Jahikoer vs maa ja metsaomaniku koer.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Sirkahjulik
Postitusi: 45
Liitunud: P Jaan 26, 2014 5:28 pm

jahikoer versus metsaomaniku koer (poolitatud teema)

Postitus Postitas Sirkahjulik »

Aga mis seliise koeraga teha, kes murdis väikese kutsa värava tagant ära, jahil olles.
Vana lugu, kunagi enda koer murti värava taga jahimeeste koerte poolt ära.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas puugi »

Midagi pole pärast enam teha!Päris mitmel korral on sama intsident metsas olnud.Vahe ainult selles,et hulgused on üritanud minu koera ära murda.Jahikoertega juhtub tihti selliseid asju,et hulkuvad koerad murravad nad metsas maha.Seega seis1:1. :evil:
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas pktaks »

Mul läks FB-s ühtedega aruteluks, et mis siis saab, kui maaomaniku koerad on lahtiselt (oma territooriumil) ja näiteks jahil olevad koerad neid koeri ründavad. Kes jääb süüdi, kas maaomanik, kellel on oma maal viibimiseks vabalt õigus, või jahimees, kelle koer siis nö hulguse maha murrab?
Teine variant, kui maaomaniku lahtiselt jooksvad koerad nt hoopis minu väikest kasvu (ja legaalselt metsas viibivad) jahikoerad maha murrab?
Seal muidugi läks vestluse lõpp käest ära aga tegelikult on ju küsimus õige. Teema jahivideotest küll väljaspool, sellepärast vabandan risustamise pärast :)
jyri

Re: Jahivideod

Postitus Postitas jyri »

No kuulge kolleegid! See ju ammu lahatud ja arutatud küsimus, kus küsimust pole. Mistahes suuruses maaomandi omaniku koerad võivad vabalt jooksta selle maaomandi selles osas, mis on piiratud aedikuga vms. Vastasel juhul käsitletakse neid koeri hulkuvateks ja/või ebaseaduslikku jahti pidavateks. Nii lihtne see ongi!
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas rixa »

Mingit õigust neid koeri maha murda sellega küll ei teki, et nende kuskil viibine ebaseaduslik on.
jyri

Re: Jahivideod

Postitus Postitas jyri »

rixa kirjutas:Mingit õigust neid koeri maha murda sellega küll ei teki, et nende kuskil viibine ebaseaduslik on.

Enese ja oma vara ( jahikoer) hädakaitse!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas andrus »

Kas koer on süüdi,et peremehel kõrvade vahel viliseb?
jahismurf
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas duma »

andrus kirjutas:Kas koer on süüdi,et peremehel kõrvade vahel viliseb?

Ei ole koer süüdi, aga kui naabri bolonka minu jahikoera ryndab ja ma ise seal juures olen sis .....
Usun, et leiaks seadusest koha kus omanik peab hyvitama sinu jahikoera maksumuse, enda koera hooledult pidamise vms vallas. hetkel ei viitsi otsida
duo on parem
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas andrus »

Ja jahh aga peremehel ju vilisebki,et see bolonka sinu juurde jõudis ja selline verejanuline on.
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas puugi »

Kui minu jahikoeraga kolmandat korda selline jama sünnib,et ta puru näritakse hakkan tegutsema!Kõik kahjud hüvitab see tegelane kes oma lambakoera metsas lahtiselt jooksutab.
Tegu on riigimetsaga.Minul on seal õigus koeraga jahti pidada.
Kohtunikud,advokaadid jne. (b)
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas kalur »

Aga mis sellel kõigel jahivideotega pistmist on?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas puugi »

See on näide mis võib välja tulla kui koer haugub ilusasti kährikut! :D Oleks ta kähriku kohe maha murdnud,poleks isegi videot saanud! :M
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas aivar00 »

Karm tõde Karsist:
§ 28. Hädakaitse

(1) Tegu ei ole õigusvastane, kui isik tõrjub vahetut või vahetult eesseisvat õigusvastast rünnet enda või teise isiku õigushüvedele, kahjustades ründaja õigushüvesid, ületamata seejuures hädakaitse piiri.

(2) Isik ületab hädakaitse piiri, kui ta kavatsetult või otsese tahtlusega teostab hädakaitset vahenditega, mis ilmselt ei vasta ründe ohtlikkusele, samuti kui ta ründajale kavatsetult või otsese tahtlusega ilmselt liigset kahju tekitab.

(3) Võimalus vältida rünnet või pöörduda abi saamiseks teise isiku poole ei välista õigust hädakaitsele.

Jyri palun ära levita valet arusaama.
Kui mina olen maaomanik ja jalutan omal maal "PITSUGA" -
kes juhtumisi on näiteks veneeuroopa lambakoer ja too trehvab minu maal kellegi jahimehe jahil oleva laikaga ning viimase maha murrab - siin ei ole isegi kõige parema tahtmise juures tegemist hädakaitsega kui Sina laika omanikuna ja relvaloa omanikuna tolle lambakoera surmad!

Parimate soovidega kõigile koeraomanikele ja muidu jahimeestele Aivar.
ikka lõbusalt
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas puugi »

Kui lahtiselt olev veneeuroopa lambakoer kellegi jahimehe jahil oleva koera maha murrab,juhtub selline asi,et näituseks maksab lambakoera omanik 5000 eurot.Vara hävitamine!
Kohtus lahendab sellised asjad kannatanu kasuks!Proovige järele! (b)
jyri

Re: Jahivideod

Postitus Postitas jyri »

AivarOO
Omal maal koeraga "jalutamine" on reguleeritud vastavate aktidega koerapidamisest ( ei viitsi surfata, aga mäletan täpselt ja ka Sina tead neid hästi). Seega, kui tarastamata metsas ründab kellegi kaukaasia pitsu minu taksi on see rünne minu VARA vastu, mida võib ka seaduslikult tõrjuda. Neid "omal maal" jooksvaid ja seeläbi kaaskodanikke häirivaid koeri on palju kordi telekas näidatud ja sealt ka kehtivad normid korratud ja meeles! Avalikult arutletud pretsedendid ju olemas. Viimane oli Tallinnas vist Pirital, kus keegi proua lasi oma püstolist maha suure koera, kes pääses tarast välja ja ründas proua taskupeni. Proua jäi õigeks! Tahad et su Polla vabalt jookseks sinule kuuluvas metsas, ehita metsale tara umber! Vastasel juhul on selline lõastamata jooksmine seadusevastane. Vene ajal sellist vaba jooksmist polnud mitte ainult sellest, et maaomandid puudusid, vaid ka muul põhjusel.
Moded! Tehke siis eraldi teema "jahikoer versus metsaomaniku koer" vms, paistab et palju selgusetuid nüansse olemas :M !
Vasta