Jahikoer vs maa ja metsaomaniku koer.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
bodom
Postitusi: 27
Liitunud: P Nov 20, 2011 7:24 pm

Re: Jahikoer vs maa ja metsaomaniku koer.

Postitus Postitas bodom »

jyri kirjutas:Kuulge seadustetundjad!
Ma ju mainisin pretsedenti, kus tädi lasi oma püstolist maha koera, ... Või ma eksin?

Sellel juhtumil oli tegu väidetavalt ka inimese ründega.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Jahikoer vs maa ja metsaomaniku koer.

Postitus Postitas tireb »

rixa kirjutas:Jääb siis ainult loota, et ükski jahis viibiv koer ei satu mõnele õuele tüli norima, sest kui maaomaniku koer on ketis ja sinna tuleb tüli norima mõni jahikoer (kes olles lähemal, kui 200m hoonele, on seal täiesti ebaseaduslikku jahti pidamas), on maaomanikul õigus see jahikoer hädakaitsena maha tõmmata?



vabandan kui mulle mingi asi tähele panemata on, mis distants see 200m on?
ei küsi selle pärast, et kellegi ukse alla jahile minna, aga ei mäleta sellist seadust mis kehtestab selle 200m.

Aivar00
Sinule teadmiseks, et olen seda tööd hingega TEINUD, ikka päris kaua teinud, seega tean mida räägin.
tulge oma mugavus kookonist välja ja tehke midagi ka ÕIGLUSEST lähtudes.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Jahikoer vs maa ja metsaomaniku koer.

Postitus Postitas duma »

tireb kirjutas:vabandan kui mulle mingi asi tähele panemata on, mis distants see 200m on?
ei küsi selle pärast, et kellegi ukse alla jahile minna, aga ei mäleta sellist seadust mis kehtestab selle 200m.


JahiS
§ 25. Kinnisasja kasutamine jahipidamiseks
(2) Kui maaomanik ei ole oma maal jahipidamist keelanud, tohib ilma lepinguta jahti pidada piiramata või tähistamata kinnisasjal päikesetõusust päikeseloojanguni, kuid mitte lähemal kui 200 meetri kaugusel hoonest.
duo on parem
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahikoer vs maa ja metsaomaniku koer.

Postitus Postitas puugi »

Mis te tahate nüüd öelda,et ma ei tohi oma maal enda majast lähemal kui 200 meetrit jahti pidada või? :M
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahikoer vs maa ja metsaomaniku koer.

Postitus Postitas aivar00 »

Jutt käib ikka võõrast maast - omal maal lase enda majal kasvõi aknad sodiks :lol:
Hädakaitse tõin välja seetõttu, et eelnevalt väideti ekslikult hädakaitset.
Ja Jyri viidatud juhtumi korral oli tõesti tegemist ründega lisaks koerale ka inimese vastu.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: Jahikoer vs maa ja metsaomaniku koer.

Postitus Postitas Preester »

Puugi :)! Omal maal võid tiritamme kasvatada ja kasvõi püksata käia :), kui just kedagi lähedal elavat naabrist kombestiku friiki see segama ei hakka :). Aga see juba teist sorti juhtum...
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
jants
Postitusi: 43
Liitunud: T Veebr 09, 2010 5:45 pm

Re: Jahikoer vs maa ja metsaomaniku koer.

Postitus Postitas jants »

Ajaks vee veel sogasemaks!
Kui jaikoer murrab ,surmab teise jahikoera(mis on reaalselt toimunud)et kas siis omanikud hakkavad metsas duelli pidama?
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahikoer vs maa ja metsaomaniku koer.

Postitus Postitas aadu kadakas »

Jah.
jants kirjutas:Ajaks vee veel sogasemaks!
Kui jaikoer murrab ,surmab teise jahikoera(mis on reaalselt toimunud)et kas siis omanikud hakkavad metsas duelli pidama?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jahikoer vs maa ja metsaomaniku koer.

Postitus Postitas rajaleidja »

jants kirjutas:Ajaks vee veel sogasemaks!
Kui jaikoer murrab ,surmab teise jahikoera(mis on reaalselt toimunud)et kas siis omanikud hakkavad metsas duelli pidama?

Siis selgitatakse esmalt välja, kumb koer kakluse alustas. Aga kuna üks osapooltest on hukkunud ja ei saa ennast kaitsta(ma räägin ikka koerast, mitte duellis hukkunud jahimehest), siis istuvad jahimehed maha ja võtavad pitsi koera mälestuseks.

Kui koerad omavahel läbi ei saa, pole vaja neid koos metsa lasta. Kaklevad muidugi ka koerad, kes koos jahis harjunud käima. Aga reeglina mitte nii karmilt. Kui ikkagi juhtub, siis lihtsalt ebaõnn.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahikoer vs maa ja metsaomaniku koer.

Postitus Postitas puugi »

jants kirjutas:Ajaks vee veel sogasemaks!
Kui jaikoer murrab ,surmab teise jahikoera(mis on reaalselt toimunud)et kas siis omanikud hakkavad metsas duelli pidama?

Koer tuleb samamoodi hüvitada.Kui minu koerad peaksid mu jahikaaslastest kellegi koera maha murdma on see minu otsene süü!Koerad tuleb kutsikast peale sotsialiseerida.
Hiljuti oli juhus kui üks läänekas metsas jahikaaslase koerte poolt pehmeks tehti.Selliste koertega ei tohi teisi koeri metsa lasta ka.
Viga on ikkagi meestes kes pole oma koeri õpetanud.Tavaliselt on sellised koertevahelised tülid kerged.Aga kui on paar kes hoiab kokku pole üksikul koeral lootustki pääseda.Mina oma alfasid võõraste koertega tavaliselt metsa ei lase.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Jahivideod

Postitus Postitas unt »

jyri kirjutas:AivarOO
. . . Seega, kui tarastamata metsas ründab kellegi kaukaasia pitsu minu taksi on see rünne minu VARA vastu, mida võib ka seaduslikult tõrjuda. . . .

Jyri nüüd ka taksimeheks hakanud või?
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahikoer vs maa ja metsaomaniku koer.

Postitus Postitas kakuke »

puugi kirjutas:
jants kirjutas:Ajaks vee veel sogasemaks!
Kui jaikoer murrab ,surmab teise jahikoera(mis on reaalselt toimunud)et kas siis omanikud hakkavad metsas duelli pidama?

Koer tuleb samamoodi hüvitada.Kui minu koerad peaksid mu jahikaaslastest kellegi koera maha murdma on see minu otsene süü!Koerad tuleb kutsikast peale sotsialiseerida.
Hiljuti oli juhus kui üks läänekas metsas jahikaaslase koerte poolt pehmeks tehti.Selliste koertega ei tohi teisi koeri metsa lasta ka.
Viga on ikkagi meestes kes pole oma koeri õpetanud.Tavaliselt on sellised koertevahelised tülid kerged.Aga kui on paar kes hoiab kokku pole üksikul koeral lootustki pääseda.Mina oma alfasid võõraste koertega tavaliselt metsa ei lase.

Ei ole need asjad midagi nii lihtsad. Kes krt pärast ütleb, kas kaluse alustas see, kes maha murti või murdjad? Koerte asjad pole ühti nii mustvalged.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahikoer vs maa ja metsaomaniku koer.

Postitus Postitas puugi »

Kõik asjad on ennetatavad.Ma tegelen pidevalt väga suure hulga koertega!On tegelasi kes pole terve elu teiste koertega konflikte otsinud.Samas on koeri kes võimalusel närivad kohe sobiva koera kõri või jalad puruks.
Samas üksinda ei tehta midagi,aga sõbraga koos tehakse asi kohe ära.Omal ka üks selline eksemplar kes sellist asja soovib võõraste emastega teha.
Kui loom on kätte saadud on see suhteliselt tavaline,et keegi üritab ärbelda! :D
Praegusel ajal on koertel gepsud kaelas ja jälg on pidevalt näha.Kõik koera tegevused on ka pärast vaadatavad!On ka selliseid tegelasi kes koertest m...gi ei tea ja praalivad kui targad nad on! (b)
Ja sellised koerad kes metsas tööd ei mõista teha jäägu koju.Minuarust on ikka paras mark kui koer metsas ainult teistele kallale läheb,aga loomast pole tal külma ega sooja!Kui üksiktöö on korralik,siis saan isegi asjast aru.Alati on võimalus selist koera üksinda metsa lasta.
Vasta