Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Liis
Postitusi: 30
Liitunud: T Jaan 29, 2013 9:24 am

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas Liis »

Pilte näitusest, enamus muidugi hagijatest.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 592&type=1
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas honkomees »

Liis kirjutas:Pilte näitusest, enamus muidugi hagijatest.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 592&type=1

Pildid valitutele elik fb kontoomanikele seega mitte minusugustele põhimõttelistele retrograatidele :-(
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas pktaks »

Pildid on nähtavad avalikult, st ka mitte sisse loginud kasutajatele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas kakuke »

honkomees kirjutas:
Liis kirjutas:Pilte näitusest, enamus muidugi hagijatest.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 592&type=1

Pildid valitutele elik fb kontoomanikele seega mitte minusugustele põhimõttelistele retrograatidele :-(

Retrograadina näen mina ka neid pilte. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas GC »

Nautisin täna kena õhtupoolikut aias koos oma koertega ja mõtlesin selle näituse peale Türil... sõitsin sealt "dog show" elektripostist eile mitu korda mööda, aga miski ei kiskunud mind sinna!
Jah, on koeri, keda kasvatataksegi "ilus vaadata", aga mis puutuvad siia jahikoerad?
Andke mulle nüüd andeks või "tuld"... aga enne seletage ära, kas ma peaksin valima ilusa või hea jahikoera vahel?
koos koeraga
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas pktaks »

https://www.dropbox.com/sh/q71odc0o9tqd ... k5dZa?dl=0 Minu fotod. Suurem osa laikad, meeleolupildid. Võib kopeerida, salvestada, jagada.
Aga jahikoer peab olema funktsionaalne ja lisaks instinktidele on selles väga suur roll ka koera anatoomial. Jahikoerte erinäitus kui selline ongi mõeldud peamiselt siiski selleks, et need mehed metsast, kes muidu oma koertega mujal peale metsa ei käigi, saaksid võimaluse võrrelda oma superkoeri teistega. Jahiomaduste jaoks on olemas aga jaht ja jahikatsed.
Igal lollil oma lõbu, kellel jaht, kellel muu. Ja ilma nende tobedate näitusel käijateta sa ei teakski võibolla, missugune üks täiskomplektne koer välja peaks nägema ja olema. ;)
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas vollifedja »

lisan-näitus kui selline on eelkõige teatud mõttes aretuse ülevaatus-tähendab-su koer vaadatakse-kombitakse kõik luud-kondid-lihased üle, koera ilusal liikumisel tulevad samuti välja kõik luude-kontide pikkuste vead. korralik , õige anatoomia on vajalik just metsas, jahis, et koer jaksaks vastu pidada,et oleks kõik hambas suus olemas ja suudaks end kaitsta ja edukalt jahitda, elaks ja jahiks kaua, ei kannaks edasi geneetilisi vigu-saaks terveid ja korralikke kutsikaid. ka iseloomu probleemid on tõsised vead.
Liis
Postitusi: 30
Liitunud: T Jaan 29, 2013 9:24 am

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas Liis »

GC kirjutas:Jah, on koeri, keda kasvatataksegi "ilus vaadata", aga mis puutuvad siia jahikoerad?
Andke mulle nüüd andeks või "tuld"... aga enne seletage ära, kas ma peaksin valima ilusa või hea jahikoera vahel?


Ma ei tea, minu näidatud koerad(hagijad) käivad kõik jahil, välja arvatud 11 aastane veteran. Miks ei võiks jahikoer lisaks sellele, et tööd mõistab teha ka näitusel võita?
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas GC »

vollifedja kirjutas:lisan-näitus kui selline on eelkõige teatud mõttes aretuse ülevaatus-tähendab-su koer vaadatakse-kombitakse kõik luud-kondid-lihased üle, koera ilusal liikumisel tulevad samuti välja kõik luude-kontide pikkuste vead. korralik , õige anatoomia on vajalik just metsas, jahis, et koer jaksaks vastu pidada,et oleks kõik hambas suus olemas ja suudaks end kaitsta ja edukalt jahitda, elaks ja jahiks kaua, ei kannaks edasi geneetilisi vigu-saaks terveid ja korralikke kutsikaid. ka iseloomu probleemid on tõsised vead.


Aretuse ülevaatus?
Kas keegi on omandanud õiguse vaikimisi aretusega tegeleda?
Kui need näitused nii õilsad on, siis miks minu tutvusringkonnas 50 % tõukoeri (mitte jahikoerad) enne 10 aastaseks saamist juba sandid on?
koos koeraga
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas puugi »

GC kirjutas:Nautisin täna kena õhtupoolikut aias koos oma koertega ja mõtlesin selle näituse peale Türil... sõitsin sealt "dog show" elektripostist eile mitu korda mööda, aga miski ei kiskunud mind sinna!
Jah, on koeri, keda kasvatataksegi "ilus vaadata", aga mis puutuvad siia jahikoerad?
Andke mulle nüüd andeks või "tuld"... aga enne seletage ära, kas ma peaksin valima ilusa või hea jahikoera vahel?

Tuld ikka!Seal oli ikka väga suur hulk tugevaid jahikoeri.Loogiline,et sinna ei kiskunud kui hunditeemades alati koerte vastu oled? :wink:
Sinu sõbrad on ka minu tuttavad!Kui koer palju jahil käib on ette teada,et harva elab üle 10 aasta.Mul penskar on 13.ja häda pole suurt midagi.Järgmised on 10 ja 9 aastased.
Seda seletada,et näitusel midagi viga oli nüüd kindlasti ei saa.Tõsisemad tegelased olid kõik kohal! :D
Ilusa ja hea jutust ei saa ma hästi aru?Tahtmine proovida?Seal olid sellised koerad koos,millest näed vaid und!Töökatseid sadades ja väga suur osa ainult metsas elabki!
Töökatseid oli nugisest,mägrast,lindudest karuni välja+verejäljed ja küüliku urukatsed jne jne.
Viimati muutis puugi, T Mai 12, 2015 10:17 pm, muudetud 1 kord kokku.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas andrus »

Linnas elades saab ilusa ja hea jahikoeraga pargis naisi kah nillida....koleda ja küürakaga kahjuks ei õnnestu. :D
jahismurf
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas GC »

Minu etalon jahikoerast on kujunenud ca 40 aasta jooksul eelkõige oma pere ja tuttavate/sõprade koerte põhjal, kellega olen koos jahil käinud. Selle etaloniga võrdlengi kõiki jahikoeri ja ühte näitust selle kogemuse kõrval väga tähtsaks ei pea.
Kui palju on Eestis jahikoeri ja palju neist käib näitusel?
See on nagu missivõistlus, valime ilusama osavõtjate seast!
koos koeraga
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas honkomees »

pktaks kirjutas:Pildid on nähtavad avalikult, st ka mitte sisse loginud kasutajatele.

Ju siis mul mingi anomaalia massinas, igatahes nõuab sisselogimist ;-)
Proovin ehk tööarvutist...

Ja töömasinast näebki :shock: Ei tea, milles küsimus, kas mobiilses netis vms.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas puugi »

GC kirjutas:Minu etalon jahikoerast on kujunenud ca 40 aasta jooksul eelkõige oma pere ja tuttavate/sõprade koerte põhjal, kellega olen koos jahil käinud. Selle etaloniga võrdlengi kõiki jahikoeri ja ühte näitust selle kogemuse kõrval väga tähtsaks ei pea.
Kui palju on Eestis jahikoeri ja palju neist käib näitusel?
See on nagu missivõistlus, valime ilusama osavõtjate seast!

Siis on Sul olnud koerad 2 aastat kauem kui minul!
Kas üldse oled kunagi mõne oma koera näitusele viinud?
Ja Sinu sõbrad on eksperdid nii välimiku kui tööomaduste alal?Minule näiteks ei tähenda Sinu ja Su sõprade arvamused midagi.Ei ole ainsatki koera näinud mis oleks Sinu kasvatatud!Pole kuulnud kah.(tean ju,et kasutad jahil laikasid :D )
Kohtunik sõitis Leedust siia just laikasid hindama-600km.Mehel on omal laika kodus ja aktiivne jahimees.Omab õigust hinnata koera tööd karule ja metsseale! :wink:
Paljud käivad näitusel koera näitamas.Ma ühega ei läinud ja sain 320 euri trahvi. :D
Kas kasutusklassist oled kuulnud?Selles klassis saab osaleda ainult töökatsega koer.Mu 7 aastane poeg on ka targem. :P
Laikasid oli tänavu vähem-57 koera.Need kes käisid said oma hinded kätte kah.Mis see annab?Kohtunik vaatab üle,et koer vastab standardile.See annab seda,et jahimehed saavad omale korralike koertega tehtud järglased!Raske mõista?
Kõik osalejad maksid osalustasud+kohalesõidud isegi teistest riikidest ise.Sinule toodi asi koju kätte ja ikka inised?
Norm jahimees oleks tulnud vähemalt korraks läbi.Vaadanud,rääkinud teiste omasugustega juttu.Kähr ja Jyri olid ka kohal.Samuti palju Sinu maakonna mehi.Vaata pildid üle vast tunned mõne äragi.
Toodi asi tasuta koju ja tuled vinguma?Kui pean veel harima anna märku. :wink:
Missivõistlus see päris polnud,sest vast pooled olid misterid.Sina valiksid võitja nende seast keda kohal polnud?Solvusid,et Sulle kodus olevatele koertele auhindu ei toodud?Või on Su koer nii kole,et keegi ei tohi seda näha? :M
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahikoerte erinäitus ja aretusülevaatus 09.05.2015

Postitus Postitas kakuke »

Selle välimikuga ongi täpselt nii, et ilu on vaataja silmades. Kui hea töökoer näeb lisaks hea välja, pole üldse paha. Laikadest ma ei räägi, aga ntx takside seas on küll selliseid ja tolliseid kööbakaid (küürus seljad, imelikud puugipead, jalad nagu tikud all jne). Paberid olemas ja puha, aga omale nii mõndagi lihtsalt neist ei tahaks koju. No ei meeldi. Täpselt sama teema on püssidega, riietega, autodega, miks mitte ka jahimajadega, et asi on maitses. Need, kes lisaks töökusele tahavad ka kena koera, siis nende jaoks ongi näitused. Mitmed ntx kasutavad seda selleks, et leida oma koerale meelepärane paariline, kellega järglasi saada. Ma kedagi maha ei teeks maitse pärast, aga vast sai GC´le selgemaks, milleks need. Asi on puhtalt maitses.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta