kustutada

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

unt kirjutas:
GC kirjutas:Ärge seda Peepu nüüd jälle hakake materdage, tal ikka omajagu õigust ka!
Sõidan oma jahialal väga palju ringi ja võin öelda, et ilvese seis on stabiilselt kehv, hundi jälgi olen sel talvel näinud 2 korda. Meie pole teab mis ajast neid jahte pidanud, aga mõju avaldas tõenäoliselt eelmise aasta ülelugemine/jahtimine naaberaladel, hundi puhul siis.

Ole nüüd! Ikka tuleb tuld anda, sest meie ju teame, aga nemad ei tea si..agi! Olgu see siis Peep võ Kübarsepp või mõni muu tegelane, kes asja natuke rohkem või lausa süvitsi uurinud. Eriti ei tea asjast kindlasti need mehed/naised, kes selle töö eest palka saavad. See on ühiskonna reegel ja selle vastu ei tohi eksida! Seega - teadmistega ei ole siin midagi pistmist. Loll on lihtsalt see, kes teisi lolliks tembeldada ei suuda või seda vajalikuks ei pea!
Aga meil on siin tegelasi, kes täpselt teavad Aafrika katkust, ballistikast, jahikoertest, juurast, jahindusest jne jne. Ja seda kõike koos ja ühekorraga.
Loen seda teemat siin kohe suure huviga. Aga nüüd tahaks ikka küsida seda sama küsimust, millest teema alguse sai ja mida baddman selgelt ka formuleeris - mis kuradi pärast ei või jahti pidada krantsiga (lemmikloomaga!) kes asja oskab? Miks ei või siingi figureerida valiku põhimõte - kui on halb, siis praagitakse välja ja kui on hea, siis jääb püsima? Kui need puhtaverelised koerad on igati üle krantsidest, siis krantsidega jahipidamist ei sünniks üldse või oleks ta juba alguses määratud hääbumisele. Ma ei räägi siin teemal, et hakkame hea krantsiga kellegi puhtatõulisi jahikoeri paaritama ja tõugu parandama või segama. Lihtsalt käin jahil oma enda krantsiga (kes ei aja siga 15 tundi taga!) ja nendel jahtidel, kus turjakõrgus mahub standardisse? Jah, praegune seadus ei luba, aga jutt läkski ju sellest lahti, et kus on see põhjendus, miks ei luba? Suured koerakasvatajad võtavad sõna, aga vastust ei tule? Pole siis põhjendusi või?

Pole siin ühtegi suurt koerakasvatajat!Ainult mõned koeraomanikud ja paar kasvatajat.
Kes on tegija mees see käib selle koeraga metsas,kellega tahab niikuinii!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kustutada

Postitus Postitas baddmann »

puugi kirjutas:...
Kes on tegija mees see käib selle koeraga metsas,kellega tahab niikuinii!


Aga ikkagi on ebaõiglane, et ta peab sellisel juhul metsas käimisel seadust rikkuma ilma tegelike seadusandja poolt selgelt välja öeldud põhjendusteta.

BM
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Midagi pole teha kui seadused on sellised.Sellist jõudu ei ole kes need ümber teeks ja milleks?
Odavam on koerale paberid osta või üldse paberitega koer osta.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas unt »

Puugi kirjutas
Tuline õigus BM!Rääkisin mõjuka spetsialistiga loomakasvatuses ja tema ütles,et kõige kurjemad on sellised metssead kes omavad antigeene.Ära ise ei suregi-ainult levitavad viirust! :!:
Vot selliste tegelaste püüdmiseks läheb vaja kõige vastupidavamaid ja osavamaid koeri.Vast nii koledat stsenaariumit ei tule.[/quote]

Kas ainult mõjuka või ka targa spetsialistiga? Siin suur vahe sees! :D
Sead, kes saavutavad resistentsuse (või juba on) katku suhtes resistentsed, peaksid olema ainuke pääsetee kogu sigade populatsioonile sellest hullust viirusest üldse pääseda. Jah, nad võivad levitada haigust. Samas on nad aga resistentsed selle viiruse suhtes ja annavad suure tõenäosusega, vähemalt osaliselt, ka resistentseid järglasi. Need omakorda jne. Hispaanias, kus see tõbi on juba pikemat aega möllanud, on metssead alles ja populatsioon pidi kosuma. Seega võime väita, et väike osa evolutsioonist toimub meie endi silme all.
Ühesõnaga - lühinägelikult võime me arvata, et resistentsed sead tuleb maha tappa, et nad enam viirust edasi ei levitaks, aga pikemas perspektiivis on resistentsete sigade hulga kasv hoopis see, mis sigade populatsiooni üldse säilitab. Looduses ikka see vana äraleierdatud põhimõte, et ükski olend ei hävita omale vajalikku eksisteerimise baasi täielikult. Viiruste puhul muidugi asi keerulisem.
On meil üldse lootust mingil muul viisil see Aafrika katk peatada?
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kustutada

Postitus Postitas baddmann »

puugi kirjutas:Midagi pole teha kui seadused on sellised.Sellist jõudu ei ole kes need ümber teeks ja milleks?
Odavam on koerale paberid osta või üldse paberitega koer osta.


Näha jah, et ärihuvi kohe üldse ei ole ;)

BM
jyri

Re: kustutada

Postitus Postitas jyri »

Asi pole kinni seadustes, vaid rahas :VS . Ainult rahas. Tõukoera kutsikas maksab raha, krantsi oma ei maksa midagi, vahest makstase isegi peale, et lahti saaks.
Kõik muu on aga lihtsalt mõnede uudishimust ja "pragmatismist"- et äkki hakkab ka krants tööle, siis ei peagi tõukoerale raha raiskama? :M Mõnedel tõesti hakkab.
Ja tõukoerte omanikud on sellele vastu just sellepärast, et nad on maksnud "eelduste" eest ja siis tuleb keegi neid isegi jahimaadelt "tõrjuma" sellega, et ka ilma eeldusteta ( tõupaberiteta) krantsist olevat tolku piisavalt ja need paberitega võivad teise kohta kolida!
Nii et asi ikka plekis kinni ja me ei ole tõesti põhjanaabritega veel ligilähedaseltki kultuuri poolest võrreldavad. Neil on seaduskuulekus ja korruptsioon puudub, meil teadagi kuidas asjad käivad :twisted:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

unt kirjutas:Puugi kirjutas
Tuline õigus BM!Rääkisin mõjuka spetsialistiga loomakasvatuses ja tema ütles,et kõige kurjemad on sellised metssead kes omavad antigeene.Ära ise ei suregi-ainult levitavad viirust! :!:
Vot selliste tegelaste püüdmiseks läheb vaja kõige vastupidavamaid ja osavamaid koeri.Vast nii koledat stsenaariumit ei tule.


Kas ainult mõjuka või ka targa spetsialistiga? Siin suur vahe sees! :D
Sead, kes saavutavad resistentsuse (või juba on) katku suhtes resistentsed, peaksid olema ainuke pääsetee kogu sigade populatsioonile sellest hullust viirusest üldse pääseda. Jah, nad võivad levitada haigust. Samas on nad aga resistentsed selle viiruse suhtes ja annavad suure tõenäosusega, vähemalt osaliselt, ka resistentseid järglasi. Need omakorda jne. Hispaanias, kus see tõbi on juba pikemat aega möllanud, on metssead alles ja populatsioon pidi kosuma. Seega võime väita, et väike osa evolutsioonist toimub meie endi silme all.
Ühesõnaga - lühinägelikult võime me arvata, et resistentsed sead tuleb maha tappa, et nad enam viirust edasi ei levitaks, aga pikemas perspektiivis on resistentsete sigade hulga kasv hoopis see, mis sigade populatsiooni üldse säilitab. Looduses ikka see vana äraleierdatud põhimõte, et ükski olend ei hävita omale vajalikku eksisteerimise baasi täielikult. Viiruste puhul muidugi asi keerulisem.
On meil üldse lootust mingil muul viisil see Aafrika katk peatada?[/quote]
Targa ikka ka.Mina rõõmustasin ka,et vägev kui resistensed sead on olemas.Ohtu kujutavad nad muidugi jälle kodusigadele.
Ma ei tea kas järglased ka midagi levitavad.Kaua nad üldse midagi levitavad?
Aga kõik ära ei sure ja järglased on varsti pesades olemas.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

baddmann kirjutas:
puugi kirjutas:Midagi pole teha kui seadused on sellised.Sellist jõudu ei ole kes need ümber teeks ja milleks?
Odavam on koerale paberid osta või üldse paberitega koer osta.


Näha jah, et ärihuvi kohe üldse ei ole ;)

BM


:D Mul ei ole enam sõnu-igast sõnast võtad kinni!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas aadu kadakas »

Janupoiss kirjutas:kustutada

No vaata, millega oled hakkama saanud :D . Unt oma postituses juba mainis:
Aga meil on siin tegelasi, kes täpselt teavad Aafrika katkust, ballistikast, jahikoertest, juurast, jahindusest jne jne. Ja seda kõike koos ja ühekorraga.
Kõige selle peale on mul tunne, et lisaks pikakarvalisele taksile tuleksin juba ka mina Sinuga jahile. Kui võtad :D
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Tulin jahilt ja olen ühe läänek võrra vaesem! Siin nüüd on see --milline on hea koer!? Viimati õmblesin vanaasta õhtul.Täna võtsin peale õmblemist esimest korda metsa kaasa! Noor võttis kuldi üleasse ,lasin lääneka ka lahti .Paar korda nägin ka ,aga lasta ei saanud.Täiskasvanud raiesmik ,noor haukus ,imestasin miks vana häält ei tee.Lõpuks pani noor seaga minema ,vana ikka hääletult paigal.Aimasin halba ja läksin kontrollima---tegi viimaseid hingetõmbeid.Vest oli seljas,haavad kus verest tühjaks jooksis olid lõua all ja s...taaugu kõrval.Ma ei mäletagi mitu korda ma teda õmmelnud olen ,no ikka läks kohe ninast võtma,ükskord pidi see ju juhtuma! Aga põdrakoer oli ta väga hea,kui ikka metsas põder oli siis see ka üless saadi! :cry:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas sooviku »

Oh pagan küll :( ,iga koera kaotus on kurb.Mina tunnen kaasa!
Naine võib olla,koer peab olema!
jyri

Re: kustutada

Postitus Postitas jyri »

Kaastunne
Ka mina olen sellel hooajal siga paaristööna kärsast hoidva koera kaotanud ja ka omaarust ainuõige järelduseni jõudnud- kui koer kipub nii ligi, peab jahti pidama ainult ühe koeraga. Kui teine koer ka juures, siis lähevad "hulluks" !
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Kaastunne! :cry:
Vasta