Laikadest ja statistikast (poolitatud teema)

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
jyri

Laikadest ja statistikast (poolitatud teema)

Postitus Postitas jyri »

Veits lihtsustatud statistikat , kinnitatud nii Aivo Jaanitsa poolt -kui ka Venemaal.
Ei aruta koeri( jutt ainult laikadest), kes töötavad metsas aga aias ei tööta ja samuti neid, kes töötavad ainult aias, metsas ei tee midagi.
Ülejäänud jagunevad 1/3 proportsioonis nii.
Katsetel käib 1/3 kõigist koertest . Nendest saab diplomi 1/3 , ehk kokku juba 1/9 kõigist koertest omab katset. Nendest 1/3 omab rohkem kui 1 diplomit, ehk 1:25...30 koerast näitab stabiilsust.
Nendest omakorda 1/3 on selliseid, kes kunagi "ei põru" katsetel olgu ilma -ja muud olud mis on, need kutsad töötavad.
Siit tulenevalt on tõestatud stabiilsete tööomadustega ainult üks koer 100! Ja sealt peabki järglasi vaatama, arvestades et isa/ema töötavad samale grupile, mitte et üks keskendub nugisele, teine ainult karudele.
Nii et vaadake, palju meil laikasid on ja saategi teada, paljudel kutsikatel on lootust saada heaks töökoeraks. sündidest.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas TRG »

jyri kirjutas:Nii et vaadake, palju meil laikasid on ja saategi teada, paljudel kutsikatel on lootust saada heaks töökoeraks. sündidest.

Põhimõtteliselt saab siis heaks töökoeraks üks kutsikas sajast?
Õnne peab olema
jyri

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas jyri »

TRG kirjutas:
jyri kirjutas:Nii et vaadake, palju meil laikasid on ja saategi teada, paljudel kutsikatel on lootust saada heaks töökoeraks. sündidest.

Põhimõtteliselt saab siis heaks töökoeraks üks kutsikas sajast?


Nimelt HEAKS töökoeraks küll. Lihtsalt "töökoeraks", ehk nö.rahuldavaks, 1 kolmekümnest.
Iga aasta on 5...10 pesakonda, kust midagi head oodata on suur risk,sest mõlemad vanemad ei tööta üldse. Veel samapalju, kus töötab ainult üks vanematest. Kui mõlemad vanemad on head koerad, isegi siis võib juhtuda, et 1 või 2 kutsikat suuremast pesast tööle ei saada! Eks tõenäosust arvuta ise!
Hiiumaa kennelist Taago, kust ka minu Boss II oli, olid minuteada kõikide pesade kõik teadaolevad kutsad head töökoerad! Aga see on suur haruldus ja selliseid "vanemaid" peab ikka hoidma.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas TRG »

Milline on hea töökoer ja milline rahuldav? Kui rahuldavalt töötavaid koeri on ainult üks kolmekümnest ,siis mis koerad need ülejäänud kakskümmend üheksa on?
Õnne peab olema
jyri

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas jyri »

TRG kirjutas:Milline on hea töökoer ja milline rahuldav?

Rahuldav on see, mis sind rahuldab. Vahest,eriti kui keegi ei näe :D . Hea on see, mis lisaks sinule ka teisi ( spetsialiste, näiteks) rahuldab . Alati (y)
Ülejäänutest 15 ei käigi jahil, veel 13 käivad niisama kisajahis kaasas, tööd tegemata.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas TRG »

jyri kirjutas:
TRG kirjutas:Milline on hea töökoer ja milline rahuldav?

Rahuldav on see, mis sind rahuldab. Vahest,eriti kui keegi ei näe :D . Hea on see, mis lisaks sinule ka teisi ( spetsialiste, näiteks) rahuldab . Alati (y)

Järelikult on siis häid ja rahuldavaid koeri(laikasi) Eesti suhteliselt palju, vaatamata sellele ,et häid koeri pidi sündima üks sajast ja rahuldavaid üks kolmekümnest.
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas puugi »

jyri kirjutas:Veits lihtsustatud statistikat , kinnitatud nii Aivo Jaanitsa poolt -kui ka Venemaal.
Ei aruta koeri( jutt ainult laikadest), kes töötavad metsas aga aias ei tööta ja samuti neid, kes töötavad ainult aias, metsas ei tee midagi.
Ülejäänud jagunevad 1/3 proportsioonis nii.
Katsetel käib 1/3 kõigist koertest . Nendest saab diplomi 1/3 , ehk kokku juba 1/9 kõigist koertest omab katset. Nendest 1/3 omab rohkem kui 1 diplomit, ehk 1:25...30 koerast näitab stabiilsust.
Nendest omakorda 1/3 on selliseid, kes kunagi "ei põru" katsetel olgu ilma -ja muud olud mis on, need kutsad töötavad.
Siit tulenevalt on tõestatud stabiilsete tööomadustega ainult üks koer 100! Ja sealt peabki järglasi vaatama, arvestades et isa/ema töötavad samale grupile, mitte et üks keskendub nugisele, teine ainult karudele.
Nii et vaadake, palju meil laikasid on ja saategi teada, paljudel kutsikatel on lootust saada heaks töökoeraks. sündidest.

Mis juttu Sa nüüd ajad?Selle 1 sajast jutuga soovitan Statoilist läbi põigata!Kas tahad väita,et ma olen kah 1,5 korralikku koera kasvatanud?
jyri

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Mis juttu Sa nüüd ajad?Selle 1 sajast jutuga soovitan Statoilist läbi põigata!Kas tahad väita,et ma olen kah 1,5 korralikku koera kasvatanud?

Loe ise kokku, palju on Eestis koeri, kellel 5+ välikatse diplomit, pinktidega 70+ ja seejuures rohkem kui ühele ulukile? :M Siis saad ka suhte kätte.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas puugi »

Ma loen enda kasvatatud koerte 70+ kokku ja ei kurda.Ei viitsi siin arutada kuidas päris paljud järgud ja punktid on lihtsalt kusagilt imetud?Ma võin raamatu kirjutada kuidas metsas esimesi ja teisi järke tehtud!
Need üksikud mehed kes on näinud vaeva ja koeraga tegelenud ei anna keskmisele jahimehele mitte midagi.Mitu laikat Eestis on?
Mis näitaja see 70+ on?Enamus saadab mu pikalt kui käsin 5xseaaias käia.Kas 65 punkti koer ei olegi hea?Mitu 70+ koera ise oled kasvatanud?Ma võin palju ebamugavaid küsimusi esitada kui keegi liialt tark paistab!
jyri

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Mitu 70+ koera ise oled kasvatanud?Ma võin palju ebamugavaid küsimusi esitada kui keegi liialt tark paistab!

Vastan- viiest laikast alates 1982 aastast 2 vastavad 5+ diplomitele ja 70+ punktile , kolmas hakkab vastama juba paari aasta pärast.. Seega 60% minu kasvandikest. (y) Kusjuures ma pole "kasvataja", vaid lihtne jahimees, laikasõber.
Ära häbene küsida, küll ma oskan ka vastata, kui tahtmist on :D
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas andrus »

Lihtne jahimees ja koerasõber saadab teid nende diplomite ja punktidega pikalt puu taha ja käib oma koeraga jahil edasi.
Samuti kahtleb ta Jyri statistikas kuna ühtegi vettpidavat tõendit ta esitanud ei ole ja usub,et ei suudagi sest puu taha saatjaid on eestimaal väga palju.
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas puugi »

Lihtne jahimees ei räägi sellist juttu,et 100-st üks koer tohiks kutsikaid teha!Ausalt mind ei huvita mis toimus 82.aastal.
Ja kui ise ei ole kasvataja,siis ei saa Sa ka midagi kellelegi peale suruda kah!33 aastaga 2 koera,kes pole isegi enda kasvatatud.
Miks peab olema just üle 5 katse ja iga katse üle 70 punkti?
Miks ei ole Eestis mägra,metsnugise,orava,tuhkru ja mingi töökatse võimalusi?
Ma tean kogu seda suppi mis on seoses laikadega kokku keeratud!Miks klubi ei saanud toimima?
Kes moonutas laikade töökatse eeskirjad?
Mingisugused isaste koerte omajad ei ole nüüd küll ütlejad,et mida peab tegema!
Ahnus ja kadedus ei lasknud isegi klubil toimida!Minule öeldi,et ma ei kiirustaks klubisse tulekuga,sest asjad ei ole momendil head.Tänud mehele kes head nõu andis!
Tavalist jahimeest ei huvita reeglina mingisugused töökatsed.Mees räägib ära milleks koera vaja on ja sobivusel saab oma kutsika.Alati võib ta ka koera tagasi tuua!
Ega Sa unustanud ei ole ,kuidas Sa möödunud aastal veneka kutsikat osta tahtsid?
Suur viga on siin pisikeses Eestis kedagi pahandada.
Pika jutu kokkuvõtteks-Ei ole mina nii loll,et solvan kedagi ainult sellepärast,et tema koeral on alla 70 punkti või puudub diplom sootuks!
Mehed tahavad 100%jahiks sobivaid koeri ja kogu moos.Ja kolmveerandit ei huvita ükski mulin!
Tagatipuks sorisin registris ja ei leidnud paljusid katseid mis pidavat olema(Jyri?)
Viimati muutis puugi, T Apr 28, 2015 11:29 am, muudetud 2 korda kokku.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas puugi »

andrus kirjutas:Lihtne jahimees ja koerasõber saadab teid nende diplomite ja punktidega pikalt puu taha ja käib oma koeraga jahil edasi.
Samuti kahtleb ta Jyri statistikas kuna ühtegi vettpidavat tõendit ta esitanud ei ole ja usub,et ei suudagi sest puu taha saatjaid on eestimaal väga palju.

Mind pole otseselt puu taha saadetud,aga ei näe mõtet kedagi vägisi kuhugi ajada.Kui tean,et on korralik isane koer,aga katset pole-terve hooaeg metsas tööl ja aeda üle 200 km-läheb ka ilma katsetuseta kaubaks.
Kes tuleb ja keelab mind?Päris mitu meest on küsinud,et mis asi see A4 on-sünnitunnistus.
Mul on ainult see väike vahe,et ise vastutan nende kutsikate eest mis kasvatan.Tahtlikult mittesobivaid koeri ei tee.
jyri

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas jyri »

Ei saa aru, mida te nii südamesse võtsite. Andrusel õigus- suurele osale jahimeestest on kamakaks, kes on ta koera vanemad, kui see koer teda RAHULDAB!!!
Sa Andrus küsi statistikat Puugilt, ta teab meil kõike.
Ja Puugi- mis diplomeid mu koertel sa ei leidnud? Kennelliidu registris mu esimene Boss, EJPR-499/lsl kirjas 1-II ja IV-III ms. Puudu Venemaalt saadud 2 karudiplomit, mis mul kodus paberkujul. Neli III järki sellest, et pidevalt jäi veits puudu II järgust et pääseda 1-klassi. Kui pääses, kohe hakkasin ka pruuti otsima.
BossII( Taago kennelist EST -00856/99) on samas registris 1-I ms ja 3-III ms, kokku 4. Enam ei mäleta, kuhu veel 2 "vedelema" jäänud .Seda Boss II on juba paljud näinud, ka Aivo, kes teavad, et see koer pole kordagi katsel põrunud. Lihtsalt ei viitsinud vormistada.
Mis "paljusid" sa siin räägid? Kui ei leidnud, sinu probleem, mitte minu, sest mul pole tahtmist kellelegi midagi tõestada, siis ei hakka ka otsima.
Olid põhjused , miks korra vaatasin veneeurooplase peale, nüüd olen rahul, et oman ikka läänekat.
Nii et jumalapärast ärge võtke minu juttu kui kellegi solvamist või koerte mahategemist. Lihtsalt olen boniteeringu suur pooldaja ja kahjuks ei saanud hakkama selle Eestisse taastoomisega. Kuigi paberid olemas.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas TRG »

Riivas veidike silma Jyri poolt väljakäidud tõenäosus, et ühest kutsikast sajast saab hea töökoer ja ühest kolmekümnest saab rahuldav töökoer(suht kehva protsent ikkagi :lol: ). Mina isiklikult ei üldistaks seda Eesti koerte(laika) maastikku nii palju, sest isegi väikeses(pindalalt :wink: ) riigis nagu seda on Eesti ,ei ole võimalik teada kõiki jahimehi ja nende koeri.
Õnne peab olema
Vasta