kustutada

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas andrus »

Siin kohal võin Puugi sõnu kinnitada.Endagi lähedalt jahtkonnast öeldi Puugile,et ärgu sinna kanti koeri müügu.Aga nagu kiuste anti ja antakse veel. :D
jahismurf
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas Beretta »

Kas keegi veel mäletab, millisest koerast esimesel lehel juttu oli? Aga nagu ikka kui koerast siin räägitakse, jõutakse alati laikani sest nr. 1. on seajaht. Kui peaks juhtuma sigadega kõige hullem stsenaarium, mis siis teete laikamehed?
Grumpy old man
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas MLP »

Beretta kirjutas:Kas keegi veel mäletab, millisest koerast esimesel lehel juttu oli? Aga nagu ikka kui koerast siin räägitakse, jõutakse alati laikani sest nr. 1. on seajaht. Kui peaks juhtuma sigadega kõige hullem stsenaarium, mis siis teete laikamehed?


Õnneks laika on suhteliselt universaalne koer ja töötab pm kõigele ,mis metsas ennast liigutab nii ,et ilmselt laika mehed takse omale võtma ei hakka kui sigadega asi hapuks läheb (b)
sinu nukker noku!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas andrus »

Siis kaevame kopraid,püüame nugiseid,mäkrasid ja kährikuid.Põder kah ehk välja ei sure.
Männil ja Kübarsepp on selleks ajaks kah ehk pensionil või lahti lastud ja saab ilvesele kah hoogu teha.
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Beretta kirjutas:Kas keegi veel mäletab, millisest koerast esimesel lehel juttu oli? Aga nagu ikka kui koerast siin räägitakse, jõutakse alati laikani sest nr. 1. on seajaht. Kui peaks juhtuma sigadega kõige hullem stsenaarium, mis siis teete laikamehed?

Mul on kuulsad oravakoerad ja peale sigade on teisi loomi ka metsas!Aastaid sai koeraga kährikuid ja nugiseid püütud kui sead sai ära jahitud.
Esimesel lehel oli juttu pikakarvalisest taksist.
Kräunu kusagil mujal kui kompleksid on!Laika ei ole üldse algselt olnudki metsseajahi koer.Vot ei tea miks temast seakoer on tuunitud.Vähenõudlik ja liikuv koer äkki sellepärast?
Ise lähen reedel terjeritega urujahile.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kustutada

Postitus Postitas baddmann »

puugi kirjutas:....
BM:Palun ära kustuta seda ära!Seda asja saab veel arendada.Raskerelvad on alles katete all ootel. 8)


Möhh ? :)

BM
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kustutada

Postitus Postitas baddmann »

Beretta kirjutas:Kas keegi veel mäletab, millisest koerast esimesel lehel juttu oli? Aga nagu ikka kui koerast siin räägitakse, jõutakse alati laikani sest nr. 1. on seajaht. Kui peaks juhtuma sigadega kõige hullem stsenaarium, mis siis teete laikamehed?


Selle kõige hullema stsenaariumi järel ilmselt on sigadele töötavaid laikasid veel rohkem vaja kui seni, sest need vähesed allesjäänud sead on siis eriti raskelt ülesleitavad ;)

BM
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kustutada

Postitus Postitas baddmann »

andrus kirjutas:...
Männil ja Kübarsepp on selleks ajaks kah ehk pensionil või lahti lastud ja saab ilvesele kah hoogu teha.


Looda sa...isegi kui nii, siis on nende asemel uus põlvkond ulukiuurijaid, kes halvemal juhul jahipidamisega ise üldse tegelenud ei ole.

BM
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas Beretta »

Puugi, minu lugupidamine, et Sa peale laikade ka terjerid pead. Samas ma ei kasutaks selliseid väljendeid arvamuse peale, mis Sulle ei meeldi. Tõupuhta ja töötava vene jahispanjeli (juba teine selline meie peres) omanikuna pooldan siiski jahikoerte puhul Soome varianti. Selle eest võid mind jälle sõimata.
Grumpy old man
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas andrus »

Aus olla ega ka mind ei häiriks kui muridega jahti peetakse aga asjad peavad olema rangelt reguleeritud ja ikka nii,et paberitega koeri ei solgita ja aia nurgad vitamiinidega toidetud koerte matmis paiku täis ei ole.
Eestlase ausust teades on ilmselt seda asja lihtsam keelata kui olukorda kontrollida.

Aga kõigile muridega jahi soovijatele...

Moodustage töörühm,alustage lobitööga,põhjendage,tooge näiteid,soovige,nõudke jne. Ehk kannab teie töö vilja ja saategi oma seaduse. Foorumis jutustamine tulemust ei too.
Isiklikult ei hooli teiega liitumisest kuna eelistan kasjatajet tehtud eeltööd ja kui inimene maksab koera eest kallist raha siis ta ehk ka hoolib oma koerast natuke ja näeb vaeva. Mitte,et kui 5 kuuselt siga ei haugu võib vitamiine anda ning uue koera naabri bolonka ja kolliga treida.
jahismurf
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas GC »

Ärge seda Peepu nüüd jälle hakake materdage, tal ikka omajagu õigust ka!
Sõidan oma jahialal väga palju ringi ja võin öelda, et ilvese seis on stabiilselt kehv, hundi jälgi olen sel talvel näinud 2 korda. Meie pole teab mis ajast neid jahte pidanud, aga mõju avaldas tõenäoliselt eelmise aasta ülelugemine/jahtimine naaberaladel, hundi puhul siis.
koos koeraga
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas honkomees »

GC kirjutas:Ärge seda Peepu nüüd jälle hakake materdage, tal ikka omajagu õigust ka!
Sõidan oma jahialal väga palju ringi ja võin öelda, et ilvese seis on stabiilselt kehv, hundi jälgi olen sel talvel näinud 2 korda. ...
Meiemaal pole kummastki puudust, nii kui lumi maha tuli, said Võrumaa hundid lastud ja lisalube meile ei antud, öeldi et antakse sinna kus lastud pole :VS see tähendab kus hunti pole :VS :VS :VS

Hundi ja ilvese jälje nägemiseks küll pingutama ei pea, väike ring ja jälg olemas, iseasi on muidugi loom ise.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Beretta kirjutas:Puugi, minu lugupidamine, et Sa peale laikade ka terjerid pead. Samas ma ei kasutaks selliseid väljendeid arvamuse peale, mis Sulle ei meeldi. Tõupuhta ja töötava vene jahispanjeli (juba teine selline meie peres) omanikuna pooldan siiski jahikoerte puhul Soome varianti. Selle eest võid mind jälle sõimata.

Ma ei pea terjereid.Aga mul on õnneks palju laiem sõpruskond kui laikamehed.Olen ka jack russeliga kitsejahti pidanud.Taksid ka kodus olnud.
Kui inimene kasutab üleolevat lauseehitust või halvustavat sõnaseadet,jätan endale ka õiguse väljendid valida!Mis Sa mulle nüüd teed? :wink:
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas unt »

GC kirjutas:Ärge seda Peepu nüüd jälle hakake materdage, tal ikka omajagu õigust ka!
Sõidan oma jahialal väga palju ringi ja võin öelda, et ilvese seis on stabiilselt kehv, hundi jälgi olen sel talvel näinud 2 korda. Meie pole teab mis ajast neid jahte pidanud, aga mõju avaldas tõenäoliselt eelmise aasta ülelugemine/jahtimine naaberaladel, hundi puhul siis.

Ole nüüd! Ikka tuleb tuld anda, sest meie ju teame, aga nemad ei tea si..agi! Olgu see siis Peep võ Kübarsepp või mõni muu tegelane, kes asja natuke rohkem või lausa süvitsi uurinud. Eriti ei tea asjast kindlasti need mehed/naised, kes selle töö eest palka saavad. See on ühiskonna reegel ja selle vastu ei tohi eksida! Seega - teadmistega ei ole siin midagi pistmist. Loll on lihtsalt see, kes teisi lolliks tembeldada ei suuda või seda vajalikuks ei pea!
Aga meil on siin tegelasi, kes täpselt teavad Aafrika katkust, ballistikast, jahikoertest, juurast, jahindusest jne jne. Ja seda kõike koos ja ühekorraga.
Loen seda teemat siin kohe suure huviga. Aga nüüd tahaks ikka küsida seda sama küsimust, millest teema alguse sai ja mida baddman selgelt ka formuleeris - mis kuradi pärast ei või jahti pidada krantsiga (lemmikloomaga!) kes asja oskab? Miks ei või siingi figureerida valiku põhimõte - kui on halb, siis praagitakse välja ja kui on hea, siis jääb püsima? Kui need puhtaverelised koerad on igati üle krantsidest, siis krantsidega jahipidamist ei sünniks üldse või oleks ta juba alguses määratud hääbumisele. Ma ei räägi siin teemal, et hakkame hea krantsiga kellegi puhtatõulisi jahikoeri paaritama ja tõugu parandama või segama. Lihtsalt käin jahil oma enda krantsiga (kes ei aja siga 15 tundi taga!) ja nendel jahtidel, kus turjakõrgus mahub standardisse? Jah, praegune seadus ei luba, aga jutt läkski ju sellest lahti, et kus on see põhjendus, miks ei luba? Suured koerakasvatajad võtavad sõna, aga vastust ei tule? Pole siis põhjendusi või?
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

baddmann kirjutas:
Beretta kirjutas:Kas keegi veel mäletab, millisest koerast esimesel lehel juttu oli? Aga nagu ikka kui koerast siin räägitakse, jõutakse alati laikani sest nr. 1. on seajaht. Kui peaks juhtuma sigadega kõige hullem stsenaarium, mis siis teete laikamehed?


Selle kõige hullema stsenaariumi järel ilmselt on sigadele töötavaid laikasid veel rohkem vaja kui seni, sest need vähesed allesjäänud sead on siis eriti raskelt ülesleitavad ;)

BM

Tuline õigus BM!Rääkisin mõjuka spetsialistiga loomakasvatuses ja tema ütles,et kõige kurjemad on sellised metssead kes omavad antigeene.Ära ise ei suregi-ainult levitavad viirust! :!:
Vot selliste tegelaste püüdmiseks läheb vaja kõige vastupidavamaid ja osavamaid koeri.Vast nii koledat stsenaariumit ei tule.
Viimati muutis puugi, K Veebr 04, 2015 1:06 pm, muudetud 1 kord kokku.
Vasta