Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
hrebane
Postitusi: 8
Liitunud: R Nov 28, 2008 2:03 pm

Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas hrebane »

Omasin lemmikut Lääne-siberi laikat Beira. Käisin temaga iga päev jalutamas, Paralepa metsas. Jahil oli ta ka tegija ja kaks pesakonda töötavaid kutsikaidki sai ilmale toodud.
Talvel järjekordsel jalutuskäigul ründasid mu lemmikut kaks sama liigi kaaslast ja ennem kui suutsin lahutada ebavõrdse võitluse, tekitasid ründajad nii tõsiseid vigastusi, et tuli koer piinade vältimiseks parematele jahimaadele saata.
Rünnanud koerte omanik oli algul nõus ravikulud tasuma aga kui minu koer suri, nõudsin temalt ka uue kutsika hinda. Siis pidas ta paremaks minuga enam mitte kontakteeruda ja minul ei jäänud muud üle kui asja õigsus kohtu otsustada jätta.
Kohtuhagi vastulausena ütleb ta (sõnasõnalt); Kostjal on jahiseltsi liikmena teada, et viimastel aastatel on hukkunud jahipidamisel 8 koera, kus koera hukkumise põhjustas jahipidamisel kuul, mis uluki laskmisel jahimehe poolt lastuna sattus ekslikult koerasse, eelkõige koera liikumise tõttu – mitte ükski koeraomanik ei ole esitanud koera mahalaskja vastu kahjuhüvitisnõuet, seda eelkõige eetilistel kaalutlustel, kuigi oli teada, kelle kuul tappis väärtusliku jahikoera
Kas see jutt ongi normaalne ?
Viimati muutis hrebane, P Apr 19, 2015 4:25 pm, muudetud 1 kord kokku.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas kahro »

Ei ole see jutt normaalne. Mina tean mitut juhust, kus on korvatud koera kahju.
jahipyss
Postitusi: 97
Liitunud: T Mai 13, 2008 1:37 pm

Re: Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas jahipyss »

:lol:
Viimati muutis jahipyss, K Okt 19, 2016 10:06 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas pktaks »

Selleks puhuks on olemas ka koerakindlustus. Kahjuks küll vaid koera veteranivanuseni, 7-aastaseni aga vähemalt on võimalik kindlustusega saada tagasi koera väärtus ja kindlustusselts küsib siis soovi korral raha süüdlaselt tagasi. Samuti sisaldab osa lepinguid vastutusriski kindlustust, juhuks kui minu koer peaks kellelegi kahju tekitama.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas MLP »

krt see uus kutsikas olnuks odavam maksta,osta kui vet arveid maksta! :M
sinu nukker noku!
länku
Postitusi: 41
Liitunud: E Sept 05, 2011 10:32 pm

Re: Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas länku »

Tere
See väide ei ole kuidagi asjakohane ja on ka tõenäoliselt tõendamata.
See, et keegi ei ole eetilistel põhjustel maha lastud koerte eest kahju hüvitamise nõudeid esitanud ei mõjuta kuidagi sinu õigust nõudeid esitada.
Kuid kohtumenetluses on selliste väidete esitamine igati normaalne.
Kas kohtusse hagi esitasid ise või kasutasid ikka kellegi asjatundja teenuseid?
Kui kirjeldatud intsident juhtus sinu silmade all ja sa nägid seda kõike pealt, ning on tõendatud, et koer suri tekitatud vigastuste tagajärjel, siis on sul ka teoreetiline võimalus nõuda mittevaralise kahju hüvitamist (morralne kahju).
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas puugi »

hrebane kirjutas:Omasin lemmikut Lääne-siberi laikat Beira. Käisin temaga iga päev jalutamas, Paralepa metsas. Jahil oli ta ka tegija ja kaks pesakonda töötavaid kutsikaidki sai ilmale toodud.
Talvel järjekordsel jalutuskäigul ründasid mu lemmikut kaks sama liigi kaaslast ja ennem kui suutsin lahutada ebavõrdse võitluse, tekitasid ründajad nii tõsiseid vigastusi, et tuli koer piinade vältimiseks parematele jahimaadele saata.
Rünnanud koerte omanik oli algul nõus ravikulud tasuma aga kui minu koer suri, nõudsin temalt ka uue kutsika hinda. Siis pidas ta paremaks minuga enam mitte kontakteeruda ja minul ei jäänud muud üle kui asja õigsus kohtu otsustada jätta.
Kohtuhagi vastulausena ütleb ta (sõnasõnalt); Kostjal on jahiseltsi liikmena teada, et viimastel aastatel on hukkunud jahipidamisel 8 koera, kus koera hukkumise põhjustas jahipidamisel kuul, mis uluki laskmisel jahimehe poolt lastuna sattus ekslikult koerasse, eelkõige koera liikumise tõttu – mitte ükski koeraomanik ei ole esitanud koera mahalaskja vastu kahjuhüvitisnõuet, seda eelkõige eetilistel kaalutlustel, kuigi oli teada, kelle kuul tappis väärtusliku jahikoera
Kas see jutt ongi normaalne ?

Maksab see mees kes koera maha laseb või kelle koerad teise koera surma põhjustavad!
Peale kohtu on ka teisi võimalusi,aga kui kohtus,siis kohtus.Pajatada lugusid,et teised lasid maha 8 koera on muidugi koomiline.
Kui minu koerad teise koera sandistavad või maha murravad on see minu probleem.Kes alustab on ka oluline.Kui teine koer või koerad ise tulevad,siis muidugi pole minu asi!
On olnud juhtumisi kuhjaga kus koer on hüvitatud hindadega 3000-5000 eurot.Kui koera lasknud mees on valge inimene.Igasugust elementi varjab mets?
On ka kutsikaid asemele ostetud päris mitu korda.Odavaim võimalus koeramehega võlad ära klaarida-500 eurot või natuke rohkem.
Päris hea kaader ikka!Keedavad mingi supi kokku ja.siis kraaksuvad kannatanuga!
Ega vist polegi muud võimalust koeri elus hoida kui tuleb hinnad lakke keevitada?
Mõnusad vabandused,et koer liikus ja vahest on koguni musta värvi!
Aga hundikaitsjad raiuvad,et jahikoer ei ole ei kariloom,ega lemmikloom vaid vahend,siis on väga lihtne vahendi hävitamine välja nõuda!
hrebane
Postitusi: 8
Liitunud: R Nov 28, 2008 2:03 pm

Re: Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas hrebane »

Võtsin ikka advogaadi.
Aga asi juhtus ikka oma silma all. Kahjuks oli esialgne vahemaa suur ja ligijooksmine võttis aega. Üritasin puremist lahutada jalutuskeppide abil aga esmakordselt tulutult. Mõlemad kepid purunesid. Siis veeres koertepundar kraavi, kuhu mul tuli jääpankade vahele järele sukelduda. Lõpuks sain peasüüdlase turjast ja korraks ta vee alla suruda ning oma lemmiku vabastada. Üks kahe vastu ikka ei saa ja asi ei juhtunud esmakordselt. Üks koertest ründas Beirat jaba paar aastat varem ja siis, kui abikaasa jalutas lõastatud koeraga, tulemuseks käpaõmblus. Ise olin sama koera rünnakuid mitmeid kordi varem pidanud tõrjuma aga siis oli minu oma paela otsas ja polnud probleemi.
Võtsin kohtutee ette mitte materjaalsetel kaalutlustel vaid täna minu koer, homme kellegi teise. Samuti ei julgenud pereliikmed juba ammu koeraga jalutamagi minna.
Miks koeraomanikel mõistmist pole, et kahe murdva koeraga Paralepa metsas jahti pidada pole ikka eetiline. Paralepa parkmetsas on koerajalutajaid pidevalt ja ohtralt rahvasportlasi.
laikamees
Postitusi: 11
Liitunud: T Apr 08, 2014 3:37 pm

Re: Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas laikamees »

Tere.
Tänapäeval Eestis korralik laika kutsikas maksab, 500-1000 euri.
Aga ma ei leia, et selline on hea töötava jahisõbra hind, pigemini
on see 3000 ja enam.
Sa võid kutsika osta , aga et sealt hea tööloom välja tuleb.... ei ole kindel.
Minu arvamus on:
Haigelt kaklevad koerad metsast välja, sest agresiivsus teiste koerte vastu
on tavaliselt peremehe viga ja osaliselt ka kaasasündinud probleem.
Ja muidugi minu kogemus , pluss ka targad raamatud ütlevad, et
agressivsed jahikoerad(teisde koerte vastu) ei ole metsas eriti head
jahimehed, sesd aur läheb tavaliselt rohkem kaklemise peale ära.
Kes koerte omanikest tahab minuga vaielda , siis lähme panema koerad
Alaveres seaaias joonele ja kaotaja maksab katse ja küttekulud.
Minu kaastunne, sõbra kaotamise puhul.
valimae
Postitusi: 25
Liitunud: T Mär 19, 2013 2:05 pm

Re: Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas valimae »

Väga õige jutt laikamehel et agressiivsed koerad metsast välja! Lugedes seda teemat jäid silma 4 kohalised numbrid ja tekkis küsimus et milliste parameetrite järgi need numbrid paika pannakse või kuidas üldse koerale hinda määrab?
valimae
Postitusi: 25
Liitunud: T Mär 19, 2013 2:05 pm

Re: Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas valimae »

Aga vastates teema küsimusele siis kindlasti peaks kahju tekitaja hüvitama tekitatud kahju ja lugedes foorumist kui paljud koerad on saanud hukka hoolimatu laskmise tagajärjel siis arvan et selles osas võiks juba jahiseaduses mingi punkti sisse tuua kuidas selliseid tegelasi karistada!
jyri

Re: Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas jyri »

Kaastunne
Aga minule jääb esmasest jutust arusaamatuks, kas ründajad olid ka laikad? "Liigikaaslased" tähendab ju koera, mitte konkreetselt laikat.
Mis puutub koertevahelisse kaklusesse, siis selle võivad põhjustada ka muud asjaolud, mitte ainult tigedus ( ehk tegelikult lollus) .
Nii oma koertel nähtud kui ka kirjanduses loetud , et laikad peavad väga pikalt viha ( üks mu koertest lausa aastaid minu tuttava koera vastu) teatud " solvangutest" ja siis esimesel võimalusel "maksavad kätte" .
Näiteks- üks koer on lõastatuna kinni, teine, selline "nunnukene, kes kedagi ei puutu" jookseb esimese nähes lahtiselt( metsas jahimeeste kogunemise kohas). Kui need koerad nüüd kohtuvad näiteks metsas, on pea garanteeritud esimese koera poolne rünne. Sest on solvunud sellest, et kellegil lubatakse olla vabaduses ajal, kui tema kinni seotud.
Sama reageering on klähvimisele auto aknast või peremehe "sülest" . Laika jätab sellise "lubamattuse" hästi meelde ja "maksab kätte" kohe, kui "keegi ei näe"
Ehk kui üks laika ründab teist koera näilikult "põhjuseta", võib tegelikult põhjus olla olemas ja piisavalt tõsine.
Minul Lasnagorskis on koerte kusetamise ajal ainsad "klähvijad" diivanterjerilised taksid ja foksid. Ükskõik mis suurema koera suunas( mitte ainult laika) peavad nad lõugama. Ime siis, et kõik minu kutsad "ei salli" neid koeralaadseid, k.a. ka neid, keda näevad esimest korda.

Jahikoertega õnnetuste hüvitamise korra aga loeb jahijuhataja instruktaazi ajal ette. Võib ka "nimekirja" lehele panna nii, et iga allkirja panija tunnustab ka seda korda.
Eesti jahimeestele- laika vigastamine näit. 3000 EUR, hukkamine 7000 EUR kompensatsiooni.
"Külalistele" numbrid vstavalt 5000 ja 20 000EUR. Kui sellest rääkida enne jahti , veelparem kirjutada, siis õnnetuse juhtudes pole enam juriidilisi argumente maksmisest loobumiseks. Pole vaja seadust ega jahieeskirju muuta - "isevõetud" vastutusest piisab.
Mäletan, kui sellise ettepaneku tegemise eest foorumis mõned aastad tagasi mind "tehti maha" . Nüüd lõpuks saab ka enamus aru, et töötava koera kasvatamine on ikka veits keerulisem, kui kõhulahtisuse ravi aktiveeritud söe tablettidega.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Jahikoertega õnnetuste hüvitamise korra aga loeb jahijuhataja instruktaazi ajal ette. Võib ka "nimekirja" lehele panna nii, et iga allkirja panija tunnustab ka seda korda.

Tunnustamine ei anna mingit juriidilist alust koeraomanikul kahju põhjustajalt seda sellises suurusjärgus ka sisse nõuda. Kui näiteks meie seltsi tahab keegi tulla jahile koeraga ning ühisjahi nimekirjale lisatakse miskid vigastamise ja hüvitamise kohustused, siis olen 99% kindel, et seda koerameest koeraga jahile ei lasta :lol: .

Et koerad aga ei kiskleks - selles on suur osa pärilikkusel aga suurem osa koeraomanikul - koer on vaja ära "sotsialiseerida" - et iga teise koera peale ei tõmbleks. Nn. koeralaadsete toodete puhul on ka seda võimalik teha, kuid nõuab omanikult suuremat püsivust kui näiteks saksa lambakoera puhul. Jahikoerte ( :oops: laikade :oops: ) kohapealt arvan, et ka neid on kergem peremehele alluma saada kui kui koeralaadsed tooted :lol: (eriti terjereid).
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas pktaks »

Minumeelest probleem algabki sealt, kus koeraomanik arvab et tema koera tõug on hea ja leebe ja rahulik ja tema puhul pole vaja eriti vaeva näha sotsialiseerimisega.
Millal hakkavad koera võtjad teadustama endale, et igasugust koera on vaja õpetada ja igasugune agressioon teise koera vastu ilma põhjuseta on vale ja taunitav. :VS
Pigem julgeks öelda, et väga palju on suurt kasvu koeri, kes ei salli väikeseid koeri metsas ja pannes 1:1 vastu on kaotusseis ka teada.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kes peaks hüvitama hukkunud koera kahju ?

Postitus Postitas puugi »

Ja seda sotsialiseerumist alustatakse kohe!2 kuune kutsikas peab juba saama teiste koertega suhelda.See on suur teema,sest on kohti kus isegi laika ei saa ohutult metsa minna,pisikestest rääkimata.
Kompleksid?Ei ole asi millega hoobelda kui minu koer peaks teisi närima!
Vasta