kustutada

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas MLP »

Nuh jh ei tea kas on juhuse asi ,aga enda perekonda on sattunud 2 sellist koera kes on pesakonna viimased olnud ja midagi paremat ei saagi tahta . Viimati sai valitud 1 laika pesakonnast esimesena kellest kasvas selline lontrus ,et seeneline ka sellist omale ei taha :D ja kusjuures näitusel valiti ilusamaks koeraks !
Ja ega see kasvataja ka selle esimese 2-3 kuuga 100% ära ei ütle kellest ,mis asi tuleb esimene aasta näitab selle juba nii enam vähem ära,aga selle moega ei saaks 2-3 kuuseid müüa ja aastane koer läheks oluliselt kallimaks ostjale!
sinu nukker noku!
jyri

Re: kustutada

Postitus Postitas jyri »

Ahto Kattai kirjutas: .See kolmas järk ei ole ka minu jaoks mingi kvaliteet ,aga tuleb sealt ju mingi protsent veel nõrgemaid koeri ka. .

Kolmas järk, vähemasti laikal, ja veel kui neid mitu on, ongi parima koera iseloomustus ja kõvasti etem, kui üks "kogemata" saadud 2 või 1 järk.
Selline koer ei lähe hammastega kallale ja lubab ohutult lasta siga. Samas ka kui ei hammusta, siis pole seal ka "tuult taga", seisab paigal rahulikult !
Nii et 4...5 kolmandat järku on Eesti oludes ( kui ainult ühe koeraga jahti pidada) parim variant (y) koera iseloomustamiseks.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas andrus »

Edu teile mehed....ikka vitamiini ja maha lüüa.Poh.ui sest koerast see on ju nagu nii ketis või aias olev tööriist.Põhiline,et mets sea kisast heliseb.
jahismurf
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ja kui see püsivus ongi 10-15 minutit ,v 200-300 meetrit ,no mis headusest siin saab rääkida?
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas MLP »

andrus kirjutas:Edu teile mehed....ikka vitamiini ja maha lüüa.Poh.ui sest koerast see on ju nagu nii ketis või aias olev tööriist.Põhiline,et mets sea kisast heliseb.


Andrus poiss! kui aega ja raha on ,siis võid sellise omale koju diivanile ka jätta!
kui oled ikka kibe käia ja jaht südame lähedane tegevus ,siis koera puudumine lülitab su jahist välja ju täielikult! On mehi kes pole kunagi liinil seisnud ja nad ei seisa ka ,aga selleks on vaja töötavat koera. Vaevalt mõni mees viitsib iga nv liinil seista ja oodata kuni sina oma koeraga metsas kährikuid püüad ,sest koer midagi muud lihtsalt ei aja! Tollitädidel pole ka ilmselt sellise narko koeraga midagi teha kes lõhna ei tunne ! See liigne hoolivus ongi selle lontruste vohamise pea põhjus :VS :!:
Viimati muutis MLP, T Veebr 03, 2015 9:26 pm, muudetud 1 kord kokku.
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Ahto Kattai kirjutas:Jah vaatad küll ,aga ka neilt "supperaretajatelt "tuleb praaki .See kolmas järk ei ole ka minu jaoks mingi kvaliteet ,aga tuleb sealt ju mingi protsent veel nõrgemaid koeri ka. Ja kes teeb meil tavaliselt esimese valiku? Ikka kasvataja. Kõige parem kutsikas jäätakse ikka omale.Kui siberis lüiakse mittesobivad lihtsalt maha siis meil jagatakse ju need tahtjte vahel laiali.
Muidugi nende katsetega on ka nagu on.Näiteks see kokkutulekul temostreeritud käruga "karu" .No **** see on tsirkuse number! Sinna kärupeale oleks võinud ju panna suvalise joodiku,v mõne haisva kodutu ,ilmselt tulemus oleks olnud samasugune! :D
Ja kes on rääkinud koera ilma õpetamata katsele saatmisest? Laskekatset lubatakse ju ka tiirus harjutada ja vajadusel...... veel harjutada ja korrata! See kuidas ja kus peaks koera trenn toimuma tuleks kokkuleppida ja seadustada.

Mis sellel kolmandal järgul viga on?Kas teate ka kui paljud koerad Eestis päris elusale täiskasvanud seale 2. või 1. järgu on teinud?
Selle topiskaru võiksid asjapulgad omale taguotsa pista!Samas tahaks teada kui paljud kutsikate ostjad kasvatajaga pärast suhtlevad?
Vägisi tuleb uurida kas üldse metsas käiakse ja kuidas lood on.
No enamus ei anna üldse mingit tagasisidet.Kutsikaid olen ka lasknud vabalt valida.Oskate üldse midagi või kedagi valida???
Mõnest kutsikast on suisa kahju kui liiga hilja avastan,et mingi äbarikust mehikese kätte sattus.Ei jõua koerale järelegi kui vaja ja jätab ööseks koera metsa. :VS
Ahto:Mitu 1. või 2. järgu koera oled kasvatanud?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas Ahto Kattai »

andrus kirjutas:Edu teile mehed....ikka vitamiini ja maha lüüa.Poh.ui sest koerast see on ju nagu nii ketis või aias olev tööriist.Põhiline,et mets sea kisast heliseb.


Ei Andrus ,muusika minu kõrvale on ikka koera "laul" ja mitte sea kisa,ei meeldi mulle need noaga tapmised! Ja et see koera" laul" metsas kõrva paitaks ,ei ole minul aega 10+ aastat oodata millal koer mind metsas jalutamas käib ,mitte vastupidi! Ma võtan ju jahikoera kindla eesmärgiga ja kui ta seda ei täida ...mis teha ei saa nii pehmo olla,tuleb minna uuele katsele.Aga lõputult ei saa selliseid ju koju aianurka ka koguda.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas GC »

MLP kirjutas:Nuh jh ei tea kas on juhuse asi ,aga enda perekonda on sattunud 2 sellist koera kes on pesakonna viimased olnud ja midagi paremat ei saagi tahta . Viimati sai valitud 1 laika pesakonnast esimesena kellest kasvas selline lontrus ,et seeneline ka sellist omale ei taha :D ja kusjuures näitusel valiti ilusamaks koeraks !
Ja ega see kasvataja ka selle esimese 2-3 kuuga 100% ära ei ütle kellest ,mis asi tuleb esimene aasta näitab selle juba nii enam vähem ära,aga selle moega ei saaks 2-3 kuuseid müüa ja aastane koer läheks oluliselt kallimaks ostjale!


Ma olen sellest siin foorumis juba pajatanud, aga oma enda esimese jahikoera sain ma inimeselt, kelle kätte oli jäänud Soome tööle (või elama) läinud inimese lemmikloom. Ta oli siis 1 aasta vanune, ketis peetud, metsa mitte kordagi saanud v.-euroopa laika. 2 kuu pärast lasin ma selle koera eest ilvese...
Sellest koerast (krantsist) võiks rääkida lõpmatuseni, aga tõestust sai kaks varem kuuldud väidet: tark koer ei haugu niisama, tark koer on see, kes teab, mis peremees tahab!
koos koeraga
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vaat ei teagi neist järkudest,need kes on meeldinud on õnnetult otsa saanud ja kuigi praegu on ka 3 laikat on igal oma head ja vead.Ei ole seda unelmate koera .Kõige noorem on kahe aastane ja areneb minujaoks positiivsel joonel ,eks näis .... Aga selliseid kolmanda järgu -veerand tunni koeri on küll olnud ,kusjuures ikka "suurtelt" aretajatelt! (ei pea nüüd jälle sind silmas)
Omanikud ei anna infot----heast koerast levivad jutud kähku ,keskpärasest v pigem viletsavõitu koerast ei taha keegi rääkida.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Omanikud ei anna tagasisidet!Need on eri asjad!Kedagi ei huvitagi kui koera on kätte saanud enam miski.
Oli kord juhus kui tahtsin,et mees mulle mu enda kasvandiku näitaks.Vastuseks oli,et ostsin koera endale jahipidamiseks,mitte teistele näitamiseks.Saatsin tegelase pikalt kui järgmist kutsikat küsis.
Nõudlus ületab pakkumist ja ei pea vaevama ennast pärast,et kas ikka saab kutsikaga metsa ja ikka sigu lubatakse püüda jne jne.
Oma suva järgi vaatan kellele üldse kutsika müün.Siunake ja vinguge palju tahate,aga see on tulemus.Mul kulus selleks ainult 10 aastat,et terad sõkaldest eraldada! (b)
jyri

Re: kustutada

Postitus Postitas jyri »

Ahto Kattai kirjutas:Ja kui see püsivus ongi 10-15 minutit ,v 200-300 meetrit ,no mis headusest siin saab rääkida?

10 min "püsivus" ja aias 200x200m võibki esimese järgu saada, samas metsas see koer ei pruugi töötada. Kui aga üksi käia on selline koer suureks plussiks- jõuad sea ära lasta enne kui sellele tuul alla tehakse. Samas mitmekesti jahil olles on see puudus. Säti oma jaht koera järgi mitte ära ürita koera "ümberkasvatada" - siis saad mistahes koerast parima (y) kätte.
Aga III järgu koer võib ka 3 tundi ja rohkemgi veel sea peal püsida ja laulda, andes endast parima ja samas ka ellu ja terveks jäädes. See ongi meisterlikkus. II ja I järk näitavad ainult kihva kasutamist ajaliselt ja sügavuselt. 10 min. töö on mistahes järgule minimaalmääraks.
Kokkuvõttes-ära süüdista kasvatajat või kutsikat , kui ei suuda konkreetse koera parimaid omadusi kasutada. Isegi laika kutsikas vajab temaga tihedat töötamist, ainult söötmisest jääb väheks!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Mul on kodus koer kes 10-12 tundi seaga kempleb.Tal on ainult 5 kolmandat järku.Ainult kolm korda on haiglaravi vajanud.
Kutsika saab vahest osta kui tutvusi on,aga metsas peab trampima ikka mees ise.Ernat ei läbi ka treenimata mehed?Koera kodus puuris või ketis vedeldades ei treeni ega õpeta.
Kole on ikka küll kui meestel pole isegi koera kes siga hauguks. :D
Kasutaja avatar
saaremaaendel
Postitusi: 31
Liitunud: P Jaan 11, 2015 8:10 am

Re: kustutada

Postitus Postitas saaremaaendel »

Jäätegi kemplema või?
Vanarahva tarkus ütleb:
Targem annab järele
Eks iga lits kitt umma ****
Iga siga leiab pori
jne.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas sooviku »

Üks asi veel enne,kui täidetakse käsk "kustutada" :wink: .Küsige nende meeste käest,kes ees seisavad ja keda rohkem on,kui koeramehi,millist koerajahti nad huvitavamaks peavad!Kas põnevam olla jahil sellise 15 tundi ajava,vahest harva nö.targalt häält tegeva koeraga,keda peale esimest aju enam koos peremehega ei näe?Või on adrenaliinirikkam jaht koeraga,kes ka värske jälje peale laulu lahti võtab ja ajust väga kaugele välja ei lähe?Küll on koeramehi,kes arvavad,et las teised jobud seisavad neli tundi ees,mina pean jahti ja minul on põnev.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

sooviku kirjutas:Üks asi veel enne,kui täidetakse käsk "kustutada" :wink: .Küsige nende meeste käest,kes ees seisavad ja keda rohkem on,kui koeramehi,millist koerajahti nad huvitavamaks peavad!Kas põnevam olla jahil sellise 15 tundi ajava,vahest harva nö.targalt häält tegeva koeraga,keda peale esimest aju enam koos peremehega ei näe?Või on adrenaliinirikkam jaht koeraga,kes ka värske jälje peale laulu lahti võtab ja ajust väga kaugele välja ei lähe?Küll on koeramehi,kes arvavad,et las teised jobud seisavad neli tundi ees,mina pean jahti ja minul on põnev.

On ka selliseid mehi kes naudivad üksi toimetamist.Aga miks koer on teisel pool liini loomaga?Luure oli vale või?
Muidugi on huvitavam kui koer häält palju teeb.Ise ei võtagi enam ühisjahti selliseid maradoonareid kaasa.Enda vaev kui looma maha ei lasta.
Neid kasutan väikese pundiga või haavatute,kultide jahis.
Ei ole probleemi,et Eestis headest kutsikatest puudus oleks.Asi on selles,et vaadatakse,et see koer töötab.Tahan selle isase kutsikat saada.Veel parem on kui tahetakse oma isase kutsikat saada ja paaritatakse suvalist emast koera.Palju õnne! (b)
Kas ei ole teada,et 70%tuleb emast?Isa on ainult boonus.Võimalusel võetakse parim isane keda saada.Küsitakse ikka sellistelt meestelt kes ei valeta :!:
Iga hinnaga praalitakse oma koerad kuulsaks ja naiivitarid usuvad. :D
Ma loen terve Eesti peale 2 käe sõrmedel+paar varvastkokku mehed kelle jutt on tõene.Enamus patrab ja kiidab oma isast taevani-peaasi,et alimentkutsikat või raha saada! (b)
Vanemate väärtus seisneb nende kutsikates.Kui töötavaid lapsi pole-tarbekoer ja kõik.
On ka sellised piirangud olnud,et mõnda isast üldse ei anta teistele emaseomanikele! (b)
Väga palju on sellist asja,et naaberseltsidele ei taheta häid koeri soovitada.
Mõni külalisest kasutaja tunneb ennast ära? Sõbrale otsitakse extra nõrk kutsikas,et ise särada!
No on kirju seltskond.Sellest saaks raamatu kirjutada! :D Soomlasest sõber Pekka ütles,et neil on selliste meeste kohta kes katsetele ei tule,aga alati nõuavad parimaid kutsikaid ilus ütlus:Mehed kes kougivad saia seest ainult rosinad välja.Tunneb keegi ennast ära? :M
Ärakarand saarlane ei pea lugema kui ei meeldi! :VS
BM:Palun ära kustuta seda ära!Seda asja saab veel arendada.Raskerelvad on alles katete all ootel. 8)
Vasta