Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
jyri

Re: Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas jyri »

Ma ei hakka juriidilist külge kommenteerima, pole spetsialist. Aga sotsialiseerimise seisukohast julgen küll väita, et kõik õigesti arvavad, aga paraku ainult teoreetiliselt.
Laika ei kuulu nende hulka, kes saades litaka "vastu ühte põske, paneb ka teise põse ette" .
Ehk kui temasse suhtutakse "normaalselt", suhtub ka tema teistesse samuti.
Minu jutt käis selle kohta, et väga sageli inimesed ei suuda mõista, kust "äkki" agressioon tuli, kuigi seda võis vabalt ka ette näha ja vältida.
Selleteemalist uuringut ma lugesin kuskil 25 aastat tagasi ühe soomlase raamatust, kus ta analüüsis, muuseas takside peal, erinevaid "koertekeele" nüansse. Mida tähendab saba asend ( kas näiteks jalgevahel või hoopis püsti?), mida turi, kuidas on kõrvad,huuled, urin jne. Iga see zest ja eriti nende "koosmõju" tähendab teisele koerale, ja ka asjatundjast inimesele, vägagi palju.See on koerte keel. Ja selle inimese jaoks, kes seda koerakeelt ei tunne, jagunevadki kõik koerad vaid lollideks ja mitte, agressivsuse seisukohalt. Sellekohased näited tõin eelmises postituses.
Kordan, ma ei räägi tõesti lollidest koertest, vaid nendest, kes on reaalselt sotsialiseerimise "koolituse" läbinud! Ka nendega "juhtub" ja põhjusi on palju.
Vasta