Kutsika soov

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
kasparroht
Postitusi: 14
Liitunud: R Jaan 07, 2011 1:55 pm

Kutsika soov

Postitus Postitas kasparroht »

Tere, tere.Soov oleks võtta jahipidamiseks laika, ootan soovitusi kasvatajate kohta kellel koertel kutsikad tulemas.




Kaspar 56247234 kaspar.roht@mail.ee
jyri

Re: Kutsika soov

Postitus Postitas jyri »

Kui tahad koeraga jahti pidada, tee esialgu endale selgeks, mis jahtides ( aju-või "individual" ) tahad koera kasutada, mis ulukile nimelt ja selle järgi vali tõug, sugu ja otsi konkreetset pesa.
Egas igast paberitega laikast veel vajadusi rahuldava jahikoera pruugi saada.
Omad kogemused- kui ainult üks vanematest on hea töökoer, kutsikast ei pruugi samahea tulla- teise vanema "puudused" löövad välja.
Nii et edu valikul! (y)
kasparroht
Postitusi: 14
Liitunud: R Jaan 07, 2011 1:55 pm

Re: Kutsika soov

Postitus Postitas kasparroht »

Plaan ikka ühisjahis koera kasutada, eelistuseks oleks kas Lääne- Siberi või Vene Euroopa.Sellest olen ka teadlik, et sugupuu ei ole ka määrav.(Krt seda teab, mis kutsikal peas toimub :D .)Olen käinud jahis ka koertega mis peremehe sõnul ajavad vägagi hästi, kuid samas metsas talluvad peremehel kanna peal.Valik on kindlasti raske, kuid ega kerge ei peagi olema.
jyri

Re: Kutsika soov

Postitus Postitas jyri »

kasparroht kirjutas:Olen käinud jahis ka koertega mis peremehe sõnul ajavad vägagi hästi, kuid samas metsas talluvad peremehel kanna peal..

See ongi üks põhieeldusi. Enamus koeri on harjunud tegutsema vaikses keskkonnas, teavad mida ja kuidas teha. Kui need samad koerad satuvad "kisa"jahti, siis talluvadki peremehel järgi, sest ei saa aru, mida kisa ümberringi käib. Minu veendumuse kohaselt polegi kisajahis koeri vaja. Siit ka järeldus- kui teil ühisjahti kavatsetakse isegi koertega pidada "vana viisi" suure kisaga, rikud oma koera ära. Kui ühisjahti peetakse vaikselt, ehk paar koeraomanikku kutsadega eri kohtadest sisse ja siis nende tegevuste "kommentaarid" raadios, mida ja kus nad teevad, on koerast kasu palju, sest laika otsingu kasutegur on väga kõrge.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kutsika soov

Postitus Postitas kakuke »

Kui koer ise on ikka väga hea, siis see kisa teda ei häiri. Tark koer saab isegi aru, et palju kisa, vähe villa, ise tuleb tööd teha.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kasparroht
Postitusi: 14
Liitunud: R Jaan 07, 2011 1:55 pm

Re: Kutsika soov

Postitus Postitas kasparroht »

Meie jahiseltsis viga selles, et ajusse minejaid eriti ei ole.Vabatahtlikuid vaid paar tükki selles ka põhjus, miks koera vaja.See kas koera ajumehe kisa segab oleneb ikkagi koerast, meil ta kindlasti segama ei hakka :D
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kutsika soov

Postitus Postitas aivar00 »

Meil oli sama lugu - nüüd juba aastaid rivistab jahijuhataja hommikul kütid enamjaolt 3 - ritta ja võetakse loosi milline rida vastavalt järjekorrale "vabatahtlikele ajajatele" lisaks läheb.
Kui tahad küttida tuleb ka ajada :lol: alguses veidi nuriseti, et ei tea kuhu ajama läheme (see selgub jahi käigus :oops: ), nüüdseks tuleb sõimata loosi võtnud oma rivi meest :lol: :lol: :lol:
Ei ole küll "päris koera omanik", kuid minu tähelepanekute kohaselt häirib mõnda koera ainult ajus vilistamine.
ikka lõbusalt
jyri

Re: Kutsika soov

Postitus Postitas jyri »

Vilistamine 100%, kisa enamasti. Köhimine, koputamine mitte alati.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Kutsika soov

Postitus Postitas vollifedja »

No ma ei tea-meil on kutsung üks vile-minul näpud suhu ja tuleb. muud törtsutamised ei ole seganud. jalgpalliuviled, jm pasunad.. Kui on ikkaajujaht,ajajd rivis,ootamine- siis teavd , et ongi suur kisa ja möll. Sellest juba koerad, ptüi, taksid teavad, mida teha.
Varemalt, kui raadiojaamu kõigil polnud, passisi karmik aju alguse ootel kõrval ajajat-teadis täpselt, selle käsi tõuseb märguandeks ja kisa algab-tuleb kohe söösta. Nüüd passib suu ammuli mu raadiojaama , kuulab sealt, kui on tavamöla, ei midagi, kui tuleb "minek"-kohe sööstab. peab esimene olema.
Kui tahad ajujahikoera, tuleks ajujahi koer võtta-ehk siis häälega ajav koer.
Vasta