga. Helistad ette, lepite sobivas päevas kokku ja saad harjutama minna. Kontakt 52 76 514.

Küll aga toimub verejälje eksam 15. novembril Harjumaal. Selle kohta rohkem infot siit: http://www.lhkkk.eu/index.php/ee/jahika ... aeljekatse

Koer peab olema vähemalt 9-kuune, et ametlikult verejälje eksmil, ning 12-kuune, et urueksamil osaleda.
silverR
Postitusi: 13
Liitunud: N Jaan 02, 2014 7:30 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas silverR »

Tänud põhjaliku info eest, jään jälgima seda facebooki juttu.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas vollifedja »

Helista Aivole- Alavere seaaia pidaja-51913000 ise ja lepi kokku. Ega rühma koolitusi -õppepäevi eriti ei korraldata, individuaalne trenn on parim, on aega sinu-su koeraga tegeleda ja vastata küsimustele. Samas võtab Aivo ka eksamit vastu. Individuaalselt kah. Aga enne ikka trenn.
Lätiga on nii, et ptaksi inf veits vildak-peaks olema 6 koera rühm, ja seaaeda kamandab Aigars, kellega tuleks kah indiv. kokku leppida.
Meil saad kõige rohkem infi-õpetust Aililt5119978, kes ise kasvatab -õpetab omi saksa jahiterjereid. Saate koos minna seaaeda jm.
Uruga on plaanis Kuusalus teha õppepäev pidajatele-TÜ esindajatele ja kohtunikuks õppijaile, et hajutada II ja i järgu tööd. kaua sa haugud siibri taga rebast. Suht nüri värk.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas pktaks »

Natalijalt ja Aleksandrsilt saadud info kohaselt nii treening kui eksam Lätis: Dalībnieku skaits ne mazāk par 5! / Количество участников не меньше 5!
Nii on ta mulle ka treenimise peale öelnud, et koguge punti viis koera ja lepime treenimispäevas kokku. :roll:
PS: silverR, mul siin tuttaval ootavad kaks koera et saaks trenni minna, korjaks viiese kamba kokku ja võiks minna. Kuskandis ise asud muidu?
silverR
Postitusi: 13
Liitunud: N Jaan 02, 2014 7:30 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas silverR »

Pärnakas.
Ma sind(pktaks) väheke vist tunnen, oled oma taksidega meil Surjus käinud... Kuid kahte koera ei nipita ma hetkel kusagilt välja.
Kuid kui minekuks sinna Läti poole läheb siis sooviks kindlasti kaasa tulla, kuna tundub, et suuremat sorti urukoer minule sattunud ei ole vaid on hoopis ajava loomuga. Tõstamaa seaaedikus käisime ja mainiti ära ,et Ferdinandist saab jahikoera küll kuid urud on teda siiani täiesti külmaks jätnud, taks läheb sisse nagu niuhti kuid terjer peale nuusutamise rohkem huvi ei tunne.
Kuid põhjus võib olla ka selles ,et siiani ei ole ka sattunud urgudes kedagi kodus olevat.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas MLP »

järelikult on tark koer,mis ta sealt tühjast urust ikka otsib! :M
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas pktaks »

Kas sul on konkreetsem eesmärk teha temast urujahi koer, või tahad urgu harjutada ainult eksami jaoks?
Tehisuruga võib juhtuda vabalt ka nii, et koer ei lähegi tehisurgu sisse aga samas looduslikus teeb õigete asjaolude kokkusattumisel tööd nagu nalja. Ja tasub proovida ka seda varianti et mõni kogenum koer enne natuke ette näitab. Tuttaval jahiterjer sai oma uruisu käima siis, kui omaenda kogenematusest kährikult esimese triibulise koonu peale sai.
Surjus vist on käinud siitkandist teine takside tandem (kakuke ja gedi?), mina pole (veel) sinnakanti jõudnud.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas sooviku »

Ära nüüd,silverR,väga panusta ja looda tehisurgude peale.Proovimas võid loomulikult käia aga õige kooli saab Ferdinand ikkagi metsas.Kui ei ole hilisemat urujahi plaani siis ära teda sinna ajagi,on lihtsam.Sakslasega võib edukalt ka teisi elukaid jahtida aga kui on uruhuvi tekitatud siis esimesel võimalusel ta maa alla läheb.Ja siis on labidas :wink: .Teise koeraga saab ka urgu mineku vastu noores huvi tekitada aga siin peab natuke ettevaatlik olema.Koerad peavad omavahel sobima,ei tohi olla riiakad,muidu läheb maa all löömaks.Olen oma vanema koeraga ühe urgu kartva passiivse foksi ka kährikut haukuma pannud.Põhiline on,et noore koeraga tuleb igal võimalikul juhul metsas käia(siin ei aita ükski vabandus)!Kui saad ta eest mõne looma lasta,vot see on õige kool.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas kakuke »

Selle labidaga on nii, et kui tahadki jääda teda välja kaevama, siis tõesti haara labida järgi. On teine variant, aga esmalt tülikam. Need mõned tunnid tuleb lihtsalt ära oodata, kuni välja tuleb ja hiljem jagab ise matsu lahti, et sealt peab ise välja tulema ja suht kergelt tulebki. Ma enda taksi pole seni ühestki kuivast urust välja kaevanud ja ei kavatsegi seda kunagi teha, kui just tõesti mingi hädavajadus selleks pole. Omajagu käib maa all, aga samas väga lihtne on seajahi ajal minna uru peale, kust gps signaal kadus ja öelda mõned kurjad sõnad ja välja ta sealt saadki ja seajaht võib jätkuda. Samas maa peal kährikuid võtab küll ja seal püsib kenasti peal. Ta teab, et tulen siis varem või hiljem ja lõpetan ära.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas sooviku »

No jah,kui koer ise august välja tuleb siis see pole ju urujaht.Loom jääb ju maa alla,olgu surnult või vigaselt.Kui plaan ikka urujahile pühenduda,küll siis tuleb ka labidale valu anda.Eriti hea variant on kui suudad koerale selgeks teha,et see maaalune elukas tuleb välja vedada.Minul sellist koera olnud ei ole.
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas aivar00 »

Eks see olegi koeras kinni. Minu oma "saaki" välja ei vea, sõbra terjer aga küll. Samuti tuleb sõbra terjer paugu peale välja. Minu oma aga istub mitu tundi enne kui urust näole annab. Isegi märja koprauru juures neli tundio passinud. Korra käis väljas (juhtusin ise eemal olema) ja sõber ei taibanud koera enda jurde kutsuda. Läks uuesti urgu ning külavahe kruusatee all algas uuesti 2 tundi kestev koera klähvimine. Seal ei oleks isegi hea tahtmise korral labidaga aidata saanud... ainult istu ja oota.
ikka lõbusalt
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas vollifedja »

Ausalt-ei meeldi mulle urujaht. AGA pean urukoeri...Mis teha, tuleb leppida. tavaks on, et murtakse alla ära ja siis saab koju.Kui ise juures istuda, ja kannatamatusest häält teha(siia-siia"!)Pole lootust kiirele lõpplahendile. Lähed eemale, ootad ja mõlgutad omi mõtteid, tulevad-kuna vaikus ja kedagi appi pole oodata.Olen ka eelmisel laup. patu ära teind-mägralinnakust välja kaevanud. Pimedaks kiskus ja jaht oli läbi, põdramaks teistel söödud, me ikka valves. kahjuks mäkra ei saanud kätte. Kriimulise koera küll.3 tundi. Ise loll-oli vaja möliseda uru juures...ja välja tulnud vana taksi kräunutada ja aeg-ajalt appi saata.
Koprajaht on teine tera-vot see on lemmik!!
Õpetada pole nagu midagi urujahis-kui on uru koer, tuleb ise, geene pidi töö juurde.Kunsturg jäägu näitusekoertele. Hetkeseisuga on katse seal naljategu, suht mõtetu.Kuniks uruvaldajad ei hakka tegema II ja I järku.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas sooviku »

Ei pane need geenid ka koera alati tööle midagi.Kui ikka mitmendat põlve pole esivanemad metsa näinud,siis ongi nii,et urgu kardetakse.Praegu tundub enamuse foksterjeritega sedasi olevat.Ainult trimmitakse,kammitakse ja vaadatakse,et peni ennast ära ei määriks.Kui kutsikate müügiks läheb on kirjas,et vanemad kõvad jahikoerad.
Naine võib olla,koer peab olema!
jyri

Re: Koerte koolitused jahikatsed (saksa jahiterjer)

Postitus Postitas jyri »

sooviku kirjutas:.Ainult trimmitakse,kammitakse ja vaadatakse,et peni ennast ära ei määriks.Kui kutsikate müügiks läheb on kirjas,et vanemad kõvad jahikoerad.


Mul sõber korra palus mind appi terjeri kutsikat pesast valima. Ema omanik kiitis mõlema vanema tööomadusi nii mis jube. Ma selle jutu peale naiivselt küsisin, et kui nii kõva tegelane,kui räägitakse, siis miks tal koonu peal ühtegi "märget" ei ole? Minult küsiti vastu, et mis märgid need olema peavad? :VS ja jäädi lolli näoga vaatama . Jahipidamiseks mõeldud kutsikas jäigi soetamata!
Vasta